Zaloguj się, aby obserwować  
filip1-1

Walki pomiędzy Rosją a Gruzją!

605 postów w tym temacie

Dnia 08.08.2008 o 22:42, Emillo2 napisał:

Właśnie UE powinna się zająć tym problemem jak najszybciej i to w działaniach
a nie gadaniu

Myślę że nie ma na to szans. Niemcy wielcy przyjaciele Rosji, zablokują każdą decyzję nie po myśli Rosjan.
Szczerze mówiąc to ciemno widzę przyszłość Gruzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 22:45, Konował napisał:

> Właśnie UE powinna się zająć tym problemem jak najszybciej i to w działaniach
> a nie gadaniu
Myślę że nie ma na to szans. Niemcy wielcy przyjaciele Rosji, zablokują każdą decyzję
nie po myśli Rosjan.
Szczerze mówiąc to ciemno widzę przyszłość Gruzji.

Angela Merkel już apelowała do Rosji, ciężko powiedzieć co zrobią Niemcy ale wydaje mi się, że będą zmuszeni przeciwstawić się wojnie, bo to już jest wojna pomiędzy tymi krajami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 22:39, RafiXxx napisał:

Albo mi sie zdaje albo"Armia czerwona" nie istnieje od czasu obalenia ZSRR"(albo nawet
trche wczesniej)


Fakt, ale musiałem wymyślić jakiś synonim by wypowiedź nie była spójna i logiczna. ;)

Konował- w sumie racja, ale co Amerykanom roi się w ich chorych głowach to nikt nie wie, więc można się spodziewać najgorszego. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 22:56, Łeber napisał:

Konował- w sumie racja, ale co Amerykanom roi się w ich chorych głowach to nikt nie wie,
więc można się spodziewać najgorszego. ;)


Amerykanie owszem, nie zdziwiłbym się, gdyby wypowiedziały, lub chociaż zagroziły Rosji wojną i wzięła jako pretekst wojnę Ruskich z Gruzją. Ruskie by się raczej przestraszył, bądź co bądź, imho Amerykanie mają lepszą armię (biorąc pod uwagę wszystkie aspekty, od żołnierzy po technologie i uzbrojenie, lecz na pewno Rosja ma lepszych żołnierzy). UE by się nie mieszało, bo w Europie jedynie Francja miałaby coś do powiedzenia, ale żabojady to tchórze wolące chować się w cieniu, nawet jeśli wojna jest już poważna, czego przykładem jest II WŚ, pomoc, a raczej jej brak dla Polski i staranie się za wszelką cenę poddawanie Niemcom w celu uniknięcia strat i jakoby przypodobania się Niemcom, ja przynajmniej tak odebrałem ich zachowanie. No cóż, każdy wie że i tak Polska ostatecznie by zwyciężyła, bo my mamy to coś we krwi ^^ Mimo przeważających wojsk wroga Polska, wiadomo, z pomocą, lecz większość to zasługa Polaków, wygrała tą przeklętą II wojnę światową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 22:45, Konował napisał:

> Właśnie UE powinna się zająć tym problemem jak najszybciej i to w działaniach
> a nie gadaniu
Myślę że nie ma na to szans. Niemcy wielcy przyjaciele Rosji, zablokują każdą decyzję
nie po myśli Rosjan.
Szczerze mówiąc to ciemno widzę przyszłość Gruzji.


Z drugiej strony UE bardzo potępia tą wojnę. Więc Niemcy też powinni. W ogóle to jest masakryczne. Dlaczego jak zwykle w tym politycznym konflikcie muszą ginąć niewinni ludzie. Ci Rosjanie to idioci. Nie dość, że wtrącają się w wewnętrzne sprawy Gruzji, to jeszcze udają poszkodowanych. No i co z tego, że obywatele Osetii Płd. są obywatelami Rosji. Skoro tak są Rosjanami to niech sobie to niej idą, a terytorium suwerennej Gruzji zostawią w spokoju. To tak, jakby Śląsk ogłosił autonomię i chciałby być włączony do Niemiec. A Niemcy w związku z tym zaatakowaliby nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.08.2008 o 22:54, Emillo2 napisał:

Angela Merkel już apelowała do Rosji

I możemy być prawie pewni że to absolutnie wszystko na co odważą się Niemcy.

Dnia 08.08.2008 o 22:54, Emillo2 napisał:

ciężko powiedzieć co zrobią Niemcy

Nic nie zrobią, IMO.

Ewentualnie jak już wszyscy będą mówić jednym głosem to przyłączą się, bo nie będą mieć wyboru, ale o jakiejkolwiek odważniejszej inicjatywie z ich strony możemy zapomnieć.

kowboj3

Dnia 08.08.2008 o 22:54, Emillo2 napisał:

Z drugiej strony UE bardzo potępia tą wojnę. Więc Niemcy też powinni.

No i robią to, ale to tylko słowa, one nic nie kosztują.

Dnia 08.08.2008 o 22:54, Emillo2 napisał:

Dlaczego jak zwykle w tym politycznym konflikcie muszą ginąć niewinni ludzie.

Niestety, ale prawda jest taka że na wojnie najwięcej cierpią cywile.

Dnia 08.08.2008 o 22:54, Emillo2 napisał:

Ci Rosjanie to idioci. Nie dość, że wtrącają się w wewnętrzne sprawy Gruzji, to jeszcze udają
poszkodowanych. No i co z tego, że obywatele Osetii Płd. są obywatelami Rosji.

To z tego, że pretekst jest by powiększyć swe wpływy na Kaukazie. Polityka.
Władze Rosyjskie wcale nie ukrywają tego, że maja imperialistyczne plany.


Ja to widzę tak. Świat zachodu (UE+USA) będą sposobami dyplomatycznymi dążyć do pokoju. O wydaniu wojny Rosji możemy zapomnieć. Gruzja nie jest ani w NATO, ani w UE więc obowiązku nikt nie ma jej pomóc militarnie.
Co najwyżej Stany Zjednoczone podrzucą Gruzinom broń, ale tylko jeśli walki się będą przedłużać. Gruzja jest zbyt mało ważna dla zachodu by za nią ryzykować wielką wojnę. I Rosjanie o tym dobrze wiedzą. Także z pokoju nici.

Może ktoś doznać w tej sytuacji "Déjà vu". Jeśli tak, to ma rację.
Polska była w takiej samej sytuacji, pamiętacie Jałtę?
Gruzja także jak i my w przeszłości, zostanie najprawdopodobniej wydana na pastwę Rosji.
Ten kraj zostanie poświęcony dla pokoju i zaspokojenia żądzy Rosyjskiej.
Co prawda nie poddadzą się bez walki jak widać, ale czeka ich najprawdopodobniej porażka.
Bo sama z czerwonymi nie da rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co ta wojna mam tylko taką nadzieję że ominie Polskę z daleka. A tego Putina to powinni odstrzelić i był by spokój ( tak myślę ).

p.s. W Ameryce mają fajnie nie grozi im taka wojna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.08.2008 o 23:51, filip1-1 napisał:

p.s. W Ameryce mają fajnie nie grozi im taka wojna!


Tak, rzeczywiście. :P Z Kamczatki na Alaskę długa droga nie prowadzi... Odpukać w niemalowane oczywiście.
A co do odstrzeliwania. Sami nie wiemy co było głównym pretekstem do najazdu na teren Gruzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 23:54, Probos napisał:


> p.s. W Ameryce mają fajnie nie grozi im taka wojna!

Tak, rzeczywiście. :P Z Kamczatki na Alaskę długa droga nie prowadzi... Odpukać w niemalowane
oczywiście.
A co do odstrzeliwania. Sami nie wiemy co było głównym pretekstem do najazdu na teren
Gruzji.


No właśnie co?? Tylko takie pozostaje pytanie ! mam nadzieję że przejdzie daleko od Polski!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gruzja wycofuje swój kontyngent z Iraku aby wzmocnić obronę kraju. Pentagon zapewnia, iż kontroluje sytuację(taa...) i utrzymuje kontakt z gruzińskimi władzami jednak zaprzeczył by proszono ich o pomoc. Amerykanie zdecydowali się na negocjacje (bo po co mieli by pomagać militarnie skoro nie mieli by z tego korzyści finansowych a nie oszukujmy się to właśnie taki kraj) Ostatecznie do Gruzji uda się wspólna delegacja amerykańsko-francuska. Francja, jako kraj przewodniczący Unii Europejskiej, będzie reprezentował w rozmowach Unię. Delegaci mają zamiar doprowadzić do zawieszenia broni w tym regionie.
Konfliktem w Gruzji ma zająć się ponownie Rada Bezpieczeństwa ONZ. O sytuacji w tym regionie debatowała już wczoraj w nocy - sytuacja jednak wymknęła się dziś spod kontroli.

http://www.dziennik.pl/swiat/article220565/Gruzja_sciaga_swoje_wojska_z_Iraku.ht ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 00:00, Sheloi napisał:

Gruzja wycofuje swój kontyngent z Iraku aby wzmocnić obronę kraju. Pentagon zapewnia,
iż kontroluje sytuację(taa...) i utrzymuje kontakt z gruzińskimi władzami jednak zaprzeczył
by proszono ich o pomoc. Amerykanie zdecydowali się na negocjacje (bo po co mieli by
pomagać militarnie skoro nie mieli by z tego korzyści finansowych a nie oszukujmy się
to właśnie taki kraj) Ostatecznie do Gruzji uda się wspólna delegacja amerykańsko-francuska.
Francja, jako kraj przewodniczący Unii Europejskiej, będzie reprezentował w rozmowach
Unię. Delegaci mają zamiar doprowadzić do zawieszenia broni w tym regionie.
Konfliktem w Gruzji ma zająć się ponownie Rada Bezpieczeństwa ONZ. O sytuacji w tym regionie
debatowała już wczoraj w nocy - sytuacja jednak wymknęła się dziś spod kontroli.

http://www.dziennik.pl/swiat/article220565/Gruzja_sciaga_swoje_wojska_z_Iraku.ht ml


ale jak myślicie kiedy to się skończy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 00:04, filip1-1 napisał:

ale jak myślicie kiedy to się skończy??



Nie skończy co najwyżej ucichnie. A za jakiś czas znowu da o sobie znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 00:11, Falconer napisał:


> ale jak myślicie kiedy to się skończy??

Kiedy Miedwiediew odpali atomówkę w Gruzję. ;]


mówisz serio czy to żart ??? :-)

ja myślę że niedługo( oby )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 00:04, filip1-1 napisał:

ale jak myślicie kiedy to się skończy??

To się na pewno szybko nie skończy - rosja jest bardzo stanowcza i w sprawach międzynarodowych nie daję się łatwo złagodzić, chyba, że uderza się w jej interesy z innymi krajami - pamiętacie jak Polska dostała embargo na mięso do rosji (specjalnie piszę z małej litery ;) )? My za to zablokowaliśmy rozmowy rosji z UE i co? czerwoni spuścili z tonu i zdjęli embargo na mięso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 00:17, Sheloi napisał:

> ale jak myślicie kiedy to się skończy??
To się na pewno szybko nie skończy - rosja jest bardzo stanowcza i w sprawach międzynarodowych
nie daję się łatwo złagodzić, chyba, że uderza się w jej interesy z innymi krajami -
pamiętacie jak Polska dostała embargo na mięso do rosji (specjalnie piszę z małej litery
;) )? My za to zablokowaliśmy rozmowy rosji z UE i co? czerwoni spuścili z tonu i zdjęli
embargo na mięso.


Ta pamiętam nie lubię się powtarzać ale tego Putina naprawdę jak by go ktoś odstrzelił to by wszystkim na dobre wyszło ( i tylko jedna osoba by śmierć poniosła ( putin właśnie ) a nie tysiące ) tak samo jak trzeba było hitlerowi w 1940 posłać kulke w łeb to by się terz wojna szybciej skończyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 00:14, filip1-1 napisał:

>
> > ale jak myślicie kiedy to się skończy??
>
> Kiedy Miedwiediew odpali atomówkę w Gruzję. ;]

mówisz serio czy to żart ??? :-)

Tak Fifty - Fifty. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować