Zaloguj się, aby obserwować  
filip1-1

Walki pomiędzy Rosją a Gruzją!

605 postów w tym temacie

No to ładnie. Abchazja i Osetia Płd. poprosiły Rosję o uznanie ich niepodległości, na co ta na pewno odpowie tak. Poza tym Rosja zrywa kontakty z NATO. Szykuje się wojna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 16:32, ka1diusz napisał:

no tez mi sie ak wydaje i oby nie sprawdzila sie przepowiednia nostradamusa o 3 wojnie
swiatowej

Człowiek jest istotą głupią i we wszystko uwierzy, nawet w przepowiednie Nostradamusa, które pasują do połowy zdarzeń na świecie.

Trzeciej wojny światowej nie będzie, ponieważ Rosja przegrałaby tą wojnę. Rosja nie jest uzależniona od surowców innych krajów, ale jeśli zakręci "kurek z gazem" to będą tracić niesamowite ilości kasy i z trudem będą mogli poradzić sobie np. z inflacją i wysokim niezadowoleniem mieszkańców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze jest zbyt slaba ale jak bede chcieli odbudowac zsrr i podbic panstwa ktore kiedys tam nalezaly to stanie sie mocniejsza a jeszcze jak wejdzie w sojusz z chinami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały problem w tym, że nie możemy mieć 100% pewności jaką broń posiada Rosja... Setki wyrzutni rakiet długodystansowych - co z tego, że dzięki tarczy Ameryka będzie bezpieczna skoro Europa już nie? Może nawet maj broń atomową...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 18:04, Lamb3rt napisał:

Cały problem w tym, że nie możemy mieć 100% pewności jaką broń posiada Rosja... Setki
wyrzutni rakiet długodystansowych - co z tego, że dzięki tarczy Ameryka będzie bezpieczna
skoro Europa już nie? Może nawet maj broń atomową...


i myślisz,że ją użyją ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 18:04, Lamb3rt napisał:

Cały problem w tym, że nie możemy mieć 100% pewności jaką broń posiada Rosja... Setki
wyrzutni rakiet długodystansowych - co z tego, że dzięki tarczy Ameryka będzie bezpieczna
skoro Europa już nie? Może nawet maj broń atomową...

Kto chce tworzyć to, czego namiastką był Czernobyl? Zauważ, że NATO z pewnością posiada więcej głowic z ładunkami atomowymi, ponieważ tych krajów jest po prostu znacznie więcej.
Wejście floty NATO do basenu Morza Czarnego jest typowym znakiem tego, że gdyby podczas tych manewrów Rosja znowu przypuściłaby atak na Gruzję, to NATO nie zachowałoby się tak biernie jak teraz, tylko doszłoby do ochrony portów w Poti przed dalszymi atakami Kacapów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2008 o 18:07, hammerfall87 napisał:

i myślisz,że ją użyją ?


Na pewno nie w celu zgładzenia ludności cywilnej. To się po prostu nie opłaca. Zasiedlanie tych terenów + odbudowa infrastruktury.. Horrendalna kwota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 21:29, Probos napisał:


> i myślisz,że ją użyją ?

Na pewno nie w celu zgładzenia ludności cywilnej. To się po prostu nie opłaca. Zasiedlanie
tych terenów + odbudowa infrastruktury.. Horrendalna kwota.


to jest raczej logiczne :) specjalnie zadałem bo nudne już to się robi z tą bombą nuklearną .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 21:30, hammerfall87 napisał:

to jest raczej logiczne :) specjalnie zadałem bo nudne już to się robi z tą bombą nuklearną


Dokładnie. Co i rusz można napotkać się na wystraszonych obywateli naszego pięknego państwa. :)
PS : Ciekawi mnie tylko, dlaczego mój EDIT do poprzedniego posta nie został dodany. :/ Kurde...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 18:30, Earthshaker napisał:

Kto chce tworzyć to, czego namiastką był Czernobyl?


Nie porównujmy awarii i wycieku w elektrowni atomowej do wybuichu bomby atomowej, bo to dwie zupełnie inne sprawy.

Dnia 22.08.2008 o 18:30, Earthshaker napisał:

Wejście floty NATO do basenu Morza Czarnego jest typowym znakiem tego, że gdyby podczas
tych manewrów Rosja znowu przypuściłaby atak na Gruzję, to NATO nie zachowałoby się tak
biernie jak teraz, tylko doszłoby do ochrony portów w Poti przed dalszymi atakami Kacapów.


Jaki jest cel w ochronie gruzińskich portów przez NATO? Rosja nie zaatakowała NATO - więc Sojusz nie ma powodu, by atakować Rosję. To bardziej pokaz siły, "pamiętajcie, że jesteśmy" - ale czy za tym poszłyby jakieś konkretne działania - szczerze wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NATO też mogło by dać taki znak Rosji "pamiętajcie, że jesteśmy" ,tylko jak zareagowałaby Rosja na te znaki?

Ps. Co czytam podobny temat to wszyscy straszą się nawzajem tymi wszystkimi bombami nuklearnymi, jest coprawda jakieś prawdopodobieństwo, że zostanie użyta, ale niektórzy przesadzają i straszą już końcem świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 22:12, Odi789 napisał:

NATO też mogło by dać taki znak Rosji "pamiętajcie, że jesteśmy" ,tylko jak zareagowałaby
Rosja na te znaki?


To chyba oczywiste, prawda? Znamy ICH politykę. Oni odpowiedzieliby na pewno. Prawda jest taka, że NATO się po prostu boi, bo to mogłoby ( mogłoby) oznaczać III wojnę światową. Rosja, Korea północna, chiny Irak vs. reszta świata.
Nawet jeśli nie, to ,,mała" wojenka by była...

Dnia 22.08.2008 o 22:12, Odi789 napisał:

Ps. Co czytam podobny temat to wszyscy straszą się nawzajem tymi wszystkimi bombami nuklearnymi,
jest coprawda jakieś prawdopodobieństwo, że zostanie użyta, ale niektórzy przesadzają
i straszą już końcem świata.


Masz rację, przesadzają, lecz w przypadku konfliktu zbrojnego prawdopodobieństwo to podnosi się do 60%, co jest o wiele za wysoko.
Co jak co, ale Rosjanie na pewno by sie nie zawahali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 21:41, Arclight napisał:

Nie porównujmy awarii i wycieku w elektrowni atomowej do wybuichu bomby atomowej, bo
to dwie zupełnie inne sprawy.

Przyznam, że wyciek i wybuch bomby to słabe porównanie, ale obie te sprawy kończą się dość podobnie. Czyli sporą radioaktywnością na pewnym obszarze i sporymi stratami w ludziach w jednej chwili i na dłuższy okres czasu.

Dnia 22.08.2008 o 21:41, Arclight napisał:

Jaki jest cel w ochronie gruzińskich portów przez NATO? Rosja nie zaatakowała NATO -
więc Sojusz nie ma powodu, by atakować Rosję. To bardziej pokaz siły, "pamiętajcie, że
jesteśmy" - ale czy za tym poszłyby jakieś konkretne działania - szczerze wątpię.

Mimo, że Gruzja nie należy do NATO, to spełnia dość ważną rolę w handlu ropą naftową i przejęcie Gruzji przez Rosję(co jest dość prawdopodobne) mogłoby źle wpłynąć na cenę czarnego złota przez regulacje pseudo-mocarstwa. Poza tym NATO może chronić porty i statki np. z pomocą humanitarną, jako możliwość zagrożenia ze strony Rosji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehccccccccccc!!! Nudy w tym Gruzińskim kraju :(. Na począyku myślałem o prawdziwej wojnie ale........
Ruscy chciali tylko pokazac kto tu rządzi:(
A ja już myślałem o pięknej atomówce!!!!!!!
Szkoda!!!!!! Będe płakac jeżeli będzie koniec wojny!!!!!
Ja chcę byc Rosjaninem Błeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!
Czemu nie urodziłem się w Rosji mógłbym walczyc dla imperium świata !!!!!!!!!!
Błeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 23:43, cedricek napisał:

To chyba oczywiste, prawda? Znamy ICH politykę. Oni odpowiedzieliby na pewno. Prawda
jest taka, że NATO się po prostu boi, bo to mogłoby ( mogłoby) oznaczać III wojnę światową.
Rosja, Korea północna, chiny Irak vs. reszta świata.
Nawet jeśli nie, to ,,mała" wojenka by była...


NATO się boi, to fakt, nie chcą rozpętać kolejnej wojny światowej. Bali się również Niemiec za rządów Hitlera i pozwalali mu atakować kolejne państwa, ale gdyby ruszyliby z pomocą Polsce w 1939, prawdopodobnie II wojny światowej by nie było. Tak więc czasami jednak warto poprowadzić bardziej stanowczą politykę w stosunku do innych państw, chociaż może to być też niebezpieczne.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2008 o 10:50, łidżet napisał:

ehccccccccccc!!! Nudy w tym Gruzińskim kraju :(. Na począyku myślałem o prawdziwej wojnie
ale........
Ruscy chciali tylko pokazac kto tu rządzi:(
A ja już myślałem o pięknej atomówce!!!!!!!
Szkoda!!!!!! Będe płakac jeżeli będzie koniec wojny!!!!!
Ja chcę byc Rosjaninem Błeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!
Czemu nie urodziłem się w Rosji mógłbym walczyc dla imperium świata !!!!!!!!!!
Błeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!

Przeprowadź się do Rosji, zdobądź obywatelstwo, wstąp do wojska. Sadząc jednak po twojej wypowiedzi, jesteś zwykłym dzieciakiem...

Co do konfliktów - być może będziemy mieli powtórkę z zimnej wojny, kto pierwszy puści za spust. Rosja to kraj, który ma pseudo-monarchię, więc i zdobywanie innych ziem mają we krwi. : /

Dziwię się, że są protesty przeciwko tarczy antyrakietowej. Tak jakby część Polaków nie chciała współpracować z Amerykanami. To co - chcą trzymać z Rosją? Było źle, a jeszcze im z krajem Wuja Sama źle? Zachód przynajmniej oferuje jakąś równość praw oraz sensowniejsze warunki niźli Ruscy, którzy tylko i wyłącznie eksploatowali ze wszystkiego co się dało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować