Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

widocznie ta gra do Ciebie

Dnia 25.03.2009 o 20:46, Infes napisał:

nie trafi skoro aktualnie Ci się nie podoba to raczej już Ci się nie spodoba.


Mam nadzieję , że tak nie będzie.Bardzo chciałbym zagrać w Risen , podziwiając przy tym świetną grę.Pierwsze wrażenia nie są zbyt ok , ale może kolejne materiały zmienią moje nastawienie.Czekam na ten tytuł od dawna , więc chciałbym , aby mi podpasował.
Co do zapowiedzi twórców dotyczącej terminu wydania , mogę napisać jedno : nie wierz zapowiedziom , bo prawie nigdy nie są zgodne z rzeczywistością.W dzisiejszych czasach marketing bardzo niewiele różni sie od zwykłego....aby nie przesadzić , napiszę - mijania się z prawdą.Wydadzą , pogramy , ocenimy.To co wcześniej , to tylko przypuszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2009 o 23:13, KrzychW napisał:

świetną grę.Pierwsze wrażenia nie są zbyt ok , ale może kolejne materiały zmienią moje


Tyle że co mają zmienić? Zastanówmy się. Powiedzieli że gra już jest gotowa prawie i już by mogli ją wydać.Uważasz że na koniec zmienią kolory, system walki, miecze czy też grafika. Wydaje mi się że te ostatnie chwile to poprawienie quest''ów, głównej fabuły czy jakiś błędów/bugów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie wreszcie czepiać się faktu, że gra jest "kolorowa". To RISEN, czy to jasne? RISEN, NIE GOTHIC. Poza tym, kto powiedział, że późniejsze etapy/dotąd nie pokazywane części wyspy nie będą odpowiednio bardziej mroczne (vide Gothic 2)? Przypominam, że znajduje się tam czynny wulkan.

Co do filmiku... Kilka obaw: rzeczywiście, słabe animacje (da się to przeboleć), generalnie system walki oraz zapowiadane "uproszczenia", czy może raczej nacisk na "przystępność" - konsola MS się kłania. Dziwi to o tyle, że w Gothic 1&2 rozwój postaci był - uproszczony właśnie - do bólu, ten w Gothic 3 natomiast stanowił znaczny krok naprzód względem poprzedników. Pytanie zatem, którą wersję (poddaną przeróbkom) szanowny pan producent miał na myśli. Ach, jeszcze jedno - czy tylko ja nie zauważyłem jakichkolwiek cieni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 10:13, Infes napisał:

Tyle że co mają zmienić? Zastanówmy się. Powiedzieli że gra już jest gotowa prawie i
już by mogli ją wydać.


Nie wiem ile w grze jeszcze zmienią i czy w ogóle dokonają jakichś istotnych zmian i jak to wpłynie na mój odbiór tego tytułu.Wiem za to , że gdyby gra była gotowa , to już moglibyśmy pędzić do sklepów.Żaden wydawca nie pozwoliłby sobie na powstanie sytuacji , w której po zainwestowaniu milionów w produkcję gry , wstrzymuje się wydanie przez całe miesiące , bo może jeszcze , ewentualnie coś się doszlifuje.Zapewnienia przemiłego pana w wywiadzie o perfekcji technologicznej Risen , o dopracowaniu questów , o uproszczeniach w porównaniu do Gothic ale i tak oczekujących nas wspaniałościach , o gotowym produkcie , o najważniejszej grze tego roku i wiele innych , to tylko i wyłącznie autoreklama.Dzieje się tak praktycznie w każdym przypadku.Aby daleko nie szukać , przypomnę Zmierzch Bogów.Jak porównasz zapowiedzi z tym , co otrzymaliśmy , to będziesz miał pełen obraz tego , o co mi chodzi.
Najlepszym rozwiązaniem dla graczy byłoby oczywiście demo gry.Będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 10:53, Principes napisał:

Przestańcie wreszcie czepiać się faktu, że gra jest "kolorowa".


W moim przypadku to nie tyle czepianie się , co obawy dotyczące podanego przez osobę udzielającą wywiadu , określenia "kolorowy klimat śródziemnomorski".Za cholerę nie wiem , co to oznacza.

Dnia 26.03.2009 o 10:53, Principes napisał:

Co do filmiku... Kilka obaw: rzeczywiście, słabe animacje (da się to przeboleć), generalnie
system walki oraz zapowiadane "uproszczenia", czy może raczej nacisk na "przystępność"
- konsola MS się kłania. Dziwi to o tyle, że w Gothic 1&2 rozwój postaci był - uproszczony
właśnie - do bólu, ten w Gothic 3 natomiast stanowił znaczny krok naprzód względem poprzedników.


Nawet w Gothic 3 rozwój postaci nie był szczególnie skomplikowany , więc hasło o upraszczaniu trochę niepokoi.
A co do filmu , to ciekawe czy tylko ja odniosłem wrażenie , że postacie są jakieś "szerokie".Tak jak w panoramicznym tv , z dostosowanym obrazem z formatu 4/3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 11:13, KrzychW napisał:

Nawet w Gothic 3 rozwój postaci nie był szczególnie skomplikowany


Oczywiście, co nie zmienia faktu, że w porównaniu z systemem zastosowanym w poprzednikach poziomem rozbudowania mile zaskakiwał.

Najnowszy filmik z magazynu PC Games:
http://www.youtube.com/watch?v=IpHIYiA9_Ys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz racje,G3 Zmierzch Bogów to totalna porażka jednakże to nie Pirania wydała więc nie porównuj tamtego studia do nich. Demko,to na pewno byłoby dobre rozwiązania. Dana osoba wiedziałaby czy warto wydać pieniądze na gre czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Demko G3 odsłoniło w całej okazałości wydajnościową miernotę i błędy, co zniechęcało do zakupu. Mimo to twierdzę, że nawet wtedy opłacało się kupić tę grę.
Wiadomo, wersja demonstracyjna zawsze daje jakiś pogląd na daną sprawę, ale niekoniecznie (zwłaszcza w wypadku takich gier) ten pogląd jest prawidłowy - przynajmniej z mojego punktu widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 18:44, Infes napisał:

Masz racje,G3 Zmierzch Bogów to totalna porażka jednakże to nie Pirania wydała więc nie
porównuj tamtego studia do nich.


Tu nie chodzi o porównywanie jednego studia z drugim , czy też wydawców , ale zrozumienie pewnych mechanizmów , którymi chyba wszyscy się kierują.O rozmaitych niedociagnięciach , błędach w grze , słabej optymalizacji itp , nikt przy zdrowych zmysłach nie poinformuje graczy , bo w ten sposób założy samemu sobie pętlę na szyję.Akcja reklamowa skupi się na pozytywnych stronach tytułu i dlatego jest akcją reklamową , a nie informacyjną.Z kolei każdy rozsądny gracz powinien spokojnie 99% zachwalań puścić w niepamięć , żeby potem nie być rozczarownym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sporo tam materiałów filmowych z samej rogrywki. kroi sie

Dnia 27.03.2009 o 10:27, castlerock napisał:

nam nowy gothic (moze ciut bardziej kolorowy)


Na GOLu , oprócz wspomnianego wywiadu , jest też krótki artykuł o Risen.Autor pisze o słabej animacji postaci , ale mi najbardziej zapadły w pamięć następujące fragmenty:
"Guido co chwilę zaznaczał, że Risen to tak naprawdę gra zupełnie inna od trzeciej części Gothica, ale jak na złość, wszystko, co widzieliśmy, bardzo sugestywnie przypominało przygody Bezimiennego. Oprawa graficzna, wygląd postaci, animacje, sposób walki – to wszystko już było. Nawet główny bohater sprawia wrażenie żywcem przeniesionego z „trójki”.
Moim zdaniem , Gothic 3 to najsłabsza część serii , więc takie wiadomości zdecydowanie mnie nie cieszą.Zapowiadany był powrót do korzeni , a ostatnia odsłona Gothic , korzeniami Piranha Bytes raczej nie jest.

oraz kolejny fragment:
"Gra ma być bardzo przystępna dla osób, które nie miały wcześniej kontaktu z tytułami z gatunku RPG. Na początku zabawy przyłączy się do nas przewodnik, który będzie udzielał cennych wskazówek."
W tej chwili trudno napisać coś pewnego , bo określenie "przystępna dla osób , które wcześniej nie miały kontaktu z tytułami gatunku RPG" może oznaczać bardzo wiele.Biorąc jednak pod uwagę fakt , że seria Gothic skomplikowana nie była , strach pomyśleć , co wyjdzie po wprowadzeniu wielu uproszczeń.
Ogólnie mogę napisać , iż po pierwszych zapowiedziach spodziewałem się czegoś zupełnie innego niż to , co pokazuje filmik z GOLa i o czym napisano w artykule.Mam nadzieję , że kolejne materiały spodobają mi się znacznie bardziej , bo nowy Gothic 3 , pokolorowany i uproszczony , nawet ewentualnie bez bugów i odpowiednio zoptymalizowany , nie jest tym na co czekam z utęsknieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na gamecorner.pl pojawiły się nowe obrazki z Risen.Niestety , nie wnoszą wiele nowego , jakieś dzikie świnie i kolejne wejście do starodawnej budowli , ale w ostateczności dobre i to.
Jak na razie , w temacie konkretnych informacji i ciekawych materiałów , panuje susza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No raczej mało kto pokazuje od razu screeny z gameplay''a ;) Ważne że chociaż coś dają. A konkretnych informacji niech lepiej nie dawają bo potem będą musieli cofnąć to co obiecali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 15:34, Infes napisał:

A konkretnych informacji niech lepiej nie dawają bo potem będą musieli cofnąć to co obiecali.


Brak konkretnych informacji w praktyce najczęściej oznacza , niestety , że nie ma czym się chwalić.Ewentualnie , i to najlepsza dla graczy perspektywa , iż gra jest jeszcze na zbyt niskom poziomie wykonania.Jednak przedstawiciel wydawcy w wywiadzie twierdził , że Risen właściwie jest gotowy.Skoro gra jest praktycznie skończona , to dlaczego nie pokazać publicznie jakichś wspaniałości , aby graczy zachęcić? Same zapowiedzi przemiłego pana w okularach reprezentującego Deep Silver , że jest super fajnie i extra , mnie do sklepu nie zapędzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i gra nie ma czym się chwalić a może to oni po prostu nie chcą chwalić swojego dzieła bo jednym może dana rzecz przypaść do gustu a inna nie. Może wybrali do drugiego i wolą żeby każdy się po prostu przekonał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 16:57, Infes napisał:

Może i gra nie ma czym się chwalić a może to oni po prostu nie chcą chwalić swojego dzieła
bo jednym może dana rzecz przypaść do gustu a inna nie. Może wybrali do drugiego i wolą
żeby każdy się po prostu przekonał.

Niestety ale jeden od Pirani, przy prezentacji jakiegoś poziomu z gry, strasznie zachwycał się nad grą ale to chyba wszyscy tak mają :/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O grafice w sumie bym tu jeszcze nic nie oceniał bo to może być wczesny kod gry ale w sumie to akurat nic.

O dziwo naprawdę chodzi gra dosyć płynnie chodzi. Pamiętam jak nawet na prezentacjach gdzieś na targach tam mają super dobre kompy. A Gothic 3 i jego dodatek tam cięły jak nic. To już w ogóle parodia.

A tutaj skoro Risen ładnie chodzi tam to i w dniu premiery będzie jeszcze lepiej. Chyba że coś się stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 17:58, Principes napisał:

Filmik z rozgrywki, można podziwiać interfejs:
http://www.youtube.com/watch?v=PIJHGWPRpFQ&hd=1

Wygląda dobrze, choć graficznie tytuł prezentuje się chyba nieco gorzej niż Gothic 3.
Nadal nie wiem, jak w praktyce sprawdzi się system walki.

Ale za bardzo kolorowe. Pod tym względem jednak Arcania w wydaniu dla Europy będzie dla mnie lepsza bo mroczniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować