Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Dnia 27.10.2009 o 12:28, Vattic napisał:

Gdzie w mieście można zakupić hełm? Jakoś nie widziałem u kupców :)

Jak nie w mieście to na bagnach albo u klasztornego kowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 12:31, Pariah napisał:

> Gdzie w mieście można zakupić hełm? Jakoś nie widziałem u kupców :)
>

Spoiler

U kowala, jeden kuje miecze, a drugi sprzedaje w sklepie obok. Co rozdział zmienia
im się inwentarz, ten hełm pojawia się w drugim rozdziale, kolejny jest w trzecim rozdziale
u kowala w klasztorze i to by było na tyle hełmów do kupienia ;)



Jest jeszcze zwykły skórzany (najsłabszy) hełm , znalazłem w pierwszym rozdziale w skrzyni zaraz przy ruinach ( nie pamiętam których dokładnie, robiłem wtedy zadanko z Pierścieniami Wasalnymi i się na niego natknołem )

SpecShadow - Może by się dało, musiałbyś zrobić wszyściutkie zadania, co rozdział wybić każdego mooba z mapy, i do tego jeszcze Wybić całe miasto, bagno, klasztor, próbowałeś tak :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i do tego jeszcze Wybić całe miasto, bagno, klasztor, próbowałeś

Dnia 27.10.2009 o 12:56, StaryCapiur napisał:

tak :) ?


trudno będzie miał, niektórzy npc sa nieśmiertelni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda w sumie że nie ma więcej tarcz, zbroi czy broni w grze. No ale w sumie Ilość broni mi nie przeszkadza ale ilość ubrań powinna być znacznie większa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2009 o 13:01, castlerock napisał:

trudno będzie miał, niektórzy npc sa nieśmiertelni ;)


Ah, że też nie ruszyłem Tym swoim pustym łbem :P

Vattic - Qestów więcej panie, Qestów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 16:18, Revar napisał:

Ile miejsca na kompi zajmuje Risen,bo nie wiem czy powywalac jakies gierki :D

2,12 GB ? LoL ? U mnie tyle pisze w panelu sterowania. Oo Sprawdziałem jeszcze raz i w właściwościach folderu, i pisze 2,12gb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 16:31, Albii napisał:

> Ile miejsca na kompi zajmuje Risen,bo nie wiem czy powywalac jakies gierki :D
2,12 GB ? LoL ? U mnie tyle pisze w panelu sterowania. Oo Sprawdziałem jeszcze raz i
w właściwościach folderu, i pisze 2,12gb.

Bo tyle zajmuje. Właśnie tyle.
Swoją drogą, skąd te zdziwienie ? Czego się niby spodziewać po jednej płytce DVD ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 16:52, Darkstar181 napisał:

Bo tyle zajmuje. Właśnie tyle.
Swoją drogą, skąd te zdziwienie ? Czego się niby spodziewać po jednej płytce DVD ?


Może to że dzisiaj trudno spotkać -wśród nowości - grę wymagającej podobnej wielkości miejsce na HDD.
Dzisiejsze cRPGi (które niekoniecznie cRPGami być muszą ale fajnie to brzmi) zajmuję wiecej jak 10GB.

Zresztą wolałbym żeby zajmowała więcej ale nie wymagała płyty w napędzie, po dwóch rundkach (jakieś 50h) już rysy są :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A teraz mam spory problem i pilnie oczekuje na pomoc innych. Chyba miałem jakiś większy błąd w grze.

Ma ktoś może pomysł skąd zabrać drugie "stare popiersie" w wulkanicznej twierdzy (3 rozdział)?
Już mówię że wykonałem wszystko prawidłowo i tam gdzie powinien być (według poradnika i info od ludzi z innych forów) to go nie ma. Jego dokładne położenie znam z filmików na Youtubie, a i tak stoje w miejscu i nie wiem co zrobić.
Może ktoś zna jakiś kod, który go stworzy (próbowałem kodu na wszystko ale tam to wszystkie przedmioty INNE znikają z plecaka wiec nic nie daje), albo umożliwi mi przejście dalej bez zbędnych zabaw?

PS. Nie uśmiecha mi się przechodzenie całego Risena ponownie tylko po to żeby utknąć w tym samym miejscu (jeśli to rzeczywiście błąd gry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, wystarczyło zaktualizować sterowniki. A instalacja nowego DirectX-a nic nie daje, mam jakiś błąd w systemie, a nie chce mi się robić formata. Dzięki za pomoc ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w I rozdziale, gdy jestem na bagnach mam pójść na wykopaliska do Hawkinsa, ale gdzie on jest? Szukałem pół godziny i nadal nie mam pojęcia gdzie pójść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 19:22, Eye-Maze napisał:

Mam problem w I rozdziale, gdy jestem na bagnach mam pójść na wykopaliska do Hawkinsa,
ale gdzie on jest? Szukałem pół godziny i nadal nie mam pojęcia gdzie pójść.


Hawkinsa nie trzeba szukać w głębi bagna, on cały czas siedzi na ławce koło jednej z chat w obozie :)

edit: kolega wyżej był szybszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie bo mój procesor to intel core 2quad q6600 problem polega na tym że risen się tnie a dodatkowo słyszałem że gra korzysta z jednego rdzenia a czy nie da się przestawić aby korzystał z dwóch lub czterech rdzeni ? dziękuję za wszelką pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 16:52, Darkstar181 napisał:

Swoją drogą, skąd te zdziwienie ? Czego się niby spodziewać po jednej płytce DVD ?

Wiesz, jak zerkę na listę gierek w panelu sterowania to:
- Dark messiah - 6,64 GB, a krótka gierka akcji
- Wiedźmin - 9,93 gb
- Assasin''s Creed - 5,69 GB
itd.
No to nieco ponad 2gb, przy takich możliwościach gry to śmiesznie mało. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 12:56, StaryCapiur napisał:

Jest jeszcze zwykły skórzany (najsłabszy) hełm , znalazłem w pierwszym rozdziale w skrzyni
zaraz przy ruinach ( nie pamiętam których dokładnie, robiłem wtedy zadanko z Pierścieniami
Wasalnymi i się na niego natknołem )


Jest w skrzyni obok zrujnowanej wieży, po prawej stronie za jaskinią z głodnymi wilkami (zadanie na pierwszej farmie). Akurat mam filmik z tym jak go w miarę łatwo zdobyć (ja miałem 10 lvl), tylko że mi coś dzisiaj nie chciało przesyłać na youtube...:/

Pierwszy raz przechodziłem Risena na średnim stopniu trudności, magiem, no i momentami było ciężko... Może po części dlatego, że od razu chciałem poznać całą mapę i wszystkie umiejętności... Teraz gram na hardzie, bandytą, no i że tak powiem, to kaszka z mleczkiem jest:) Wie się gdzie warto pójść najpierw, gdzie są jakieś ciekawe rzeczy do zdobycia, w co pakować punkty nauki, żeby się łatwiej grało, no cud, miód i orzeszki:D
A co do ilości zajmowanego miejsca na dysku, to ja wcale nie jestem zaskoczony, bo przecież ta wyspa, w porównaniu do ostatnich produkcji, to jest śmiesznie malutka. Przejście (przeskakanie;p) z końca w koniec zajmuje raptem parę minut, więc niby co ma na tym dysku tyle dużo miejsca zajmować? Inna sprawa, że na tak małej przestrzeni upakowali tak niesamowitą ilość miodu:D, no ale przecież właśnie tym się charakteryzowały pierwsze dwa Gothyki. Pamiętam jak pierwszy raz zagrałem w Gothic 2, nie grając wcześniej w jedynkę, świeżo ukończywszy Morrowinda. Najpierw byłem zdegustowany, że to takie małe i tylko jedno miasto, a potem zaskoczony, że to małe i niepozorne, daje tyle radochy i wciąga na taaaaak dłuuuugo:)
Małe jest piękne!!!;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 11:51, Pariah napisał:

Proszę, mój hero na 15 levelu i przed ostatnią walką ( byłem bandyta i ładowałem w
miecze)


Wczoraj z 15 na 18 wskoczyłem i już nie mam naturalnych wrogów - z bestii bije wszystko ;)

Dnia 27.10.2009 o 11:51, Pariah napisał:

Co do mieczy, nie jestem pewny ale to chyba jeden kawałek spijacza dusz musiałem cięzko
wywalczyć (lub ukraść i szyyybko uciekać ;)) ) burzowy wicher był łatwy do zdobycia


Mam BW już, cienki :P Lepszy jest ten obsydianowy z 10 bryłek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne , że w dialogach z Walterem nie ma możliwości zagadać o miecz dwuręczny z obsydianu? Mam chyba wystarczającą ilość materiału (39szt) , ale wymienić obsydian mogę tylko na broń lekką , lub miecz długi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować