Zaloguj się, aby obserwować  
Paoro

Star Wars: The Old Republic - temat ogólny [M]

3987 postów w tym temacie

Nie wiem jak ostatnio jest z maintenace, być może i walnąłem gafę, ale tylko dlatego że nie przejmuję się maintenacami.
Co do lagów, raczej ci nie udowodnię, więc zwyczajnie musisz mi uwierzyć na słowo, czego raczej nie zrobisz. Oradżowe 6mb/s (żeby tylko takie było) serio daje mi stabilną rozgrywkę. Laga łapałem rzadko i na krótko. Częściej miałem dc dzięki uprzejmości providera.
Datacrony zdobyłem prawie wszystkie, nie zaciąłem się ani razu.

W metro (tym pierwszym, numerka nie pamiętam) miałem z 20fps średnio na jakichś średnich ustawieniach, jeszcze z 4gb pamięci, ale to wiele nie zmienia.
W tora grałem na dość wysokich ustawieniach, tekstury na high, postaci na high, ilość postaci medium chyba, cienie na maxa, bloom, depth, medium filtrowanie w 1920x1080 na wcześniej przedstawionym kompie. Gra działała stabilnie. Jedynie na flocie przy daily terminalu zgrzytnęło, ale poza tym działała stabilnie. Z tym, że mi nie chodzi o 90fps, ale nawet o 20-30fps dopóki jest stabilnie. A pokaz slajdów to dla mnie pokaz slajdów, czyli klatka po klatce.

Ściągnę tora, jakoś zmierzę wyniki. Zobaczę jak na nowym procku działa.

Wysilać się tu nie ma co. Bo to nic nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://files.enjin.com.s3.amazonaws.com/144820/module_gallery/original/1049632.jpg

http://assets.enjin.com/wall_embed_images/1358721357_Screenshot_2013-01-20_22_28_54_016681.jpg

Gra wyglądała u mnie tak. Czasem cienie wyłączałem, owszem. Jak widać, na ilum średnio 57fps, na denovie, średnio 22. Dość stabilnie, jak na tak wysokie ustawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2013 o 11:48, Sipso2008 napisał:

Gra wyglądała u mnie tak. Czasem cienie wyłączałem, owszem. Jak widać, na ilum średnio
57fps, na denovie, średnio 22. Dość stabilnie, jak na tak wysokie ustawienia.

Heh, trudno polemizować z kimś, kto uważa 22 fpsy za "stabilną grę". Szanuję twój romantyzm względem tego, że nie potrzebujesz do gry płynności (bo przy 20 fpsach nie ma o niej mowy), ale nie opowiadaj, że to stabilna gra (na załączonym skrinie widać wyraźnie, że wszystko masz ustawione na minimum + wyłączone oświetlenie, jakby co).
Bajki o Metrze nie skomentuję, już to zrobiłem; grałem na równie słabym, choć nieco mocniejszym konfigu, więc owszem, grać się da, komfortu nie ma żadnego. Inna sprawa, że gra jest beznadziejna z punktu widzenia gracza zainteresowanego cRPGami, odpaliłem tylko z ciekawości nt. tych mitycznych wymagań.

Slideshow to kiwające się na Flocie fpsy od 0 do 20-paru, wystarczy by dostać szału, a mam to nawet na i5 3570 + GTX 660 (tak, tak, gram z rodziną na trzech różnych komputerach).
Lagi ostatnio stały się notoryczne, siedzę w grze po 5-6 godzin dziennie. Na dodatek zaczął się zwieszac mail.

Skłamałbym, gdybym powiedział, że mi to przeszkadza, bo gram namiętnie, ale skłamałbym również gdybym twierdził, że da się grać komfortowo. Optymalizacja w tej grze generalnie leży i kwiczy i nie zmieni tego 1 czy 2 osoby, którym to nie przeszkadza, ale praca ludzi od kodu, której nie robią.

Poza tym, to nadal znakomita gra, której niska popularność jest wyłącznie wynikiem nieporadności albo wręcz kompletnej indolencji wydawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie załączę ci zdjecia jak tylko ściągną się pacze. Nie są to ustawienia minimalne. Nie. Jedynie wyłączone cienie.
A teraz logując się na launcherze ten one time password przyszedł w sekundę, może dwie. Maila mam na gmailu, ale ty pewnie tez.

Parę lat grania nauczyło mnie, że dwadzieścia fps dwudziestu fpsom nie jest równe. Są fpsy i jest stabilność w jakiej gra działa.
Optymalizacji zresztą nie zmieni też 100 osób czy nawet więcej którym to przeszkadza. Taka firma. A ile konfiguracji komputerów tyle wyników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2013 o 12:43, Aurelinus napisał:

Poza tym, to nadal znakomita gra, której niska popularność jest wyłącznie wynikiem nieporadności
albo wręcz kompletnej indolencji wydawcy.


Zgadzamy się co do tego. Gra i jej content mnie zadowala, nie jest wolna od błędów, optymalizacja też nie jest idealna i nie próbuje ci tego wmawiać, jednak co zmusza mnie do dyskusji na temat wydajności jest oskarżanie mnie o kłamstwo. Uwierz mi, że 20fps to jest już grywalna płynna gra i tak też na moim sprzęcie TOR działał. Nie wiem czy grałeś w GW2, w tryb WvW, gdzie na ekranie przewala się multum postaci, gdzie na starym procesorze, Q6600, miałem dokladnie pokaz slajdów, dźwięk zamieniał się w wyjącą syrenę, a fpsy to ok. 3-5. Na minimalnych. Zmiana procesora i na średnich mam 20fps średnio, często spada do 15, ale co? Nie ma pokazu slajdów, rozgrywka jest na tyle stabilna, że kursorem mogę kliknąć na konkretną postać, jeżeli oczywiście sam za nią nadążę. Gra może działać w niskiej ilości fps, ale dopóki jest to stabilna rozgrywka, a nie skacze jak dzika małpa to można grać normalnie.

Na screenie (zapewne chodziło ci o denovę), oświetlenie było włączone. Wyłączone były tylko cienie, których brak powoduje tak kretyńsko wyglądający efekt płaskich obszarów, zwrócić jednak uwagę na trawę, na której widać "padajace oświetlenie", shadery itp itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej. SWTOR zainstalowany, spatchowany. Nowy ekran wczytywania po starcie beznadziejny, ale trudno. Wybacz ograniczenia f2p. Nagrałem to telefonem by pokazać ogólną stabilność działania gry, więc wybacz jakość samego nagrania, opcje grafiki pokazane gdzieś w połowie. Jak widać fpsy poniżej 20 rzadko spadają. Bardzo rzadko. Oczywiście ewentualne przycinki spowodowane doczytywaniem obiektów to normalka i nikt tego chyba nie uniknie.

http://www.youtube.com/watch?v=kXep_ASSx9w

Mam nadzieję, że wszelkie oskarżenia o kłamstwa w gestii fpsów zostaną cofnięte. Jest ~20 fps? Jest, a nawet więcej.
Dla porównania, oto co uznaję za pokaz slajdów: (jeszcze na starym procku).

http://www.youtube.com/watch?v=hJvQqi5BbNc

Jednak honor zwracam w kwestii lagów. Na filmiku widać czas reakcji na aktywacje skilla i nawet użycie itemków z Huttsów. Musisz mi jednak uwierzyć, że przed kwietniem lagi nie dawały się tak we znaki.

Dla uzupełnienia oto moja obecna specyfikacja:
Płyta: MSI B75A-G43
Proc: Intel Core i5-3570, Quad Core, 3.40GHz
Karta: GIGABYTE Nvidia GeForce 250GTS 1gb
8gb pamięci ram 1333

Nie chcę nic mówić, ale mamy takiego samego procka, ty masz lepszą kartę. Jeżeli serio masz 0-20fps to gdzieś jest problem. Ponadto na starym procesorze gra działała nieco gorzej, z pewnością jednak nie 0-20fps.

EDIT: Sorry za taki post pod postem streak, ale no.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2013 o 19:07, Sipso2008 napisał:

Dla uzupełnienia oto moja obecna specyfikacja:
Płyta: MSI B75A-G43
Proc: Intel Core i5-3570, Quad Core, 3.40GHz
Karta: GIGABYTE Nvidia GeForce 250GTS 1gb
8gb pamięci ram 1333

Zaraz, chwileczkę, oskarżyłem cię o kłamstwo gdy twierdziłeś, że masz takie wyniki na Q6600 + GTS250. To "drobna" różnica, bracie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale uwierz mi, gra nie chodziła mi o wiele gorzej. Z resztą, jeżeli wejdziesz na mój kanał jest tam parę filmów z gildyjnych wypadów, jeszcze na q6600. Co prawda nie widać tam floty, z tego co pamiętam, ale sam fakt, że przy nagrywaniu giera działa płynnie o czymś już świadczy.

Tak czy inaczej, teraz jest to i5+250gts, która to kombinacja gorsza od twojej, osiąga lepsze wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2013 o 23:42, Sipso2008 napisał:

Tak czy inaczej, teraz jest to i5+250gts, która to kombinacja gorsza od twojej, osiąga
lepsze wyniki.

Naprawdę, jesteś niepoprawnym optymistą. Na filmiku z floty ścina ci co kilka sekund w sposób ewidentny, a ty twierdzisz, że jest płynnie... Nie, nie mam słów :D. Ja oczywiście nie twierdzę, że jak wytnie kilka klatek to się nie da żyć, ale jak masz po kilku godzinach zmęczony wzrok, to takie zaciachy zaczynają męczyć podwójnie.
Jeśli uważasz, że masz zadowalającą cię jakość, to oczywiście żyj w swoim świecie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważ jednak, że te ścinki, i to nie co parę sekund, to wynik kalekiego silnika. Są one wynikiem podczytywania obiektów. Na forum swtora jest program który pomaga komputerowi umieścić obiekty w pamięci by uniknąć doczytywania a tym samym tych ścinek. Niestety ten program nie pomaga wszystkim, z resztą nawet go nie sprawdzałem na nowej konfigruacji. Tego nie unikniesz, bo tego nie zmienią choćby ich Obama pogonił demokracją. Uważam, że mam zadowalającą jakość. Grałem w wiele gier, perfidnie nie zoptymalizowanych, rzadko kiedy na wysokich ustawieniach, do małej ilości fpsów jestem przyzwyczajony, a wzrok trudno mi już zmęczyć ścinkami. Według mnie to co ci pokazałem to płynna rozgrywka, w granicach SWTORowych możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miesiąc temu kupiłem sobie keya na allegro SW TOR plus 30 dni gry. Czy teraz jak kończy mi się subskrypcja mogę jeszcze raz takiego keya kupić i dodać go na stronce sw tor i czy bez problemu doda mi nastepne 30 dni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2013 o 22:36, Chlorofil napisał:

Witam. Miesiąc temu kupiłem sobie keya na allegro SW TOR plus 30 dni gry. Czy teraz jak
kończy mi się subskrypcja mogę jeszcze raz takiego keya kupić i dodać go na stronce sw
tor i czy bez problemu doda mi nastepne 30 dni ?


nie doda. na stronie gry mozesz kupic za 60pln 60 dni na rozne sposoby (np paypal) albo karta na 30 dni za 30 pln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2013 o 06:13, Chlorofil napisał:

Czyli wyrzuciłem pieniądze w błoto. Ehhh... nie chce ktoś odkupić ode mnie keya SW TOR
plus 30 dni ?

W ciagu 10 dni możesz zwrócić tak czy siak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dałem TORowi ostatnio kolejną szanse, sprawdziłem sobie najnowsze updatey i muszę powiedzieć, ze jest "ciut" lepiej technicznie. Tzn optymalizacja w SP przestała tak niemiłosiernie zasysać,. PVP co prawda dalej leży i kwiczy, ale singlowo w końcu da się po ludzku grać [tak jak dało się bodajże po 4tym patchu przez krótki okres]

Kto wie, może nawet kupię z 60 dni suba, fakt faktem jako mmo gra zasysa, ale jako co-op z kumplami + przyjemne sp dalej uważam ją za bardzo udaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Grałem w SWTOR zanim jeszcze była f2p i mam kilka pytań odnośne subksrypcji czy cartel punktów.
Jak rozumiem SWTOR jak każda inna gra f2p teraz [szczególnie gdy jest to od EA] będzie wołać kasę czyt. cartel punkty za prawie każdą głupotę.

Czy jeśli kupię subskrypcję to wszystko mam odblokowane tak jak to było kiedyś czy jednak nadal będą jakieś rzeczy za które będę musiał zapłacić pomimo subskypcji chociaż kiedyś było inaczej?
Drugie pytanie dotyczące cartel punktów. Czy jeśli dajmy na to wykupię subskrypcję na 60dni to dostanę np 500punktów za miesiąc? Czy te punkty dostaje się teraz tylko i wyłącznie za po prostu gotówkę? A subskrypcja to zupełnie osobna sprawa?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako subskrybent masz odstęp do całego contentu (poiza Rise of the Hutt Cartel, który jest dodatkiem i musisz go kupić). Jeżeli subujesz, to gra zawoła o kasę tylko o duperele typu zmiana imienia, nazwy gildii czy wyglądu postaci. Jedyna rzecz jakiej nie dostaniesz subując jest nowa rasa Catharów. Nie są oni jednak zbyt drodzy, a nawet jeżeli ich pominiesz dużo nie stracisz. To tylko wygląd, nic nowego do rozgrywki nie wprowadzają.

Cartel Coins dostajesz na koniec miesiąca jakieś 525 czy 515 cc. Więc dziś kupujesz suba, za 30 dni dostajesz 500cc, i potem po kolejnych 30 dniach kolejne 500cc (mając na uwadze sub za 60dni). Complementary Cartel Coins dostajesz po prostu co miesiąc od wykupienia suba. Ogólnie za 30 dni ostajesz jakieś 500cc, na koniec tych trzydziestu dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź. Czyli jednak nie jest tak źle jak myślałem, jest nawet bardzo dobrze. Byc możę wróce do tej gry niebawem. A ten dodatek już można kupować? Ile wynosi jego koszt na naszego złotówki? Oraz co takiego wprowadza sam dodatek, jest wart kupna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pamiętaj, że w grze jest store w którym możesz kupić masę dupereli jak unikatowo wyglądający gear, xp boostery i inne tego typu "f2p" itemy, nie ma jednak mimo wszystko sytuacji pay 2 win. Te dodatkowe itemy to tylko wygląd, a xp boosty można za bez cen kupić na AH.
Dodatek wyszedł już jakiś czas temu. Subskrybenci dostają 50% zniżki, przez co kosztuje 36zł. Warto bo podnosi level cap z 50 na 55, wprowadza nową planetę i ogólnie poszerza endgame, dodając nowy raid i world bossa oraz sporo daily i rep questów.
Jeżeli nie masz 50lvl postaci to poczekaj aż dobijesz do 50 (cały nowy content to 50-55lvl), bo zwyczajnie może ci się gra znudzić, a szkoda kupować dodatek jeżeli w niego nie zagrasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sporo rzeczy pozapominałem więc gdybyś mógł.. da się w SWTOR zamieniał wygląd pancerzy? Bo w tym sklepie widzę kilka fajnych armorów ale ich statystyki są na poziomie 1 itp.. Oraz gdzie można zmienić wygląd postaci [jeśli się da oczywiście]

Nie mam jeszcze lvl''a 50 żadną z moich postaci ale gdybym wracał to tylko z subskrypcją a skoro dzięki temu kosztuje ten dodatek tylko 36zł to i go wezmę. O wiele więcej wydam na samą subskrypcję. :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować