Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowe informacje o grze Dragon Age wkrótce

22 postów w tym temacie

Dnia 07.07.2008 o 11:40, Daniel288 napisał:

A czy to bedzie online czy singl??


Single. Chociaż robią tą grę już w cholerę czasu. Dla cRPG na PC ta gra jest tym samym co Duke Forvere dla FPS''ów ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekam na to i czekam. Mam nadzieję że w końcu coś konkretnego pokażą. I cieszy mnie, że gra od początku do końca tworzona jest na PC, dzięki temu nie będzie konsolowych naleciałości, które mi za bardzo nie pasują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 12:26, Bambusek napisał:

> A czy to bedzie online czy singl??

Single. Chociaż robią tą grę już w cholerę czasu. Dla cRPG na PC ta gra jest tym samym
co Duke Forvere dla FPS''ów ^^


Zauważ jednak, że cRPG to nie pierwszy lepszy shooter i dobre gry z tego gatunku wymagają czasu podczas procesu tworzenia. Fabuła, systemy rozwoju postaci, wszelkiej maści historie tworzące tło dla głównego wątku, postać (postacie) główna (główne), NPC i ich historie, dialogi i same pomysły na rozgrywkę - tego nie tworzy się w ciągu 1-2 lat ;-P

Przykład z podwórka, rodzimy Wiedźmin. Gra bazuje na bohaterach, historiach i świecie stworzonym przez Sapkowskiego i wydawałoby się, że twórcy mają ułatwioną sprawę. Jednak by przenieść to do wirtualnego świata, powiązać ze sobą nową historię z tą z książek chociaż w jakimś stopniu, tchnąć w to wszystko życie potrzeba mimo wszystko czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 11:31, Aragloin napisał:

Wolałbym BG III, ale Dragon Age i tak kupię ;)


prawa do bgIII kupi pewnie betheshada i zafunduje nam po falloucie3 coś w rodzaju oblivion w kolejnych dekoracjach:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 14:32, jaceloth napisał:

(...)


Obyś tylko nie zapeszył człowieku, bo nie chcę widzieć tytułów w stylu The Elder Scrolls V: Fallout lub The Elder Scrolls VI: Baldur''s Gate... (BTW, do samą serię The Elder Scrolls bardzo lubię, ale robienie gier stricte do nich podobnych uważam za bezzasadne.)

Do głosów na temat tego, że ludzie woleliby BG III. Osobiście nie mogę się zgodzić. Baldur''s Gate II: Tron Bhaala to definitywne zakończenie sagii o potomkach Bhaala, robienie na siłę kolejnego sequela wymusiłoby lekkie przeinaczenie historii, a co za tym idzie pogorszenie lini fabularnej, a więc i samej gry. Dragon Age powinien być duchowym spadkobiercą, czymś w stylu Baldur''s Gate III (czyli charakteryzują ją trzy słowa: epickość, epickość, epickość i czy wspomniałem o epickości? ;) ), lecz o innej fabule, settingu, systemowi reguł, ale w tym samym duchu co poczciwe BG. Jak dotąd wszystko co powiedziano o tym tytule wskazuje, że Dragon Age będzie właśnie taki jak pragnę. :)

BTW, czy tak jak w przypadku Mass Effecta BioWare mogłoby powierzyć pudełkową dystrybucję tej gry CDP, a nie EA? Please... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 15:18, Azuredragon napisał:

Do głosów na temat tego, że ludzie woleliby BG III. Osobiście nie mogę się zgodzić. Baldur''s
Gate II: Tron Bhaala to definitywne zakończenie sagii o potomkach Bhaala, robienie na
siłę kolejnego sequela wymusiłoby lekkie przeinaczenie historii, a co za tym idzie pogorszenie
lini fabularnej, a więc i samej gry. Dragon Age powinien być duchowym spadkobiercą,
czymś w stylu Baldur''s Gate III (czyli charakteryzują ją trzy słowa: epickość, epickość,
epickość i czy wspomniałem o epickości? ;) ), lecz o innej fabule, settingu, systemowi
reguł, ale w tym samym duchu co poczciwe BG. Jak dotąd wszystko co powiedziano o tym
tytule wskazuje, że Dragon Age będzie właśnie taki jak pragnę. :)


Przepraszam za tego podwójnego posta. Zły przycisk wcisnąłem. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 15:18, Azuredragon napisał:

Obyś tylko nie zapeszył człowieku...

odpukuję w niemalowane...

Dnia 07.07.2008 o 15:18, Azuredragon napisał:

Do głosów na temat tego, że ludzie woleliby BG III. Osobiście nie mogę się zgodzić. Baldur''s
Gate II: Tron Bhaala to definitywne zakończenie sagii o potomkach Bhaala, robienie na
siłę kolejnego sequela wymusiłoby lekkie przeinaczenie historii, a co za tym idzie pogorszenie
lini fabularnej, a więc i samej gry.

w pełni sie zgadzam. już wyobrażam sobie jakby się to zaczynało: powstał z umarłych, nic nie pamięta, stracił swoje wszystkie umiejętności...i wyrusza by odnaleźć wspomnienia...trochę wiedźmin nam się kłania, ale oni zrobili to ok.

Dragon Age powinien być duchowym spadkobiercą,

Dnia 07.07.2008 o 15:18, Azuredragon napisał:

czymś w stylu Baldur''s Gate III (czyli charakteryzują ją trzy słowa: epickość, epickość,
epickość i czy wspomniałem o epickości? ;) ),

trudno będzie wskrzesić ducha baldurs gate. przede wszystkim bio ware nastawia sie na krótsze, mniej rozbudowane gierki. i wątpię, żeby dragon age było inne. o mass effect już sie słyszy, że wielkością i rozbudowaniem to ten świat sie nie wybija...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy RPG spotyka się z moim zainteresowaniem. A już o BioWare nie wspomnę :] Czekam z niecierpliwością a oni tylko podsycają moją ciekawość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Także bardzo czekam na Dragon Age, kolejny wielki RPG od Bioware nadchodzi ;), a że PCowy exclusive i do tego następca BG II, to możemy spodziewać się bardzo rozbudowanego i złożonego RPGa :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 14:32, jaceloth napisał:

> Wolałbym BG III, ale Dragon Age i tak kupię ;)

prawa do bgIII kupi pewnie betheshada i zafunduje nam po falloucie3 coś w rodzaju oblivion
w kolejnych dekoracjach:-)

NAWET TAK NIE MYŚL!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować