Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin jednym z głównych autorów zysku Atari

48 postów w tym temacie

Przecież 3,5 mln $ to jest smiech na sali a nie zysk (chyba że dla takiej podupadajacej firmy jak atari , albo dla firmy która dopiero zaczyna działalność)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"No cóż, cieszmy się." w co zdrugim zdaniu nei wyglada dobrze :/

a zysk na wiedzminie cieszy. dobrze to rokuje na kolejne produkcje cdpr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czemu dystrybutorem poza Polską nie został BioWare? Przecież partnerstwo obu firm na taki, poziomie (CDP mówiło, że osobiście znają i lubią się z tymi ludźmi), silnik Aurora, a przede wszystkim dystrybucja gier BioWare w Polsce przez CDP są wystarczającymi powodami. Nie zmienia to jednak faktu, że uratowało to Atrai od upadku (miałem ich pierwszą konsolę, taką czarną z 4 srebrnymi przyciskami, a kontrolerami były standardowe Joystick''i z 2 przyciskami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie grałem jeszcze w "Wiedźmina", ale słyszałem od znajomych, że nie jest złą grą. Natomiast niektórzy z Was mówią co innego. Wydaje mi się, że stworzenie takiej gry jak "Wiedźmin" to dla Polaków strzał w dziesiątkę. Nawet jeśli jest przereklamowana to i tak zyskają na tym i producenci gier i sami gracze. Bo zysk przyczyni się do powstawania nowych, być może coraz to lepszych tytułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Atari wychodzi na prostą, Reloaded robi cracka do Alone in The Dark, taki był plan...

Większość graczy darzy ogromnym sentymentem Atari i tak zostać powinno ;]. Cieszmy się, że firma odbiła się od dna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

juhas -> no tak 3,5 melona DOLCÓW to śmiech na sali niby, a CD Projekt w 2006 właśnie zarobił też 3,5 miliona, tyle że złotych. A to na pewno nie jest ani podupadająca, ani nowa firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 14:00, krzysiek-xxx napisał:

Ciekawe czemu dystrybutorem poza Polską nie został BioWare?

Może dlatego, że BioWare nie zajmuje się wydawaniem gier, a ich produkcją? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

krzysiek-xxx - -> Może po prostu dlatego, że Bio nie jest wydawcą, tylko deweloperem? ;)

edit: O, widzę, że windows00 mnie ubiegł... :)

A Wiesław zacny jest, choć faktycznie, do ideału mu daleko. Ale to jedna z nielicznych gier, które przeszedłem w zasadzie bez żadnych "skoków w bok". To zaś świadczy o tym, że wciągająca jest i dobra być musi. ;) Klimat ma, fabułę niezgorszą, dialogi zajebiste i BN-ów świetnych. Walka po prostu ujdzie, choć animacje chwilami rewelacyjne. Technicznie trochę boli, ale przy zapasie ramu daje radę. I - co najważniejsze - kończąc grę czułem niedosyt, chciałem więcej. Znaczy, jak już mówiłem, dobre musi być. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem tym faktem specjalnie zaskoczony ;-)

Wiedźmin tworzony przez polskie studio CD Projekt był zapowiadany na jednego z najlepszych RPG ostatnich lat. Polacy dopięli swego i udowodnili, że gry robić potrafią - ich produkcja podbiła serca graczy na całym świecie. Zwłaszcza w Polsce, co jest raczej zrozumiane zrobił spory "szał". Rewelacyjna kampania reklamowa, a także sama gra, która też jest świetna sprawiły, że jest to jedna z najpopularniejszych produkcji ostatnich lat w Polsce. Mnóstwo sprzedanych kopii, ogromne zaplecze fanowskie - wszystko wygląda cholernie fajnie, a zarazem optymistycznie. Atari dzięki Wiedźminowi odbiło się od dna, bo wcześniej mieli dość spore straty. Widać, że wydanie Wiedźmina poza granicami Polski przez ich firmę było dla nich bardzo opłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 13:48, Kitel-1992 napisał:

Teraz czekam na THEY, zobaczymy czy się CDPR spisze :)

P.S. Po cichu liczę na wiedźmin 2 lub jakiś porządny dodatek do weń.


They jest autorskim projektem firmy Metropolis. CDPR gdy kupił 51% udziałów Metropolis zaczął im pomagać przy projekcie. Ale gra może być niezła i też na nią czekam (o ile nam wszystkim pójdzie na kompach :). A wracając do tematu: Brawo CD Projekt Red!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować