Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Dnia 28.10.2009 o 08:39, KrzychW napisał:

Czy to normalne , że w dialogach z Walterem nie ma możliwości zagadać o miecz dwuręczny
z obsydianu? Mam chyba wystarczającą ilość materiału (39szt) , ale wymienić obsydian
mogę tylko na broń lekką , lub miecz długi.


Jeżeli mnie pamięć nie myli to będziesz mógł go zrobić w ostatnim rozdziale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się wczoraj udało znaleźć troszkę czasu, pograć godzinkę i nadal jestem pozytywnie zaskoczony.
Chociaż coraz więcej błędów się pojawia: szczególnie zraziła mnie tarcza na plecach mojego 3-levelowego bohatera, która wisi w powietrzu. Kolejne błędy w grafice? Przenikanie postaci, przesuwanie się zabitych stworów (skóra wilka dosłownie jechała po ziemi, ale to tylko jednorazowy wybryk) i słabe animacje. Postaci też są trochę kanciaste, a wygląd niektórych pozostawia wiele do życzenia.
Ale za to podoba mi się optymalizacja gry, na mojej karcie (8800GT), przecież już nie pierwszej młodości i 2GB ramu Risen śmiga aż miło na maksa. Widoczki ładne, ale już po tak krótkim fragmencie gry widać, że całość nie jest idealna, zabrakło tego "dopieszczenia" ;)

A teraz kończąc żmudne wywody, mam pytanko: udałem się dopiero na bagna i czy tam już dokonuję wyboru między frakcjami? Będę miał okazję zwiedzić miasto? I jak jest z tymi bandytami, porównywalna siła jak inkwizycja czy trochę gorsi? Bo zawsze grałem magami, a teraz chciałbym przerzucić się na miecze i nie wiem jak ze zrównoważeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2009 o 14:56, Gryczka napisał:

A teraz kończąc żmudne wywody, mam pytanko: udałem się dopiero na bagna i czy tam już
dokonuję wyboru między frakcjami? Będę miał okazję zwiedzić miasto?


Najpierw idziesz na bagna i wykonujesz wszystkie zadania. Możesz nawet wykonać końcowe zadanie dla bandytów, czyli pacyfikacje obozu Inkwizycji. Na bagnach nie da się jeszcze do nikogo przyłączyć. Dopiero po wyjściu z bagien w mieście masz okazję przyłączyć się do jednej ze stron.

Dnia 28.10.2009 o 14:56, Gryczka napisał:

I jak jest z tymi
bandytami, porównywalna siła jak inkwizycja czy trochę gorsi? Bo zawsze grałem magami,
a teraz chciałbym przerzucić się na miecze i nie wiem jak ze zrównoważeniem.


Mnie się bandytą świetnie grało. Miecz podkręcasz u Finchera na 10 poziom, siłę na 100, a mniej-więcej w połowie gry dobijasz do 200 miksturami permanentnymi, jajkami i jabłkami - jak tylko jakieś znajdziesz to żryj ile wlezie ;). I jest git :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wypadało by coś napisać :P
To tak - 10/10 ! :P
Gra wciągnęła mnie niemal jak pierwszy Gothic! Aż sam się zdziwiłem ^^
Wszystko w tej grze mi się podoba :P (nie licząc spolszczenia, nie wiem czemu - może z przyzwyczajenia - wolał bym pełną Polonizacją ^^) począwszy od zadań pobocznych, poprzez fabułę, prosto do grafiki i muzyki, aż do wyglądu świata i na itemach skończywszy! :P

Ah, zapomniał bym o optymalizacji: Według "Frapsowego" benchmarku, na kompie z podpisu (a zauważmy że to już dość leciwa konfiguracja) wyliczona średnia ilość FPS to ... 54! [Wszystkie detale ''Wysokie'' Anizo x8, 1280x1024]
Byłem w wielkim szoku widząc to. Brawo dla twórców ;)


Na razie jestem w pierwszym rozdziale, a już mam ponad 20h przegrane ^^


No nic, idę grać dalej xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2009 o 15:18, KannX napisał:

Mnie się bandytą świetnie grało. Miecz podkręcasz u Finchera na 10 poziom, siłę na 100,
a mniej-więcej w połowie gry dobijasz do 200 miksturami permanentnymi, jajkami i jabłkami
- jak tylko jakieś znajdziesz to żryj ile wlezie ;). I jest git :)

Dobre, wielkie dzięki za porady. A więc opowiem się za bandytami, do Inkwizycji i Magów jestem nastawiony sceptycznie po tym jak chcieli mnie zaciągnąć do Klasztoru (hah, nie dałem się - ja mam opcję ''wczytaj'', a oni nie!).
A jeszcze odnośnie tych jabłek, mam cusik zwane "Szalej Druida" bodajże i to dodaje chyba +5 punktów siły. I teraz mam pytanie: brać od razu czy da się z tego robić mikstury, aby dodawały np. tej siły x2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szalej Druida dodaje chyba +1 do Żywotności i jest to składnik mikstury zwiększającej maksymalny limit HP.
Zauważcie że mikstury zwiększające limit HP i many a także Mikstura Podróżnika (+100 XP) nie wymagają Korony Bohatera. Trochę za późno to zauważyłem i wyżarłem wszystkie składniki :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie potrzebują? A mnie się zdawało, że właśnie tak :D A gdzie można kupić tą miksturę podróżnika? Pewnie składnikiem jest Wywłócznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2009 o 16:31, conan8 napisał:

Jak to nie potrzebują? A mnie się zdawało, że właśnie tak :D A gdzie można kupić tą miksturę
podróżnika? Pewnie składnikiem jest Wywłócznik?


Spoiler

Przepis na nią jest w ukrytych odmętach klasztornej biblioteki, za czerwoną magiczną barierą. Przepis na miksture zręczności w komnatach górnego klasztory, a na miksturę siły w tych ruinach, w których siedzi zamknięta Patty.

jeszcze jest mikstura życia i many, ale nie pamiętam gdzie się je zdobywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jest mikstura życia

Dnia 28.10.2009 o 16:50, AdamSloma napisał:

i many, ale nie pamiętam gdzie się je zdobywa...


Te akurat są do kupienia w sklepach alchemicznych. Leonardo w mieście ma na HP, na manę pewnie w klasztorze ew. Cormac ma coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2009 o 17:16, SpecShadow napisał:

Te akurat są do kupienia w sklepach alchemicznych. Leonardo w mieście ma na HP, na manę
pewnie w klasztorze ew. Cormac ma coś.


Grając pierwszy raz żadnej nie kupiłem a wszystkie miałem, więc gdzieś są do znalezienia. Są jeszcze przepisy na zupki i dania z patelni:) O ile zupki przywracają życie, o tyle dania z patelni podnoszą statystyki:D na razie znalazłem przepisy na dwa, jeden podnosi manę a drugi zręczność.

Spoiler

Jeden jest w skrzyni u tego gościa co skóry na mięso się wymienia, a drugi za barem u Patty.

W obydwu przepisach towarem deficytowym są przyprawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma problem z jednym questem:
"Rozmawiałem z Urgesorem i mam zabić 3 strażników, ale nie dał mi popiersia bym mógł do nich wejść.
Chciałem porozmawiać z nim drugi raz, ale nie chcę ze mną rozmawiać. A Mendoza ciągle mówi jeden tekst."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2009 o 18:28, Albii napisał:

Kumpel ma problem z jednym questem:
"Rozmawiałem z Urgesorem i mam zabić 3 strażników, ale nie dał mi popiersia bym mógł
do nich wejść.
Chciałem porozmawiać z nim drugi raz, ale nie chcę ze mną rozmawiać. A Mendoza ciągle
mówi jeden tekst."


Bo jak skończy rozmawiać z Ursegorem to magicznym sposobem popiersie pojawia się przed tronem (naprzeciwko siedzącego ducha), obok sarkofagu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2009 o 18:37, Albii napisał:

Kumpel mówi, że mu się nie pojawiło, jakiś bug ?


Nie pamiętam dobrze jak to było, ale popiersie albo było w sarkofagu...albo w jednym z pomieszczeń w tym holu głównym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kumpel gra w RPG czy platformówkę, w której bohaterowie są niemi? Duch wyraźnie mówi do naszego wesołego rozbitka, że rzeźba leży w jego sarkofagu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w 4 rozdziale i gram po stronie zakonu, jednak mam problem ze zdobyciem umiejętności pieczęci, a co za tym idzie posługiwaniem się runami. Jestem jeszcze za wcześnie czy co? Bo nikt mnie nie może tego nauczyć a mam już 167 punktów mądrości i chciałbym to wykorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2009 o 15:49, Gorn7 napisał:

Jestem w 4 rozdziale i gram po stronie zakonu, jednak mam problem ze zdobyciem umiejętności
pieczęci, a co za tym idzie posługiwaniem się runami. Jestem jeszcze za wcześnie czy
co? Bo nikt mnie nie może tego nauczyć a mam już 167 punktów mądrości i chciałbym to
wykorzystać.


Jeśli grasz jako wojownik zakonu a nie jako mag to niestety nie możesz korzystać z run. Z nich mogą korzystać, a tym samym uczyć się kolejnych pieczęci, tylko magowie. W tym przypadku korzystania z kolejnych pieczęci uczy mistrz Ignatius.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować