Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Lombardi wyśmiewa opinie o umierającym rynku gier na PC

74 postów w tym temacie

pepsi

Rynek gier komputerowych stoi lepiej od całego przemysłu konsolowego? Taką wizję świata przedstawił Doug Lombardi z Valve w jednej ze swych ostatnich wypowiedzi. W tym samym wywiadzie stwierdził też, że jego firmie nigdy nie wiodło się lepiej, niż obecnie.

Przeczytaj cały tekst "Lombardi wyśmiewa opinie o umierającym rynku gier na PC" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba za wcześnie na prognozowanie końca pecetów, więc trudno się nie zgodzić.
Myślę, że jeśli pojawi się sprzęt, który spowoduje wymarcie blaszaków, to na swojej drodze uśmierci i konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie ktoś słusznie prawi! ;) Lombardi wie co gada - w branży jest już od dość sporego czasu - PieCe od zawsze są i będą najbardziej popularnym środkiem rozrywki elektronicznej (i nie tylko)... Bracia PeCetowcy - nie sugerujcie się beznadziejnymi i często po prostu nieprawdziwymi statystykami prasy (w tym także serwisów internetowych) i wypowiedziami fanbojów konsol, bo po prostu zazdroszczą nam wypasionych maszyn (którymi a jakże można się pochwalić przed kumplami), na których swobodnie gramy w najlepsze cRPG''i, FPS''y i czego to jeszcze dusza zapragnie ;). Niewygodnie gra się w zręcznościówki? Zawsze możemy "dopiąć" pada lub (w przypadku "ścigałek") kierownicę.

@pepsi
Miało być żywiołowo i kontrowersyjnie więc mam nadzieję, że tak jest :>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ArtoXx bo sięgasz po piraty czy co? Jak dla mnie nie najgorsze rozwiązanie choć na słabszych maszynach może drażnić... Ale w pełni popieram wypowiedz że PC a rynku gier radzi sobie dalej bardzo dobrze. Znów aż tak nie odstaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja do "końca gier na pc" już się przyzwyczaiłem, bądź co bądź jest on wieszczony przy każdej "wymianie pokoleniowej" konsol. Które o dziwo zamiast zwalczać komputery coraz bardziej się do nich upodabniają, najpierw twarde dyski a teraz instalacja gier i patche. Przyszłość nie leży ani do pc ani do konsol, tylko do hybrydy tych urządzeń (bądź co bądź są gry które się na pada zwyczajnie nie nadają, tak jak są i takie w które w zasadzie tylko padem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pepsi, ale cóż to niby za kontrowersyjna wypowiedź? Facet przytomnie zauważył, że Stany to jeszcze nie cały świat. Cóż w tym dla Ciebie takiego odkrywczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szanowni konsolowcy tak bardzo sie obnoszą ze swoim byciem do przodu, konsole oh ah jak w ameryce - szał. To czy przypadkiem sami sobie nie robią za przeproszeniem koło dupy ? Jak wiadomo hameryka dostaje gry bardziej kolorowe, prostsze by nie rzec, ekhem prymitywne, czyli takie które potrafią ogarnąć. Nie wiem czy to tak przyjemnie sie z nimi utożsamiać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro ruszyli z tak wielkim projektem jak Steam, ktory przeciez zyje dzieki pecetowcom to nie moga sie od tak odwrocic od PC i poswiecic sie konsolom. Musza utrzymywac wszystkie serwery i ciagle w to pompowac kase. Z drugiej strony dostaja procent od prawie kazdej wydanej na pc gry bo teraz wiekszosc nowych gier leci odrazu na steama. Takze moga sobie tak gadac, ale dla mnie to wyglada bardziej jak nakrecanie wlasnego biznesu i strach przed upadkiem branzy gier PC niz obiektywna opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ma racje.Tylko że by pograć nową grę trzeba mieć dobrego kompa(dobrze że ja mam takiego;).i cały czas go ulepszać
a tak kupić xboxa lub ps 3 i grac przez 3 lata na maxymalnych ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo w USA to sobie ludzie chodzą i do lombardu pod zastaw kompy oddają, a żeby tylko im na konsolę starczyło :]

A tak na serio to myślę, że konsole nigdy nie wyprą do końca piecyków jako platformę do grania, bo bądź co bądź to na konsoli w miarę komfortowo w RTS''y się grać nie da. No i nigdy nie będzie takiego Sapera na konsolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam podobne zdanie co sig. PC tak szybko nie umrze. Owszem na niekorzyść działa piractwo oraz sami producenci sprzętu. Ostatnio mamy postęp coraz bardziej pozorowany. super grafika to nie wszystko. producenci sprzętu jak NV serwują nam ostatnio odgrzewany kotlety w nowej oprawie. nie wiele tak naprawdę nowatorstwa w tych kartach. Po serii 8 xxx mamy tylko delikatne zmiany. Czyżby producenci nie potrafili niczego lepszego już wymyślić? Hmm a może nie trzeba nam nowej serii kart graficznych co pół roku, tylko bardziej zoptymalizowanych gier, które będą przede wszystkim grywalne a nie tylko ładne opakowanie( swoją drogą największą ambicją Cryteka jest stworzenie najładniejszej gry. Pff a grywalność i klimat to już be?:D)Miało być kontrowersyjnie i żywiołowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo się może okazać, że PC wchłonie konsole... I ciekawe, co wtedy powiedzą "prorocy".

Lombardi ma rację - przed PC jako maszynka do grania jest jeszcze świetlana przyszłość. To właśnie na PC pojawiają się innowacyjne gry takie jak Darvinia czy Experience112. Na konsolach pojawiają się tylko takie, które przynoszą zysk, ponieważ żeby zrobić grę na X360 czy PS3 trzeba mieć pozwolenie od Sony czy Micro$hitu.

pepsi, dlaczego uważasz, że ta opinia jest kontrowersyjna?

Hmm, coś nie widać fanbojów konsol i wcześniej wspomnianych "proroków". Ciekawe dlaczego?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może wyraziłem się nieprecyzyjnie. sam temat jest dość kontrowersyjny, czy też po prostu wzbudza emocje; dlatego każda wypowiedź w tym zakresie może budzić kontrowersje, a już na pewno rozpętuje zaciekłą dyskusję między bastionami Pecetowców i Konsolowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam od razu fanboyów... Na konsolach masz napewno świetny tryb online, przynajmniej na X360, jest voicechat w każdej grze i nie ma problemu ze znajdywaniem fajnych sesji w jakiejkolwiek sensownej grze :) To że konsole upodabniają się do pc to nic złego, one po prostu przejmują ich rolę :). System do gier, bluray, internet, praca biurowa to wszystko na ps3 można robić, dystrybucja Linuxa i władowanie openoffice''a to chyba nic trudnego? Pełen support dla klawy i myszki... Ja tam się wojnować nie zamierzam, jak chcę pograć to siadam do konsoli ze znajomymi czy bratem i lecą FPP-y, race czy action, a na pc tylko samemu w WoW-a może bym pograł tylko nie bardzo mam czas, reszta już mnie nie bawi, potrzebuję siąść pobawić się i skończyć, bez jakichś specjalnych ambicji co najwyżej pokonania towarzyszy gry :) Dla mnie pc za bardzo jakby spoważniało :D. Gdzie te prehistoryki, prince of persia czy nieodżałowany przynajmniej dla mnie Carmageddon! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to tak: Z tym NPD to ładnie przywalił, nie wiedziałem szczerze powiedziawszy... Jak dla mnie, to zawsze będę pecety i konsole, o. A gość zadowolony, bo jest w jednej z pecetowych firm, której wiedzie się świetnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować