Zaloguj się, aby obserwować  
filip1-1

Walki pomiędzy Rosją a Gruzją!

605 postów w tym temacie

Dnia 09.08.2008 o 00:30, Falconer napisał:

> >
> > > ale jak myślicie kiedy to się skończy??
> >
> > Kiedy Miedwiediew odpali atomówkę w Gruzję. ;]
>
> mówisz serio czy to żart ??? :-)
>
Tak Fifty - Fifty. :P


acha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja wam powiem ,że wali mnie to ;P Przynajmniej dopóki jeszcze nie rozpętają 3 wojny światowej xD bo jak USA zacznie pomagać Gruzjo to kto wie. Ale lepiej nie, niech tam nadal se gry na kompa robią xD Ja chce grać xdD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie ta sytuacja interesuje, ponieważ tutaj mogą się ważyć losy świata. A jeśli nie, to z mapy może zniknąć państwo. Próbowałem sobie nawet wmawiać, że Rosja nie jest zła, ale powoli zmieniam zdanie. Taka potęga grozi małemu państewku. Wstyd i hańba. A jeśli Rosja tak by się martwiła o los swoich obywateli, to by nie prowadziła do walk, tylko drogą pokojową próbowała coś uzyskać. A jak będą umierać niewinni, bo bomby będą wybuchać to też będą mówili, że to służy dobru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest jasna i prosta, Rosjanie najzwyczajniej się boją o swoje własne tyłki dlatego takie działanie, niestety stale są mocno przekonani iż należy się liczyć z nimi jako z siłą militarną, lecz Rosja to nie ZSRR skończło się wykorzystywanie państw satelickich - teraz poraz podjąć działania siłowe, Rosja nie chce by wszystkie postkomunistyczne kraje były w NATO, gdyby tak się stało poczuły by się zagrożone a co za tym idzie mogłbo by to doprowadzić do totalnej głupoty ze strony rosji, pierwszą już zaprezentowała wkroczenie na terytorium Gruzji, można by sę zastanowić jak głęboko sięgają macki Rosjan wgłąb Osetii - pomoc obrona..? Jasne w Afganistanie tez bronili Bedną Afgańską ludność, tak samo było w Czeczenii wpychają nos w nie swoje sprawy tylko i wyłącznie ze strachu o własną przyszłość, świat zaś takowej agresjii powinien powiedzieć zdecydowane NIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 00:59, Ecko09 napisał:

a ja wam powiem ,że wali mnie to ;P Przynajmniej dopóki jeszcze nie rozpętają 3 wojny
światowej xD bo jak USA zacznie pomagać Gruzjo to kto wie. Ale lepiej nie, niech tam
nadal se gry na kompa robią xD Ja chce grać xdD


Tak samo by ciebie "to waliło" gdyby to nasz kraj był na miejscu Gruzji?! Człowieku tam giną bezbronni ludzie, cywile, którzy nie mają nic wspólnego z tym konfliktem - wyobraź sobie, że jesteś w domu z rodziną, nagle spada na was bomba zrzucona przez samolot. Giną twoi rodzice, siostra, brat (o ile masz oczywiście rodzeństwo), tylko ty przeżywasz i zostajesz sam, jak myślisz co byś wtedy czuł? Tak więc zastanów się co piszesz bo ja jeszcze trzymam nerwy na wodzy bo inaczej bym ci bardziej dosadnie powiedział co myślę na temat twojej wypowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przed chwilą usłyszałem że Rosja wysłała ok. 100 samolotów bojowych na Gruzję.

p.s. Trzeba będzie kupić snajperkę pojechać do ruskich i putina odstrzelić i będzie spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde... znowu Rosjanie. Jeśli nikt niezaprzestanie działań ze stron konfliktu, to zaraz włączy się NATO, ONZ... Cholercia, niedobrze jest.
PS. Zgadzam się Sheloi.
PS. 2 BARDZO podobna sytuacja była w jednej grze, a mianowicie Ghost Recon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 10:34, swietlik94 napisał:

Kurde... znowu Rosjanie. Jeśli nikt niezaprzestanie działań ze stron konfliktu, to zaraz
włączy się NATO, ONZ... Cholercia, niedobrze jest.
PS. Zgadzam się Sheloi.
PS. 2 BARDZO podobna sytuacja była w jednej grze, a mianowicie Ghost Recon.


NATO i ONZ nie włączą się zbrojnie w konflikt. To by oznaczało nic innego jak kolejną wojnę światową, a nikt tego nie chce. Dyplomacja już nic nie da w sumie, bo Rosja to imperialistyczna pomyłka i powinna zostać szybko zmazana z mapy świata. Albo obie strony się dogadają, albo któraś musi się poddać całkowicie. Włączenie się innych państw, szczególnie należących do NATO, będzie oznaczało wojnę na całego. I fakt faktem, że aktualnie mamy zaczątek takiej wojny. Oby ten zaczątek się nie rozwinął dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 10:18, filip1-1 napisał:

Ja przed chwilą usłyszałem że Rosja wysłała ok. 100 samolotów bojowych na Gruzję.

p.s. Trzeba będzie kupić snajperkę pojechać do ruskich i putina odstrzelić i będzie spokój

>
Dobrze powiedziane , prezydentem jest kto inny , ale wiadomo kto rządzi tak naprawdę Rosją ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 10:52, heaton 1992 bdg napisał:

> Ja przed chwilą usłyszałem że Rosja wysłała ok. 100 samolotów bojowych na Gruzję.

>
> p.s. Trzeba będzie kupić snajperkę pojechać do ruskich i putina odstrzelić i będzie
spokój
>
Dobrze powiedziane , prezydentem jest kto inny , ale wiadomo kto rządzi tak naprawdę
Rosją ...

Jeszcze słyszałem że polska ma się włączyć w walce po stronie gruzji ( ale to tylko plotki oby to nie była prawda )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.08.2008 o 10:55, filip1-1 napisał:

>
Jeszcze słyszałem że polska ma się włączyć w walce po stronie gruzji ( ale to tylko plotki
oby to nie była prawda )


Idź dzieciaku się prześpij, Polska bez zgody UE, NATO i przede wszystkim sama nic nie zrobi. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 10:58, kowboj3 napisał:

Idź dzieciaku się prześpij, Polska bez zgody UE, NATO i przede wszystkim sama nic nie
zrobi. I tyle.

UE prawnie nie ma nic do działań militarnych, choć w sumie ma silną moc przekonywania :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 01:25, Sheloi napisał:

Tak samo by ciebie "to waliło" gdyby to nasz kraj był na miejscu Gruzji?!


A ja tu widzę normalne postępowanie. Nie nasz kraj, to co ma się przejmować. A takim gdybaniem to można wszystko wymyślić. Brak mu przynajmniej hipokryzji, cierpień i umartwiania się na pokaz.

Dnia 09.08.2008 o 01:25, Sheloi napisał:

Człowieku tam
giną bezbronni ludzie, cywile, którzy nie mają nic wspólnego z tym konfliktem


W Iraku też ginęli i jakoś nikt tak za nimi nie płakał, a poza tym na świecie jest jeszcze wiele miejsc, gdzie w wyniku działań zbrojnych codziennie giną niewinni cywile.

Dnia 09.08.2008 o 01:25, Sheloi napisał:

- wyobraź
sobie, że jesteś w domu z rodziną, nagle spada na was bomba zrzucona przez samolot. Giną
twoi rodzice, siostra, brat (o ile masz oczywiście rodzeństwo), tylko ty przeżywasz i
zostajesz sam, jak myślisz co byś wtedy czuł?


A Ty oczywiście to przeżyłeś i wiesz? Ludzie, mieszkając w kraju z bezpieczną przestrzenią powietrzną i bez czołgów na ulicach nic nie wiesz jak czują się ludzie w środku zawieruch wojennej. Możesz sobie wyobrażać i im współczuć, ale to hipokryzja. Robisz coś w kierunku by im pomóc?
Sam kiedyś miałem podobne nastawienie. Gdy innym umierali bliscy pocieszałem ich i mówiłem "wiem co czujesz, rozumiem twój ból". Ale gdy mi umarła najbliższa osoba na świecie to wtedy pojąłem, że tak naprawdę o tym bólu nie wiedziałem nic i to co mówiłem, to były puste słowa. Tak samo jak i inni, gdy mnie pocieszali, a potem wracali do normalnego życia. Reasumując - jeśli nigdy nie przeżyłeś wojny, nie wiesz jak czują się ludzie podczas niej czują, więc nie zgrywaj znawcy realiów. A może akurat w w/w sytuacji ktoś bardzo cieszyłby się, że przeżył, albo załamał psychicznie. Ale nie wiem, bo nie znam nikogo po takich przejściach i nic podobnego nie przeżyłem.

Dnia 09.08.2008 o 01:25, Sheloi napisał:

Tak więc zastanów się co piszesz bo ja
jeszcze trzymam nerwy na wodzy bo inaczej bym ci bardziej dosadnie powiedział co myślę
na temat twojej wypowiedzi...


Ajjj, oczywiście. Wspaniała postawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 01:25, Sheloi napisał:

Tak samo by ciebie "to waliło" gdyby to nasz kraj był na miejscu Gruzji?!

A czy Rosja ma powody, by atakować nasz kraj? Na razie nie... A wyobraź sobie, że mają powody, by atakować Gruzję. Pomijając kwestię niepodległości Osetii (nie mam zdania czy taka powinna być czy też nie, bo nie znam okoliczności w jakich działają separatyści) to Gruzini ostrzelali szpital w jej stolicy (po co to robili skoro wiedzieli, że Rosja wspiera Osetię i nie wyklucza konfliktu zbrojnego?), a Osetia zaapelowała o pomoc.

Dnia 09.08.2008 o 01:25, Sheloi napisał:

Człowieku tam
giną bezbronni ludzie, cywile, którzy nie mają nic wspólnego z tym konfliktem

Wszędzie, gdzie jest wojna giną bezbronni ludzie, cywile. Ludność cywilna stanowi coraz większy udział zabitych. Nie ma co rozpaczać nad losem Tybetu, Iraku czy Gruzji tylko zająć się własnymi sprawami. Jeśli chodzi o ostatni konflikt to kibicuje Rosji, w końcu to niemal ta sama krew - też Słowianie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 11:01, Łowca Gier napisał:

A ja tu widzę normalne postępowanie. Nie nasz kraj, to co ma się przejmować. A takim
gdybaniem to można wszystko wymyślić. Brak mu przynajmniej hipokryzji, cierpień i umartwiania
się na pokaz.


Skoro nic go to nie obchodzi, to po co o tym pisze na forum i to z jeszcze dość ironicznym stwierdzeniem "póki robią gry, gówno mnie wszystko obchodzi"...

Dnia 09.08.2008 o 11:01, Łowca Gier napisał:

W Iraku też ginęli i jakoś nikt tak za nimi nie płakał, a poza tym na świecie jest jeszcze
wiele miejsc, gdzie w wyniku działań zbrojnych codziennie giną niewinni cywile.


W Iraku generalnie codziennie giną ludzie... W większości przez swych ''kochanych pobratymców''.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 11:03, Radykał napisał:

> Tak samo by ciebie "to waliło" gdyby to nasz kraj był na miejscu Gruzji?!
A czy Rosja ma powody, by atakować nasz kraj? Na razie nie... A wyobraź sobie, że mają
powody, by atakować Gruzję. Pomijając kwestię niepodległości Osetii (nie mam zdania czy
taka powinna być czy też nie, bo nie znam okoliczności w jakich działają separatyści)
to Gruzini ostrzelali szpital w jej stolicy (po co to robili skoro wiedzieli, że Rosja
wspiera Osetię i nie wyklucza konfliktu zbrojnego?), a Osetia zaapelowała o pomoc.

Gdybyś nie wiedział w mieście tym Rosjanie dopuścili się ataku lądowego i wątpię by tylko gruzińskie pociski spadały w tym mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 23:46, Probos napisał:

Mogę Cię zapewnić, że USA nie będzie nastawiać karku dla jakiegoś śmiesznego państewka
Gruzją zwanego.


Wiadomo, Gruzję mają gdzieś ale byłby to pretekst do postraszenia Ruskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 11:07, orzech4 napisał:

Skoro nic go to nie obchodzi, to po co o tym pisze na forum i to z jeszcze dość ironicznym
stwierdzeniem "póki robią gry, gówno mnie wszystko obchodzi"...


Hmmm. Może dlatego, że panuje wolność słowa i każdy ma prawo do wyrażenia własnego zdania? Jakie by ono nie było, ma prawo je wypowiedzieć.

Dnia 09.08.2008 o 11:07, orzech4 napisał:

W Iraku generalnie codziennie giną ludzie... W większości przez swych ''kochanych pobratymców''.


Wiem o tym, ale chodziło mi o okres interwencji w Iraku. Swoją drogą to Rosja ma większe prawo wchodzić do Gruzji (bo w Osetii są jej obywatele) niż USA do Iraku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować