Zaloguj się, aby obserwować  
Keroth

Nocne marki... [temat dla wszystkich cierpiących na bezsenność lub tych co lubią poszaleć w nocy :P]

66725 postów w tym temacie

Dnia 01.02.2009 o 00:30, Kur0 napisał:

Czyli ze jesteś z lubuskiego ??? :D

Niet, Wielkopolska. Zaczynamy 16 II. Ale przynajmniej nie będziemy mieć bardzo długiej przerwy (święta + ferie), tylko sobie tak rozdzielimy.
Właśnie robię sobie layout, ale moje zdolności są marne. Może ktoś jest z Was chętny, by mi takowy zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeeh, jest już niedziela, czyli ostatni dzień wolnego ... pięknie mi wypadły ferie w tym roku :/
Święta, 2 tygodnie szkoły, ferie. A teraz czekać do tych marnych 6 dni wolnego na Wielkanoc. A potem już w zasadzie nic. Czemu w Polsce jest to tak poronione, a nie jak w krajach innych krajach europejskich, mają średnio co dwa miech sporo wolnego, na Wielkanoc są dwa tygodnie na przykład ... eh fail u nas, oj fail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 01:06, Outlander-pro napisał:

Czemu w Polsce jest to tak poronione,
a nie jak w krajach innych krajach europejskich, mają średnio co dwa miech sporo wolnego,

Ale za to w innych krajach (np. w Niemczech) mają wakacje o wiele krótsze,
więc sam pomyśl co jest lepsze.

Dnia 01.02.2009 o 01:06, Outlander-pro napisał:

na Wielkanoc są dwa tygodnie na przykład ... eh fail u nas, oj fail.

Niby gdzie?
W niektórych krajach w ogóle nie mają wolnego na Wielkanoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja ze swojej winy zawaliłem sobie ferie :(. A szkoda, mogło być fajnie :(. Jest jeszcze nadzieja na ich odratowanie, przynajmniej w pewnym stopniu, całe szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 01:06, Outlander-pro napisał:

Eeeh, jest już niedziela, czyli ostatni dzień wolnego ... pięknie mi wypadły ferie w
tym roku :/
Święta, 2 tygodnie szkoły, ferie. A teraz czekać do tych marnych 6 dni wolnego na Wielkanoc.
A potem już w zasadzie nic. Czemu w Polsce jest to tak poronione, a nie jak w krajach
innych krajach europejskich, mają średnio co dwa miech sporo wolnego, na Wielkanoc są
dwa tygodnie na przykład ... eh fail u nas, oj fail.


noo ja ferie mam od 14lutego haha~~;p
;]
i wielkanoc tuz tuz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: wie ktoś jak zmniejszyć rozmiar pliku graficznego? Obecnie zajmuje 1.65 Mb, a ja muszę coś z nim zrobić, bo nie mogę na sajcie umieścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 01:39, Kuboo PL napisał:

Mam pytanie: wie ktoś jak zmniejszyć rozmiar pliku graficznego? Obecnie zajmuje 1.65
Mb, a ja muszę coś z nim zrobić, bo nie mogę na sajcie umieścić.


najprościej ?
otwórz w paincie, zapisz jeszcze raz w takim samym formacie. zmniejszyć objętość pliku na pewno Ci się uda, gorzej będzie z jakością...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 01:41, pizmak666 napisał:

otwórz w paincie, zapisz jeszcze raz w takim samym formacie. zmniejszyć objętość pliku
na pewno Ci się uda, gorzej będzie z jakością...

Przed chwilą to zrobiłem, ale jakość... No nic, coś kosztem czegoś. Zaraz coś pokombinuję. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 01:45, Kuboo PL napisał:

Przed chwilą to zrobiłem, ale jakość... No nic, coś kosztem czegoś. Zaraz coś pokombinuję.
Dzięki.


jak masz photoshopa triala też może pokombinować z rozwinięciami i przy zapisie z tego co kojarzę można ustawić milion różnych ''opcji'' poprawiających jakość. im mniej wybierzesz tym mniej będzie ważył plik. można w ten sposób uzyskać lepszy stosunek objętości do jakości. ale więcej czasu to zajmuje, tym bardziej jak nie masz ps''a :P

edit:
Skywalker lepiej Ci doradza ;] zrób jak On pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 01:39, Kuboo PL napisał:

Mam pytanie: wie ktoś jak zmniejszyć rozmiar pliku graficznego? Obecnie zajmuje 1.65
Mb, a ja muszę coś z nim zrobić, bo nie mogę na sajcie umieścić.


Banał - ściągasz sobie taki mocno ulepszony(i darmowy) paint - Paint.NET, otwierasz obrazek, z menu image wybierasz resize i tam możesz szaleć ze zmianą samej wielkości obrazka. Potem najlepiej zrobić z niego .jpg i przy zapisie pliku pojawi Ci się okienko, w jego górnej części możesz zmniejszyć jakość obrazka, a przy tym jego rozmiar. Dodam, że przy zmniejszeniu o 50% jakość pogarsza się minimalnie, za to wielkość spadnie dość dużo w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 01:39, Kuboo PL napisał:

Mam pytanie: wie ktoś jak zmniejszyć rozmiar pliku graficznego? Obecnie zajmuje 1.65
Mb, a ja muszę coś z nim zrobić, bo nie mogę na sajcie umieścić.


PPM na ikonce -> Edytuj -> Obraz -> Zmień rozmiar
I zmniejszasz wartości po lewej stronie, ile potrzebujesz.
Zero pieprzenia ze ściąganiem dodatkowego stuffu, starczy Windows. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 02:10, Kryhuu napisał:

PPM na ikonce -> Edytuj -> Obraz -> Zmień rozmiar
I zmniejszasz wartości po lewej stronie, ile potrzebujesz.
Zero pieprzenia ze ściąganiem dodatkowego stuffu, starczy Windows. :)


lol. co kolejny post to większa bzdura :P krzysiu, on chce, żeby plik mniej ważył bez zmiany rozmiaru obrazka :P
wtedy i sam paint wystarczy, napisałem to w pierwszym poście. lepiej to można zrobić przy pomocy photoshopa/gimpa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 02:16, pizmak666 napisał:

lol. co kolejny post to większa bzdura :P krzysiu, on chce, żeby plik mniej ważył bez
zmiany rozmiaru obrazka
:P

A gdzie on tak ffs napisał pirz? :P

Dnia 01.02.2009 o 02:16, pizmak666 napisał:

wtedy i sam paint wystarczy, napisałem to w pierwszym poście. lepiej to można zrobić
przy pomocy photoshopa/gimpa.

I great idea, żeby ściagać 350mb phsp, po to, żeby zapisać w nim obrazek w innym rozszerzeniu. Mam photoshopa i przy zapisie jest jedynie pięćdziesiąt rodzajów rozszerzeń, a żadnych polepszaczy się nie dopatrzyłem. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki wszystkim. Już sobie dawno z tym poradziłem. Pobawiłem się kompresją w GIMP''ie i jest ok. Dzięki za zainteresowanie. A za jakieś 10 min. layout będzie gotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 02:21, Kryhuu napisał:

A gdzie on tak ffs napisał pirz? :P


zomg... wczytaj się w ten post: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=3979&pid=38031
gdzie tam masz o zmianie rozmiaru pliku innym niż jego objętość ? z 1.65MB na mniej MB. w takiej sytuacji gość nie chce, żeby mu dorobić tam kwiatki i power rangers, ale żeby plik mniej ważył :P

Dnia 01.02.2009 o 02:21, Kryhuu napisał:

I great idea, żeby ściagać 350mb phsp, po to, żeby zapisać w nim obrazek w innym rozszerzeniu.
Mam photoshopa i przy zapisie jest jedynie pięćdziesiąt rodzajów rozszerzeń, a żadnych
polepszaczy się nie dopatrzyłem. :P


jak dla mnie dobra zabawa na noc :P
btw, wystarczy otworzyć jakikolwiek obraz w paincie i zapisać nawet pod takim samym rozszerzeniem jak był i i tak zmaleje objętość pliku. zresztą już to pisałem.

Kuboo PL
nie ważne, że już dałeś radę :P ja muszę kryhowi wytłumaczyć, że się myli :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 02:26, pizmak666 napisał:

zomg... wczytaj się w ten post: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=3979&pid=38031
gdzie tam masz o zmianie rozmiaru pliku innym niż jego objętość ? z 1.65MB na mniej MB.
w takiej sytuacji gość nie chce, żeby mu dorobić tam kwiatki i power rangers, ale żeby
plik mniej ważył :P

Wtfomgroflgz. I tak te zdjęcia są skalowane setki razy, więc co to za problem, czy w pełnym powiększeniu zdjęcie będzie jedynie 20 razy takie jak monitor, czy 40. Na sajcie będzie wyglądać tak samo, bo i tak będzie zeskalowane do wielkości 1/4 ekranu, czy mniej nawet. Wizualny efekt jest identyczny jak przy zwaleniu jakości, a mniej z tym pieprzenia.

Dnia 01.02.2009 o 02:26, pizmak666 napisał:

jak dla mnie dobra zabawa na noc :P

Fajnie się zabawiasz... :P

Kuboo PL
Nieważne, że już dałeś radę. Muszę Pirzowi wyjaśnić, że nie ma racji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 02:33, Kryhuu napisał:

Wtfomgroflgz...


d''oh... nie rozumiesz nic! nic!! gdzie kto Ci je skaluje setki razy ? masz fotke w xx rozdziałce, taką ją wrzucasz na GS''a i taka jest! na kij cokolwiek powiększać ? efekt wizualny jest wtedy dobry, jak robi się to wg mojej metody :P w ogóle powodzenia ze skalowaniem do 1/4 wielkości ekranu ;D nie wiem skąd to wymyśliłeś xD

Dnia 01.02.2009 o 02:33, Kryhuu napisał:

Fajnie się zabawiasz... :P


mam też lepsze rozrywki na noc, np tłumaczenie Ci, że i tak nie masz racji i i tak moje będzie na wierzchu! ; )

edit:
w ogóle Kuboo dobry sajt zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przywróciłem gramsajt do życia. Jak się podoba moja nowa szata graficzna? Totalna amatorka, ale wydaje mi się, że nie jest źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować