• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Kajetan_Chrumps

Mass Effect - problemy i błędy

Pytanie

Witam.

1. Pomimo wyłączenia napisów (polski dubbing) napisy sporadycznie pojawiają się w różnych miejscach....
2. Wybrałem panią Sheppard. Na ekranie przydziału umiejętności pani Sheppard przenika się z panem Sheppardem!
3. Przy niektórych dialogach "przycięte" są początki wypowiedzi.

Proponuję aby w tym wątku umieszczać wszelkiego rodzaju problemy z tą grą. Będzie wszystko w jednym miejscu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1016 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 06.08.2008 o 20:38, Olamagato napisał:

> 1. Czy w końcu wiadomo, dlaczego zainstalowana gra nie chce rozpoznać oryginalnej

> płyty z grą kiedy w znajduje się w napędzie na SATA
?
Wiadomo. Bo napędy na tym kontrolerze nie są do końca zgodne ze specyfikacją urządzeń
DVD na interfejsie PATA czy SCSI.

Z całym szacunkiem, mam kupic napędy wszystkich firm i sprawdzic na którym działa? Dlaczego konkurencja potrafi to tak zabezpieczać, że nie ma problemu. mam najnowszy firmware.

Dnia 06.08.2008 o 20:38, Olamagato napisał:

Dlatego zawsze radzę eksperymentowanie z napędami SATA tylko jak do dyspozycji ma się
drugi napęd na PATA lub SCSI.

No własnie tak robię, ale za rok dwa płyty nie będą miały tego slotu i co wtedy?

Dnia 06.08.2008 o 20:38, Olamagato napisał:

> 2. Nieregularnie i bez wyraźnej przyczyny po wejściu w menu nie pojawia się kursor
(tzn. jest niewidzialny)
Spróbuj włączyć "sprzętowy", który nie jest domyślnie włączony. Co dziwniejsze ten sprzętowy
wygląda jak ten z gry, a "programowy" to po prostu biała strzałka z Windows.

Mam włączony cały czas.

Dnia 06.08.2008 o 20:38, Olamagato napisał:

> W oryginalnej wersji angielskiej (nie wydanej przez CDP) tego nie ma.
Prawdopodobnie przez inny typ zabezpieczenia.

Originał z stanów wogóle nie ma - jest konfirmacja internetem, dla przypomnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli ktoś ma problem z rozpikselowanymi żródłami światła:

Otwieramy plik:
Engine > Config > BaseEngine.ini

Szukamy pozycji:
DepthOfField=TRUE zamieniamy na FALSE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.08.2008 o 00:33, Aurelinus I napisał:

Jeśli ktoś ma problem z rozpikselowanymi żródłami światła:


A jak wygląda to rozpikselowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.08.2008 o 08:24, flymar napisał:

> Jeśli ktoś ma problem z rozpikselowanymi żródłami światła:

A jak wygląda to rozpikselowanie?

światło składa się z dość dużych kwadratów, zarówno problem jak i rozwiązanie były już tu kilka razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.08.2008 o 12:55, sig. napisał:

> > Jeśli ktoś ma problem z rozpikselowanymi żródłami światła:
>
> A jak wygląda to rozpikselowanie?
światło składa się z dość dużych kwadratów, zarówno problem jak i rozwiązanie były już
tu kilka razy

Przepraszam. Faktycznie, znalazłem nawet screena. W pierwszej misji odległe niebieskie światło zza horyzontu było widoczne jako kilka kwadratów blisko kamery. Pomyślałem, że to jest ten błąd, ale jednak raczej artystyczne przedstawienie odblasku na obiektywie kamery:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

UWAGA!!! Przed zastosowaniem porad należy stworzyć kopie bezpieczeństwa plików, które będą poddawane modyfikacjom!

Rozwiązanie dla kart z serii ATi Radeon X*** gdzie występują błędy w wyświetlaniu grafiki w postaci "rozpikselowanych" efektów świetlnych

W tym wypadku należy zmodyfikować plik BaseEngine.ini - plik znajduje się w podkatalogu CONFIG w katalogu gry.
Domyślnie jest to katalog: C:\Program Files\Mass Effect\Config\

Plik BaseEngine.ini należy otworzyć np. za pomocą Notatnika, a następnie należy odszukać opcję DepthOfField:

Pozycję tą należy zamienić z

DepthOfField=True

na

DepthOfField=False

Po tej operacji zapisujemy zmiany w pliku i uruchamiany grę.


Rozwiązanie dotyczące "rozpikselowanych" cieni w grze

W tym wypadku należy wyedytować plik BIOengine.ini, który znajduje się w katalogu:

Windows XP
C:\Documents and Settings\TWOJ_PROFIL\Moje dokumenty\BioWare\Mass Effect\Config\

Windows Vista
C:\Users\TWOJ_PROFIL\Moje dokumenty\BioWare\Mass Effect\Config\

Plik edytujemy np. za pomocą Notatnika.
W pliku należy zamienić wartości:
bEnableVSMShadows=False zamieniamy na bEnableVSMShadows=True

bEnableBranchingPCFShadows=True zamieniamy na bEnableBranchingPCFShadows=False
MaxShadowResolution=512 zamieniamy na MaxShadowResolution=2048
ModShadowFadeDistanceExponent=.2 zamieniamy na ModShadowFadeDistanceExponent=.5
ShadowFilterRadius=2 zamieniamy na ShadowFilterRadius=4
DisableHWShadowMaps=True zamieniamy na DisableHWShadowMaps=False

Po wprowadzeniu modyfikacji należy zapisać zmiany w pliku, a następnie uruchomić grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No więc tak... Nie czekając na odpowiedź od CDP, bo oni też pewnie nie znają rozwiązania, albo zdają sobie sprawę, że sami wprowadzili błąd do gry, zainstalowałem polską wersję gry z angielskim dubbingiem... I uwaga... ANI RAZU NIE ZAWIESIŁA MI SIĘ GRA, a co więcej chodzi płynnie i bez zacięć (które miałem w wersji z polskim dubbingiem). Teraz jestem w 100% pewny tego, że CDP coś spartoliło w wersji z polskim dubbingiem i jeśli chcą być fair wobec siebie i swoich klientów, to powinni jak najszybciej znaleźć ten błąd i go naprawić, bo to wcale nie jest zabawne, gdy człowiek traci 100zł na grę, w którą nie da się grać. Poza tym po co w takim razie dubbing Magdaleny Różczki czy Marcina Dorocińskiego, skoro i tak nie możemy ich wysłuchać w grze (oprócz prologu), która stale się zawiesza? :|

Radzę to przemyśleć i jak najszybciej powinno to trafić do ekipy zajmującej się polonizacją ME. I nie zwalajcie winy na Bioware czy Demirurg Studio, ponieważ tak jak napisałem: polska wersja z angielskim dubbingiem działa bez zarzutu, tylko z polskim dubbingiem krzaczy się na każdym kroku. Czyli tak na dobrą sprawę CDP wydało grę w dwóch, a nie trzech wersjach językowych: całkowicie angielskiej i polskiej z angielskim dubbingiem. Polskiej z polskim dubbingiem nie powinno brać się pod uwagę...

Na patche też bym nie liczył (tak jak na mod Bring Down the Sky), bo życie pokazało jak to działa ot chociażby w mocno zabugowanym Neverwinter Nights 2. :| Jedyne patche i poprawki nadchodziły przy dodatkach. :|

Dziwię się, że CDP olewa sobie tą sprawę (jak i z NWN2), ale w końcu "magnat" może... "Po co kwilenia graczy jak i tak kupią kolejną nową grę?" :/

Btw i nie bawcie się z jakimiś tutaj rejestrami, wyłączaniem firewalla czy usuwaniem odtwarzacza DVD. O.o No chyba, że jest to problem inny niż zawieszanie się gry. Tak czy siak radzę ekipie pracującej nad ME podwinięcie rękawów i zabranie się za patcha naprawiającego grę. Bo wstyd i smród się ciągnie za CDP... :|

PS: "Gra roku..." - chyba za granicą... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

powinni jak najszybciej spowodowac wydanie patcha 1.01 dla wersji gry rozprowadzanej w polsce. O dodatku nie wspomne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ma ktoś jakiś pomysł jak odpalić grę bez wkładania płyty do napędu? Niby czytałem gdzieś że po pierwszym uruchomieniu następuje weryfikacja a potem spokój ale nie u mnie :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.08.2008 o 20:00, Spector 109948 napisał:

Ma ktoś jakiś pomysł jak odpalić grę bez wkładania płyty do napędu? Niby czytałem gdzieś
że po pierwszym uruchomieniu następuje weryfikacja a potem spokój ale nie u mnie :|


Nie da się. Tak się da w oryginalnej wersji gry (która sprawdza płytę raz, a później potrzebuje "tylko" stałego dostępu do internetu). Chyba, bo angielskiej wersji nie mam. Polska wersja nie ma zabezpieczenia internetowego, w zamian musimy trzymać płytę w napędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.08.2008 o 21:49, Aurelinus I napisał:

Z całym szacunkiem, mam kupic napędy wszystkich firm i sprawdzic na którym działa?

Nie, to problem wydawcy. Ja też mam ten problem bo nie mając już wolnych slotów IDE musiałem kupić napęd na SATA. Stoi mi teraz bo nie tylko nie łąpie żadnych zabezpieczeń, ale wręcz powoduje nierejestrowane przez CRC błędy odczytu oraz standardowo błędy zapisu, co wychodzi podczas weryfikacji. Dlatego sądzę, że jest to po prostu niedopracowana technologia, w której trzeba użyć nowszych płyt głównych/kontrolerów i napędów z lepszymi firmware - żeby nie mieć kłopotów. Wiadomo, że zabezpieczenia starają się wykorzystywać najnowocześniejsze cechy sprzętowe i używają urządzeń często jadąc po bandzie. Nic dziwnego, że czasem nie wyrobią i wszystko się sypnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Do wszystkich którzy mają problem z wieszająca się grą podczas wczytywania. Najprawdopodobniej macie karte dźwiękową zintegrowaną z płytą i tu jest zonk. Zmieniłem na SB Live i wszystko chodzi bez problemu. Sprawdźcie sobie Loga z gry... na pewno będzie coś o błędach z Audio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.08.2008 o 20:00, Spector 109948 napisał:

Ma ktoś jakiś pomysł jak odpalić grę bez wkładania płyty do napędu?

Utworzyć obraz płyty i zamontować w wirtualnym napędzie. Ja tak robię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.08.2008 o 21:49, ManiusNG napisał:

> Ma ktoś jakiś pomysł jak odpalić grę bez wkładania płyty do napędu?
Utworzyć obraz płyty i zamontować w wirtualnym napędzie. Ja tak robię :)


A czym najlepiej to zrobić? Ja użyłem Alcohol 52% i nic z tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.08.2008 o 20:00, Spector 109948 napisał:

Ma ktoś jakiś pomysł jak odpalić grę bez wkładania płyty do napędu?

Żadne sposoby nie pomoga przyspieszyć odpalania gry.

Dnia 07.08.2008 o 20:00, Spector 109948 napisał:

Niby czytałem gdzieś że po pierwszym uruchomieniu następuje weryfikacja a potem spokój ale nie u mnie :|

Polskie wydanie ma inny system zabezpieczeń, które nie wymaga działania sieci internetowej. ale za to wymaga weryfikacji płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.08.2008 o 01:05, Olamagato napisał:

> Ma ktoś jakiś pomysł jak odpalić grę bez wkładania płyty do napędu?
Żadne sposoby nie pomoga przyspieszyć odpalania gry.

> Niby czytałem gdzieś że po pierwszym uruchomieniu następuje weryfikacja a potem
spokój ale nie u mnie :|
Polskie wydanie ma inny system zabezpieczeń, które nie wymaga działania sieci internetowej.
ale za to wymaga weryfikacji płyty.


No i chcę tak zrobić żeby można było odpalać bez płyty. Po to aby próba kolejnego przejścia gry nie została zniwelowana z powodu kiepskiego stanu płyty jak to miałem z Gothiciem3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.08.2008 o 09:13, Spector 109948 napisał:

No i chcę tak zrobić żeby można było odpalać bez płyty. Po to aby próba kolejnego przejścia
gry nie została zniwelowana z powodu kiepskiego stanu płyty jak to miałem z Gothiciem3.

To co ty robisz z płytami - chodzisz po nich? Ja mam płyty, które mają już 15 lat, albo takie, na których jest gra, w którą gram regularnie od kilku lat i nie ma na nich większych zadrapań. A płyta wsadzona do napędu praktycznie nie ma jak się uszkodzić, chyba żebyś rzucał pecetem.
Gracz, który tak rozwala płyty, że po jednym graniu nie nadają się do uruchamiania, to nie gracz, tylko wandal. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.08.2008 o 11:59, Olamagato napisał:

> No i chcę tak zrobić żeby można było odpalać bez płyty. Po to aby próba kolejnego
przejścia
> gry nie została zniwelowana z powodu kiepskiego stanu płyty jak to miałem z Gothiciem3.

To co ty robisz z płytami - chodzisz po nich? Ja mam płyty, które mają już 15 lat, albo
takie, na których jest gra, w którą gram regularnie od kilku lat i nie ma na nich większych
zadrapań. A płyta wsadzona do napędu praktycznie nie ma jak się uszkodzić, chyba żebyś
rzucał pecetem.
Gracz, który tak rozwala płyty, że po jednym graniu nie nadają się do uruchamiania, to
nie gracz, tylko wandal. :)


Źle mnie zrozumiałeś - Gothic3 po zakupie jak to nówka - nietknięta. Po dwukrotnym przejściu gry gdy płyta musiała być w napędzie (chyba w ostatnim patchu dali możliwość uruchomienia gry bez płyty) płyta wygląda kiepsko. A zawsze po skończonym graniu wkładam ją do pudełka.

I tu mam obawy że z ME może być podobnie co jest pewne. Więc szukam sposobu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A zawsze po skończonym graniu wkładam ją do pudełka.
Najbardziej niszczy płyty właśnie przekładanie z pudełka do napędu i odwrotnie. Jeżeli w grę często grasz to po prostu trzymaj ją w napędzie. Będzie jak nówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Myślałem że trzymanie w napędzie i wczytywanie danych z płyty po jakimś czasie powoduje pojawienie się rys.

Identyczny problem miałem z Winter Assault i pomógł mi GameJackal. Tylko nowa wersja jest jakaś dziwna - zamiast zabawy z obrazem płyty tworzy się jakieś profile które nie dają zupełnie nic. Może dlatego że te profile ogólne nie nadają się do ME ( można wybrać grę pod profil)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować