Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Dnia 22.01.2010 o 19:36, Czarek-k napisał:

Mam problem. Jestem w obozie bandytów i muszę znaleźć 5 odłamków miecza, które muszę
zanieść Oscarowi. Mam już cztery. Brakuje mi tylko tego, który należy do tego zaginionego
bandyty. Szukałem go jakiejś jaskini na północ od farmy ziela, ale tamte owady są zbyt
mocne. Użyłem zaklęcia "szybkość" i wbiegłem do tej jaskini, zbadałem ciało trupa(zabierając
to, co miał przy sobie) i wybiegłem, ale odłamka nie ma. Proszę o pomoc.


Jeśli dobrze myślę to odłamek jest w skrzyni... Poradze Ci coś, jeśli te owady są za mocne to ściągnij je do tego pijaka niedaleko jaskini, on je bez problemu zabije( ja tak przynajmniej robiłem;p).

Może ktoś by mi poradził z moim problemem?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o pomoc.

Dnia 22.01.2010 o 19:39, kuki288 napisał:


Jeśli dobrze myślę to odłamek jest w skrzyni... Poradze Ci coś, jeśli te owady są za
mocne to ściągnij je do tego pijaka niedaleko jaskini, on je bez problemu zabije( ja
tak przynajmniej robiłem;p).

Może ktoś by mi poradził z moim problemem?:D

W jakiej skrzyni? Może my mówi o dwóch różnych jaskiniach, bo ten pijak jest na wysepce, na bagnach. Ja jestem przy tej jaski, do której dochodzi się idąc ścieżką na północ od farmy. Niedaleko jest jakiś ogr i owady, które nie odczuwają moich ciosów.
EDIT: Sorry, pomyliłem jaskinie. Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahaa... tak masz racje. Tzn nie:D To nie ta jaskinia... popatrz zapewne znasz hawkinsa? Wychodząc z jego hatki i zapuszczając się dalej w bagno, tam gdzie znalazłeś jeden z odłamków (* były tam owady) skręc wtedy lekko w lewo, bedzie druga wysepka i na niej pijak od ktorego też pewnie kupiłeś kawałek miecza;p Idz dalej za niego, i niedaleko będą szczury,a za nimi po lewej stronie jaskinia - i tam właśnie będzie ciało typka, owady i skrzynia;p Rozumiesz coś z mojego wywodu?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie czytałem, że

Spoiler

przy sile równej 100 lub naturalnie większej można nosić dwie bronie naraz - proste pytanie: jak to zrobić?



kuki288 --> Miszczó, bierz takie rzeczy w spojler, nie każdy chce wiedzieć co będzie się dalej podczas gry działo i czego obecnie szukasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 20:18, Albii napisał:

Czekaj... od kiedy można nosić dwie bronie ? Chyba nie można czegoś takiego robić.

...cholera, a dałbym sobie głowę uciąć, że jednak się da. Zawsze było mówione [pisane] o dwóch broniach noszonych jednocześnie przy sile równej/ >100.
Hm, jak będę mieć chwilę czasu spróbuję pokombinować trochę w tej "super" wyszukiwarce, ale możliwe, że mi się coś jednak pomyliło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 20:35, Albii napisał:

Może to ja po prostu o tym nie słyszałem. Ale mam siłę grubo ponad 100 i nigdy o czymś
takim nie słyszałem.

Hm, to może poczekamy na kogoś trzeciego i wtedy będzie wiadomo jak jest naprawdę - ale podejrzewam, że możesz mieć rację :)
Przy okazji - początek trzeciego rozdziału,

Spoiler

forteca jaszczurek, na jeden ołtarz zapodaję misę/kielich (pamiętam tylko, że złote w nazwie) znaleziony przy jednym z ubitych jaszuroludów, a na drugi? Szukam i szukam, a drugiej misy znaleźć nie mogę, także liczę na pomoc.

20100123204654

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Górny problem rozwiązałem - jakby ktoś był w podobnej sytuacji, to niestety wybrał zła drogę. Należy się wrócić i iść na wschód od bramy do fortecy jaszczurek, a przy okazji zmarnować dwa zaklęcia przemiany w łodzika...

Next problem - prosiłbym o pomoc, jak to przejść? Łodzik nie skutkuje, nie mam pojęcia jak ominąć te kolce.

20100123213213

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może na suficie jest przełącznik, to spróbuj telekinezy, a jak nie to po drugiej stronie może dźwignia też telekinezą.
Ew. pochodnie trzeba przekręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 21:32, Gryczka napisał:


Next problem - prosiłbym o pomoc, jak to przejść? Łodzik nie skutkuje, nie mam pojęcia
jak ominąć te kolce.



zakleciem lewitacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 21:32, Gryczka napisał:

Next problem - prosiłbym o pomoc, jak to przejść? Łodzik nie skutkuje, nie mam pojęcia
jak ominąć te kolce.


Znam to miejsce bo z powodu bugu krążyłem w kółko i szukałem rozwiązania ;-)
Jeśli to jest zadanie z otwarciem wrót w wulkanie to te kolce ja po prostu przeskakiwałem.
Jeśli dobrze rozpoznaje miejsce to za zakrętem jest zapadnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chce grac jako wojownik zakonu, ale tam uczą tylko władania kosturem, czy jak wyuczę sie miecza przed pojsciem do klasztoru, to nie będe musiał sie uczyc kostura, nie narzucają tam tego? Wole walke mieczem niz kosturem i nie wiem czy uda mi sie zrobic tak jak chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy narzucają, czy nie ale wiem, że grają po stronie inkwizycji można nauczyć isę miecza tylko do 6 czy 8 poziomu, chyba raczej 6 i wtedy zbytnio sobie tym mieczem nie powalczysz. Jak chcesz mieczem ciachać to na bagna idź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2010 o 19:12, boduczek napisał:

Czy ktoś mógłby powiedzieć mi, co powinienem uczynić po zebraniu wszystkich artefaktów
Tytana?
Bo ten cały duch, we wnętrzu góry już nie chce ze mną rozmawiać i nie wiem, co robić
;<

Hmmm, o ile pamietam wystarczyło po prostu podbiec do tej wielkiej bramy. Wtedy

Spoiler

wyskoczy zbulwersowany były już Inkwizytor. Pokonujemy go, otwieramy bramę za pomocą statuetki i droga do tytana wolna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2010 o 16:57, Draco-PNC napisał:

Hmmm, o ile pamietam wystarczyło po prostu podbiec do tej wielkiej bramy. Wtedy

Spoiler

wyskoczy
zbulwersowany były już Inkwizytor. Pokonujemy go, otwieramy bramę za pomocą statuetki
i droga do tytana wolna.



Podbiegam do tej bramy i nic się generalnie nie dzieje. Próbowałem te głowy pozbierać z ołtarzy, ale też się nie udało xp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2010 o 17:48, boduczek napisał:

Podbiegam do tej bramy i nic się generalnie nie dzieje. Próbowałem te głowy pozbierać
z ołtarzy, ale też się nie udało xp

Hmmm, no głów to nie podnoś, dopiero po

Spoiler

pokonaniu Inkwizytora połóż na piedestale ostatnia głowę, którą to Inkwizytor ukradł. A którą zabierzesz z jego zwłok po u przedniejszym zaszlachtowaniu jegomościa.

A na pewno ubrałeś się stosownie do sytuacji w tytani pancerz z tytanim młotem w rękach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Romanov zamknął Patty? Po wyjściu z jaskini zabiłem go i jego kumpli, a w jego kieszeni znalazłem klucz, ale nie mogę znaleźć tej celi. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować