Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Właściwie to Warhammer Online mógłby już leżeć na sklepowych półkach

65 postów w tym temacie

Odpowiedź: Czekamy na grudzień, na Boże Narodzenie. Jak Rzezim powiedział - teraz premiera w środku sezonu ogórkowego była by epicką klapą. Najlepiej jesień/zima przed gwiazdką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniano, nie wydają go jeszcze, bo, w przeciwieństwie do FailComu, interesuje ich opinia graczy, a nie recenzentów, bo to przecież nie recenzenci płacą im za gry, ale gracze "zwyczajni". Jeśli wydadzą grę ze startu dopracowaną i dopieszczoną , gracze będą wniebowzięci (teraz słychać coraz częstsze whine''y i quity z AoC właśnie z powodu zbugowania), a recenzenci też nie poskąpią w ocenach. Dobra taktyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 23:21, Luk Zombi napisał:

Odpowiedź: Czekamy na grudzień, na Boże Narodzenie. Jak Rzezim powiedział - teraz premiera
w środku sezonu ogórkowego była by epicką klapą. Najlepiej jesień/zima przed gwiazdką.


Stary, no właśnie miałem napisać to samo ;).

Btw. "byłaby"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jeśli ze względu na to "dopieszczanie" premiera Warhammera zbiegnie się z premierą Wrath of the Lich King to sobie sami zaszkodzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że dopieszczają. Wcześniej nie zawsze znaczy lepiej (o czym każdy dorosły facet wie ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Gra nie jest jeszcze gotowa. W stanie w którym jest, jest oczywiście lepsza od Conana, co może wystarczyć na początek, ale posiada tyle uciążliwych błędów i niedopracowań, że rozgrywka nie jest zbyt przyjemna"

Omg :D A wiesz, że w AoC większość osób jest zachwycona samym lvlowaniem, a w szczególności początkiem? I na pewno nie można powiedzieć, że rozgrywka nie jest zbyt przyjemna. Jak rozgrywka nie jest zbyt przyjemna to nie warto grać.
Ja tam rozmawiałem z beta testerami WHO i co wiem to nie jest wcale tak różowo.
W AoC również brakuje wielu rzeczy, które były obiecane, ale tutaj widzę, że wszyscy zadowoleni, że część kontentu została wywalona żeby mniej bugów było ;)
Zresztą porozmawiamy po samej premierze i z osobami które grały, zagrają, a nie bazują na obiegowych opiniach.

"Czy wiadomo już czy będzie abonament ?"

To oczywiste, że będzie, jak jakiś MMO nie ma abonamentu to na pewno byś o tym usłyszał, bo twórcy się chwalą takimi istotnymi szczegółami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"zbiegnie się z premierą Wrath of the Lich King"

Siódma woda po kisielu i wałkowanie tego samego *ekhem* kontra świeży produkt w ciekawym universum. Ciekawe co wygra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Siódma woda po kisielu i wałkowanie tego samego *ekhem* kontra świeży produkt w ciekawym universum. Ciekawe co wygra."

Wygra WotLK, nie ważne jak dobry będzie Warhammer, nawet będąc obiektywnie lepszym od WoWa (co sądząc po becie WHO raczej się nie zdarzy) nie da rady pokonać ogromnej bezwładności rynku jaką wytwarza 10mln graczy World of Warcraft. Nic co jest tak wielkie jak WoW nie umiera nagle, to będzie powolny proces, spowalniany każdym dużym patchem i rozszerzeniem. Optymalnym moment na próbę objęcia tronu wśród gier MMO jest wtedy, gdy gracze są znudzeni brakiem nowej zawartości, a nie w pobliżu premiery nowego dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Omg :D A wiesz, że w AoC większość osób jest zachwycona samym lvlowaniem, a w szczególności początkiem? I na pewno nie można powiedzieć, że rozgrywka nie jest zbyt przyjemna. Jak rozgrywka nie jest zbyt przyjemna to nie warto grać.
Ja tam rozmawiałem z beta testerami WHO i co wiem to nie jest wcale tak różowo.
W AoC również brakuje wielu rzeczy, które były obiecane, ale tutaj widzę, że wszyscy zadowoleni, że część kontentu została wywalona żeby mniej bugów było ;)
Zresztą porozmawiamy po samej premierze i z osobami które grały, zagrają, a nie bazują na obiegowych opiniach."

Ehem... Ja jestem betatesterem, to nie jest obiegowa opinia.

Gra potrzebuje jeszcze z pół roku porządnego dopieszczania - w końcu był powód dla którego wycofali się z premiery planowanej na wiosnę (oddając pole AoC - mimo że wiedzieli że tracą łatwą publiczność znudzoną 2.5 latami WoW i szukającą czegokolwiek nowego). Gra ma potencjał (żadnych idiotycznych eksperymentów z mechaniką gry jak w AoC), ale jak już powiedziano bezwładność rynku z masą ludzi grających w WoW i oczekujących na WotLK jest poteżna. Jeśli WAR ma być czymś co utrzyma wystarczająco dużo graczy przy sobie, to musi być dobry natychmiast, prosto z pudełka - a nie tak jak Conan mieć przyzwoite pierwsze 20 poziomów, a potem zamienić się w jakaś betę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 22:42, Kreaven napisał:

niech dopieszczaja, zeby nie bylo tak jak z AoC gdzie wiecej bugow niz questow


Nie przesadzaj - w każdym tygodniu wychodzą nowe poprawki i gra się naprawdę teraz przyjemnie. Więcej bugów niż questów ma gothic 3 a nie aoc :).

who - kolejny cukierkowy świat który wcale nie jest ciekawy jak dla mnie i wole zostać w aoc niż grać w disneylandzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 10:11, dark_darek napisał:

who - kolejny cukierkowy świat który wcale nie jest ciekawy jak dla mnie i wole zostać
w aoc niż grać w disneylandzie.

Świat Warhammera nie jest cukierkowy. Gdybyś zajrzał w podręcznik do papierowego RPG albo bitewniaka, to ujrzałbyś to ;E Cukierkowa może być gra WHO nie świat WHO(bo świat WHO to świat Warhammera który jest mroczny).
Zobaczymy co z gry wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy na tym screenie zebrano 3 najbogatszych ludzi z imperium po cesarzu?

Szczerze to ta gra jest trochę za jaskrawa, w "rpgu", czy "battlu" nigdy nie wyobrażałem sobie takich jaskrawych krainek jakie widać w becie...

Co nie zmienia faktu, że czekam na grę od pierwszych zapowiedzi, w końcu nie zawsze jest czas na sesyjkę, a tak zawsze można się po wyżywać na kompie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 10:16, Gall Gael napisał:

> who - kolejny cukierkowy świat który wcale nie jest ciekawy jak dla mnie i wole
zostać
> w aoc niż grać w disneylandzie.
Świat Warhammera nie jest cukierkowy. Gdybyś zajrzał w podręcznik do papierowego RPG
albo bitewniaka, to ujrzałbyś to ;E Cukierkowa może być gra WHO nie świat WHO(bo świat
WHO to świat Warhammera który jest mroczny).
Zobaczymy co z gry wyjdzie.


Zgodzę się że Świat warhammera nie jest cukierkowy ale screeny who wskazują że gra będzie praktycznie klonem wowa który właśnie taki jest, więc pierwszą grą która zagram po aoc będzie pewnie aion lub the chronicles of spellborn lub stargate online lub darkfall (o ile wyjdzie w tym stuleciu ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, bo nie śledzę tematu.. ale jako miłośnik starego świata.. zapytam się.. czy ta gra będzie darmowa.. tzn. dostęp do serwerów będzie darmowy? czy abonament?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 10:34, moonman napisał:

przepraszam, bo nie śledzę tematu.. ale jako miłośnik starego świata.. zapytam się..
czy ta gra będzie darmowa.. tzn. dostęp do serwerów będzie darmowy? czy abonament?


za darmo to od dresów można oberwać :) A tak poważnie, to nie znam mmorpg który by był za darmo :) Więc na
99 % będą opłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2008 o 10:42, dark_darek napisał:

za darmo to od dresów można oberwać :) A tak poważnie, to nie znam mmorpg który by był
za darmo :) Więc na
99 % będą opłaty.


Guild Wars jest chyba darmowy - mogę się mylić, bo nie gram w MMORPG (chyba że MUDy ;-)) i nie znam tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 11:01, moonman napisał:


> za darmo to od dresów można oberwać :) A tak poważnie, to nie znam mmorpg który
by był
> za darmo :) Więc na
> 99 % będą opłaty.

Guild Wars jest chyba darmowy - mogę się mylić, bo nie gram w MMORPG (chyba że MUDy ;-))
i nie znam tematu



gw to nie mmorpg tylko prościej mówiąc gra crpg z rozbudowanymi elementami sieciowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla własnego dobra nie mogą wydać w środku wakacji, zyski byłyby przecież znikome ;) Poza tym, największe hity zawsze pojawiają się w sklepach pod koniec roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować