Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Ursegor kończy rozmowę o 3 strażnikach i powinno być coś takiego jak na obrazku dołączonym niżej.
Jeśli kumpel mówi że mu się nie pojawia posążek - jest to bug (a może coś źle powiedział, może to inne zadanie?). I niech zacznie od poprzedniego save''a. Oczywiście kumpel zapisuje grę na dwóch slotach?

http://img202.imageshack.us/img202/8130/pszek.jpg

20091029165347

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś sposób na dostanie się do budowli znajdujących się na wzgórzu , wysoko nad miastem? Z gołu widać jakieś umocnienia i baszty i ciekawie byłoby pokręcić się po tym terenie , o ile oczywiście istnieje taka możliwosć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parę pytań mam.

Spoiler

Gdzie mogę kupić lepszy pancerz ? Wstąpiłem do Don Estebana, i jestem w drugim akcie (mam już ze 2 dyski) i ciągle latam w stroju myśliwskim.
A poza tym, jak mogę przejść przez przygniatającą mnie kolumnę w świątyni, niedaleko farmy gdzie stacjonuje Seweryn ? (ta większa, z dwoma skorpionami w środku.
I ostatnie pytanie :) Gdzie mogę znaleźć przepis na miksturę siły ?
online

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2009 o 21:06, Darkstar181 napisał:

Parę pytań mam.

Spoiler

Gdzie mogę kupić lepszy pancerz ? Wstąpiłem do Don Estebana, i jestem w drugim akcie
(mam już ze 2 dyski) i ciągle latam w stroju myśliwskim.
A poza tym, jak mogę przejść przez przygniatającą mnie kolumnę w świątyni, niedaleko
farmy gdzie stacjonuje Seweryn ? (ta większa, z dwoma skorpionami w środku.
I ostatnie pytanie :) Gdzie mogę znaleźć przepis na miksturę siły ?
online



Spoiler

1 . Jeżeli mnie pamięc nie myli, po oddaniu wszystkich dysków, będziesz miał opcje kupna lepszego pancerza.
2. Poszukaj Gdzieś '' Wajchy '' Przycisku, telekinezą/Bronią dystansową/piersćienia gdzieś w ścianie.
3. Sprzedaje ją np: Mag w obozie Dona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2009 o 20:07, KrzychW napisał:

Czy jest jakiś sposób na dostanie się do budowli znajdujących się na wzgórzu , wysoko
nad miastem? Z gołu widać jakieś umocnienia i baszty i ciekawie byłoby pokręcić się po
tym terenie , o ile oczywiście istnieje taka możliwosć.


hihi, te baszty to są nogi ogromnego posągu który górował nad wyspą, dawno dawno temu. Teraz zostały tylko nogi i ogromna tarcza oparta o skały na lewo od miejsca rozpoczęcia gry. Mam filmik jak dolatuje do tych nóg i niestety zapadam się w niebyt... Obrobię i jutro wrzucę na youtube:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje dobrego sposobu na "Undead warriors", jestem w 4 rozdziale i szukam

Spoiler

tych 5 czesci pancerza "Titan''s lord" jedna juz mam, ale przy nastepnych mam problemy z pokonaniem obu tych warriorow naraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok panowie mam 2 problemy:

1. Jestem w 2 akcie i zobacyzłem w poradniku do gry o kamieniach teleportacyjnych. Ogólnie ja nie używam czitów ale chciałem sobie 1 kamień znaleźć na szybkiego. I jest problem bo:

Spoiler

Niby 13 z kolei kamień według poradnika GOL znajduje się w zachodnich ruinach czyli niby okreslono, że jest to w punkcie gdzie Don kazał mi zwerbować drużynę i wybić obozowiczów zaraz za bagnami przy ruinie - ale nic a nic w tym miejscu oraz w tutejszej ruinie nie ma - żadnego kamienia! CO jest grane jakiś bubel? Niby tam ma być jakiś jaszczur ale też go nie widzę.


2. To misja z Patty - czy warto z nią chodzić i odkrywać groby? To będzie latanie po całej mapie :( Mam wrażenie, że będzie to nudne. A może i ją zwerbuje przy okazji i będzie ze mną robiła misje? Będzie mi pomagała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 07:50, Vattic napisał:

1.


Spoiler

Jaszczur z kamieniem jest na drodze. Tam przy tych ruinach to jest miejsce naszego lądowania po teleportowaniu. Jak idziesz od domu (co Jan siedzi na ławce) na bagno, na tej drodze szukaj jaszczurów ;)



Dnia 30.10.2009 o 07:50, Vattic napisał:

2. To misja z Patty -


Powiem krótko: czy chcesz czy nie to

Spoiler

musisz ją wykonać :P Patty będzie ci towarzyszyć póki nie rozwiążesz jej problemu.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 07:59, Kakarotto napisał:

> 1.

Spoiler

Jaszczur z kamieniem jest na drodze. Tam przy tych ruinach to jest miejsce naszego
lądowania po teleportowaniu. Jak idziesz od domu (co Jan siedzi na ławce) na bagno, na
tej drodze szukaj jaszczurów ;)





No właśnie na tej drodzę nie widzę, żadnych jaszczurów ;( może są gdzieś ukryci? Albo i bug :( i kurde kicha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 08:38, Vattic napisał:

No właśnie na tej drodzę nie widzę, żadnych jaszczurów ;( może są gdzieś ukryci? Albo
i bug :( i kurde kicha!


Spoiler

Już jesteś na tym etapie drugiego rozdziału co jaszczurki już są, nie? (pytanie kontrolne ;D).

Powinny łuskowcy tam być, jeśli sprawdzasz odpowiednią drogę to nie mam pojęcia dlaczego ich tam nie ma :( Przeszukaj dokładniej ten teren ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 08:44, Kakarotto napisał:

> No właśnie na tej drodzę nie widzę, żadnych jaszczurów ;( może są gdzieś ukryci?
Albo
> i bug :( i kurde kicha!

Spoiler

Już jesteś na tym etapie drugiego rozdziału co jaszczurki już są, nie? (pytanie kontrolne
;D).


Tzn hm ja dopiero co jestem w 2 akcie i mam znaleźć dyski dla inkwizytatora i w tym czasie mam znaleźć kamienie. Więc poszedłem do obozu bandytów i dostałem kolejny od nich i sobie po drodze wybijałem stworki i idąc do Patty chcialem te kamienie po drodze a żadnych jaszczurów nie widziałem :( poza paroma w pewnej jaskinii

Oni może później się pojawią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 09:20, Vattic napisał:

Oni może później się pojawią?

Spoiler



Jeśli jesteś już na tym poziomie fabularnym to powinny jaszczury tam już być. Po prostu muszą tam gdzieś być. Nie wiem jak to jest, ale może oni zawsze nie stoją dokładnie w tych samych miejscach. No, ale praktycznie wszystkie grupki ich były na drogach lub na poboczach. Bardzo dobrze widoczni i nie do przeoczenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 09:30, Kakarotto napisał:

> Oni może później się pojawią?

Spoiler



Jeśli jesteś już na tym poziomie fabularnym to powinny jaszczury tam już być. Po prostu
muszą tam gdzieś być. Nie wiem jak to jest, ale może oni zawsze nie stoją dokładnie w
tych samych miejscach. No, ale praktycznie wszystkie grupki ich były na drogach lub na
poboczach. Bardzo dobrze widoczni i nie do przeoczenia ;)


mnie sie wydaje ze one z automatu w trzecim rozdziale sie dopiero pojawiają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 10:06, castlerock napisał:

mnie sie wydaje ze one z automatu w trzecim rozdziale sie dopiero pojawiają


Spoiler

Sam niedawno trzeci rozdział zacząłem i zadanie z telereporterami przeszło mi z drugiego rozdziału jak niedokończone, czyli musiałem je zacząć w drugim rozdziale, co za tym idzie w drugim rozdziale te jaszczury muszą być. Kwestia tego w jakim miejscu fabuły się siedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 10:11, Kakarotto napisał:

> mnie sie wydaje ze one z automatu w trzecim rozdziale sie dopiero pojawiają

Spoiler

Sam niedawno trzeci rozdział zacząłem i zadanie z telereporterami przeszło mi z drugiego
rozdziału jak niedokończone, czyli musiałem je zacząć w drugim rozdziale, co za tym idzie
w drugim rozdziale te jaszczury muszą być. Kwestia tego w jakim miejscu fabuły się siedzi
:)



no nie wiem, generalnie, zgodnie z fabułą, to one wyłażą z wulkanu gdy otworzymy wrota przy pomocy dysków. Teleporty nie maja tu nic do rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 09:20, Vattic napisał:

Oni może później się pojawią?


Spoiler

U mnie pojawili się dokładnie w momencie, gdy rozwiązałem zagadkę Wschodniej Świątyni. Tam też pierwszy raz natknąłem się na gadziego kapłana, po wyjściu na powierzchnię było ich pełno już wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 10:47, castlerock napisał:

Teleporty nie maja tu nic do rzeczy


Spoiler

Mają dużo, bo jaszczurki mają runy teleportacyjne przy sobie. I aby je zdobyć trzeba zabijać jaszczury, a żeby zabić to one muszą już łazić po wyspie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 11:14, Kakarotto napisał:

> Teleporty nie maja tu nic do rzeczy

Spoiler

Mają dużo, bo jaszczurki mają runy teleportacyjne przy sobie. I aby je zdobyć trzeba
zabijać jaszczury, a żeby zabić to one muszą już łazić po wyspie ;)



a żeby jaszczury łaziły po wyspie to trzeba je z wulkanu wypuścić, czyli trzeba miec dyski, wczesniej questa z teleportami nie zrobisz.
przynajmniej moim zdaniem, jaszczury się nie pojawiają ot tak w grze bo ty masz zadanie z teleportami, one z wulkanu wychodzą, gdy mendoza wrota otwiera. po prostu fabuła taka jest.

Spoiler

zreszta ostatnie teleporty i tak pod koniec gry się znajdują ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 11:18, castlerock napisał:

przynajmniej moim zdaniem, jaszczury się nie pojawiają ot tak w grze bo ty masz zadanie
z teleportami, one z wulkanu wychodzą, gdy mendoza wrota otwiera. po prostu fabuła taka
jest.

Spoiler

zreszta ostatnie teleporty i tak pod koniec gry się znajdują ;)


Spoiler


Wiem, ale w tym konkretnym przypadku, ten konkretny teleport jest bez przy jaszczurach, których wysyp jest po rozwiązaniu problemu wschodniej świątyni. Kolejny wysyp jest po otwarciu wrót przez mendę ;)

Gdyby tu chodziło o całość (teleporty), to bym ci przyznał rację, ale tak to trwam przy swoim :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 11:18, castlerock napisał:

> /.../> a żeby jaszczury łaziły po wyspie to trzeba je z wulkanu wypuścić, czyli trzeba miec
dyski, wczesniej questa z teleportami nie zrobisz. /.../

Nieprawda, Kakarotto ma rację. Dysków jeszcze nie znalazłem, ww wschodniej swiątyni nie byłem, a teleportów mam dziewięć. Jeden od Mendozy, drugi od Carlosa, pozostałe od zabitych Jaszczuroludzi. Nikt ich z wulkanu nie wypuszczał. I ja już drugi raz grę przechodzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować