Zaloguj się, aby obserwować  
Keroth

Nocne marki... [temat dla wszystkich cierpiących na bezsenność lub tych co lubią poszaleć w nocy :P]

66725 postów w tym temacie

A mnie się spsuła grafika i chyba pójdzie do pudełka z napisem ''działa, ale nie działa'', GF 9600GT będzie miał towarzysza w końcu.;s I to będzie jak w bajce, bo tylko w bajkach GF i Radeon mogą zostać kuplami z jednego pudła.xd
Względnie może psuje mi się cały czas coś innego, forum standardowo mi nie pomogło.;s

Tymczasem potestuję sobie na czym mogę pograć korzystając z integry w 4690k. Pewnie wiele tego nie będzie z nowszych rzeczy. A jak zwykle, jak siedzę na parę miesięcy i nie mam w ogóle ochoty zagrać w WoTa, to teraz jak nie mam karty, to mam ochotę.;s

Temperatura około 5 stopni, zimy w tym roku pewnie znowu na święta nie będzie. Bleh...

edit - słuchamy zapętlonego pfk, po tygodniu z folkiem dobrze robi stare, dobre rymowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2015 o 01:21, Nephren-Ka napisał:

A mnie się spsuła grafika

A mi się Windows 10 zaktualizował i sam po swojemu poustawiał, w jakich programach jakie pliki otwierać. : /

A przy okazji, przydałaby mi się podpowiedź od kolegi po fachu. Jak sobie poradzić z drobnym problemem pokazanym na obrazku? Odkąd pamiętam w każdym klubie tam tak skrajnie niską ocenę miałem i w końcu zacząłem się zastanawiać dlaczego. ;p

20151220012901358

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2015 o 01:29, Kadaj napisał:

A mi się Windows 10 zaktualizował i sam po swojemu poustawiał, w jakich programach jakie
pliki otwierać. : /


Łatwo to obrócić na swoją korzyść, wystarczy mieć tyle te programy z których się korzysta w systemie.;d
Ja nie robię póki co uaktualnienia do 10, poczekam z nowym systemem do czasu posiadania karty w pełni wspierające dx12.

Dnia 20.12.2015 o 01:29, Kadaj napisał:

A przy okazji, przydałaby mi się podpowiedź od kolegi po fachu. Jak sobie poradzić z
drobnym problemem pokazanym na obrazku? Odkąd pamiętam w każdym klubie tam tak skrajnie
niską ocenę miałem i w końcu zacząłem się zastanawiać dlaczego. ;p


O, to jest taki ekran w grze.;d
Jak chodzi Ci o to, co się podświetla(czy tam wyświetla się opis), to tak dokładnie to nie wiem. Ale przypuszczam, że chodzi o to, że się nie targujesz przy podpisywaniu kontraktu, nie zarabiasz bardzo dużo, więc i statystyka kiepska.;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Pod Świętym miastem też na plusie, dzisiaj FOG MODE OFF jest więc okienko coś pokazuje. Cały czas pracuję, walczę by w poniedziałek jechać na 8 rano, rozliczyć się i wrócić do domu, wejść do pieczary, otworzyć trumienkę i niech sen mnie pochłonie żeby odespać ten czas.

A teraz trzeba coś przekąsić - takie przedśniadanko idę szamać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2015 o 02:53, Nephren-Ka napisał:

Ale przypuszczam

Łeee, myślałem że znasz jakieś triki. ;p

>chodzi o to, że się nie targujesz przy podpisywaniu kontraktu,

Dnia 20.12.2015 o 02:53, Nephren-Ka napisał:

nie zarabiasz bardzo dużo, więc i statystyka kiepska.;p

Wiesz, tylko jeden zawodnik w zespole zarabia więcej niż ja, więc nie można powiedzieć, żebym był tani. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2015 o 04:16, Volvox napisał:

Korzystanie z argumentów wiekowych w dyskusji jest bardzo słabe. Zwłaszcza w internecie.


Hę?
Przecież chyba nie odkrywam Ameryki twierdząc, że mimo wszystko spadek popularności serwisu internetowego ma olbrzymi związek wraz z starzeniem się jego użytkowników, którzy z wiekiem mają mniej czasu na aktywność poza praca i rodziną.
Tym bardziej gdy mówimy tu o serwisie poświęconym grom.

Dnia 19.12.2015 o 04:16, Volvox napisał:

Przecież internauci nie pojawili się pewnego dnia i potem już tylko starzeli. Każdego
dnia dochodzą nowi, młodzi ludzie, którzy mogliby zaglądać na Forum. Jeśli tego nie robią,
to znaczy, że coś jest nie tak.


IMO większe znaczenie od wizualizacji i funkcjonalności ma wyrobiona popularność.
A na tą w głównej mierze wpływ ma czysty przypadek i dobra promocja niestety.
Takie konkurencyjne dla Gramu, Gry-online przez lata nic nie musiało praktycznie robić z serwisem, by mimo wszystko zgarniać wielokrotnie większy kawałek tortu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba zacznę kupować wyłącznie stare rzeczy, bo nowe nie są w stanie wytrzymać dosłownie pięciu minut. Już miałem się delektować nowym fotelem prosto spod choinki, ale oczywiście producent powiedział "nie!" i mogę sobie poczekać kilka tygodni. Najpierw na trzeciej śrubie zmieliłem dołączony klucz imbusowy (co swoją drogą jest normą, że dołączone imbusy są z plasteliny), a czwarta zamiast ładnie poddać się już mojemu imbusowi złamała się w połowie roboty i teraz nie pozostaje mi nic jak odesłać całe oparcie fotela z reklamacją. I w ten oto piękny sposób świąteczna nocka poszła w diabły, a mi pozostaje sesja Darkstone''a spędzona na 12-letnim fotelu, który pomimo zgubieniu paru śrubek i rozprucia się dalej trzyma się na tyle mocno, aby mi służyć kolejne miesiące. Grrr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2015 o 00:04, McFlash napisał:

/.../ co swoją drogą jest normą, że dołączone imbusy są z plasteliny.


Heh.
Też mnie to zawsze niezmiernie irytuje, że trzeba kasę wydawać na zestawy tego tałatajstwa.

Coś za bardzo chyba się świątecznie poobżerały wąpierze, że nawet w święta nie chce się im spamu czynić.
Z rzeczy przyjemniejszych, cyrk pancernych pawianów poleciał z dysku, można zatem ogrywać namiętnie inne gierki. ]:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2015 o 00:39, meryphillia napisał:

Heh.
Też mnie to zawsze niezmiernie irytuje, że trzeba kasę wydawać na zestawy tego tałatajstwa.


Hehe, też miałem sobie kupić na święta nowe, bo stare choć trzyma się dzielnie(urwałem oba oparcia, ale nieco odpowiedniej blachy, śrubki i wiertarka załatwiły sprawę i nieco usprawniłem ich mocowanie xd). No ale ofc musiały wyskoczyć jakieś wydatki na szybko(piec od centralnego rip) i na przyszłe tygodnie(rip karta graficzna) i tyle było z nowego fotela.
Ale i tak jako-tako plan wymiany wszelakich rzeczy realizuję, i zasilacz z piękną, 7-letnią gwarancją siedzi sobie już w kompie.

Dnia 25.12.2015 o 00:39, meryphillia napisał:

Coś za bardzo chyba się świątecznie poobżerały wąpierze, że nawet w święta nie chce się
im spamu czynić.
Z rzeczy przyjemniejszych, cyrk pancernych pawianów poleciał z dysku, można zatem ogrywać
namiętnie inne gierki. ]:>


Cóż za zbieżność z darmowym premium na 1 dzień.;d
Ja gram w to ostatnio na tyle rzadko, że nawet jakieś absurdalne porażki niewiele mi przeszkadzają.;s

Btw, z ciekawości, jak tam rpg które miałeś stworzyć kilka(5-6?) lat temu? Miała być elektroniczna wersja i opcjonalnie kilkadziesiąt książkowych. Pewnie nie skończyłeś.;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2015 o 01:00, Nephren-Ka napisał:

Cóż za zbieżność z darmowym premium na 1 dzień.;d


Grę instalowałem i tak tylko dla obejrzenia dodanych kokottenków i giftowego tenka.
Myślałem tylko, że wytrzymam nieco dłużej, a tak znowu do jakiegoś patcha/gifta będę miał spokój (oby :D).

Dnia 25.12.2015 o 01:00, Nephren-Ka napisał:

Btw, z ciekawości, jak tam rpg które miałeś stworzyć kilka(5-6?) lat temu? Miała być
elektroniczna wersja i opcjonalnie kilkadziesiąt książkowych. Pewnie nie skończyłeś.;p


Teoretycznie produkuje się nadal. ;)
W praktyce natomiast najprawdopodobniej zrezygnuję z postaci uniwersalnego systemu, na rzecz od razu konkretnego settingu.
Tym bardziej że nadal niewydany został potencjalny konkurent, choć z tego co pamiętam planowali go wydać w formie settingu do Savage Worlds już rok temu.
Tak więc jest nawet spora szansa że pojawi się w końcu mój rolplejowy płód w ciągu jakichś teoretycznych najbliższych 24 miesięcy. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2015 o 01:12, meryphillia napisał:

Grę instalowałem i tak tylko dla obejrzenia dodanych kokottenków i giftowego tenka.
Myślałem tylko, że wytrzymam nieco dłużej, a tak znowu do jakiegoś patcha/gifta będę
miał spokój (oby :D).


Co to są kokottenki?

Dnia 25.12.2015 o 01:12, meryphillia napisał:

Teoretycznie produkuje się nadal. ;)
/ciach/


Hah, a myślałem że to ja jestem leniwy.;s


Święta i tyle wolnego(razem z dzisiaj to będą 4 dni), że nie wiem co robić.;/ A mam oba tomy Odrodzonego Królestwa do czytania, 4 dni premium czołgowego, obie części Legend of Grimrock(dzisiaj sobie bundla zakupiłem na parowej wyprzedaży, wraz z AoE II HD i...pierwszym Wiedźminem, do którego płyty mi gdzieś zaginęły, a chciałem przejść jeszcze raz).
Skończy się chyba tym, że spać pójdę, a jak wstanę to pogram w FM(jestem blisko wywalczenia miejsca w barażach do Premiership, a mam klub który powinien zlecieć z Championship z hukiem ;s).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2015 o 01:26, Nephren-Ka napisał:

Co to są kokottenki?


Pepiczkotenki? ;D

Czeskie czołgi po prostu.
No ja nie mogę jaka orientacja u Pana co w Wocikowym światku się dzieje. ;)

Dnia 25.12.2015 o 01:26, Nephren-Ka napisał:

Hah, a myślałem że to ja jestem leniwy.;s


Przeca już wielokrotnie zaznaczałem, że mam fakultety, ordery i niespotykane zasługi na polu słodkiego nicnierobienia. :3

Grimrocka próbowałem kiedyś ograć.
Nawet nie pamiętam czy po instalacji udało się kiedykolwiek napotkać znowu ikonkę gry...
Kiedyś może uda się obadać.
Z kompjuterowych pseudorolpleji ostatnio najarałem się na Divinity: Original Sin.
Zainstalowałem, na drugi dzień nawet znalazłem ikonkę i udało się uruchomić, pograłem chwilę (nawet fajne ) i... to było chyba dwa tygodnie temu. ;P
7 Days To Die A13 popsuło dalsze chęci a grę w Divinity niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2015 o 01:42, meryphillia napisał:

Czeskie czołgi po prostu.
No ja nie mogę jaka orientacja u Pana co w Wocikowym światku się dzieje. ;)


Dawno nie odpalałem gry po prostu.;s
Pojazdy Czechosłowackie zauważyłem jednak, wcześniej nic z nazwą Skoda nie pojawiało się przecież.;d

Dnia 25.12.2015 o 01:42, meryphillia napisał:

Grimrocka próbowałem kiedyś ograć.
Nawet nie pamiętam czy po instalacji udało się kiedykolwiek napotkać znowu ikonkę gry...
Kiedyś może uda się obadać.


Ja lubię serię Might & Magic, a to chyba jest tak samo staro-mechaniczne. Dwójka ponoć lepsza od jedynki, no ale chyba lepiej zagrać w kolejności. Z tym że to i tak muszę zainstalować, a póki co Wiedźmin jest pierwszy w kolejce.

Dnia 25.12.2015 o 01:42, meryphillia napisał:

Z kompjuterowych pseudorolpleji ostatnio najarałem się na Divinity: Original Sin.
Zainstalowałem, na drugi dzień nawet znalazłem ikonkę i udało się uruchomić, pograłem
chwilę (nawet fajne ) i... to było chyba dwa tygodnie temu. ;P
7 Days To Die A13 popsuło dalsze chęci a grę w Divinity niestety.


Sandboxowa strzelanka z duzą ilością zombiaków? A bleeeeeeeeeeeeee.

Divinity ma teraz jakąś fajną, bardziej kompletną edycję w którą kiedyś zagram(to i Pillars of Eternity, kiedyyyyś). Pamiętam jak się kiedyś zagrywałem w jedynkę, fajne combo Bladura i Diablo. Nigdy nie skończyłem, bo skupiłem się bardziej na siekaniu niż na fabule.xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2015 o 01:55, Nephren-Ka napisał:

Sandboxowa strzelanka z duzą ilością zombiaków? A bleeeeeeeeeeeeee.


Bardziej to taki rozbudowany minecraft niż ''strzelanka".
No, a jak już się "strzela", to i tak głównie z pomocą jakże zaawansowanej broni, zwanej łukiem. ;D
Jak dla mnie obok Planet Explorers najfajniejszy jak na razie "klon" Minecrafta na rynku.
No ale co poradzę że przede wszystkim lubię sandboxy w których można coś tam sobie tworzyć i masowo chomikować stuff wszelaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2015 o 02:03, meryphillia napisał:

Jak dla mnie obok Planet Explorers najfajniejszy jak na razie "klon" Minecrafta na rynku.
No ale co poradzę że przede wszystkim lubię sandboxy w których można coś tam sobie tworzyć
i masowo chomikować stuff wszelaki.


Generalnie to mam to samo, ale ciężko mi jakoś odnaleźć grę w której mógłbym tak sobie chomikować i grać z przyjemnością. Póki co najfajniej chyba było w Wurmie, no ale tam bez konta premium to się długo samemu nie pociągnie.;/

Ha, ale zabawa w pancernym świecie, raz wygrałem Cromwellem na kilka prób, ale 500 expa za porażkę nie wygląda źle.;s

Ciekawostka sprzed 6 lat - nocni markowicze tłuką w pierwszy Dragon Age. Nie tłucze tylko użytkownik meryphillia, który jak zwykle ogrywa nieco starsze tytuły.;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2015 o 02:25, Nephren-Ka napisał:

Generalnie to mam to samo, ale ciężko mi jakoś odnaleźć grę w której mógłbym tak sobie
chomikować i grać z przyjemnością.


Fabryczki? :D

Akurat one idealnie spełniają mój głód hoardera.
Dlatego tak namiętnie ogrywam je cały czas plus jeszcze dorzucam mody, które dodają jeszcze więcej stuffu do chomikowania.
Jest crafting, jest eksploracja, jest wygrzew na ayy lmao i jest możliwość chomikowania nawet i setek tysięcy sztuk nikomu niepotrzebnego tałatajstwa.
No i... CIOPĄGI! :D

Dnia 25.12.2015 o 02:25, Nephren-Ka napisał:

Ciekawostka sprzed 6 lat - nocni markowicze tłuką w pierwszy Dragon Age. Nie tłucze tylko
użytkownik meryphillia, który jak zwykle ogrywa nieco starsze tytuły.;d


Heh.
Co roku praktycznie powstaje całkiem spora gromadka nowych gierek, które czymś tam przyciągają, ale mimo wszystko lubię wracać do sprawdzonych gier, które zapewniły mi dziesiątki/setki godzin rozrywki i nie mają zamiaru przestać, a ja wręcz nie mam nic przeciwko temu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2015 o 02:34, meryphillia napisał:

Fabryczki? :D
/ciach/


Fabryczki są niezłe, ale nie zaspokajają mojej potrzeby przebywania w świecie z nieco innej epoki - coś a''la to co Sapkowski stworzył na potrzeby Wiedźmina byłoby idealne. Względnie jakiś inny świat fantasy, Zapomniane Krainy czy coś w ten deseń.

Generalnie w fabryczkowym świecie mam ten problem(o czym już chyba pisałem), że nie mogę odszukać sensu magazynowania coraz to większych ilości towarów. I dlatego też chyba nigdy nie zbudowałem jakiś wielkich systemów trakcji kolejowej, chociaż chciałbym, jako że pociągi bardzo ale to bardzo lubię(skądinąd, aktualnie pracuję w miejscu które sąsiaduje płot w płot ze sporą stacją kolejową, i te nasze polskie koleje - tak osobowe jak i towarowe - to wyglądają raczej biednie ;/).

Dnia 25.12.2015 o 02:34, meryphillia napisał:

Heh.
Co roku praktycznie powstaje całkiem spora gromadka nowych gierek, które czymś tam przyciągają,
ale mimo wszystko lubię wracać do sprawdzonych gier, które zapewniły mi dziesiątki/setki
godzin rozrywki i nie mają zamiaru przestać, a ja wręcz nie mam nic przeciwko temu. ;)


Panie, wtedy tłukliście w Warcraft 3.;d
No i ofc:

''A ja miałem w końcu zrobić dzisiaj coś konstruktywnego.
Szkoda tylko, że zapomniałem co to niby miałoby być... :D''


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2015 o 03:02, Nephren-Ka napisał:

Generalnie w fabryczkowym świecie mam ten problem /.../


Marudzenie dla samego marudzenia jak dla mnie. ;P
Chomikuje się po to, by produkować jeszcze więcej, jeszcze lepszych i bardziej nieprzydatnych rzeczy. :3

Poza tym już chyba wspominałem, że męczysz się z vanillą nie wiem po co.
Zainstaluj mody i zabawa na tygodnie minimum.
Rozplanowanie produkcji układów scalonych w takim bobelectronics daje sporo radochy. :3

Dnia 25.12.2015 o 03:02, Nephren-Ka napisał:

Panie, wtedy tłukliście w Warcraft 3.;d


Hah.
Kiedyś muszę przejść na nowo.
Strasznie sympatyczny RTS nawet i obecnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2015 o 03:10, meryphillia napisał:

Marudzenie dla samego marudzenia jak dla mnie. ;P
Chomikuje się po to, by produkować jeszcze więcej, jeszcze lepszych i bardziej nieprzydatnych
rzeczy. :3


Mnie nie przekonuje tak do końca to chomikowanie po nic.;/
Szkoda nieco, że Banished się jakoś bardziej nie rozwinął, właśnie coś w takim klimacie - tylko rozbudowane jak fabryczki - byłoby dla mnie świetne.

Dnia 25.12.2015 o 03:10, meryphillia napisał:

Poza tym już chyba wspominałem, że męczysz się z vanillą nie wiem po co.
Zainstaluj mody i zabawa na tygodnie minimum.
Rozplanowanie produkcji układów scalonych w takim bobelectronics daje sporo radochy.
:3


Nie mogę ograć zwykłej wersji do końca, to i mody czekają w nieskończoność.;s

Dnia 25.12.2015 o 03:10, meryphillia napisał:

Hah.
Kiedyś muszę przejść na nowo.
Strasznie sympatyczny RTS nawet i obecnie.


Właśnie, obecnie kiepsko chyba w tym gatunku i nie pojawia się nic ciekawego jakoś.;/
Ostatnio grałem chwilkę w rocznicowe wydanie Settlers 2, ale znudziło mi się już po paru godzinach w drugiej misji.
Teraz chyba następnym co odpalę będzie AoE 2 HD które czeka na Steam(skądinąd, ponoć jakiś atak hakerski się tam teraz odbywa xd).
Ale to jak skończy się pancerne premium. Właśnie dorobiłem się Cometa(przegrywając znaczną większość bitew na Cromwellu, ale że przegrywałem z klasą, to i expiło się nieźle) i zaraz przejadę się pierwszy raz tym cudem.;d

Info sprzed 6 lat - jakoś tak w okresie świątecznym panował u nas śnieg i mróz, kilka do kilkunastu osób prowadziło spamerskie rozmowy w tym temacie(całkiem sporo muzycznych tematów), a niektórzy aktywni do dziś wymieniali się opiniami o X-Files, a jeden z nich regularnie korzystał ze słowa marazm(i nie byłem to ja ;s).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować