Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Sorry za dbl post, ale rozwiązałem problem. Mendoza uciekł przed most i trzeba było pierw z nim zagadać (mimo, że reszta zakonu była już na pozycji) -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tam wrażenia z gry? Jako fan serii (A przynajmniej pierwszych dwóch części i dodatku- NK) chciałem zakupić produkt, niestety nie wiem czy w ogóle warto. Sto złotych to sporo kasy i chcę się upewnić czy aby nie wydaje tego na odgrzewane kotlety. Zwłaszcza że twórcy nie popisali się w poprzedniej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 100zł to sporo kasy to poczekaj troszkę aż stanieje i kupuj, bo warto!!!
Mnie trójeczka też nie podpasowała i zrezygnowałem po paru godzinach hack''n''slashowania, ale Riesen to całkiem inna liga ^^
Od razu poczujesz klimacik jedynki ( muzyczka i początkowe problemy z takimi miernotami jak żądłoszczur np.) jest ta "atmosfera" ze starych dobrych Gothiców. jedyny minus jak dla mnie... za krótka! ( Zrobiłem wszystko co się da, zwiedziłem jako turysta ( nie za questami) wyspę wzdłuż i wszerz i zakończyłem grę po 34 godzinach... a chciałbym więcej, więcej! ;)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trójkę i dodatek robił kto inny, więc... a gierka warta jest zagrania, ja jak tylko odpaliłem kopię kumpla na swoim kompie stwierdziłem, że muszę ją mieć. :D Jeżeli jesteś fanem prawdziwego Gothica to kupuj w ciemno. ;) Na allegro itp, można dostać za ok 70zł bez okodu z KG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2009 o 22:13, Albii napisał:

Trójkę i dodatek robił kto inny, więc... a gierka warta jest zagrania, ja jak tylko odpaliłem
kopię kumpla na swoim kompie stwierdziłem, że muszę ją mieć. :D Jeżeli jesteś fanem prawdziwego
Gothica to kupuj w ciemno. ;) Na allegro itp, można dostać za ok 70zł bez okodu z KG.



Trojki nie robil nikt inny. Tylko ZB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2009 o 22:16, Izrafel92 napisał:

Trojki nie robil nikt inny. Tylko ZB.

G3, G3 zmierzch bugów i Arcanię z tego co mi wiadomo robi ta sama firma/ studio, czy jak to się tam zwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Długa dość ta gra i chyba dłuższa od G1. X-Fire wyświetla mi rozegrane równe 30 godzin ale pamiętam, że z 6 - 7 h trzeba odliczyć bo zacząłem ponownie drugi raz grać więc:

23-24 godziny mam rozegrane i ciągle męczę 1 akt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc tak w ramach wyjaśnień:
Gothica 1,2,NK,3 i Riesen robiło niemieckie Piranha Bytes. Z trójką to było tak, że Piranie zrobiły to, co kazał im wydawca JooWood ( czyli hype''ową kaszanę) po tej grze ich ścieżki się rozeszły, niestety tytuł GOTHIC został przy wydawcy JooWood a nie przy twórcach serii - Piraniach
Więc Riesen można traktować jako Gothic ( Ci sami twórcy i ten ich klimat)
a tego Gothica 4 to nawet nie wiem kto robi i szczerze mnie to nie inteesuje, bo co to za gothic z nastawionym na hype developerem JW i jakąś firmą która nawet nie stworzyła Gothica tylko ma prawo do tytułu (mam złe w tym względzie doświadczenia z Falloutem 3)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokaże ktoś staty swojej postaci, najlepiej koło 15 lvla? Chciałbym zobaczyć jak słaby jest mój wirtualny bezimienny rozbitek w porównaniu do innych bezimiennych rozbitków ;)

I pytanie:

Spoiler

Druga część Burzowego Wichru znajdę przy okazji zabawy z jakimś zadaniem (tak jak na półwyspie taniec z gnomami? :P) czy znajdę go przy okazji eksplorowania terenu? Nie chcę żadnych konkretów, tylko krótką ogólną odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę, mój hero na 15 levelu i przed ostatnią walką ( byłem bandyta i ładowałem w miecze)

Co do mieczy, nie jestem pewny ale to chyba jeden kawałek spijacza dusz musiałem cięzko wywalczyć (lub ukraść i szyyybko uciekać ;)) ) burzowy wicher był łatwy do zdobycia

Pozdrawiam

20091027114714

20091027114735

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 11:58, Vattic napisał:

A to moja postać na 11 LVL. Muszę jakiś hełm zdobyć ;)


Już od początku drugiego rozdziału

Spoiler

możesz kupić hełm +3 do obuchów, ciętych i kłutych u kowala w mieście

jak na screenie 1

Spoiler

Co byś nie zrobił i jaką ścieżką byś nie poszedł na koniec gry i tak będziesz wyglądał jak na screenie drugim ^^



Pozdrawiam

20091027121010

20091027121028

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w mieście można zakupić hełm? Jakoś nie widziałem u kupców :)

Po drugie powiem wam że wlazłem do pewnej ruiny i załatwiłem 2 skorpiony (ciężko było) i idąc dalej usłyszałem głośne wycie jakiegoś stwora!! Naprawdę się przestraszyłem :D Bo ja gram na słuchawkach i to było wieczorem a wiadomo wieczory już ciemne:D - brawa dla twórców za dodanie lekkiego dreszczyka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 12:28, Vattic napisał:

Gdzie w mieście można zakupić hełm? Jakoś nie widziałem u kupców :)

Spoiler

U kowala, jeden kuje miecze, a drugi sprzedaje w sklepie obok. Co rozdział zmienia im się inwentarz, ten hełm pojawia się w drugim rozdziale, kolejny jest w trzecim rozdziale u kowala w klasztorze i to by było na tyle hełmów do kupienia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować