Zaloguj się, aby obserwować  
Keroth

Nocne marki... [temat dla wszystkich cierpiących na bezsenność lub tych co lubią poszaleć w nocy :P]

66725 postów w tym temacie

Dnia 26.12.2015 o 00:15, Nephren-Ka napisał:

Mnie nie przekonuje tak do końca to chomikowanie po nic.;/


Ale przeca gra nie narzuca stawiania dziesiątków kompleksów produkcyjnych.
Można swobodnie produkować tyle, ile się zużywa.
Po drugie nadal...
Olej vanillę i zabierz się za mody.
Obadaj sobie DyTecha, a następnie Bobmods, zobacz który bardziej Tobie pasuje i jazda; stuffu do wyprodukowania w każdym z nich jest od groma, a w przypadku bobmods, niektóre podstawowe rzeczy rozbite są na tyle podzespołów, że "łolaboga". ;)
No i jeszcze jest Yuoki Industries, który dodaje tyle fajniutkich rzeczy do "mienia".

Dnia 26.12.2015 o 00:15, Nephren-Ka napisał:

Szkoda nieco, że Banished się jakoś bardziej nie rozwinął, właśnie coś w takim klimacie
- tylko rozbudowane jak fabryczki - byłoby dla mnie świetne.


http://www.colonialcharter.com/

Smacznego.
Piotr Fronczewski pewnie też by polecał. ;D

Dnia 26.12.2015 o 00:15, Nephren-Ka napisał:

Nie mogę ograć zwykłej wersji do końca, to i mody czekają w nieskończoność.;s


Olej. Na serio.
Bierz się za mody.

Dnia 26.12.2015 o 00:15, Nephren-Ka napisał:

Właśnie, obecnie kiepsko chyba w tym gatunku i nie pojawia się nic ciekawego jakoś.;/
Ostatnio grałem chwilkę w rocznicowe wydanie Settlers 2, ale znudziło mi się już po paru
godzinach w drugiej misji.


A po co nowości, które i tak okażą się kupą.
Jest masa dobrych, starych gier w tym gatunku, która swobodnie syci.
No i jeśli Settlersy, to tylko genialna czwóreczka.

Dnia 26.12.2015 o 00:15, Nephren-Ka napisał:

/.../ a jeden z nich
regularnie korzystał ze słowa marazm(i nie byłem to ja ;s).


mimi mi :3

Nienabeształem się jednak wystarczająco.
Instaluję kochaniutkie tankietki znienawidzone. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2015 o 00:54, meryphillia napisał:

Dnia 26.12.2015 o 00:54, meryphillia napisał:

Smacznego.
Piotr Fronczewski pewnie też by polecał. ;D


Widziałem to, i oglądałem nawet co nieco gameplayu na yt, zbyt rozbudowane chyba jak dla mnie; a i ciągle nie podoba mi się zbyt mała mapa, wolałbym taki nieskończony świat jak w fabryczkach.;d

Dnia 26.12.2015 o 00:54, meryphillia napisał:

Olej. Na serio.
Bierz się za mody.

Dnia 26.12.2015 o 00:54, meryphillia napisał:

A po co nowości, które i tak okażą się kupą.
Jest masa dobrych, starych gier w tym gatunku, która swobodnie syci.


Fajnie byłby, jakby ktoś stworzył jednak coś dobrego.;p Ostatnio wychodzi sporo dobrych erpegów, mogłoby wyjść też coś fajnego z rts, np taki Warcraft 4.;s Albo jakieś nowe i dobre Majesty. Jedynka to była mega gra, i miała też świetną polonizację która dodawała grze jeszcze więcej uroku. A druga część nudna, pełna kiepskich pomysłów, bleeeeee...

Dnia 26.12.2015 o 00:54, meryphillia napisał:

No i jeśli Settlersy, to tylko genialna czwóreczka.


Mam ograne do bólu, podobnie jak i trzecią część.;p

Dnia 26.12.2015 o 00:54, meryphillia napisał:

Nienabeształem się jednak wystarczająco.
Instaluję kochaniutkie tankietki znienawidzone. :D


Hehe, nie wiem po co w ogóle to usuwasz, jak i tak wiadomo że wrócisz.
Ja walczę w brytyjskim drzewku, chciałem się dopchać do ich wysokich tierów, bo fajnie wyglądają.;d Patrząc na to jak mi się gra Cometem i Czarnym Księciem, to będzie to dłuuuuga i wyboista droga.

Btw, wiem że nie jesteś chyba zbytnim fanem RYM, ale zanosi się na bardzo duże zmiany na stronie w najbliższych miesiącach, i chyba będą to zmiany na lepsze(w przeciwieństwie do tego co się stało na Gamie czy Last.fm). Ba, któryś z kolejnych etapów zbiórki $$$ ma nawet zagwarantować scrobble, jak do tego dojdzie to Last umrze już chyba całkowicie.;s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2015 o 01:14, Nephren-Ka napisał:

Widziałem to, i oglądałem nawet co nieco gameplayu na yt, zbyt rozbudowane chyba jak
dla mnie; a i ciągle nie podoba mi się zbyt mała mapa, wolałbym taki nieskończony świat
jak w fabryczkach.;d


"Chciałbym bardziej rozbudowane, ale to jest za bardzo rozbudowane"...
Co ja pisałem wczoraj o marudzeniu? ;D
Mod jest spoczko; dla mnie właśnie nawet za mało rozbudowujący grę.
A wielkość mapy faktycznie jest bolączką gry.

Dnia 26.12.2015 o 01:14, Nephren-Ka napisał:

Fajnie byłby, jakby ktoś stworzył jednak coś dobrego.;p


No i właśnie coś im nie wchodzi.
Osobiście obserwuje postępy z Folk Tale, bo po przebudowaniu gry, zapowiada się na całkiem fajną alternatywę dla Settlersów, których nowe odsłony są bardzo kieprawe..

Dnia 26.12.2015 o 01:14, Nephren-Ka napisał:

Hehe, nie wiem po co w ogóle to usuwasz, jak i tak wiadomo że wrócisz.


Bo jak ma zainstalowane to nie mogę przestać besztać. ;P
A tak mam spokój do kolejnego patcha, tylko widocznie tym razem za krótko beształem. ]:>

Dnia 26.12.2015 o 01:14, Nephren-Ka napisał:

Btw, wiem że nie jesteś chyba zbytnim fanem RYM /.../


Nie tyle co fanem nie jestem, co zwyczajnie nie chciało mi się tracić czasu na kolejny serwis.
Z laściqka nie zrezygnuję dopóki go nie zamkną, bo żali mi moich kochaniutkich skrobelków.
Spokojnie sobie nabijam dalej, a na stronę nawet mało co już uwagi poświęcam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2015 o 01:31, meryphillia napisał:

"Chciałbym bardziej rozbudowane, ale to jest za bardzo rozbudowane"...
Co ja pisałem wczoraj o marudzeniu? ;D
Mod jest spoczko; dla mnie właśnie nawet za mało rozbudowujący grę.


No własnie, w tym jest problem jeśli chodzi o to rozbudowanie.;s
Mam wrażenie, że straciłbym chęć do grania zanim zdołałbym się odnaleźć w mnogości opcji.

Dnia 26.12.2015 o 01:31, meryphillia napisał:

Osobiście obserwuje postępy z Folk Tale, bo po przebudowaniu gry, zapowiada się na całkiem
fajną alternatywę dla Settlersów, których nowe odsłony są bardzo kieprawe..


Grafika 3D, a fuj. Wszelkie strategie winny mieć takie bajkowe 2d jak do dawniej się robiło.;3

Dnia 26.12.2015 o 01:31, meryphillia napisał:

Bo jak ma zainstalowane to nie mogę przestać besztać. ;P
A tak mam spokój do kolejnego patcha, tylko widocznie tym razem za krótko beształem. ]:


Ja się w ogóle nie odzywam jak gram w to. Czasami napiszę przeciwnikom gg jak mi w miarę wyjdzie bitwa i mnie w niej jednak rozwalą, czasami napiszę gg arty jak mnie zdejmie na strzała.xd

Dnia 26.12.2015 o 01:31, meryphillia napisał:

Nie tyle co fanem nie jestem, co zwyczajnie nie chciało mi się tracić czasu na kolejny
serwis.
Z laściqka nie zrezygnuję dopóki go nie zamkną, bo żali mi moich kochaniutkich skrobelków.
Spokojnie sobie nabijam dalej, a na stronę nawet mało co już uwagi poświęcam.


To tam się w ogóle coś działo na stronie kiedykolwiek? ;d
Mnie ta nowa idea stworzenia Sonemic się podoba, fajnie będzie mieć taki wielki kombajn muzyczny, w którym twórcom się chce coś robić, żeby ich strona była fajna.
Skądinąd, jak już Gram padnie(co może nastąpić w sumie chyba w każdej chwili, patrząc na to co się tu dzieje...;/), to zakładam temat dla Nocnych Marków na rymowym forum, a co tam, najwyżej będę sobie sam pisał do siebie(co jeszcze bardziej upodobni moje życie w sieci do tego realnego).;s

Generalnie zrobiłem sobie świąteczny-no-life-test, i wyszedł mi kapitalny wynik. Odkąd pamiętam, to zawsze wysyłałem różnym znajomym życzenia świąteczne, i przeważnie nawet sporo odpisywała. W tym roku nic nie wysłałem, i nic nie dostałem. Podsumowanie: https://youtu.be/Dq4GPWnkFLA
Mam też plan zniknięcia absolutnego, może w końcu się uda zrealizować.;s Wywaliłem już jedyny łącznik z paroma osobami jakim był facebook, za jakiś czas wyłączę telefon(którego i tak używam raz na ruski rok), a potem siebie, jak tylko poczucie sensu dojdzie do zera(a już jest ku temu całkiem blisko).;s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2015 o 01:31, meryphillia napisał:

"Chciałbym bardziej rozbudowane, ale to jest za bardzo rozbudowane"...
Co ja pisałem wczoraj o marudzeniu? ;D
Mod jest spoczko; dla mnie właśnie nawet za mało rozbudowujący grę.


No własnie, w tym jest problem jeśli chodzi o to rozbudowanie.;s
Mam wrażenie, że straciłbym chęć do grania zanim zdołałbym się odnaleźć w mnogości opcji.

Dnia 26.12.2015 o 01:31, meryphillia napisał:

Osobiście obserwuje postępy z Folk Tale, bo po przebudowaniu gry, zapowiada się na całkiem
fajną alternatywę dla Settlersów, których nowe odsłony są bardzo kieprawe..


Grafika 3D, a fuj. Wszelkie strategie winny mieć takie bajkowe 2d jak do dawniej się robiło.;3

Dnia 26.12.2015 o 01:31, meryphillia napisał:

Bo jak ma zainstalowane to nie mogę przestać besztać. ;P
A tak mam spokój do kolejnego patcha, tylko widocznie tym razem za krótko beształem. ]:


Ja się w ogóle nie odzywam jak gram w to. Czasami napiszę przeciwnikom gg jak mi w miarę wyjdzie bitwa i mnie w niej jednak rozwalą, czasami napiszę gg arty jak mnie zdejmie na strzała.xd

Dnia 26.12.2015 o 01:31, meryphillia napisał:

Nie tyle co fanem nie jestem, co zwyczajnie nie chciało mi się tracić czasu na kolejny
serwis.
Z laściqka nie zrezygnuję dopóki go nie zamkną, bo żali mi moich kochaniutkich skrobelków.
Spokojnie sobie nabijam dalej, a na stronę nawet mało co już uwagi poświęcam.


To tam się w ogóle coś działo na stronie kiedykolwiek? ;d
Mnie ta nowa idea stworzenia Sonemic się podoba, fajnie będzie mieć taki wielki kombajn muzyczny, w którym twórcom się chce coś robić, żeby ich strona była fajna.
Skądinąd, jak już Gram padnie(co może nastąpić w sumie chyba w każdej chwili, patrząc na to co się tu dzieje...;/), to zakładam temat dla Nocnych Marków na rymowym forum, a co tam, najwyżej będę sobie sam pisał do siebie(co jeszcze bardziej upodobni moje życie w sieci do tego realnego).;s

Generalnie zrobiłem sobie świąteczny-no-life-test, i wyszedł mi kapitalny wynik. Odkąd pamiętam, to zawsze wysyłałem różnym znajomym życzenia świąteczne, i przeważnie nawet sporo odpisywała. W tym roku nic nie wysłałem, i nic nie dostałem. Podsumowanie: https://youtu.be/Dq4GPWnkFLA
Mam też plan zniknięcia absolutnego, może w końcu się uda zrealizować.;s Wywaliłem już jedyny łącznik z paroma osobami jakim był facebook, za jakiś czas wyłączę telefon(którego i tak używam raz na ruski rok), a potem siebie, jak tylko poczucie sensu dojdzie do zera(a już jest ku temu całkiem blisko).;s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2015 o 01:53, Nephren-Ka napisał:

No własnie, w tym jest problem jeśli chodzi o to rozbudowanie.;s
Mam wrażenie, że straciłbym chęć do grania zanim zdołałbym się odnaleźć w mnogości opcji.


Akurat "mnogość" w tym modzie to sprawa dyskusyjna.
Budynków nie dochodzi az tak duzo, by jakos komplikowac bardziej niz to jest, jedynie więcej towarów do produkcji, konsumpcji i wymiany.

Dnia 26.12.2015 o 01:53, Nephren-Ka napisał:

Grafika 3D, a fuj. Wszelkie strategie winny mieć takie bajkowe 2d jak do dawniej się
robiło.;3


A od kiedy w strategiach chodziło o grafikę, a nie content i gameplay. lulz
A w przypadku Folk Tale po zmianie koncepcji, grafika fajnie łączy się z gameplayem tylko contentu jeszcze mało.

Dnia 26.12.2015 o 01:53, Nephren-Ka napisał:

Ja się w ogóle nie odzywam jak gram w to.


Dla mnie beszting, to już jedyna praktycznie rozrywka w tej grze.
Oprócz strzelania do swoich od czasu do czasu, co zresztą łączy się z besztaniem konkretnym, czyli podwójna przyjemność. ;D

Dnia 26.12.2015 o 01:53, Nephren-Ka napisał:

To tam się w ogóle coś działo na stronie kiedykolwiek? ;d


No ba.
Lata 2008-20 to najlepszy okres trollowania w grupach i profilach co smaczniejszych artystów typu Konkwista 88, Honor czy jakichś hiphoperków. ]:>

Dnia 26.12.2015 o 01:53, Nephren-Ka napisał:

W tym roku nic nie wysłałem, i nic nie dostałem. Podsumowanie: https://youtu.be/Dq4GPWnkFLA


Hah.
To coś słabiutko sobie tych znajomych dobierałeś.
Ja tam na przykład nie mam pretensji, że mi nie wysyłają, bo sam nie wysyłam.
W końcu zresztą jestem przeca bezbożnikiem, to co się będę w ogóle jakimiś "świętami" przejmował. ;]

Dnia 26.12.2015 o 01:53, Nephren-Ka napisał:

Mam też plan zniknięcia absolutnego, może w końcu się uda zrealizować.;s


Marudzisz, jak zwykle...
Zamiast na przykład odnaleźć w końcu piękno w fabryczkach i życie poświęcić na budowaniu coraz to nowych kompleksów wydobywczo-przetwórczo-produkcyjnych.
Tez mam często "marazmistyczne" myśli, ale jak ja bym się obył bez moich kochaniutkich fabryczek i mam zamiar w nie grac aż do samego końca (oby nie zbyt szybkiego, bo nie na cieszę się odpowiednio). :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2015 o 02:15, meryphillia napisał:

Akurat "mnogość" w tym modzie to sprawa dyskusyjna.
Budynków nie dochodzi az tak duzo, by jakos komplikowac bardziej niz to jest, jedynie
więcej towarów do produkcji, konsumpcji i wymiany.


Przeraziłem się już na wstępie ekranem, w którym przydziela się role osadnikom, trochę tego sporo.;d
Ale może się temu przyjrzę sam za jakiś czas, co by nie.;s

Dnia 26.12.2015 o 02:15, meryphillia napisał:

A od kiedy w strategiach chodziło o grafikę, a nie content i gameplay. lulz
A w przypadku Folk Tale po zmianie koncepcji, grafika fajnie łączy się z gameplayem tylko
contentu jeszcze mało.


Heroes 5 ma masę contentu, ciekawą fabułę, dobrą grywalność...a nijak nie mogę w to grać, bo grafika mi przeszkadza.;s

Dnia 26.12.2015 o 02:15, meryphillia napisał:

Dla mnie beszting, to już jedyna praktycznie rozrywka w tej grze.
Oprócz strzelania do swoich od czasu do czasu, co zresztą łączy się z besztaniem konkretnym,
czyli podwójna przyjemność. ;D


Mnie często besztają, jak widzą moje dziwaczne strategie(w stylu stanie medem z tyłu przez pierwsze kilka minut, czy zupełna odwrotność, czyli jazda kw-4 na większość drużyny przeciwnej ;d). Ale nie przeszkadza mi to zbytnio jakoś.
W ogóle to przypomniałem sobie że misje są jeszcze na te 4 pojazdy. Pierwszego Stuga mam. Przy czym brat załatwił popisowo moją strategię umieszczenia drużyny załogantek w Królewskim Tygrysie(który to pojazd bardzo lubię), bo kończąc misję na artylerii przyporządkował jedną panią do...kw-1(kiedy to zauważyłem witki mi opadły...).
A na ten drugi pojazd, amerykański td, to już chyba poza moja skalą. Jak latam tymi medami i każą mi zadać 3k dmg trzem różnym typom pojazdów, to chyba uda mi się dopiero wtedy jak wszyscy gracze poza mną będą afk.;s

Dnia 26.12.2015 o 02:15, meryphillia napisał:

> To tam się w ogóle coś działo na stronie kiedykolwiek? ;d

Dnia 26.12.2015 o 02:15, meryphillia napisał:

Hah.
To coś słabiutko sobie tych znajomych dobierałeś.
Ja tam na przykład nie mam pretensji, że mi nie wysyłają, bo sam nie wysyłam.
W końcu zresztą jestem przeca bezbożnikiem, to co się będę w ogóle jakimiś "świętami"
przejmował. ;]


Nie przejmuję się za bardzo, ale lekko smutny jest moment kiedy człowiek przypomina sobie, że jego istnienie jest nieistotne.

Dnia 26.12.2015 o 02:15, meryphillia napisał:

Marudzisz, jak zwykle...


Nie bardzo umiem uzależnić sens istnienia z jakąkolwiek grą. Ostatnimi czasy niby wszystko zaczęło wyglądać lepiej jak kiedyś, ale w sumie to nic to nie daje. Ot, pracując zdobyłem sobie parę totalnie materialnych rzeczy które zawsze chciałem mieć, i które absolutnie nie dają nic co poprawiłoby cokolwiek.
i morti non sono piu soli <3; skądinąd, ten piękny cytat pochodzi z x-files, z odcinka z pisarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2015 o 02:39, Nephren-Ka napisał:

Przeraziłem się już na wstępie ekranem, w którym przydziela się role osadnikom, trochę
tego sporo.;d
Ale może się temu przyjrzę sam za jakiś czas, co by nie.;s


No niby więcej niż w vanilli, ale przeca właśnie o to chodziło, czyż nie?
Żadnych większych zmian w mechanice i gameplayu nie ma.
To nadal te same smaczne Banished tyle że jest nieco więcej do roboty, i tyle.

Dnia 26.12.2015 o 02:39, Nephren-Ka napisał:

Heroes 5 ma masę contentu, ciekawą fabułę, dobrą grywalność...a nijak nie mogę w to grać,
bo grafika mi przeszkadza.;s


Mi tam pogrywało się całkiem przyjemnie. ;P

Dnia 26.12.2015 o 02:39, Nephren-Ka napisał:

Ale nie przeszkadza mi to zbytnio jakoś.


Akurat pressing za pomocą KV-4, to dobra taktyka ( o ile nie szarżujemy na same X).

Dnia 26.12.2015 o 02:39, Nephren-Ka napisał:

/.../ kiedy to zauważyłem witki mi opadły...).


Hah.
Ja tam jestem tak zafascynowany tymi misjami od samego ich startu...
Że nawet Stuga nie wklepałem jeszcze. :3

Dnia 26.12.2015 o 02:39, Nephren-Ka napisał:

Nie przejmuję się za bardzo, ale lekko smutny jest moment kiedy człowiek przypomina sobie,
że jego istnienie jest nieistotne.


Ale chyba raczej nie muszę tłumaczyć dlaczego tak jest?
Z głupiego nigdy Ciebie nie uważałem, więc raczej zdajesz sobie doskonale sprawę, że jak się czegoś chce, to trzeba samemu o to zadbać najpierw. ;)

Dnia 26.12.2015 o 02:39, Nephren-Ka napisał:

Nie bardzo umiem uzależnić sens istnienia z jakąkolwiek grą.


Ale tak czy inaczej z czymś trzeba, bo inaczej albo kończy się w psychiatryku albo kilka metrów pod ziemią.
Ja tam jednak wolę wykorzystać te dni które mi jeszcze zostały na coś przyjemnego, bez różnicy czy będzie to dobra gra, pyszny serniczek albo goła baba pode mną, czy tylko mięciutka podusia. ;)

Dnia 26.12.2015 o 02:39, Nephren-Ka napisał:

i morti non sono piu soli <3; skądinąd, ten piękny cytat pochodzi z x-files, z odcinka
z pisarzem.


Wypadałoby obejrzeć na nowo przed nadchodzącym miniserialem.
Choć z seriali nadal na tapecie Stargate cały praktycznie, bo tylko z cztery odcinki udało się obejrzeć dotychczas. :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2015 o 03:01, meryphillia napisał:

No niby więcej niż w vanilli, ale przeca właśnie o to chodziło, czyż nie?
Żadnych większych zmian w mechanice i gameplayu nie ma.
To nadal te same smaczne Banished tyle że jest nieco więcej do roboty, i tyle.


Ja bym wolał większą mapę.;p

Dnia 26.12.2015 o 03:01, meryphillia napisał:

Mi tam pogrywało się całkiem przyjemnie. ;P


Chyba nie wyjdę nigdy poza trzecią część po prostu; pamiętam że sporo grało się też kiedyś w czwórkę, ale wtedy 3DO padało i nie dopracowali tej gry do końca(choć i tak było nieźle, patrząc na to że wydali później M&M IX, które nie bardzo można by nawet nazwać betą ;s).
W ogóle niedawno instalowałem na chwilę gołą wersję H4 i dalej bawi mnie info, że w multi nie da się zagrać, i że ta opcja zostanie odblokowana w patchu który będzie niebawem.;d

Dnia 26.12.2015 o 03:01, meryphillia napisał:

Akurat pressing za pomocą KV-4, to dobra taktyka ( o ile nie szarżujemy na same X).


O ile drużyna wie co robić, i podąża m/w w tym samym kierunku. Ostatnio odbiłem prawie 7k potencjalnych obrażeń, ale pewnym momencie zorientowałem się że sam jadę, a reszta robi coś innego(widocznie moja taktyka się nie spodobała).;d

Dnia 26.12.2015 o 03:01, meryphillia napisał:

Hah.
Ja tam jestem tak zafascynowany tymi misjami od samego ich startu...
Że nawet Stuga nie wklepałem jeszcze. :3


Ja wbiłem, bo mam osobowość kolekcjonera i zbieram pojazdy.
Pamiętam że kiedyś pozbyłem się kilku tych które WG za darmo rozdawało, w sumie szkoda ich trochę.
A w sprawie załogantki na kw-1 napisałem nawet do supportu, bardzo im przykro z powodu takiego błędu, ale to moja wina bo przecież wg nie zaleca tego, żeby pozwalać grać na swoim koncie innym osobom.;s

Dnia 26.12.2015 o 03:01, meryphillia napisał:

Ale chyba raczej nie muszę tłumaczyć dlaczego tak jest?
Z głupiego nigdy Ciebie nie uważałem, więc raczej zdajesz sobie doskonale sprawę, że
jak się czegoś chce, to trzeba samemu o to zadbać najpierw. ;)


Heh, to chyba to dbanie coś mi nie wyszło; motyw porażki, mój ulubiony <3

Dnia 26.12.2015 o 03:01, meryphillia napisał:

Ale tak czy inaczej z czymś trzeba, bo inaczej albo kończy się w psychiatryku albo kilka
metrów pod ziemią.


Twój post(czy raczej ten jego fragment) jest miodem dla moich uszu.;3

Dnia 26.12.2015 o 03:01, meryphillia napisał:

Wypadałoby obejrzeć na nowo przed nadchodzącym miniserialem.
Choć z seriali nadal na tapecie Stargate cały praktycznie, bo tylko z cztery odcinki
udało się obejrzeć dotychczas. :F


Stargate to to, co grał aktor który grał MacGyvera?
Sam niedawno dotarłem do 9 sezonu Archiwum; w sumie zdziwiło mnie nieco, że Mulder był obecny w 8(choć było go raczej mało w większości odcinków); teraz to już w sumie inny serial, para agentów inna, jakoś tak dziwnie się to ogląda. No ale ciekawe co tam wymyślą w nowej odsłonie.
A tak nawiązując(bo chyba lubiłeś pannę Anderson): http://www.filmweb.pl/serial/Upadek-2013-645514 Ponoć całkiem fajny mini serial, w którym Scully nie nazywa się Scully, ale za to daje dobry pokaz aktorstwa.

edit - a pójdę sobie spać; dni wolne, a nic nie nadrabiam niewyspania z ostatnich lat, i znowu będę się męczył jak się wolne skończy.;s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2015 o 03:28, Nephren-Ka napisał:

Ja bym wolał większą mapę.;p


Obawiam się, że na aktualnym silniku po kilku godzinach gry i tak by się nawet i 32GB RAMu zapchało. :D

Dnia 26.12.2015 o 03:28, Nephren-Ka napisał:

Chyba nie wyjdę nigdy poza trzecią część po prostu /.../


Ja akurat ogólnie za seria zbytnio nie przepadam.
Pogrywałem ofc hotseat na spędach ziomalskich zarówno trójki, jak i czwórki (tę nawet wolałem bardziej), ale jakiegos zafascynowania serią nigdy nie czułem.
Piąta odsłona była całkiem sympatyczna, ale mimo wszystko następnymi przestałem już się w ogóle interesować.

Dnia 26.12.2015 o 03:28, Nephren-Ka napisał:

Pamiętam że kiedyś pozbyłem się kilku tych które WG za darmo rozdawało, w sumie szkoda
ich trochę.


Nup.
Ja tam trzymam wszystko i tylko M4 z bety opchnąłem kiedyś, ale na szczęście później dali możliwość odzyskania.

Dnia 26.12.2015 o 03:28, Nephren-Ka napisał:

Heh, to chyba to dbanie coś mi nie wyszło; motyw porażki, mój ulubiony <3
Twój post(czy raczej ten jego fragment) jest miodem dla moich uszu.;3


Meh.
Maruda totalny. :D

Dnia 26.12.2015 o 03:28, Nephren-Ka napisał:

Stargate to to, co grał aktor który grał MacGyvera?


On chyba tylko w pierwszej serii grał, ale faktycznie to nikt inny jak MacGyver. ;)

Dnia 26.12.2015 o 03:28, Nephren-Ka napisał:

Ponoć całkiem fajny mini serial, w którym Scully nie nazywa się Scully, ale za to daje
dobry pokaz aktorstwa.


Coś tam się obiło o oczy już wcześniej.
Kiedyś pewnie obadam, bo pani Gillian nadal smakowita podczas oglądania. :D

Dnia 26.12.2015 o 03:28, Nephren-Ka napisał:

edit - a pójdę sobie spać; dni wolne, a nic nie nadrabiam niewyspania z ostatnich lat,
i znowu będę się męczył jak się wolne skończy.;s


Ja tam nadal stosuję zasadę, że wyśpię to się po śmierci.
Teraz wolę czas przeznaczyć na osłuchiwanie materiałów z jakiegoś zapomnianego przez wszystkich netlabela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2015 o 03:42, meryphillia napisał:

Obawiam się, że na aktualnym silniku po kilku godzinach gry i tak by się nawet i 32GB
RAMu zapchało. :D


Hmm, podstawka jakoś zbytnio nie stwarzała u mnie problemów; no ale mogliby pożyczyć coś nieco z silnika fabryczek, żeby była ta fajna nieskończoność ;3

Dnia 26.12.2015 o 03:42, meryphillia napisał:

Ja akurat ogólnie za seria zbytnio nie przepadam.
Pogrywałem ofc hotseat na spędach ziomalskich zarówno trójki, jak i czwórki (tę nawet
wolałem bardziej), ale jakiegos zafascynowania serią nigdy nie czułem.


H3 to moja druga gra, w jaką grałem w życiu, na pierwszym pc(pierwsza to Diablo), sentyment mi już chyba zostanie na zawsze, a i gra się w toto nadal całkiem miło.
Też wiele godzin spędziłem na hotseat, aż szkoda trochę że czasy na takie granie już chyba przeminęły.;/

Dnia 26.12.2015 o 03:42, meryphillia napisał:

Piąta odsłona była całkiem sympatyczna, ale mimo wszystko następnymi przestałem już się
w ogóle interesować.


To chyba za wiele nie straciłeś; widziałem przez chwilę H6 i niezbyt mi się podobało, H7 czytałem tylko recenzje/opinie i chyba jest jeszcze gorzej.;/ Ale póki co mam na półeczce części 1-4 nie muszę zbytnio się martwić o braki w klimatach tej serii.

Dnia 26.12.2015 o 03:42, meryphillia napisał:

Nup.
Ja tam trzymam wszystko i tylko M4 z bety opchnąłem kiedyś, ale na szczęście później
dali możliwość odzyskania.


Ano nup; pamiętam że wtedy chyba chciałem sobie miejsce w garażu zrobić, bo już mi się sloty zapełniły, a nie chciałem wydawać kasy. Za to mam całkiem sporo tego co w CDA dawali(może nawet i wszystkie, nie pamiętam już).

Dnia 26.12.2015 o 03:42, meryphillia napisał:

Meh.
Maruda totalny. :D


Marudzenie jest wtedy, jak nie ma się powodu do marudzenia, a się marudzi; ja stwierdzam fakty.;s

Dnia 26.12.2015 o 03:42, meryphillia napisał:

Ja tam nadal stosuję zasadę, że wyśpię to się po śmierci.
Teraz wolę czas przeznaczyć na osłuchiwanie materiałów z jakiegoś zapomnianego przez
wszystkich netlabela.


Ja nie tyle co chcę się wyspać, co wypocząć, bo coraz częściej zdarza mi się łapać doła pracującego, a nie lubię. Póki co ratuję się szprycowaniem się kawą i witaminą c, co potrafi znacząco poprawić samopoczucie(a to drugie znacznie wływa na odporność, dzięki czemu ten rok zamknę raczej nawet bez standardowego, drobnego przeziębienia) na jakiś tam czas każdego dnia.
W sumie i tak poszedłem spać koło 4, zacząłem jakieś materiały około-wiedźminowe oglądać na yt i czas poleciał...;s


A dzisiaj...obudziłem się chyba o 15, ktoś do mnie dzwonił w południe(a że nie ponowił próby, to chyba nic szczególnego się nie działo). Usiłowałem pomęczyć tankietki, ale niewiele z tego wyszło - raz że net działał coś niestabilnie(przez co w końcu w ogóle wyłączyłem grę), dwa że jak zwykle miałem pecha(znowu 6k odbitych obrażeń na KW-4, 3k sam zadałem, a mimo to sroga klęska była w bitwie...); plus że zakupiłem już lepsze zawieszenie na Cometa(mimo to ten czołg jest tragicznie mało mobilny w stosunku do poprzednika) i Czarnego Księcia(zbieram na działo, a walka na tym co mam już z równymi tierami to jest jakiś koszmar...).
Ale że, jak pisałem wcześniej, net lipnie działał, to odpaliłem FM i dokończyłem sezon; cóż, początkowo byłem w środku tabeli, potem zadomowiłem się w czołówce(nawet przez 3-4 kolejki - ale w różnych odstępach czasu - liderowałem), a potem...przegrałem 3 mecz z rzędu(w tym 2 w domu), wygrałem wyjazd w którym nie miałem niby szans, wtopiłem 10-0(sic!!!) w półfinale FA Cup na Wembley z Arsenalem(ale gitara, bo klub z prawie miliona na minusie miał ponad milion na plusie), przegrałem mecz w którym prowadziłem 4-2 w 60 minucie, zremisowałem 3-3(gdzie prowadziłem 3-1) po tym jak mój bramkarz pod sam koniec wybił piłkę pod nogi przeciwnika w niegroźnej sytuacji. Dzięki temu byłem w lidze na 3 miejscu, mając tyle samo punktów co Millwall i miałem kolejkę do końca. Nawet wygrałem na wyjeździe z Blackpool 3-1, ale Millwall też wygrało i trafiłem do baraży, w których zremisowałem 2-2 z WBA u nich, i potem przegrałem u siebie 1-2(sędzia nie uznał mi wyrównującej bramki pod koniec), w sumie byli lepsi w dwumeczu(nie dziwne, jak tam jeden grajek zarabia połowę mojego całego budżetu...). Generalnie to baraż i tak wygrał Bournemouth.

Teraz szykuję się na nowy sezon, pierwszy raz w ogóle kupiłem kogoś za gotówkę - a nawet nie jednego, a 3 zawodników - Makowskiego, Chrapka i Angielskiego. Tak, będę miał trio polaków.;d
W spamik graficzny wrzucę tabelę z Championship(ach ten mój piękny bilans bramkowy, zwłaszcza stracone gole) i mojego najlepszego zawodnika, czyli Danego Białą-Głowę(wywalił go West Ham, u mnie gra świetnie).

20151227001705531

20151227001714984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2015 o 00:17, Nephren-Ka napisał:

Hmm, podstawka jakoś zbytnio nie stwarzała u mnie problemów; no ale mogliby pożyczyć
coś nieco z silnika fabryczek, żeby była ta fajna nieskończoność ;3


A zbudowałeś kiedykolwiek miasto powyżej 10000 mieszkańców i gra trwała już minimum 10 godzin? ;)

Dnia 27.12.2015 o 00:17, Nephren-Ka napisał:

To chyba za wiele nie straciłeś; widziałem przez chwilę H6 i niezbyt mi się podobało,


No właśnie to co widziałem też mnie nie przekonało do nabycia.
Z współczesnych tego typu gier, wystarczy mi swobodnie do zabawy Age Of Wonders III i Endless Legend.

Dnia 27.12.2015 o 00:17, Nephren-Ka napisał:

A dzisiaj...obudziłem się chyba o 15 /.../


Mnie coś obudziło dopiero po 17.
A tankietki już zdążyły polecieć z dysku... :3
Teraz właśnie zastanawiam się w co sobie poszarpać przez noc i jakoś pomysłu nie mam. :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2015 o 00:17, Nephren-Ka napisał:

ach ten mój piękny bilans bramkowy, zwłaszcza
stracone gole)

Ja bym chyba zawału dostał, gdyby mój zespół tracił tyle bramek. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2015 o 00:38, meryphillia napisał:

A zbudowałeś kiedykolwiek miasto powyżej 10000 mieszkańców i gra trwała już minimum 10
godzin? ;)


A gdzie tam, kilka godzin gry to był mój max, więcej mi się jakoś nie chciało.;s

Dnia 27.12.2015 o 00:38, meryphillia napisał:

No właśnie to co widziałem też mnie nie przekonało do nabycia.
Z współczesnych tego typu gier, wystarczy mi swobodnie do zabawy Age Of Wonders III i
Endless Legend.


AoW 3 mam chyba na liście życzeń do sprawdzenia, z tego co pisali w CDA to dość ciekawy tytuł. Ale kieeeeedy to będzie.;s

Dnia 27.12.2015 o 00:38, meryphillia napisał:

Mnie coś obudziło dopiero po 17.
A tankietki już zdążyły polecieć z dysku... :3
Teraz właśnie zastanawiam się w co sobie poszarpać przez noc i jakoś pomysłu nie mam.:F


Buduj imperium w Cities: Skylines! ;p Ponoć gra się znacznie rozwinęła przez ostatni czas i jak się już zacznie, to wsysa niesamowicie.

@Kadaj - mam skład w którym sporo zawodników pamięta czasy z League Two i One, nic dziwnego że sobie nie dają rady. A że zawsze staram się grac ofensywnie, to i wychodzi jak wychodzi. Ważne że strzelam więcej.;s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2015 o 01:07, Nephren-Ka napisał:

A gdzie tam, kilka godzin gry to był mój max, więcej mi się jakoś nie chciało.;s


To na diabla Tobie wieeeeelka mapa, jak nawet gry porządnie nie ograłeś. :D
Niestety silnik nie wyrabia wraz z rozbudową i gra ślimaczy się lub wręcz wywala do pulpitu przy wielkich miastach. :/

Dnia 27.12.2015 o 01:07, Nephren-Ka napisał:

AoW 3 mam chyba na liście życzeń do sprawdzenia, z tego co pisali w CDA to dość ciekawy
tytuł. Ale kieeeeedy to będzie.;s


Bardzo fajna gierka, polecam ograć.

Dnia 27.12.2015 o 01:07, Nephren-Ka napisał:

Buduj imperium w Cities: Skylines! ;p


Trzeba będzie sprawdzić, bo ostatni raz grałem z pól roku temu.
Choć z citybuilderów na razie wystarcza mi w zupełności, jak dla mnie, świetne Tropico 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2015 o 01:31, meryphillia napisał:

To na diabla Tobie wieeeeelka mapa, jak nawet gry porządnie nie ograłeś. :D
Niestety silnik nie wyrabia wraz z rozbudową i gra ślimaczy się lub wręcz wywala do pulpitu
przy wielkich miastach. :/


Lubię jak coś od razu jest rozbudowane.;p

Dnia 27.12.2015 o 01:31, meryphillia napisał:

Bardzo fajna gierka, polecam ograć.


Ciężkie czasy na ogrywanie gier...Kolejne czołgi brytyjskie chciałbym, w FM powalczyć w następnym sezonie, przejść jeszcze raz pierwszego Wiedźmina; a czasu mało ;/
Chociaż tyle, że brak karty graficznej ogranicza mnie w praktyce do tych w/w czynności, bo tu jeszcze Divnity i PoE cały czas na mnie łypie skąd tylko może.;s

Dnia 27.12.2015 o 01:31, meryphillia napisał:

Trzeba będzie sprawdzić, bo ostatni raz grałem z pól roku temu.
Choć z citybuilderów na razie wystarcza mi w zupełności, jak dla mnie, świetne Tropico 4.


Dziwi mnie że nie grasz, patrząc na to co ludzie w tym wyprawiają; no i z tego co widzę to jest tam duży nacisk na wszelaki transport, a dawno w grach nie było to jakoś odświeżane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2015 o 01:43, Nephren-Ka napisał:

Dziwi mnie że nie grasz, patrząc na to co ludzie w tym wyprawiają; no i z tego co widzę
to jest tam duży nacisk na wszelaki transport, a dawno w grach nie było to jakoś odświeżane.


No raczej oprócz rozplątywania problemu przepustowości dróg, to zbyt wielkiego nacisku na "transport" tam nie widziałem.
Zresztą to zabawy z "transportem" wystarcza mi OTTD.

A grać nie grałem w Skylines zbyt wiele dotychczas, bo... mam bardziej zajmujące gierki do ogrywania.
Wybierając już konkretnie między citybuilderami, nadal zdecydowanie bardziej wolę Tropico, które daje mi masę satysfakcji przy budowie kolejnego komunistycznego raju, ciemiężącego naród ile się da. ;D
W Skylines natomiast mamy tylko i wyłącznie budowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2015 o 02:00, meryphillia napisał:

W Skylines natomiast mamy tylko i wyłącznie budowanie.


E tam, podatki są, więc można ciemiężyć.;p


Bleh, świetna zabawa w WoT, strzelanie na stockowych działach w czołgi o 1-2 tiery lepsze od moich.;s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2015 o 02:16, Nephren-Ka napisał:

E tam, podatki są, więc można ciemiężyć.;p


Pfff.
W Tropico oprócz samych podatków, mamy odpowiednie dyktatorskie edykty, obozy pracy, więzienia reedukacyjne, oczernianie konkretnego obywatela, ekskomunikowanie, czy ostateczne staromodne morderstwo. :D
W końcu to symulator domorosłego dyktatora niejako.
Gra może i uproszczona nieco, ale dla mnie dająca masę zabawy tak czy siak.
Szkoda że piata odsłona nie była czymś jeszcze bardziej fajniejszym...

Dnia 27.12.2015 o 02:16, Nephren-Ka napisał:

Bleh, świetna zabawa w WoT, strzelanie na stockowych działach w czołgi o 1-2 tiery lepsze
od moich.;s


Heh.
Odinstaluj. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2015 o 02:22, meryphillia napisał:

Pfff.
W Tropico oprócz samych podatków, mamy odpowiednie dyktatorskie edykty, obozy pracy,
więzienia reedukacyjne, oczernianie konkretnego obywatela, ekskomunikowanie, czy ostateczne
staromodne morderstwo. :D
W końcu to symulator domorosłego dyktatora niejako.
Gra może i uproszczona nieco, ale dla mnie dająca masę zabawy tak czy siak.
Szkoda że piata odsłona nie była czymś jeszcze bardziej fajniejszym...


No dobra, faktycznie jest więcej opcji.;s
Mój kontakt z tą serią ograniczył się póki co do tego, że pamiętam recenzję pierwszej części z CDA(były dwie pirackie gry, Tropico i Port Royal w jednym numerze), i że mam na Steam część nr 3, której nigdy nie zainstalowałem jakoś.;s

Dnia 27.12.2015 o 02:22, meryphillia napisał:

Heh.
Odinstaluj. :3


Łatwo Ci mówić jak już masz większość pojazdów, w tym pewnie wielką większość(jak nie wszystkie) które chciałeś odkryć; ja nie mam, i od czasu do czasu się męczę(a miałem już taką przerwę, że dobre 3-4 miesiące nie włączyłem nawet na chwilę). W sumie to jakbym grał tylko jak dają x3 i x5 to pewnie już miałbym sporo więcej, ale zawsze jak tak wrzucą, to jakoś ochoty na strzelanie nie mam.;s

edit - o, wygrałem na KW-4, 1,9k expa do przodu, wystarczyło pozwolić postrzelać w siebie paru dziesiątkom(a i tak ubił mnie...borsuk).;s Jeszcze 6k expa do najlepszego silnika, a potem te 160k do ST-1 to już przecież niewiele.;3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować