Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Darmowy WoW? Paul Sams tak bardzo zaprzecza...

54 postów w tym temacie

Dnia 02.07.2008 o 16:35, Terrorite napisał:

> "Obecnie miesięczny abonament za dostęp do World of Warcraft wynosi ok. 20 USD.
Mnożąc
> to razy 10 milionów aktywnych subskrybentów dostajemy rocznie sumę... "
>
> miesięcznie, a nie rocznie. 20mln $ miesięcznie. rocznie 240mln.Po co oni jeszcze
gry
> wydają ?! ^^


Ekhem... 200 milionow miesiecznie, 2.4 miliarda rocznie ;]


Taaa tylko ile tam jest pracowników? gdzieś tam jest haczyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Fang

Gra kosztuje 15 euro, czyli nie wiele wiecej niz wynosi miesieczny abonament. Nie jestem pewien, czy ta cena obejmuje miesiac grania, ale jesli tak, to mozna powiedziec, ze sama gra jest prawie za darmo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 17:21, Wujcio napisał:

@Fang

Gra kosztuje 15 euro, czyli nie wiele wiecej niz wynosi miesieczny abonament. Nie jestem
pewien, czy ta cena obejmuje miesiac grania, ale jesli tak, to mozna powiedziec, ze sama
gra jest prawie za darmo :)


Obejmuje. Nie pamiętam już dokładnie, bo swoje konto zakładałem rok temu, ale wydaje mi się, że była taka opcja by konto trialowe zasilić od razu z karty kredytowej albo kupionej w sklepie i zmienić w pełne, a klienta gry można było od razu ze strony Blizzarda ściągnąć. Nie sprawdzałem jednak tego dokładnie, bo wygodniej było mi kupić pudełko. Ale nawet jeśli takie rozwiązanie nie działa, to jego wprowadzenie nie stanowiłoby dla Blizzarda problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I dobrze, że nie mają zamiaru wprowadzać mikropłatności - po co zmieniać to, co jest dobre i sprawdzone?

Moim zdaniem abonament w WoWie mógłby nieco spaść - przecież od tylu lat Blizzard zarabia głównie na WoWie, dochody płynące z tego tytułu są ogromne i zapewniają Blizzardowi bardzo dobrą przyszłość pod względem materialnym. Fajnie jednak, że nadal tworzą kolejne gry i nie pozostają na laurach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 20:39, master matrox napisał:

Moim zdaniem abonament w WoWie mógłby nieco spaść - przecież od tylu lat Blizzard zarabia
głównie na WoWie, dochody płynące z tego tytułu są ogromne i zapewniają Blizzardowi bardzo
dobrą przyszłość pod względem materialnym. Fajnie jednak, że nadal tworzą kolejne gry
i nie pozostają na laurach ;)

Spadnie spadnie ... jakieś 2 lata po premierze Lich Kinga, aby przyciągnąc kolejnych graczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 14:42, Fang napisał:

Jest wymagane, bo w pudełku jest cd-key bez niego trialowe konto po miesiącu się wyłącza
i nie da się go uruchomić bez jego wpisania… W MMO zawsze tak było że nie płacisz
za klienta tylko za klucz.

Grę można kupić przez internet (legalnie) i wtedy otrzymujemy klucz drogą elektroniczną, a klienta ściągamy z netu, klucz podstawki zawiera 30 dni zabawy. Trial trwa 10 dni. Można np. założyć konto trialowe na 10 dni, zaraz po tym wpisać orginalny klucz i mamy 40 dni zabawy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Abonamnet do WoWa kosztuje 14.99 Euro, kumpel wyliczył że to jest około 50 zł to czem unas jest 90-100 zł?? chyba że to za jeden miech tyle Euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sklepy z przedmiotami tylko burzą balans w grze.


@DArkon1990
Nie myl karty prepaid z miesięczną opłatą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 10:49, hendelcp napisał:

Przez te całe gadanie o WoWie aż zachciało mi sie go kupić tylko czemu ten abonament.
Skąd ja hajs wezmę :(


Możesz na niego zarobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co mają zmieniać abonament , jak ludzie w to grają i płacą co miesiąc? Trzepia dużo kasy , kto chciałby dostawać mniej? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A niech tam sobie abonamentu nie zmniejszają, mam ich grę w głębokim poważaniu :P Własna intuicja i opinie znajomych podpowiadają mi, że to gra nie dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie niemożliwe, aby Blizzard obniżył abonament. Raz, że dużo na tym zarabiają, dwa - trzeba opłacać osoby, które pracują nad dodatkiem i patchami do tej gry. Poza tym na pewno część zysków z WoW idzie na obecnie powstające projekty Blizzarda. Czy model biznesu jest dopasowany do każdego rynku? Na pewno nie do każdego kraju, bo gdyby tak miało być to np. w Polsce można by płacić odpowiednio dopasowaną sumą do polskich zarobków, liczoną w złotówkach. Ale nawet obecna cena nie jest taka zła, w tym także pre-paida. Zwłaszcza dla osób, które tak jak ja nie kupują wielu gier w ciągu roku (a zwykle gra się tylko w jedno MMO i to on jest tą główną grą, no chyba, że ktoś totalnie nie ma co z czasem robić i gra w więcej tytułów naraz :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować