Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Unreal Engine 4 tak bardzo w przyszłym dziesięcioleciu...

44 postów w tym temacie

Oj... Zaitsev ledwo o 9 wieczorem takie błędy strzelać w tytułach. Powinno być raczej "UE4 prawdopodobne/być może/bynajmniej w przyszłej dekadzie". Bo to co jest teraz, się nie klei po prostu...

A co do samego UE4, to w sumie, dobrze, że robią, ale teraz w sumie, to jeszcze niezbyt potrzebny. Każda generacja "nierealnego" była ewolucją w grafice w grach. Aktualne gry na UE3 są piękne, ciekawe jak będzie z UE4? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieję że nie dojdzie do sytuacji jak przy obecnym silniku gdzie w prezentacjach pokazywano cuda a prócz Gears of War silnik jest słabo spożytkowany a ubytki zakrywane dodatkami (HDR rlz). A dlaczego UE4 miałby się pokazywać teraz? Małe zabawy z UE3 i sens ukazania się nowego silnika się umniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 23:26, Gol Galad napisał:

Oj... Zaitsev ledwo o 9 wieczorem takie błędy strzelać w tytułach. Powinno być
raczej "UE4 prawdopodobne/być może/bynajmniej w przyszłej dekadzie". Bo to co jest teraz,
się nie klei po prostu...


Wydaje mi się to kalką z amerykańskiego stylu, np.: "It''s just so not me", "You are so doomed", "UE4 is so next decade", gdzie rzeczownik przejmuje jakby właściwości przymiotnika :)

Mi się UE3 generalnie podoba, chociaż czasami jest zbyt świecąco (mokro?), pomieszczenia są generalnie małe (GoW, Bioshock), no i fizyka jest słaba, żeby przywołać choćby żałośnie lekkie trupy Locustów w Gears of War. Czekam na silnik, który w końcu wprowadzi duże możliwości, jeśli chodzi o zniszczenia i fizykę - mi to sprawia o wiele więcej frajdy, niż ultraostre tekstury czy więcej trójkątów.

Ciekawe, ile jeszcze wycisną z UE3, czy będzie jeszcze jakaś gra, która znacząco wybije się ponad poziom graficzny? Bo na razie wydaje mi się, jakbyśmy dreptali w miejscu, no a co najwyżej posuwali się malutkimi kroczkami do przodu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Unreal, jak sama nazwa wskazuje. Co takie coś możne pokazać, na pewno nie fotorealizm, chyba że połączony z plastikowymi zabawkami. Unreal, to nie będzie dziecko next, next gen. Po prostu nie wypada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 23:31, Spector 109948 napisał:

Mam tylko nadzieję że nie dojdzie do sytuacji jak przy obecnym silniku gdzie w prezentacjach
pokazywano cuda a prócz Gears of War silnik jest słabo spożytkowany


oprócz Gears of War pamiętam: UT3, Bioshock, Turok, Mass Effect, Medal of Honor Airborne, Frontlines: Fuel of War. IMHO GoW jest zaledwie w środku tych tytułów jeśli idzie o jakość grafiki/animacji itd. ale to nie dziwi - to gra z 2006 roku.

Jeśli lista za krótka - na UE3 jest zapowiedziane kilkadziesiąt tytułów, które ukażą się jeszcze w tym roku, bądź w Q1''09

Dnia 24.07.2008 o 23:31, Spector 109948 napisał:

a ubytki zakrywane
dodatkami (HDR rlz). A dlaczego UE4 miałby się pokazywać teraz? Małe zabawy z UE3 i sens
ukazania się nowego silnika się umniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tam jakoś specjalnie nie czekam na nowy silniczek graficzny od Epic Games no i nie zabardzo podobało mi się ostatnie zdanie pana Sweeney''a :"Oczywiście pecety też zostaną uwzględnione" jakby rynek gier na PC prawie by nie istniał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 23:46, au_rel napisał:

> Oj... Zaitsev ledwo o 9 wieczorem takie błędy strzelać w tytułach. Powinno
być
> raczej "UE4 prawdopodobne/być może/bynajmniej w przyszłej dekadzie". Bo to co jest
teraz,
> się nie klei po prostu...

Wydaje mi się to kalką z amerykańskiego stylu, np.: "It''s just so not me", "You are
so doomed", "UE4 is so next decade", gdzie rzeczownik przejmuje jakby właściwości przymiotnika
:)

Przynajmniej jeden :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ken Beaulieu, the vice-president of Epic Games, revealed on August 18, 2005 that Unreal Engine 4 had been in development over the past two years.[18] The engine targets the next generation of consoles exclusively after the seventh generation. "
http://www.computerandvideogames.com/article.php?id=123639&site=cvg

No, prawie trzy lata.
To chyba rekord jakiś będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2012-2018?>???????
O loool
Unreal Engine 4 pojawi się dopiero w przyszłym dziesięcioleciu
Unreal 4... pojawi się on na konsolach następnej generacji
czyli na pc nie będzie a jakby było to na 9800GX2 Intel core Extreme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, wszyscy zachwycamy się co rusz nowymi grami na silniku Unreal Enigne 3, a tu już mówią o "czwórce"... :)

Ja prawdę mówiąc nie jestem sobie w stanie wyobrazić, jaka grafika będzie w następnym dziesięcioleciu. Już teraz jest bardzo, ale to bardzo dobrze, co pokazują takie tytuły jak Crysis, czy Gran Turismo 5 Prologue. No ale cóż, dla producentów to nadal za mało i będą ciągle dawać graczom lepszą grafikę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Xavaris w tym roku to będzie już słaba karta.

I kto takie głupoty pisze przecież rok 2012-2018 to Xbox360 i PS3 to będą konsole takie jak teraz PS1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z oczywistych powodów UE4 nie może wyjść na obeccną generacje konsol ;), więc logicznym posunięciem jest wydanie go na konsole następnej generacji i PieCa. Ciekawie by było gdyby ray tracing wykorzystal już w Operation Flashpoint 2 :DDD

Co do postu pana Xavaris. W 2012 9800GX2 będzie służyła jako część zestawu biurowego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie z Epic przynajmniej pracują uczciwie nad swoim silnikiem,czego nie można powiedzieć po polskim grajdołowatym techlandzie, który doda 3 shadery do renderera i już mamy chrome 4.Jak dla mnie to jedno z najbardziej żałosnych posunięć w branży,panowie z techlandu.Napiszcie wreszcie porządne AI, przepiszcie edytor, bo na tej kupie co jest to się pracować nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że ludzie z Epic Games robią nowy silnik. Jednak trzecie wydanie UnrealEngine cały czas jest dobre, więc i tak przez jakis czas dużo gier bedzie wychodzic na silniku UnrealEngine 3. Na czworke bedzie zapotrzebowanie wtedy kiedy znudzi sie eksperymentowanie z trojka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować