Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Pytanie mam

Spoiler

jestem na samym początku, na bagnach, mam dostać się do Dona, wykonałem od groma zadań, aktualnie mam załatwić żeby Sam i jego ludzie poszli polować a nie ciachać drewno. Ale nie bardzo wiem jak to zrobić bo nie mam z Samem żadnej linii dialogowej, tak samo z innymi... Co tu trzeba zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy wy również zauważyliście, że witryna Risen Island przestała dawać jakiekolwiek oznaki działalności? Wchodzę tam co jakiś czas, oczekując na jakiegoś newsa, a tu cały czas te życzenia na 2010 rok. Szkoda, bo fajna strona była...
Marcin08@
Naciśnij "L" w dzienniku masz wszystkie potrzebne informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, problem w tym, że tam kompletnie nie ma nic, co by mnie naprowadziło...

Spoiler

Brogar ze mna nie gada, to samo rachela, pokonalem dominga i lorenza i ricarda na arenie, mam wszystkie czesci miecza poza jedna która ma brogar, i nie wiem co mam tutaj zrobic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 19:37, Marcin08 napisał:

Wiesz, problem w tym, że tam kompletnie nie ma nic, co by mnie naprowadziło...

Spoiler

Brogar
ze mna nie gada, to samo rachela, pokonalem dominga i lorenza i ricarda na arenie, mam
wszystkie czesci miecza poza jedna która ma brogar, i nie wiem co mam tutaj zrobic...


No jak nie wiesz?

Spoiler

Zdziel go przez łeb i weź tą część, następnie udaj się do kowala i niech ci go przekuje.
Z gotowym mieczem udaj się do Rachel, albo od razu do strażnika, który pilnuje wejścia do świątyni (nie pamiętam już dokładnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 16:23, Jakli napisał:

Ten strażnik z tego co pamiętam to po prostu strażnik ;D, nie ma konkretnego imienia
;].


Po prostu spróbuj wejść do Estebana, a ten strażnik sam cię zatrzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2010 o 18:51, Jakli napisał:

eee what? Chyba pomyliłeś odbiorcę ;P.

Możliwe, ale nie ma poco robic off-topa.


Risen to fajna gra, ale troche mało rozbudowana po osiągnięciu przejściu 2 rozdziałów i nie ma w niej takich dobrych relacji między NPC a bohaterem jak to było w Gothicu(towarzysze, więź z przywódcą gildii)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2010 o 18:55, Bosper napisał:

Risen to fajna gra, ale troche mało rozbudowana po osiągnięciu przejściu 2 rozdziałów
i nie ma w niej takich dobrych relacji między NPC a bohaterem jak to było w Gothicu(towarzysze,
więź z przywódcą gildii)


Najprawdziwsza prawda to jest.Ja Risen traktuję jako zapowiedź dobrze wybranego kierunku , w którym pójdą gry PB , ale nie da się ukryć , że jest to tytuł dość skromny.Ostatnie rozdziały , pomijając nawet skąpe relacje z NPCami , nie rozpieszczają ani ciekawym głównym wątkiem , ani questami dodatkowymi , których zresztą prawie nie ma.A finałowa walka , to już w ogóle jakaś zupełnie nieciekawa historia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie z kolei najbardziej rozczarował wątek, a raczej brak wątku wali między buntownikami i inkwizycją. Sprowadza się to do jednego questa- wypędź ludzi dona z miasta + walka z patrolami. Brak jakichś misji typu przeniknięcia do bazy buntowników, cokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2010 o 21:08, conan8 napisał:

Mnie z kolei najbardziej rozczarował wątek, a raczej brak wątku wali między buntownikami
i inkwizycją. Sprowadza się to do jednego questa- wypędź ludzi dona z miasta + walka
z patrolami. Brak jakichś misji typu przeniknięcia do bazy buntowników, cokolwiek.


Fakt , że 2 wrogie ugrupowania , walczące przecież o władzę na wyspie , żyją w sumie dość zgodnie i przeważnie tylko o przeciwnikach gadają.
Jeżeli chodzi o fabułę , to cały Risen jest taki sobie , a o ostatnich rozdziałach , co zresztą w tym wątku wiele razy było wspominane , szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2010 o 21:41, KrzychW napisał:

Jeżeli chodzi o fabułę , to cały Risen jest taki sobie , a o ostatnich rozdziałach ,
co zresztą w tym wątku wiele razy było wspominane , szkoda gadać.


Jednak tak jak napisałeś wcześniej, gra idzie w dobrym kierunku np system walki, fajne zbroje i bronie. Jak dla mnie to podstawę już mają solidną i Risena 2 możnaby zrobić naprawdę rewelacyjnie(rozbudować teren) tylko dodać konie do poruszania się(może i do walki - fajnie by to wyglądało).

Najbardziej mnie zawiodła końcówka gry, gdyż z zewnątrz wejście do Świątyni wyglądało jak wejście na Statek Kosmiczny a niestety w środku standard(o wiele ciekawiej by było gdyby okazało się, że Tytani są tak bardzo potężni bo to obca cywilizacja, a Jaszczuroludzie służą u nich jako niewolnicy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2010 o 00:26, Bosper napisał:

> Jeżeli chodzi o fabułę , to cały Risen jest taki sobie , a o ostatnich rozdziałach
,
> co zresztą w tym wątku wiele razy było wspominane , szkoda gadać.

Jednak tak jak napisałeś wcześniej, gra idzie w dobrym kierunku np system walki, fajne
zbroje i bronie. Jak dla mnie to podstawę już mają solidną i Risena 2 możnaby zrobić
naprawdę rewelacyjnie(rozbudować teren) tylko dodać konie do poruszania się(może i do
walki - fajnie by to wyglądało).

Risen 2 na pewno się ukaże ale jakiś przełomowych rozwiązań raczej bym się nie spodziewał;)

Dnia 24.02.2010 o 00:26, Bosper napisał:

Najbardziej mnie zawiodła końcówka gry, gdyż z zewnątrz wejście do Świątyni wyglądało
jak wejście na Statek Kosmiczny a niestety w środku standard(o wiele ciekawiej by było
gdyby okazało się, że Tytani są tak bardzo potężni bo to obca cywilizacja, a Jaszczuroludzie
służą u nich jako niewolnicy).

Hmm czy ja wiem czy chciałbym widzieć w grze fantasy kosmitów? Chyba raczej nie...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2010 o 01:36, Longer napisał:

Hmm czy ja wiem czy chciałbym widzieć w grze fantasy kosmitów? Chyba raczej nie...:D


To zależy od połączenia, gdyż według mnie Risen ma już na początku lekkie nawiązanie do kosmitów czego nie było w Gothicu. Chodzi mi mianowicie o początkowy filmik oraz oto iż bogowie "odeszli"(w Gothicu nie bylo nawet takiej możliwości)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy problem :/

Spoiler

Kiedy porwano Patty, zdecydowałem się zabić Romanowa. Zabiłem, wziąłem klucz, uwolniłem Patty. Zaczęła się rozmowa i zostałem poinformowany że muszę mieć jakąś mapę, że bez mapy ani rusz, i tak w kółko i w kółko... O jaką mapę chodzi? Bo się zastanawiam i autentycznie nie mam zielonego pojęcia. A w dziennku na mapce zadania nic na ten temat nie ma, i nie jest również nic na ten temat wspomniane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu go zabiłeś? Przy jaskini gdzie siedział ze swoja bandą? Wejdź do tej jaskini i otwórz kufer

Spoiler

Dilligera

, chyba tak się nazywał. Tam znajdziesz to czego potrzebujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 00:20, SpecShadow napisał:

W którym miejscu go zabiłeś? Przy jaskini gdzie siedział ze swoja bandą? Wejdź do tej
jaskini i otwórz kufer

Spoiler

Dilligera

, chyba tak się nazywał. Tam znajdziesz to czego
potrzebuj
Spoiler

esz.

przy jaskini. A kufer znajduje się tam gdzie są gnomy? Bo zaraz przy wejściu przy zwłokach jakiegoś kolesia jest kufer (kolesia na T bodajze) i gdy usiłuje go otowrzyc automatycznie ginę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie gnomy? W jaskini koło Romanowa są ghule, sztuk ~2. Jest tam jeden kufer odkopany. Przeszukaj jaskinię i wykop resztę kufrów, jeden powinien nosić imi

Spoiler

ę Dillingera (na pewno na "D" się zaczyna imię).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 15:59, SpecShadow napisał:

Jakie gnomy? W jaskini koło Romanowa są ghule, sztuk ~2. Jest tam jeden kufer odkopany.
Przeszukaj jaskinię i wykop resztę kufrów, jeden powinien nosić imi

Spoiler

ę Dillingera (na
pewno na "D" się zaczyna imię).


przejęzyczenie chodziło o ghule :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować