Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowy, lepszy Wiedźmin w preorderze sklepu gram.pl!

287 postów w tym temacie

Panowie/Panie, proponuję więcej nie ciągnąć tej dyskusji, psujemy sobie tylko nerwy, a głową muru nie przebijemy.

...kiedyś pewien polski kabaret śpiewał: ...chłop żywemu nie przepuści... chłop potęgą jest i basta. Zabawne jak to ciągle wszystko aktualne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tej, allegro sie nie liczy :P
ale jakby tak było faktycznie w sklepie przy oficjalnej cenie to by bylo juz ok. i wlasnie o to chodzi :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie lepiej mają ci, którzy nie rzucają się na wszystko co najnowsze ;)
Poczekaj rok od premiery, będziesz miał lepsze wydanie. Poczekaj dwa lata, wydanie będzie dodatkowo połowę tańsze.
Pośpiech powoduje ból głowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 15:59, macned napisał:

Cena: już od 62 zł.


w dwóch czy trzech przypadkach + koszty przesyłki = na jedno wychodzi. mowimy o normalnej cenie sklepowej a nie kilku miejscach, ktore sobie promocje uskuteczniają albo jest wyprzedaz ;) reszta juz normalnie po ok. 80 zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega Lizzu jak dla mnie rozumuje tak po polsku jak pies ogrodnika. Sam nie mam to niech inni też nie mają, bo dlaczego mieliby mieć lepiej? Z dyskusji zrozumiałem, że dla Ciebie Lizzu, rozwiązaniem byłoby sprzedawanie Edycji Rozszerzonej z błędami edycji podstawowej + osobno patch w takiej formie jak teraz. Nie wiem co by to Tobie zmieniło, oprócz tego że ktoś inny zapłaciłby o te 20 zł więcej i miał 2 pudełka zamiast jednego, a sama ER nie miałaby wtedy najmniejszego sensu. Ale byłaby "sprawiedliwość", tak?
Podobnie zresztą nie rozumiem w innych tematach tego jak niektórzy czują się pokrzywdzeni dlatego, że CDP robi dodruk edycji kolekcjonerskich. To dla mnie taka sama mentalność typu "niech inni też mają prze...";)

I pytanie z innej beczki: czy ten update za 20 zł będzie również dostępny w sklepach (sieć MM, Saturn, Empik itp.) czy można go zamówić wyłącznie na tej stronie lub przez CD Projekt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 16:06, LIZZU napisał:

> Cena: już od 62 zł.

w dwóch czy trzech przypadkach + koszty przesyłki = na jedno wychodzi. mowimy o normalnej
cenie sklepowej a nie kilku miejscach, ktore sobie promocje uskuteczniają albo jest wyprzedaz
;) reszta juz normalnie po ok. 80 zeta


No dobra - cen sklepowa ER (oficjalna, sugerowana przez wydawcę) to 99 zł. Przy tej cenie, jak odejmiesz 15-20zł za Update to wychodzi właśnie 80 zł (wartość pierwszego wydania Wiedźmina). I wszystko się zgadza.

@Squork:
Odnośnie dostępu Update w sklepach - podobno są takie plany, ale oficjalnie nie zostało to jeszcze zapowiedziane.

Edit: Sorry, zobaczyłem własnie na reklamę w CD-Action. Jest tam napisane: "Szukaj pudełka z oznaczeniem Wiedźmin Update we wszystkich sklepach.". Więc jednak zapowiedź jest. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 16:09, Squork napisał:

I pytanie z innej beczki: czy ten update za 20 zł będzie również dostępny w sklepach
(sieć MM, Saturn, Empik itp.) czy można go zamówić wyłącznie na tej stronie lub przez
CD Projekt?


Jesli wierzyc reklamom w czasopismach komputerowych to ten zestaw bedzie tez dostepny w tradycyjnych sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 15:28, Wojman napisał:

O takich drobnostkach jak chocby wprowadzenie innych wersji jezykowych to juz sie jakos
nie pamieta. Bo najfajniej jest ponarzekac, zamiast poszukac informacji i poczytac co
w tym patchu sie znajduje.


No, bardzo mi się rpzyda angielska wersja, albo nie niemiecka będzie w sam raz.

Do edycji jest wprowadzona jakaś płytka z muzyką i filmami, a ja się pytam na cH*** mi to. Za samego patcha jestem gotów zapłacić może z 7 zł, no bo płytka trochę kosztuje nie? A wkład w patcha się nie liczy, bo zadudniłem za niego kupujac wiedźmina pierwszy raz, oczekując dorbego produktu.

[m - 007]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponadto dodam jeszcze, że ja powinienem się czuć podwójnie pokrzywdzony bo oprócz Wiedźmina kupionego w kilka dni po premierze mam jeszcze (o zgrozo) płytkę z muzyką inspirowaną grą (bardzo fajny albumik), którą kupiłem w grudniu 2007!
Ależ jestem frajerem;) Na pohybel wszystkim, którzy mają lepiej od nas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 16:09, Squork napisał:

Kolega Lizzu jak dla mnie rozumuje tak po polsku jak pies ogrodnika. Sam nie mam to niech
inni też nie mają, bo dlaczego mieliby mieć lepiej?


cos w tym jest, nie powiem :) no bo tak - czemu inni mają mieć lepiej skoro kazdy moglby miec po rowno :>?

Dnia 11.08.2008 o 16:09, Squork napisał:

Z dyskusji zrozumiałem, że dla Ciebie
Lizzu, rozwiązaniem byłoby sprzedawanie Edycji Rozszerzonej z błędami edycji podstawowej
+ osobno patch w takiej formie jak teraz.


nie nie.. rozwiązaniem dla mnie sprawiedliwym byłoby sprzedawanie samego update''u, a za jakis czas zrobienie z tego zestawu, juz po nawet i atrakcyjnej cenie, tak jak to bylo z wlasnie gothickiem czy neverwinterem.

Dnia 11.08.2008 o 16:09, Squork napisał:

Podobnie zresztą nie rozumiem w innych tematach tego jak niektórzy czują się pokrzywdzeni
dlatego, że CDP robi dodruk edycji kolekcjonerskich. To dla mnie taka sama mentalność
typu "niech inni też mają prze...";)


nie z tej strony patrzysz ;) bardziej chodzi o rzetelnosc ''obietnic''. najpierw sieją popłoch ze jest np. tylko 1000 i wiecej nie bedzie, ludzie sie zabijają i pochopnie zazwyczaj ( w sumie o to im chodzi) decydują na wykupienie. a potem nagle sie okazuje ze to wcale nie bylo tak limitowane i do dzis zalega na polkach MM i jest ''dodruk'' w sklepie ;)
dobrze ze dorabiają bo wieksza ilosc osob ma szanse kupic - ale źle ze przedstawiaja to w takiej formie na początku.

Dnia 11.08.2008 o 16:09, Squork napisał:

I pytanie z innej beczki: czy ten update za 20 zł będzie również dostępny w sklepach
(sieć MM, Saturn, Empik itp.) czy można go zamówić wyłącznie na tej stronie lub przez
CD Projekt?


będzie, z banderolką żóltą chyba dla odróznienia od podstawki.

@macned
dobra - pokrętnie ale przyznaje Ci w tym momencie racje, bo choc nie do konca to tak wyglada to w takiej formie jak napisales faktycznie niby sie wszystko zgadza .. ;)
jak dla mnie ta cena sugerowana to zawsze była zasłona dla takich rzeczy i roznorakich promocji bo jeszcze sie nei spotkalem zeby ktos po tej sugerowanej sprzedawal faktycznie ;)
ale ok :)
niech bedzie. wszystko sie juz zgadza, ja i tak dalej nie jestem zadowolony (to teraz moge sobie ''wymyslec'' ze w osobnym update bedzie uaktualniony poradnik - ale instrukcja juz NIE. czemu? przeciez jest masa nowych poprawek w inwentory, inny uklad, ikonki czy costam itp. mam sie domyslac co jest do czego ;) ? moge - ale po co skoro wolalbym o tym przeczytac w instrukcji :P )

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 16:06, LIZZU napisał:

(...)


Rozumiem Twój problem - ludzie kupujący ER dostaną za darmo - według Ciebie - coś, za co Ty musisz zapłacić. Ale nie załamuj się! O ile nie masz bana w sklepie gram.pl, Ty też możesz mieć "premierowego patcha" w 100% za darmo! Wystarczy, że zapłacisz 79,90 za edycję rozszerzoną Wiedźmina!

Że co? Jakie to "za darmo" skoro musisz zapłacić prawie 80 zł? Mnie też to zastanawia podczas czytania każdego Twojego kolejnego posta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie chce edycji rozszerzonej bo mam juz edycje poprzednią :]
a 80 zeta płacisz za gre. ktora kiedys kosztowala stówkie a teraz zgodnie z oczekiwaniami potaniała sobie do 79 po roku. i do tego masz dorzucony update - wychodzi ze za free - bo jesli bylby wliczony to w empiku wiedzmin by leżał na półkach za 59 zeta :]
dalej Cie to zastanawia bo ja serio nie umiem inaczej tego wyjasnic :]
PS. mozna miec bana na sklep?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, LIZZU zgadzam się z tobą w 100% - nie potrafię pojąć twojej logiki, po prostu jestem zbyt tępy żeby nadążyć nad twoim tokiem myślenia.

Spróbuję to wyjaśnić na mój gnuśny i prosty jak budowa cepa chłopski rozum:

Chcesz, żeby wydali 30 różnych wersji tego patcha i ER?
a) plik ważący 500mb bez dialogów i gratisów
b) plik ważący 2000mb z dialogami angielskimi i bez gratisów
c) plik ważący 2000mb z dialogami niemieckimi i bez gratisów
d) plik ważący 9000mb ze wszystkimi dialogami i bez gratisów
e) te same wariacje tyle że na DVD w sklepie (najlepiej za 2,50zł - no dobra jednego browca mogę dzisiaj sobie odpuścić)
f) tyle samo opcji na dvd + dodatki
g) tyle samo opcji tyle, że w edycji rozszerzonej (najlepiej żeby ta kosztowała 200zł - niech te chamy wiedzą, żeby kupować w dniu premiery)
e) najlepsza opcja - Cd-projekt Red wysyła specjalne wydanie Uber mega rozszerzone z dołączonym komputerem i 50 calowym telewizorem dla klienta o ksywce LIZZU, bo on kupił grę w dniu premiery i mu się należy)

O tak, to by było super rozwiązanie bo tobie się nie chce wydać 20zł albo jakiś 5zł za prąd i internet (nawet gdyby miało ci to nawet zająć 5 dni to wątpię, by koszta były większe).

Mam dla ciebie ostatnią propozycję. Zapomnij, że w ogóle jest coś takiego jak ER, patche, nawet nowe tapety do wiedźmina. Odpal sobie wersję 1.0 wiedźmina i grając w nią wróć do czasów pierwszej playstation kiedy człowiek wkładał płytkę do czytnika i nic więcej go nie obchodziło. Do czasów kiedy wszystkie gry były idealne, nie potrzebowały żadnych patchy i w ogóle nie miały żadnych błędów, robili je ludzie którzy dogłębnie testowali owe gry i nie wypuszczali ich dopóki wszystko było doszlifowane (yhy,jaaasne).

Przestań biadolić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 16:41, czaczi87 napisał:

tobie się nie chce wydać 20zł albo jakiś 5zł za
prąd i internet (nawet gdyby miało ci to nawet zająć 5 dni to wątpię, by koszta były
większe).


i o tym wlasnie mowie.. ja swoje o czym innym a wy dalej swoje ze ja zaluje 20 zeta co w ogole nie jest prawdą i nie ma związku... no ręce opadają :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiecie co Lizzu jest naprawdę inteligentny przez to uwielbienie do gier, a w szczególności do RPGów wszelakich (PS3,Xbox360,PC) zatraciłem się w ocenie sytuacji i po prostu poniosły mnie emocje tak samo jak Was większość. Nie ma co
Lizzu od kilku dni robi sobie jaja i czeka jaki kretyn w przypływie złości mu odpisze. Ja już się na to nie nabieram ....

Wszystkie gry są super dla nas graczy to tak jak powietrze :) skończy zaśmiecać forum i cierpliwie poczekajmy na kolejne lepsze spotkanie z Wiedzminem za miesiąc.
PS. Wiedźmin w wersji jaką ja dostałem i ściągnąłem patch 1.1 był super, w wersji 1.3 też jest super, więc nie ma co mówić że produkt był nie dopracowany bo był dopracowany. Te EK to też moja zasługa bo z 1000 razy poruszałem kwestie zmiany i dodania większej ilości modeli postaci. Inni poruszali kwestie animacji, a inni jeszcze inne. Tak to jest ukłon w naszą stronę i dziękuje Ci CDP.
@TobiAlex - wstyd że tutaj tak piszesz szczególnie, że sam opracowywałeś przewodnik do djinii. W sumie CDP to też Ty (albo byłeś tam częścią) więc po co poruszasz kwestie bezsensu.
Wszystko tanieje takie jest życie ja 40+ dni temu kupiłem 3xasus 280top i co ? niestety potaniało :) i co i nic miałem fun 40dni temu teraz ktoś może mieć ten fun za 1500pln mniej i co ? I nic wiecie czemu bo takie jest życie. Liczy się czas i satysfakcja w czasie. Kto miał Wiedźmina rok temu miał fun rok temu i nikt mu tego nie zabierze. Gra jest świetna i nie jest bublem to że EK poprawia to jest kolejny rok pracy na życzenie graczy. Ktoś świetnie dodał z samochodem i bardzo trafnie. Ktoś kupił sobie samochód z felgami 17", a teraz dają 18" za 11000? No szok czuje się wyr... :) Nie bo ja miałem ten samochód rok temu, a teraz ktoś może go mieć dzisiaj. Rok temu było to coś 2x lepsze wrażeniem niż dzisiaj. Zresztą znów wdaję się w dyskusje z Lizzu.

Zakończmy pozytywnie.

Wiedźminie czekamy na Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

alex musiales? no ale musiales :)?
teraz to juz nie bedzie mialo sensu dalej :(
a ja jeszcze ban oberwe za igranie ludzkimi uczuciami :P

wiec pozdrawiam wszystkich oburzonych, ktorzy bronili strategii CDP nawet kosztem własnej ''twarzy'', wizerunku spokojnych, opanowanych i uprzejmych graczy :) keep goin'' !

"Uważaj na to czego sobie życzysz - powiedział Groanin. Nie dlatego, że to dostaniesz, ale dlatego, że już nie będziesz tego mógł pragnąć, gdy to dostaniesz."

w imieniu wszystkich Miss World zycze Wam i sobie pokoju na świecie i uczciwych dystrybutorów gier :P
ciao ;)

Dnia 11.08.2008 o 16:58, alexds napisał:

Zakończmy pozytywnie.


przeciez juz zakonczylismy, pozdro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 16:16, VooDooofour napisał:

Do edycji jest wprowadzona jakaś płytka z muzyką i filmami, a ja się pytam na cH*** mi
to.


Plytke zawsze mozesz sprzedac, komus oddac, albo zrobic z niej uzytek i na przyklad wlozyc do napedu i posluchac. Jednak widze, ze nie umiesz dyskutowac tylko musisz uzywac wulgarnego slownictwa zatem degrad -1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Jednak widze, ze nie umiesz dyskutowac tylko musisz uzywac wulgarnego slownictwa"

Bo jak mówię po normalnemu to niedociera. No ale ba, to już zalezy od tego jak kto na to patrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować