Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Dnia 14.03.2009 o 08:36, Paje96 napisał:

No screeny obiecujące ale czy reszta będzie taka dobra.


Będzie jeszcze lepsza.:-)
No , przynajmniej mam taką nadzieję , bo Risen jest jedną z bardzo niewielu gier , na które czekam , więc w innym przypadku zawiedziony byłbym ogromnie.Niech tylko faktycznie wrócą "do korzeni" , tak jak obiecują , a nie powinno być źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 14:28, karolek44 napisał:

to nie będzie gothic to wo gule inna historia będzie grafika wszystko oprócz paru drobnostek



Ale będzie garściami czerpać z Gothica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 14:53, Ecko09 napisał:

Ale będzie garściami czerpać z Gothica.


Również na to liczę. Gothic 1 i 2 to istne perełki, gry, w których wiarygodność przedstawionego świata potrafiła zauroczyć. Gothic 3... przypadł mi do gustu (na co miał wpływ fakt, że podejmowane przez gracza wybory miały wreszcie faktyczne konsekwencje), ale pod względem założeń leżących u podstaw rozgrywki bliżej mu do Daggerfalla niż poprzednich części - tak naprawdę jedynym elementem, który wybitnie niszczył ogólne wrażenie był żałośnie wręcz słaby, pozbawiony polotu główny wątek fabularny (plus schematyczne misje poboczne tudzież eksploracja, która straciła sens z racji braku ciekawych miejsc z emocjonującą nagrodą).
Risen zapowiada się na powrót do korzeni, liczmy na to, że nadzieje nie okażą się płonne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetny wywiad jak i gra. Prezentuje się znakomicie a na dodatek sam twórca przyznaje że to będzie coś.

Ecko09,nie wiem czy to nie jest reklama innego poratlu o tej samej tematyce. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2009 o 17:47, Infes napisał:



Ecko09,nie wiem czy to nie jest reklama innego poratlu o tej samej tematyce. ^^


W żadnym wypadku, nawet o tym nie pomyślałem Oo No ale to tylko wywiad ;/ ;p


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2009 o 17:47, Infes napisał:

Świetny wywiad jak i gra. Prezentuje się znakomicie


Ja mam zupełnie inne wrażenia które , mam nadzieję , jeszcze się zmienią , bo na grę czekam od dłuższego czasu i chciałbym w końcu zagrać w coś naprawdę dobrego.
Po pierwsze poruszanie się postaci nie do końca mi się podoba.Bieg , taki sobie , ale poruszanie się na boki , przypomina trochę "pływanie" NPCów w Fallout 3 , więc jak łatwo się domyślić , za pięknie to nie wygląda.
Po drugie , broń wyglada jak żywcem przeniesiona z japońskich gier , z roznegliżowanymi laskami w roli głównej.Postać bohatera biegnie z czymś wielkim na plecach , ciągnąc tą kosę prawie po ziemi , a tu raptem okazuje się , iż jest to miecz 1-ręczny.Aż strach pomyśleć , jak wyglądają sprzęty 2ręczne.Na wozach to za sobą wożą?
Po trzecie , zapowiadana wcześniej , a obecnie pokazana kolorystyka , określona w wywiadzie mianem "kolorowego klimatu śródziemnomorskiego", do klimatów rodem z Gothic , po prostu nie pasuje , a przecież gra , to prawie Gothic , ale z inną nazwą.
Po czwarte , twórcy w filmie oficjalnie zapowiadają uproszczenia w porównaniu do serii Gothic.Padają po tym zapewnienia , że będzie wspaniale , ale jak dla mnie , upraszczanie to prawie pewna katastrofa.


a na dodatek sam twórca przyznaje

Dnia 25.03.2009 o 17:47, Infes napisał:

że to będzie coś.


Jak dla Ciebie argumentem są zapewnienia człowieka , który za zapowiadanie wspaniałości w grze bierze pieniądze , to naprawdę gratuluję ogromnej odwagi.Przypomnę tylko , że historia gier prawdopodobnie nie zna przypadku , kiedy twórcy zapowiadają swój nieudany tytuł i ostrzegają graczy przed bezsensownym wydawaniem pieniędzy.


To tyle przemyśleń moich , czyli niepoprawnego malkontenta.Obym nie miał racji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2009 o 18:14, KrzychW napisał:

> /.../ > To tyle przemyśleń moich , czyli niepoprawnego malkontenta.Obym nie miał racji.

Bardzo poważnie obawiam się, że możesz mieć rację. Sposób poruszania się postaci jescze jakoś przeżyje, ale jeśli ułatwienia staną się takie, jakie potrzebne są na rynek amerykański, to chyba gra kariery nie zrobi, Przynajmniej u nas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te ciosy coś nie takie. Takie wielkie wymachy? Po co.

KrzychW widzę że już masz spostrzeżenia i faktycznie masz 100% rację jeśli chodzi o mnie. No ale może tu pokazywali wszystko z wczesnego kodu gry i w ogóle teraz wszystko inne będzie.

Grę już by mogli wydać? Coś szybko, bo szacowane było 2010 rok. No ale to poprawianie raczej roku nie będzie trwało więc spora szansa że ujrzymy grę w tym roku.

No ale miejmy nadzieje że KrzychW nie będzie miał racji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2009 o 18:35, Meykan napisał:

Grę już by mogli wydać? Coś szybko, bo szacowane było 2010 rok. No ale to poprawianie
raczej roku nie będzie trwało więc spora szansa że ujrzymy grę w tym roku.

Takie małe sprostowanie. Data premiery Risen od razu była wyznaczona na ten rok a nie na 2010. Mozliwe że pomyliłeś z czwartym Gothikiem (Arcanią) którego premiera rzeczywiście jest zapowiedziana na 2010 rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2009 o 18:14, KrzychW napisał:

Po pierwsze poruszanie się postaci nie do końca mi się podoba.Bieg , taki sobie , ale
poruszanie się na boki , przypomina trochę "pływanie" NPCów w Fallout 3 , więc jak łatwo
się domyślić , za pięknie to nie wygląda.


Nawet nie Fallout tylko Quake 3 Arena. Owszem płynne, ale zbyt lekkie i szybkie.

Dnia 25.03.2009 o 18:14, KrzychW napisał:

Po drugie , broń wyglada jak żywcem przeniesiona z japońskich gier , z roznegliżowanymi
laskami w roli głównej.Postać bohatera biegnie z czymś wielkim na plecach , ciągnąc tą
kosę prawie po ziemi , a tu raptem okazuje się , iż jest to miecz 1-ręczny.


Co do naleciałości z japońskich slasherów, to zauważ że przed ciosem postać ''ładuje'' atak. Naładowanie i potężne nienaturalnie silne cięcie.

Dnia 25.03.2009 o 18:14, KrzychW napisał:

Po trzecie , zapowiadana wcześniej , a obecnie pokazana kolorystyka , określona w wywiadzie
mianem "kolorowego klimatu śródziemnomorskiego", do klimatów rodem z Gothic , po prostu
nie pasuje , a przecież gra , to prawie Gothic , ale z inną nazwą.


To jedyny punkt w którym się troszkę nie zgodzę. W Gothic''u 2 lasy były całkiem kolorowe z soczystą zielenią, tak samo w Nocy Kruka w Dolinie Budowniczych było ładnie, zielono i kolorowo :)

Dnia 25.03.2009 o 18:14, KrzychW napisał:

Po czwarte , twórcy w filmie oficjalnie zapowiadają uproszczenia w porównaniu do serii
Gothic.Padają po tym zapewnienia , że będzie wspaniale , ale jak dla mnie , upraszczanie
to prawie pewna katastrofa.


Tu się nie wypowiem, bo bliższego view na ten aspekt gry nie pokazano. Może będzie dobrze, kto wie.

Dnia 25.03.2009 o 18:14, KrzychW napisał:

a na dodatek sam twórca przyznaje
> że to będzie coś.

Jak dla Ciebie argumentem są zapewnienia człowieka , który za zapowiadanie wspaniałości
w grze bierze pieniądze , to naprawdę gratuluję ogromnej odwagi.Przypomnę tylko , że
historia gier prawdopodobnie nie zna przypadku , kiedy twórcy zapowiadają swój nieudany
tytuł i ostrzegają graczy przed bezsensownym wydawaniem pieniędzy.


Hahaha dokładnie :)

Dnia 25.03.2009 o 18:14, KrzychW napisał:

To tyle przemyśleń moich , czyli niepoprawnego malkontenta.Obym nie miał racji.


Nie malkonenta, tylko realisty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2009 o 18:35, Meykan napisał:

No ale miejmy nadzieje że KrzychW nie będzie miał racji.


W tym przypadku uznaję to zdanie za przejaw tylko i wyłącznie dobrej woli.:-)
Mam nadzieję , że będzie dobrze , ale pierwsze wrażenie ktore odniosłem , nie mając do gry żadnych uprzedzeń , jest nienajlepsze.Poruszanie się , wygląd świata , sposób wyprowadzania ciosów , wielgachny miecz - jak dla mnie , niezbyt to fajne.
Poza tym , to co usłyszałem , także nie bardzo mi się podoba.Być może w miarę poznawania kolejnych materiałów , obawy znikną , jednak na razie do zachwytu jest mi dość daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2009 o 19:43, sebastiano444 napisał:

A wiadomo kiedy jest premiera ???????


Premiera zapowiedziana jest na ten rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2009 o 19:38, KannX napisał:

To jedyny punkt w którym się troszkę nie zgodzę. W Gothic''u 2 lasy były całkiem kolorowe
z soczystą zielenią, tak samo w Nocy Kruka w Dolinie Budowniczych było ładnie, zielono
i kolorowo :)


To prawda , że w Gothic 2 , szczególnie w Nocy Kruka , było znacznie bardziej kolorowo , niż np w Jedynce.Filmik , który dziś ogladaliśmy , także nie poraża wielkim natłokiem kolorów , ale biorąc pod uwagę słowa osoby udzielającej wywiadu , kolorowo ma być i już.Ciekawe tylko , jak bardzo.Jak nie przesadzą , to pewnie wytrzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widocznie jesteś wymagającą osoba a ja nie. Gothic 2 był idealny i nic w nim bym nie zmieniał. Ty życzysz sobie super systemu walki czy kolorystyki/grafiki.Miecze/bronie Ci nie odpowiadają a poruszanie postaci uważasz za słabe. Przypomne Ci wypowiedź osoby z która był prowadzony wywiad : "Gre już byśmy mogli wydać...", widocznie ta gra do Ciebie nie trafi skoro aktualnie Ci się nie podoba to raczej już Ci się nie spodoba. W grze postawiono na fabułe/questy i bardzo dobrze to jest w cRPG najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować