ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 17.07.2014 o 11:48, zerohunter napisał:

Steam wykrywa grę spoza Steam, jak uruchomię przez Steama, a na odwrót już nie, da się
to jakoś naprawić?

Jak "na odwrót"? Steam nie wykrywa gry, jeżeli włączasz ją poza Steamem? To chyba logiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2014 o 15:45, FreemanPL napisał:

Znikneły wam kiedyś znizki z ekwipunku, które miały jeszcze ważność?
Mi -75% na Tropico 5 właśnie wyparowało.



Niemożliwe, że 75% zniżki na nową grę miałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak udostępniam komuś jakąś grę, to mogę to robić przez nieograniczony czas, i mogę być offline?
I jak sprawdzić czy dana gra jest możliwa do udostępnania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2014 o 22:03, zerohunter napisał:

Jak udostępniam komuś jakąś grę, to mogę to robić przez nieograniczony czas, i mogę być
offline?
I jak sprawdzić czy dana gra jest możliwa do udostępnania?


Udostępniasz na czas nieograniczony, możesz być offline jeśli to Ty komuś udostępniasz, jeśli to Ty chcesz pograć w udostępnioną grę to musisz być online, każdą grę udostępniasz, którą posiadasz w swojej bibliotece. Pamiętaj, że jak włączysz sobie jakąś grę X a w tym czasie kolega będzie grał w grę Y to będzie miał 5 minut na zapis gry lub jej kupno.

Ps. Jeśli Ty koledze udostępniasz gry to automatycznie kolega udostępnia Tobie :)

Poza tym, jeśli kolega ma grę X i Ty masz grę X ale do tego posiadasz DLC to kolega tych DLC nie będzie miał udostępnionych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2014 o 22:12, Isildur napisał:

Ps. Jeśli Ty koledze udostępniasz gry to automatycznie kolega udostępnia Tobie :)


Masz tu pewność? Bo ja mam całkiem przeciwne doświadczenia. Udostępniłem bratu swoją bibliotekę, ale nie dostałem dostępu do gier które on ma a ja nie. Co nie jest żadnym problemem, bo w tej parze to ja jestem kolekcjonerem. Jedyną grą którą ewentualnie mógłbym dostać w tej wymianie jest Half Life: Deathmatch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2014 o 23:32, bVarador napisał:

Masz tu pewność? Bo ja mam całkiem przeciwne doświadczenia. Udostępniłem bratu swoją
bibliotekę, ale nie dostałem dostępu do gier które on ma a ja nie. Co nie jest żadnym
problemem, bo w tej parze to ja jestem kolekcjonerem. Jedyną grą którą ewentualnie mógłbym
dostać w tej wymianie jest Half Life: Deathmatch.


Tak bo ja mam tak konto połączone ze swoją dziewczyną, ona ma moje gry a ja jej.
Sprawdź w ustawieniach rodzinnych na komputerze Brata (oczywiście w aplikacje steam) czy jest opcja udostępnij przy Twojej ksywce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może coś jakoś niedawno się zmieniło, bo ja na wiosnę udostępnilem bratu ciotecznemu i koledze swoje gry, a by dostać ich, to musiałem wchodzić i na ich konta by autoryzować kompa. No i były przy tym niemałe problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2014 o 23:51, Kirabaxior napisał:

To może coś jakoś niedawno się zmieniło, bo ja na wiosnę udostępnilem bratu ciotecznemu
i koledze swoje gry, a by dostać ich, to musiałem wchodzić i na ich konta by autoryzować
kompa. No i były przy tym niemałe problemy.


A to nie wiem, ja w marcu to robiłem, więc coś mogło się pozmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2014 o 19:53, Madoc napisał:

Jak się dokładnie przeprowadza ten Family Sharing?


Logujesz się u kogoś na komputerze, a później w ustawieniach/rodzina autoryzujesz komputer i uprawniasz konto osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2014 o 20:11, Inferno0009 napisał:

Logujesz się u kogoś na komputerze, a później w ustawieniach/rodzina autoryzujesz komputer
i uprawniasz konto osoby.

Czyli jeśli brat jest za granicą i chcę mu udostępnić bibliotekę, to on musi się zalogować na moje konto i autoryzować swój komputer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2014 o 20:14, Madoc napisał:

Czyli jeśli brat jest za granicą i chcę mu udostępnić bibliotekę, to on musi się zalogować
na moje konto i autoryzować swój komputer?


Tak, lecz nie wiem czy to się uda z komputerem za granicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2014 o 21:11, Inferno0009 napisał:

Tak, lecz nie wiem czy to się uda z komputerem za granicą.


Powinno się udać bez problemu, ale na 100% pewny nie jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma automatycznego udostępniania swoich gier osobie, która nam udostępniła. Zawsze trzeba na każdym komputerze się zalogować (na miejscu lub wirtualnie, jeśli nie chce się pokazywać hasła) i autoryzować komputer, a potem wybrać konta do udostępnienia. Zalecam też wybrać do pobrania przynajmniej jedną grę zanim się wyloguje osoba, która sprawdza czy dostała dostęp bo mi się zdarzyło, że kolega nie pobrał żadnej i następnego dnia zniknęły mu wszystkie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się