Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Też tak macie, że po włączeniu ikony trzeba czekać jakieś 15-30 sekund na pojawienie się banneru Risen, a następnie przez około 10-20 sekund jest czarny ekran i dopiero włącza się gra? Oryginał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2010 o 18:21, Gumisiek2 napisał:

Też tak macie, że po włączeniu ikony trzeba czekać jakieś 15-30 sekund na pojawienie
się banneru Risen, a następnie przez około 10-20 sekund jest czarny ekran i dopiero włącza
się gra? Oryginał.

To samo, z tym, że u mnie proporcje są odwrotne - krócej czekam na banner, a dłużej na wyświetlenie tego loga Piranii.
Swoją drogą na początku zastanawiało mnie, dlaczego nie ma żadnego intra czy cuś, tylko od razu wejście do menu. Krótko mówiąc: nie postarali się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, Vitam. Sluchajcie, ja mialem przyjemnosc zmienic calego kompa w trakcie gry w risena, wczesniej karta 8600 gts i amd 3200+ 64bit. A teraz karta ati4890 i amd X4 880 4* 3500mhz tak teraz jak i wczesniej na banerek risena czekam jakies 5 sec ale potem leci normalnie szybko, nie mam pojecia czego to przyczyna ale ewidetnie widac , ze jak komus dlugo sie wczytuje menu , to znaczy ze cos sie gryzie z kodem zrudlowym , moze directx lub cos podobnego, aha ja gram na win7 64bit wiec mam dx 9, 10, i 11, nie wiem czy ta gra dziala na dx 10 czy tylko na 9, to by cos wyjasnialo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ci przeszkadza czekanie na logo i menu to polecam zmienić charakter. :) Wątpię by włączanie gry, nawet jeżeli jest trochę przydługie, świadczyło o tym że coś się "gryzie". Przyczyny nie znam i znać nie chcę - ważne że wszystko działa jak należy, a czy czekam kilka sekund dłużej to mi różnicy nie robi. Właściwie tobie też nie powinno.

Aha - i radzę popracować nad ortografią i estetyką tekstu. Piekielnie ciężko mi się czytało twój post, Vito. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba błąd w grze. Przy tej bramie, już w wulkanie, stoi Inkwizytor, który kazał mi pójść na północ. Znalazłem kołowrót, ale On kazał mi znaleźć jeszcze więcej i kazał mi iść na południe, bo brama jest zamknięta. A problem jest taki, że owa brama jest otwarta, otworzyła się sama. Co mam robić? I gdzie jest reszta kołowrotów, bym mógł wypełnić zadanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, forum jest po to, aby korzystać, więc pytam. Muszę zdobyć pancerz od Durama. W poradniku pisze, że można to zrobić rozwiązaniem siłowym, tj. bijemy Durama w jego magazynku, dajemy Ukkosowi mięso i zabieramy ze skrzyni brakujące elementy pancerza. Problem w tym, że gdy próbuję pobić Durama, do domku zawsze przybiega Ukkos, który bierze mnie na hita (zakładając, że nie wtrąca się straż miejska). Da się to jakoś obejść? :) Ze zdobyciem 200 sztuk złota miałbym problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś robiłem tego questa i przyznam szczerze, że moje myślenie wymiękło i zapłaciłem mu te 200 sztuk złota.
Nie wiem - nauka otwierania zamków, zakradnąć się w nocy i po cichu wyjąć ze skrzyni pancerz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2010 o 22:09, Gumisiek2 napisał:

OK, forum jest po to, aby korzystać, więc pytam. Muszę zdobyć pancerz od Durama. W poradniku
pisze, że można to zrobić rozwiązaniem siłowym, tj. bijemy Durama w jego magazynku, dajemy
Ukkosowi mięso i zabieramy ze skrzyni brakujące elementy pancerza. Problem w tym, że
gdy próbuję pobić Durama, do domku zawsze przybiega Ukkos, który bierze mnie na hita
(zakładając, że nie wtrąca się straż miejska). Da się to jakoś obejść? :) Ze zdobyciem
200 sztuk złota miałbym problemy.

Ja na tym etapie miałem już w ekwipunku ponad 1000 złotych monet., więc mogłem odkupić ten pancerz. Ale postanowiłem go ukraść. Musisz się dowiedzieć od Durama, że ten Ukkos ma u niego dług. W tedy idziesz do Ukkosa i dajesz mu mięso. Powie ci, że Duram trzyma wszystko w skrzyni na górze. Idziesz prosto(do góry) i chyba na lewo będzie pomieszczenie ze skrzynią. By ją otworzyć potrzebujesz klucza, lub rozwiniętego do poziomu drugiego otwierania zamków. Ja nie musiałem się skradać, u góry nie ma strażników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2010 o 22:09, Gumisiek2 napisał:

OK, forum jest po to, aby korzystać, więc pytam. Muszę zdobyć pancerz od Durama. W poradniku
pisze, że można to zrobić rozwiązaniem siłowym, tj. bijemy Durama w jego magazynku, dajemy
Ukkosowi mięso i zabieramy ze skrzyni brakujące elementy pancerza. Problem w tym, że
gdy próbuję pobić Durama, do domku zawsze przybiega Ukkos, który bierze mnie na hita
(zakładając, że nie wtrąca się straż miejska). Da się to jakoś obejść? :) Ze zdobyciem
200 sztuk złota miałbym problemy.


Spróbuj się zamienić w łodzika i przejść :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2010 o 14:02, DambialkoX napisał:

Spróbuj się zamienić w łodzika i przejść :D

A co ma przemiana w łodzika, do pobicia przez Ukkosa? Gumisiek2 napisał o tym, że próbuje pobić Durama, ale przybiega Ukkos. A kiedy okrada się skrzynie Durama nikt nie atakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2010 o 21:18, Burczyn_1 napisał:


Piekielnie ciężko mi się czytało
twój post, Vito. :)


Ja jakos nie mialem klopotow z przeczytaniem Twojego, i popatrze na to z innej strony :) nie zastanawiam sie nad tym czemu go nie zrozumiales :) Ale chce Ci wiec wyjasnic, ze to nie bylo nazekanie z mojej strony tylko kontynuacja tematu, inni o tym pisali. Z reszta takie ich prawo :)
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań.

Spoiler

We wschodzniej świątyni trzeba postawić popiersia żeby przejść dalej. Postawiłem już 2. Gdzie znaleźć trzecie? Jedno mam od uwięzionego (Dirka?), jedno znalazłem w głębi świątyni. Ponadto w miejscu gdzie zaczynamy grę jest potężna skała z wielki znakiem strzałki (wskazuje górę). Na mapie w tym miejscu znajduje się jakaś chatka. Jak tam wejść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 17:09, Czarek-k napisał:


Popiersie ma jeden z trojaczków,

Spoiler

ten który stoi przy pierwszym ołtarzu

. Ja
użyłem kradzieży kieszonkowej i mu to zabrałem.


Spoiler

Jedyna osoba od, której dostałem popiersie to Dirk, który był uwięziony pod tą zapadnią. Z nikim innym już nie mogę gadać. Znalazłem też nieżywego żołnierza i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 17:20, revolt505 napisał:

>
>


Spoiler

Idź w głąb tej świątyni. Na końcu spotkasz jednego z trojaczków i od niego dostaniesz ostatnie popiersie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2010 o 17:20, revolt505 napisał:


Spoiler

Jedyna osoba od, której dostałem popiersie to Dirk, który był uwięziony pod tą zapadnią.
Z nikim innym już nie mogę gadać. Znalazłem też nieżywego żołnierza i tyle.


Spoiler

Musisz porozmawiać z Olfem, gdy otworzysz już dwa przejścia. Powinien Ci oddać popiersie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejną prośbę.

Spoiler

Czy ktoś mógłby mi zaznaczyć na mapie wyspy miejsca grobów, które trzeba odwiedzić żeby pomóc Patty w poszukiwaniu skarbu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 14:34, revolt505 napisał:

Mam kolejną prośbę.

Spoiler

Czy ktoś mógłby mi zaznaczyć na mapie wyspy miejsca grobów, które
trzeba odwiedzić żeby pomóc Patty w poszukiwaniu skarbu?


Hm...a masz te zadanie zapisane w dzienniku misji? Jeśli tak, to nie ma problemu - klikasz dziennik, następnie tego questa, a potem "mapa zadania". I wszystkie miejsca zaznaczone (do jednego jest cholernie ciężko się dostać, będziesz musiał pokombinować) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 14:34, revolt505 napisał:

Mam kolejną prośbę.

Spoiler

Czy ktoś mógłby mi zaznaczyć na mapie wyspy miejsca grobów, które
trzeba odwiedzić żeby pomóc Patty w poszukiwaniu skarbu?



Masz je w dzienniku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej! ;)
Mam pytanie, a więc gdzie znajdę jakiegoś sprzedawcę zwojów oprócz tego maga na bagnie, bo potrzebuje zwojów lewitacji, a u niego już się skończyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować