Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Dnia 27.02.2010 o 19:22, Jakli napisał:

Nie no ja z chęcią podyskutuję o tym co mogłoby być w najnowszej części...


Panowie, Wy tak na poważnie z tą kontynuacją Risena czy ja nie łapię dowcipu, bo jak dla mnie to kontynuacja wyszła już dawno. Nazywa się to Gothic2 Noc kruka. Wydania jej w nowej odsłonie graficznej jak dotąd Pirania nie przewiduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 17:41, Fran napisał:

Panowie, Wy tak na poważnie z tą kontynuacją Risena czy ja nie łapię dowcipu, bo jak
dla mnie to kontynuacja wyszła już dawno. Nazywa się to Gothic2 Noc kruka. Wydania jej
w nowej odsłonie graficznej jak dotąd Pirania nie przewiduje.

A ty tak na poważnie, czy ja nie łapię dowcipu? Fakt, w Risen jest wiele nawiązań do NK(jak i do innych części Gothic), ale nie sądzę, że byłaby to kontynuacja, co spowodowałoby, że Risen jest prequelem serii Gothic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 17:48, Czarek-k napisał:

A ty tak na poważnie, czy ja nie łapię dowcipu? Fakt, w Risen jest wiele nawiązań do
NK(jak i do innych części Gothic), ale nie sądzę, że byłaby to kontynuacja, co spowodowałoby,
że Risen jest prequelem serii Gothic.


Bo nie jest, jest tym, czym miał w zamyśle wytwórni być, Gothickiem1 w nowej wersji graficznej, pozbawionym pamiętnych a upierdliwych bugów jedynki. I tyle. Innymi słowy zapychacz, służacy jedynie do wyciagnięcia kasy od ludzi, kórzy w czasach premiery orginału chodzili do grupy Muchomorków, wiec ją sobie odpuścili a teraz po gierkę nie sięgną bograficznie straszy. Nikt nie obiecywał kontynuacji, obiecano natomiast nowy, w pełni orginalny tytuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 17:55, Fran napisał:

Nikt nie obiecywał kontynuacji, obiecano natomiast nowy, w pełni orginalny
tytuł.

Risen jest w pełni oryginalnym tytułem, Czy następna gra pirani ma nim być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 17:41, Fran napisał:

> Nie no ja z chęcią podyskutuję o tym co mogłoby być w najnowszej części...

Panowie, Wy tak na poważnie z tą kontynuacją Risena czy ja nie łapię dowcipu, bo jak
dla mnie to kontynuacja wyszła już dawno. Nazywa się to Gothic2 Noc kruka. Wydania jej
w nowej odsłonie graficznej jak dotąd Pirania nie przewiduje.


Nie nie jest to następna część, Risen to zupełnie inna gra, jedynie czasem można znaleźć nawiązania do poprzedniczek i tak mówimy serio ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 17:59, Czarek-k napisał:

Risen jest w pełni oryginalnym tytułem, Czy następna gra pirani ma nim być?


Oczywiście następna gra ma być w pełni nowym, orginalnym, świeżym, odkrywczym i czym tam chcesz tytułem. A Risen? Gdyby wydał go kto inny, to Pirania dostatnio by żyła z odszkodowania za plagiat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

risen jest bardzo podobna graficznie do Gothica 3, czy Gothica 3ZB, ale tak musiało być. Risen to odpowiedź Piranii skierowana do Jowood''a po zakończeniu (owocnej) współpracy. Dlatego Risen ma być podobny do Gothica - twórcy powrócili go korzeni poprawiając oprawę graficzną. Risen to dobra gra - miała przyćmić Gothica 4 (który jeszcze nie wyszedł).
Risen i gothic Arcania będą walczyć o prawo do tytułowania się "prawdziwym" spadkobiercą sagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.03.2010 o 18:03, Fran napisał:

Oczywiście następna gra ma być w pełni nowym, orginalnym, świeżym, odkrywczym i czym
tam chcesz tytułem. A Risen? Gdyby wydał go kto inny, to Pirania dostatnio by żyła z
odszkodowania za plagiat.

Z tego, co pamiętam, to Risen miał być "duchowym spadkobiercą Gothica" i taki jest. Jest tam pełno nawiązań i smaczków. Lecz podejrzewam, że twórcy nie mili po prostu pomysłów.Podobno Piranie znów pracują dla JoWooD, ale nie zajmują się już gothicem. Być może zrobią coś oryginalnego i bez bugów, ale w stylu Gothic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też tak czytałem na jakimś forum:)
Moim zdaniem Gothic 4 powinien być ostatnim z cyklu - to już za długo się ciągnie.
Dobrze by było stworzyć coś nowego, nową niebanalną historię, ale w stylu gothic, z magicznymi barierami, mieczami i walce ludzi z innymi istotami:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czekam na Risen II :) Wystarczy powiększyć świat gry, dodać więcej questów pobocznych, wysilić się przy tworzeniu modeli (animacji też by się przydało) i mamy grę idealną.
radek44564@
Jak to dobrze by było? Przecież Risen już spełnia wszystkie ww. przez ciebie warunki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wiem, że spełnia:) ale fabułę mozna by dopracować, wprowadzić jakieś dopracowane gildie (na wzór gothica2), gildie które by były tak różne, że każdy znajdzie coś dla siebie (więcej niż 3), no i zadań dużo więcej i potworów, ale najbardziej bym chciał by "bezimienny" (lub nasz bohater), posiadał mimikę twarzy (to co jest teraz jest na miarę roku 2005, a nie 2010)
:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2010 o 16:21, Noristias napisał:

Ja tam czekam na Risen II :) Wystarczy powiększyć świat gry, dodać więcej questów pobocznych,
wysilić się przy tworzeniu modeli (animacji też by się przydało) i mamy grę idealną.


Może nie idealną , ale prawie , prawie.Już dawno pisałem , że Risen to tylko przystawka , a nie danie główne.Trochę za mały świat , za mało questów , animację mogę znieść.W każdym razie PB idą w dobrym kierunku i przy grze wielkości Gothic 3 , z rodzajem rozgrywki z Risen , można byłoby się bawić wyjątkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.03.2010 o 17:21, KrzychW napisał:

Może nie idealną , ale prawie , prawie.Już dawno pisałem , że Risen to tylko przystawka
, a nie danie główne.Trochę za mały świat , za mało questów , animację mogę znieść.W
każdym razie PB idą w dobrym kierunku i przy grze wielkości Gothic 3 , z rodzajem rozgrywki
z Risen , można byłoby się bawić wyjątkowo.

By się przydało w 3 i 4 rozdziale więcej questów pobocznych w klimacie GII. Tak, aby zadania były rozłożone równomiernie w całej grze. Mogli by też zrobić więcej takich ukrytych questów, związanych ze zwiedzaniem świata(jak ten z pierścieniami Wesalnymi). Taka gra od Piranii byłaby idealna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.03.2010 o 21:07, Czarek-k napisał:

By się przydało w 3 i 4 rozdziale więcej questów pobocznych w klimacie GII. Tak, aby
zadania były rozłożone równomiernie w całej grze. Mogli by też zrobić więcej takich ukrytych
questów, związanych ze zwiedzaniem świata(jak ten z pierścieniami Wesalnymi). Taka gra
od Piranii byłaby idealna.


Racja, cała gra jak te 2 pierwsze rozdziały...zróżnicowana i większa wyspa. Wtedy będzie bardzo dobrze,najważniejsze to więcej gildii sam pamiętam jak w Gothic 1 zastanawiałem się do kogo się dołączyć, jakie z tego będę miał korzyści i w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...zróżnicowana i większa wyspa. Wtedy będzie

Dnia 03.03.2010 o 21:22, Longer napisał:

bardzo dobrze,najważniejsze to więcej gildii sam pamiętam jak w Gothic 1 zastanawiałem
się do kogo się dołączyć, jakie z tego będę miał korzyści i w ogóle.


Wyspa wydaje się wystarczająca , ale tylko do chwili zdobycia pewnego poziomu.Potem raptem się okazuje , że wszędzie jest dość blisko i świat kurczy się w zastraszającym tempie.
W Risen , nie dość , że gildie są właścwie tylko dwie , to na dodatek wybór narzuca się sam , czyli przyłączenie się do tych , którzy nas nie zmuszają.Na dodatek , stronnicta w grze nie są aż tak charakterystyczne jak w pierwszych Gothickach i wybór nie wydaje się zbyt ostateczny.Niby nie można już zmienić strony , ale to ma znacznie mniejszy wpływ na klimat rozgrywki jak przedtem.Poza tym , w mieście tylko kilka questów różni rozchodzące się drogi bohatera.Niby wrogowie , ale różnice są zbyt niewielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Racja, i właśnie dlatego chciałbym ciut większą mapkę i więcej gildii w których można będzie wybierać. Grafika może być taka sama bo dla mnie najważniejsza nie jest. Ważne, że klimat jest odpowiedni (oprócz ost dwóch aktów) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 19:13, AdamSloma napisał:

> Wracając do kamiennych stóp, to jeśli ktoś chce się im przyjrzeć, dodaje screena.


http://www.youtube.com/watch?v=PpvxTo-vcbU

Szkoda tylko że w nocy to było i słabo widać...

Opisałem to na poprzedniej stronie wątku. to nie był bug lewitacji, tylko zaniedbanie twórców. Gdybyś wzniósł się trochę wyżej i wyłączył lewitacje, chodziłbyś w powietrzu, nad stopami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Gdybyś wzniósł się trochę wyżej i wyłączył lewitacje, chodziłbyś w powietrzu,

Dnia 04.03.2010 o 21:06, Czarek-k napisał:

nad stopami.


Bug lewitacji polegał na tym, że lewitacji polega na tym, że lewitując przy ostrych ścianach i kombinując strzałkami, raptem dostajesz takiego spida, że przelatujesz w 3 sekundy całą mapę i lecisz w cholerę z niesamowitą prędkością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować