Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

O ulepszeniach w grafice WoW-a

80 postów w tym temacie

Grafika w tej grze była kluczowa jeśli chodzi o grywalność.

Jeśli dodają nowe bajerki typu Shadery czy co tam innego to gra naprawdę może ucierpieć i ucierpi właśnie ten baśniowy klimat.

Lepiej nie. Przecież nikt nie narzekał na grafikę z WoW''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze dobrze, jak są pewne ulepszenia. Nawet tak niewielkie, jak tutaj, bo w sumie kilka efektów aż tak drastycznie grafiki nie zmienia. Niemniej zawsze coś. Najbardziej przydatne to moim zdaniem zwiększenie zasięgu widzenia, mam nadzieję, że dotyczy to przede wszystkim zasięgu widzenia postaci, bo np. przy takim szybkim przemieszczaniu się na latającym mouncie czasem to widać aż za dobrze, jak postacie pojawiają się z opóźnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby tylko nie przegięli pały z tymi ulepszeniami. Bo jeśli wymagania podskoczą wyraźnie, np. do poziomu Assassin''s Creeda, albo czego innego nowego, to wiele ludzi da sobie spokój. Największy odsetek grających w WoWa ma komputery dość średnie. Im dalej na zachód tym więcej ludu gra na konsolach. W USA jeśli ktoś gra na kompie, to tylko w WoWa :P. A do tego nie było potrzebne nie wiadomo co i lepiej, żeby tak zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem za dodaniem Blood elfom malutkich czerwonych torebeczek a''la Tinkie Winkie, coby było jasno sprecyzowane, z czym mamy do czynienia. Chociaż w sumie ich wygląd już teraz nie pozostawia żadnych złudzeń ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 13:10, Meykan napisał:

Jeśli dodają nowe bajerki typu Shadery czy co tam innego to gra naprawdę może ucierpieć
i ucierpi właśnie ten baśniowy klimat.


Dlaczego miałby niby ucierpieć? Od kiedy to baśniowy klimat ma charakteryzować słaba grafika i brak shaderów?

Dnia 26.08.2008 o 13:10, Meykan napisał:

Lepiej nie. Przecież nikt nie narzekał na grafikę z WoW''a.


Ciekaw jestem na jakich badaniach opierasz swoją tezę ;> Ja znam od groma osób, które są zachwycone zmianami, sam widziałem też filmiki (jak ten co postowałem powyżej) i jeżeli jakąś wpłynie na grę i klimat, to tylko i wyłącznie korzystnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś rzadko spotykam się z osobami, które narzekają na grafikę w World of Warcraft.

Owszem, nie jest ona pierwszej świeżości. Gra została wydana w 2005 roku, jak na tamte czasy graficznie prezentowała się nieźle, ale wszystko z biegiem czasu się zmienia. Obecnie grafika jest po prostu średnia, ale w tej grze liczy się grywalność. Nawet mogłaby mieć gorszą grafikę, a i tak gracze docenili by tą produkcję. Kilka milionów aktywnych kont mówi samo za siebie. Sam raczej nie planuje, aby zacząć grać w tą produkcję. Przesiadłem się na granie na konsoli i nie będę już inwestował w "mój" PC-gaming.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 16:14, master matrox napisał:

Ja jakoś rzadko spotykam się z osobami, które narzekają na grafikę w World of Warcraft.

Owszem, nie jest ona pierwszej świeżości. Gra została wydana w 2005 roku, jak na tamte
czasy graficznie prezentowała się nieźle, ale wszystko z biegiem czasu się zmienia. Obecnie
grafika jest po prostu średnia, ale w tej grze liczy się grywalność. Nawet mogłaby mieć
gorszą grafikę, a i tak gracze docenili by tą produkcję. Kilka milionów aktywnych kont
mówi samo za siebie. Sam raczej nie planuje, aby zacząć grać w tą produkcję. Przesiadłem
się na granie na konsoli i nie będę już inwestował w "mój" PC-gaming.


Zdziwiłem się co do wymagań WoTLK, nie każdego stać na GTX 280 żeby sobie pograć na maxa i to w 40 fps...
Mam nadzieje, że hardware sobie jaja robili z tymi wymaganiami i to nie okaże się prawdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi World of Warcraft nigdy nie imponował. Od początku wydawało mi się to jakieś takie kanciate i mangowate... A potem pojawiło się fenomenalne GW i sprawa szacunku wobec grafiki WoWa została oficjalnie zamknięta ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

neich porpawia ogol bo to praktycznie zalowo - chodzi sie po to by bic mobow ktorzy wygladaja jak patyki - moze te plany wygladaja ciekawo ale czym by byl np crysis na dx 8/9 z efektami z 10 (bez silnika) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakoś tak dziwnie, że grafika w WarCraft-cie III mi się podobała, ale w World of WarCraft już nie. Wiem, że prezentuje się podobnie, ale może to wina tego, że to uniwersum Blizzard-a przeniesiono w świat MMO... Tam większą wagę przywiązuje się do każdego szczegółu w przeciwieństwie do RTS-a. Jestem bardzo ciekaw jak będzie wyglądał WoW po tym remoncie... DirectX 10 to to nie będzie, ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż rewolucji nie ma no miarę tej jaka kiedyś zaszła w EVE Online. Ale i tak dobrze, że coś poprawiają, choć moim zdaniem by się bardzo przydał nowy silnik graficzny na miarę np tego w WAR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co rozpaczać, bo z pewnością będą to zmiany opcjonalne - wszak gra nie może nagle znienacka podnieść swoich wymagań minimalnych. Kto zechce, to je sobie włączy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafika w WoW''ie jest jak najbardziej dobra, ale parę szczegółów mogą dodać, tylko tak by sama stylistyka się nie zmieniła, bo nie chciałbym "Age of conanowej, Guildwarsowej, lieagowej" grafiki, bo właśnie "ta" grafika mnie potwornie nudzi w takich produkcjach ; d.

btw. Jak ktoś nie wie gdzie narzekają na grafę, to niech wejdą na jakąś stronkę choćby GRAM i poszuka newsa o Wow''wie, tam sie znajdzie w komentarzach parę niegrających pajaców którzy narzekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować