Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Ponawiam pytanie bo nadal tkwię w miejscu i nie mogę iść dalej a chciałbym skończyć te grę.

W 3 rozdziale w wulkanie skąd zabrać stare popiersie które wcięło na dobre?

Pomóżcie bo już nie mam pomysłu co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 14:44, Fun_g_1_2_3 napisał:

Ponawiam pytanie bo nadal tkwię w miejscu i nie mogę iść dalej a chciałbym skończyć te
grę.

W 3 rozdziale w wulkanie skąd zabrać stare popiersie które wcięło na dobre?

Pomóżcie bo już nie mam pomysłu co robić.


Popiersi w grze wala się cała masa, widocznie nie opisałeś dokładnie problemu. Jakie zadanie do wykonania, pomieszczenie do którego doszedłeś najdalej w tym wulkanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam - Mam za zadanie odkryć kamienie teleportacyjne i dyski - ok ale ich na mapie nie ma zaznaczonych :( bo przeważnie questy pokazywały gdzie są - a tu nie :(

Jak wyszukiwać kamienie oraz dyski? Nie chce używać poradnika z GOLa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 07:50, Vattic napisał:

Ok panowie mam 2 problemy:

1. Jestem w 2 akcie i zobacyzłem w poradniku do gry o kamieniach teleportacyjnych.


Jaszczury pojawiają się po uratowaniu druida Eldrika, czyli po pierwszym oficjalnym spotkaniu z Jaszczurami.

http://www.youtube.com/watch?v=PpvxTo-vcbU - Filmik z posągiem i ze sposobem jak do niego dolecieć (bug). Kuźwa i znowu w nocy....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 16:05, Vattic napisał:

Jak wyszukiwać kamienie oraz dyski? Nie chce używać poradnika z GOLa.


Spoiler

Wykonuj zadania, to z Patty, Z Cyrusem i Druidem, we wschodniej świątyni i z gnomami (spotkaj żywą legendę ;)). Dużo pytań zadajesz, a ta gra z każdym krokiem staje się tak liniowa, że już się robi wszystko oczywiste ;) Wiecej graj, mniej pytaj - wyjdzie ci to na dobrze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 14:53, SpecShadow napisał:

Popiersi w grze wala się cała masa, widocznie nie opisałeś dokładnie problemu. Jakie
zadanie do wykonania, pomieszczenie do którego doszedłeś najdalej w tym wulkanie?


W 3 rozdziale w wulkanicznej twierdzo potrzebne są tylko 2 popiersia.
Chodzi mi o otwarcie tej bramy co ci ze świątyni w pełnym uzbrojeniu pilnują.
Wiem dokładnie, że oba popiersia powinny się znajdować u saurian spotykanych w korytarzu, ale mam tylko jeden i nic więcej nie ma. Pewnie gdzieś się zapodział za teksturą (niedawno w tym samym miejscu wyciągałem telekinezą kostur z ziemi). Z tego głupiego powodu nie mogę się dostać do korby i otworzyć bramy.
Problem jest właśnie z tą bramą na południu bo na północy sobie poradziłem.

PS. Dzięki że chociaż ty się tym postem zainteresowałeś ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, chodzi Ci o kołowrót w miejscu, gdzie są te pułapki? Bo ja tak, to ja sobie poradziłem strzelając w kołowrót z broni dystansowej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obydwa popiersia wydobywa się z ciał jaszczuroludzi. A którą grupkę z popiersiem załatwiłeś? Tą do której dostaje się Lewitacją?
To pokonujesz tą grupkę, potem przechodzisz nad jakąś kratę (pewnie pułapka ogniowa) którą dezaktywujesz dźwignią niedaleko. Potem natrafiasz na ściankę którą kruszysz kilofem, potem przesuwasz jakąś dźwignię i spotykasz kolejnych Saurian z posążkiem.
Tak to powinno mniej więcej wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 19:27, SpecShadow napisał:

Obydwa popiersia wydobywa się z ciał jaszczuroludzi. A którą grupkę z popiersiem załatwiłeś?
Tą do której dostaje się Lewitacją?
To pokonujesz tą grupkę, potem przechodzisz nad jakąś kratę (pewnie pułapka ogniowa)
którą dezaktywujesz dźwignią niedaleko. Potem natrafiasz na ściankę którą kruszysz kilofem,
potem przesuwasz jakąś dźwignię i spotykasz kolejnych Saurian z posążkiem.
Tak to powinno mniej więcej wyglądać.


No i to jest ten problem :-(
Saurian zabiłem, tego z zakonu ciało przeszukałem, pułapki wyłączyłem, kolejne jaszczurki zabiłem i popierszie jedno zdobyłem. Teraz jestem przy piedestałach i mam tylko 1 stare popiersie. Drugie jakby zupełnie wcięło.
Wiem, że jeśli się czegoś z ciała nie weźmie to ciało nie znika, a biegam po okolicy i żadnego ciała nie ma.
Wiem też że jedno popiersie jest tam gdzie dźwignia do pierwszej pułapki, a drugie (to co mam) z sali z piedestałami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 20:17, Peter44 napisał:

jak wyglądają zbroje w grze? Czy płytówki jak gothic''u są dopiero pod koniec?


Płytówka z prawdziwego zdarzenia jest na samym końcu gry. Wcześniej możesz co najwyżej dostać zbroje z kilkoma płytami wszytymi w materiał.
Swoja drogą - statystyki zbroi dla wszystkich frakcji są takie same. Takie same dla lekkich, średnich i ciężkich. Dziwne to to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 19:46, Fun_g_1_2_3 napisał:

> /.../> Wiem też że jedno popiersie jest tam gdzie dźwignia do pierwszej pułapki, a drugie (to
co mam) z sali z piedestałami.

Pewnie mi się mylą te pułapki i popiersia, ale jedno popiersie, potrzebne dalej do otwarcia wejścia, a które już raz się "użyło" można zabrać po wyjściu, za pomocą telekinezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 19:46, Fun_g_1_2_3 napisał:

> Obydwa popiersia wydobywa się z ciał jaszczuroludzi. A którą grupkę z popiersiem
załatwiłeś?
> Tą do której dostaje się Lewitacją?
> To pokonujesz tą grupkę, potem przechodzisz nad jakąś kratę (pewnie pułapka ogniowa)

> którą dezaktywujesz dźwignią niedaleko. Potem natrafiasz na ściankę którą kruszysz
kilofem,
> potem przesuwasz jakąś dźwignię i spotykasz kolejnych Saurian z posążkiem.
> Tak to powinno mniej więcej wyglądać.

No i to jest ten problem :-(
Saurian zabiłem, tego z zakonu ciało przeszukałem, pułapki wyłączyłem, kolejne jaszczurki
zabiłem i popierszie jedno zdobyłem. Teraz jestem przy piedestałach i mam tylko 1 stare
popiersie. Drugie jakby zupełnie wcięło.
Wiem, że jeśli się czegoś z ciała nie weźmie to ciało nie znika, a biegam po okolicy
i żadnego ciała nie ma.
Wiem też że jedno popiersie jest tam gdzie dźwignia do pierwszej pułapki, a drugie (to
co mam) z sali z piedestałami.


Miałem ten sam problem, patrząc na wrota idź korytarzem w prawo i wejdź najwyżej jak się tam da. Przeskocz przez taka mała przepaść i przemień się w łodzika. Jest tam taka szczelina w skale za którą są pomieszczenia z jaszczurkami, jedna ma popiersie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 21:26, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../> Wiem też że jedno popiersie jest tam gdzie dźwignia do pierwszej
pułapki, a drugie (to
> co mam) z sali z piedestałami.
Pewnie mi się mylą te pułapki i popiersia, ale jedno popiersie, potrzebne dalej do otwarcia
wejścia, a które już raz się "użyło" można zabrać po wyjściu, za pomocą telekinezy.


Dzięki za info ;-) na pewno sprawdzę czy zadziała.

Mackay - Ja już tam byłem i doszedłem do korby więc już stamtąd wróciłem i dopóki się tam nie pójdzie nie idzie wyłączyć pułapki na południu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co możecie powiedzieć o tej grze? bo wciąż zastanawiam się na zakupem jej albo Dragon Age, a chodzi mi o to, żeby w grze było zróżnicowane środowisko, wciągająca fabuła, dynamiczna rozgrywka, ładna grafika, stosunkowo długa ale nie przedłużająca się, nie za łatwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 23:45, Marcin08 napisał:

co możecie powiedzieć o tej grze? bo wciąż zastanawiam się na zakupem jej albo Dragon
Age, a chodzi mi o to, żeby w grze było zróżnicowane środowisko, wciągająca fabuła, dynamiczna
rozgrywka, ładna grafika, stosunkowo długa ale nie przedłużająca się, nie za łatwa.


Dziś przeszedłem Risena, według xfire zajęło mi to 43h. Grafika nie jest zachwycająca jak dla mnie, ale widoki wschodu lub zachodu słońca nad wybrzeżem są świetne. Grałem na trudnym poziomie i nie było strasznie trudno ale też strasznie łatwo też nie, rozgrywka w 1 i 2 rozdziale była fajna, zróżnicowane misje poboczne, chodziłeś po całej wyspie, walczyłeś z potworami i wykonywałeś te misje. 3 i 4 rozdział jak dla mnie były marne.

Jak nie masz kasy na tą i drugą grę to ja bym ci radził się poważnie zastanowić nad zakupem.Risen nie jest bardzo słaby i nie jest świetny, jak dla mnie wybija się ponad te gry które ostatnio powstają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować