Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Dnia 31.01.2010 o 11:38, boduczek napisał:

Kurde, czy nikt nie przeszedł tego cholernego Risen''a?! Czemu nigdzie nie można się
dowiedzieć, jak otworzyć tą cholerną bramę do Inkwizytora, po zdobyciu całego "ekwipunku"
Tytana?


Prócz ekwipunku Tytana masz te czaszki strażników Ursegora i jego czaszkę? Czy może jesteś po walce

Spoiler

z Inkwizytorem

?
BTW. znaczna część osób pisząca w tym wątku Risena ukończyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2010 o 11:38, boduczek napisał:

Kurde, czy nikt nie przeszedł tego cholernego Risen''a?! Czemu nigdzie nie można się
dowiedzieć, jak otworzyć tą cholerną bramę do Inkwizytora, po zdobyciu całego "ekwipunku"
Tytana?


Rozmowa z Ursygorem czy jak mu tam było powinna pomóc, coś ala, że jesteś gotów i powinien na dole stać inkwizytor. Dawno przechodziłem ale powinno być jakoś tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc tak :
Czaszkę mam, włożyłem ją w brakujące miejsce i... wbrew temu, co widziałem np w filmikach na youtubie - brama się otwiera, a Inkwizytor stoi obok Tytana :]
Czy to jakiś bug? Bo z tego co widziałem Mendoza winien stać przed bramą...

Czaroxxx

On nie chce ze mną rozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2010 o 14:14, DambialkoX napisał:

Ma ktoś mapkę z wszystkimi dyskami, które trzeba znaleźć w 2 Rozdziale ?

Przecież jak w notatniku zaznaczysz zadanie, a następnie klikniesz nad mapą
"mapa zadania" to wszystko ci pokaże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2010 o 14:50, Noristias napisał:

> Ma ktoś mapkę z wszystkimi dyskami, które trzeba znaleźć w 2 Rozdziale ?
Przecież jak w notatniku zaznaczysz zadanie, a następnie klikniesz nad mapą
"mapa zadania" to wszystko ci pokaże :)


Aha, faktycznie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh co za gra ;/. Przez brak tej głupiej lewitacji nie skończę gry. Szukam wszędzie, kupców, w skrzynkach, nawet próbowałem znaleźć te przedmioty do pisania, by się nauczyć pisania scrolli (oczywiście w 4 rozdziale ten co je daje nie żyje ;/). Gdyby chociaż była dostawa ważnych przedmiotów w tej grze choć raz na tydzień to miałbym szansę ten s**t ukończyć, a teraz? Od nowa mam grać? Kiedy zostały mi 2 przedmioty tytana do zdobycia i koniec gry? Pff. Szkoda gadać ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 20:29, Jakli napisał:

Ehh co za gra ;/. Przez brak tej głupiej lewitacji nie skończę gry.


Nie bardzo rozumiem , na co narzekasz.Grałem zaraz po premierze i nie pamiętam już lokalizacji poszczególnych zwojów , ale tych z "Lewitacją" znalazłem kilkanaście.Do wykonywania questów wystarczyło i jeszcze przed zakończeniem rozgrywki zużyłem około 10 sztuk na "pomyszkowanie" w terenie.Może zbyt rozrzutnie podszedłeś do zapasów w plecaku i stąd problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 21:01, KrzychW napisał:

> Ehh co za gra ;/. Przez brak tej głupiej lewitacji nie skończę gry.

Nie bardzo rozumiem , na co narzekasz.Grałem zaraz po premierze i nie pamiętam już lokalizacji
poszczególnych zwojów , ale tych z "Lewitacją" znalazłem kilkanaście.Do wykonywania questów
wystarczyło i jeszcze przed zakończeniem rozgrywki zużyłem około 10 sztuk na "pomyszkowanie"
w terenie.Może zbyt rozrzutnie podszedłeś do zapasów w plecaku i stąd problem?

Hyym, co nie zmienia faktu, że powinno być więcej niż 1 sklepikarz ze spellami ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 21:47, Jakli napisał:

Hyym, co nie zmienia faktu, że powinno być więcej niż 1 sklepikarz ze spellami ;/.


O ile pamiętam , te zwoje były dostępne nie tylko u jednego kupca.Być może jest to określane losowo i nie u każdego gracza jest podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 21:54, KrzychW napisał:

> Hyym, co nie zmienia faktu, że powinno być więcej niż 1 sklepikarz ze spellami ;/.


O ile pamiętam , te zwoje były dostępne nie tylko u jednego kupca.Być może jest to określane
losowo i nie u każdego gracza jest podobnie.


Chodzi o to, że ja takowych kupców, ze spellami nie jestem w stanie 4 rozdziale znaleźć oprócz Cormaca w siedzibie Dona ;/. Jakbyś wiedział gdzie jeszcze takowego znajdę to byłbym wdzięczny, bo szkoda by mi było zacząć grać od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Ty otwierasz w ogóle skrzynie ? Zawsze w nich od czorta zwojów jest ja nie kupowałem, żadnych zwojów , prócz raz na teleikinezę, ale to na początku gry było, i mam całą masę różnych zwojów, w tym lewitacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 22:16, Albii napisał:

A Ty otwierasz w ogóle skrzynie ? Zawsze w nich od czorta zwojów jest ja nie kupowałem,
żadnych zwojów , prócz raz na teleikinezę, ale to na początku gry było, i mam całą masę
różnych zwojów, w tym lewitacji.

No otwierałem, ale często wykorzystywałem i mam problem, a bieganie po całej mapie w poszukiwaniu skrzynek dla jednego spellu wydaje się niedorzeczne ;/. Stąd jestem zdziwiony, że tylko Cormac (i tak w małej ilości w każdym rozdziale) posiadał ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra ktoś w Risen na X360? Jak się gra prezentuje na tym sprzęcie, bo często słyszę rozbieżne opinie? I czy najnowszy patch w znaczący sposób poprawił grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy coś poprawił, ale ta gra na konsoli to totalny fail. W mieście podobno mocno laguje, lasy i bagna wyglądają makabrycznie i w ogóle kiepsko jest. Jak masz możliwość to bierz na PC, bo i napisy po PL i zdecydowanie płynniejsza i ładniejsza jest gra. Bym zapomniał o cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 22:32, Albii napisał:

Nie wiem, czy coś poprawił, ale ta gra na konsoli to totalny fail. W mieście podobno
mocno laguje, lasy i bagna wyglądają makabrycznie i w ogóle kiepsko jest. Jak masz możliwość
to bierz na PC, bo i napisy po PL i zdecydowanie płynniejsza i ładniejsza jest gra. Bym
zapomniał o cenie.

Grę już zamówiłem na X360, bo mój PieC i tak by tego nie uciągnął. A może wypowiedzieć się ktoś, kto grał w tą grę przed i po patchu na konsoli? Tak z czystej ciekawości się pytam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wieśniaki dla których porobiłem questy, wskazały mi drogę do miasta, polazłem tam i tam czekała inkwizycja;/

Da się jakoś wejść?
Może źle poszedłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2010 o 17:13, zerohunter napisał:

Hmm, wieśniaki dla których porobiłem questy, wskazały mi drogę do miasta, polazłem tam
i tam czekała inkwizycja;/

Da się jakoś wejść?
Może źle poszedłem?


Spoiler

Pewnie przyszedłeś od strony bramy gównej a nie tędy droga :) Jest jeszcze druga, tylna brama (na pewno ci o niej mówiono) i to nią możesz wejść - pilnuje jej tylko jeden strażnik ze straży miejskiej - możesz z nim pogadać i wpuści cię do miasta za 100 sztuk złota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować