Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin Update opóźniony

137 postów w tym temacie

Dnia 16.09.2008 o 23:10, Melchah napisał:

Czy aby wszyscy narzekający nie przesadzają za bardzo? W końcu najważniejsza jest "tradycja", a przesuwanie niemal wszystkiego co się da jest w przypadku CDP częstym zjawiskiem :).


Co by tu nie mówić, masz rację. :) Ale chyba nie jest to ten rodzaj tradycji, z którego CDP powinno czuć się dumne. ;] Ktoś tu mądrze zauważył, że cedepowskie przesuwanie premier staje się zjawiskiem przysłowiowym, a firma wchodzi do potocznego języka graczy, jako synonim niesumienności, amatorszczyzny przy premierach i zasady ograniczonego zaufania. Niezbyt radosna wizja.

Dnia 16.09.2008 o 23:10, Melchah napisał:

Sam ściągnę z netu całość interesujących mnie dodatkowych materiałów, więc chyba na opóźnienie się nie łapię?


Tu nawet nie chodzi o to, że Uptade będzie później. Problem leży w fakcie kolejnego przełożenia. Mi też na dacie premiery tego Uptadu nie bardzo zależy, bowiem mimo, że pre-order zamówiony, do grania mi się aż tak nie śpieszy. Ale CDP, niestety, przesadza. Wszyscy to widzą. Wszyscy komentują. A firma nic sobie z tego nie robi... To, moim zdaniem, błąd. To przełożenie premiery wieńczy dzieło. Dzieło, na które składa się multum informacji i newsów o Wiedźminie ER i przeróżnych ochów i achów na ten temat. Chwała i głęboki pokłon od Wieśka fanów należy się im za to, że przyznali się, iż ich gra nie była idealna i wypuszczają potężną poprawkę. Wielu producentów po premierze olewa totalnie społeczność graczy. Nikt też nie wini ich za to, że tak tę grę rozreklamowują i zachwalają - mimo, że to praktycznie Wiesiek 1.4 w nowym pudełku. Wiadomo, że biznes to biznes, a jeść coś muszą, więc chcą dużo sprzedać. Ale, Słodka Matko Błogosławionej Sumienności I Profesjonalizmu! Jak już się taką potężną machinę wprawia w ruch, to trzeba przedtem sprawdzić, czy ma kółka naoliwione. I czy przypadkiem parę metrów od celu nagle coś jej nie odpadnie. Te parę metrów to tak naprawdę mały pikuś, ale dla wielu zawodem jest wielkim.
I o to tu chodzi. O psucie sobie wizerunku. W efekcie klienci zaczną odchodzić. A mnie to boli. Boli, jako kogoś, kto CDP lubi i darzy sporym szacunkiem - za Wieśka, za wpływ na rozwój polskiej sceny growej i za ogólne podejście do społeczności graczy.
Mam jedynie nadzieję, że dla samych pracowników firmy i "Tych Z Góry" opóźnienie premiery jest także rzeczą smutną i nieprzyjemną. I mam nadzieję, że powodem tego smutku nie jest pogorszenie się sprzedaży, które zapewne w efekcie nastąpi, tylko szczery żal za zawód, który sprawili fanom (nawet tym, którzy nie czekali - jak np. mi). Bo ufam, iż - jak to się ładnie mówi - they care.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 19:06, Executor napisał:

chryste koniec swiata !! bo opoznienie maja. ludzie opamietajcie sie. zachowujecie sie
jak goscie ze stanow spiacych pod namiotem w oczekiwaniu na premiere jakiego gadzetu....



Heh, kolejny który nie rozumie. Pojmijcie dobrzy ludzie, że większość narzekających jest wkurzona nie tyle tym konkretnym zdarzeniem, co postawą firmy jako taką. Ten news pokazuje, że CDP ma od dłuższego czasu problem z dotrzymaniem terminu nawet takiej pierdółki jak wydanie GOTOWYCH już materiałów.

Tą metodą dają do zrozumienia, że jak będą wydawać tytuł na którym kupującemu zależy, to kupujący może się spokojnie spodziewać opóźnienia ogłoszonego w ostatniej chwili.

Już o czymś takim jak zamawianie gier na prezent w sytuacji gdy jest spora szansa, że dojdzie tydzień po urodzinach np. brata lepiej nie wspominać.

Dotarło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam w [siedzisku] serdecznie ten patch ! TAK ! Bo to jest PATCH za, który niby to trzeba zapłacić [kurtyzana]. Wiedźmina kupiłem w dniu premiery w Empiku, ale byłem święcie przekonany że nie będę płacił za AKTUALIZACJĘ. To nie jest World of Warcraft, żeby płacić za oficjalny dodatek ( czyt. nie kilka zmian, a nowy kontynent, system walki, nowy battleground, nowe raidy i instancje i tysiące innych bajerów ), a zwykły PATCH. W cywilizowanym kraju za patcha się nie płaci, więc jak miałem pozytywne wrażenia z Wiedźmina i grupy developerskiej, tak teraz będę sobie grał w Wiedźmina bez patcha pt. "edycja rozszeżona", a CD-Projekt Red gratuluje bezczelności w wyciąganiu kasy. Przykro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 07:43, piratezpl napisał:

A ja mam w [siedzisku] serdecznie ten patch ! TAK ! Bo to jest PATCH za, który niby to
trzeba zapłacić [kurtyzana]. Wiedźmina kupiłem w dniu premiery w Empiku, ale byłem święcie
przekonany że nie będę płacił za AKTUALIZACJĘ. To nie jest World of Warcraft, żeby płacić
za oficjalny dodatek ( czyt. nie kilka zmian, a nowy kontynent, system walki, nowy battleground,
nowe raidy i instancje i tysiące innych bajerów ), a zwykły PATCH. W cywilizowanym kraju
za patcha się nie płaci, więc jak miałem pozytywne wrażenia z Wiedźmina i grupy developerskiej,
tak teraz będę sobie grał w Wiedźmina bez patcha pt. "edycja rozszeżona", a CD-Projekt
Red gratuluje bezczelności w wyciąganiu kasy. Przykro...


Nie rozumiem cię. Przecież patch można ściągnąć za darmo z internetu. Nie musisz niczego kupować. W pudełku jest wiele dodatkowych elementów których nikt ci za darmo nie zrobi i da w prezencie.
A tak w ogóle to widzę że większość ludzi tutaj chyba siedzi przed kompem całymi dniami i oczekuje na wydanie tego patcha. Ludzie świat zewnętrzny też istnieje. Polecam wyjść na świeże powietrze i zostawić ten Internet na kilka dni. Ciekawe ilu z was by potrafiło to zrobić ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórym, to się za przeproszeniem, w dupach poprzewracało.
Na WSZYSTKICH (no, przynajmniej na tych najpopularniejszych, sam sprawdzałem) zagranicznych serwerach o grach, Francuzi, Anglicy, Niemcy, Amerykanie, Włosi, i inne narodowości chwalą CDP Red za to, że wybiło się ponad inne studia, dopieszczając swoją grę. Na Gamespocie, czy Gametrailers, ludzie bez przerwy piszą że polubili "tych polskich chłopaków" za to, że zrobili porządny patch do gry, dodając nowe animacje postaci, questy, rozbudowane rozmowy, zwrócono uwagę nawet na te 10 języków.
I właśnie najważniejsza rzecz : dziękują CDP RED że to wszystko jest ZA DARMO. Że można sobie spokojnie ściągnąć, jeśli już się wcześniej kupiło grę, nie jak takie EA, które każe sobie słono płacić za każdy następny, chociażby najmniejszy dodatek.

A jak to się przedstawia w Polsce ?
Chmary marud pierdzieli, że musi marnować czas na ściąganie, bądź zapłacenie marnych 20 złotych ze wersje z płytami, prosto ze sklepu. Narzeka się na wszystko, mimo że większość osób to bez problemu ściągnęło by ten 1 GB (bo tyle zajmuje sam patch, bez wersji językowych), i ogólnie, jakie to CDPRED ciągnie kasę. Nie bierze się pod uwagę że transport, płyty, marża sklepu i inne materiały potrzebne do dystrybucji tego Update w wersji sklepowej swoje kosztuje, i że CDPRed praktycznie w ogóle na tym nie zarobi, a jeśli, to będzie to śmieszna suma.

No, ale w jakiś sposób trzeba się dowartościować... ten jeden raz, można pobluzgać na rządnych naszych pieniędzy wyzyskiwaczy, i poczuć się kimś ważnym. Jakoś nasi zachodni sąsiedzi potrafili docenić ten gest. Ale nie my.
Żałosne.

Jedyna rzecz, na którą faktycznie można narzekać, to te opóźnienia. Bo to jest nie pierwszy raz, i dotyczy praktycznie każdej gry wydawanej przez CDP. Prawie każda ma jakąś obsuwę. A przecież te wszystkie materiały z nowej edycji są już gotowe, włącznie z patchem. Tym bardziej dziwi, że znowu nie wyrobili się na czas. Krytykę względem opóźnień rozumiem w pełni.
Ale nie głupoty w stylu " płatny patch". Nikt nie musi za niego płacić, wystarczy ściągnąć. Ale pieniacze i tak mają ten fakt głęboko w swoich zwieraczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oh?
Opóźnienie...?
No, tak :) To ci niespodzianka ( ironia).
Czyż CDP nie słynie z tego, że opóźnienia zawsze (no, prawie) się pojawiają?
Mamy powtórkę z EK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 10:42, Darkstar181 napisał:

Niektórym, to się za przeproszeniem, w dupach poprzewracało.
Na WSZYSTKICH (no, przynajmniej na tych najpopularniejszych, sam sprawdzałem) zagranicznych
serwerach o grach, Francuzi, Anglicy, Niemcy, Amerykanie, Włosi, i inne narodowości chwalą
CDP Red za to, że wybiło się ponad inne studia, dopieszczając swoją grę. Na Gamespocie,
czy Gametrailers, ludzie bez przerwy piszą że polubili "tych polskich chłopaków" za to,
że zrobili porządny patch do gry, dodając nowe animacje postaci, questy, rozbudowane
rozmowy, zwrócono uwagę nawet na te 10 języków.
I właśnie najważniejsza rzecz : dziękują CDP RED że to wszystko jest ZA DARMO. Że można
sobie spokojnie ściągnąć, jeśli już się wcześniej kupiło grę, nie jak takie EA, które
każe sobie słono płacić za każdy następny, chociażby najmniejszy dodatek.

A jak to się przedstawia w Polsce ?
Chmary marud pierdzieli, że musi marnować czas na ściąganie, bądź zapłacenie marnych
20 złotych ze wersje z płytami, prosto ze sklepu. Narzeka się na wszystko, mimo że większość
osób to bez problemu ściągnęło by ten 1 GB (bo tyle zajmuje sam patch, bez wersji językowych),
i ogólnie, jakie to CDPRED ciągnie kasę. Nie bierze się pod uwagę że transport, płyty,
marża sklepu i inne materiały potrzebne do dystrybucji tego Update w wersji sklepowej
swoje kosztuje, i że CDPRed praktycznie w ogóle na tym nie zarobi, a jeśli, to będzie
to śmieszna suma.

No, ale w jakiś sposób trzeba się dowartościować... ten jeden raz, można pobluzgać na
rządnych naszych pieniędzy wyzyskiwaczy, i poczuć się kimś ważnym. Jakoś nasi zachodni
sąsiedzi potrafili docenić ten gest. Ale nie my.
Żałosne.

Jedyna rzecz, na którą faktycznie można narzekać, to te opóźnienia. Bo to jest nie pierwszy
raz, i dotyczy praktycznie każdej gry wydawanej przez CDP. Prawie każda ma jakąś obsuwę.
A przecież te wszystkie materiały z nowej edycji są już gotowe, włącznie z patchem. Tym
bardziej dziwi, że znowu nie wyrobili się na czas. Krytykę względem opóźnień rozumiem
w pełni.
Ale nie głupoty w stylu " płatny patch". Nikt nie musi za niego płacić, wystarczy ściągnąć.
Ale pieniacze i tak mają ten fakt głęboko w swoich zwieraczach.



Stary szacunek dla twojej wypowiedzi dobrze mówisz.
A ze jest update opóźniony no to chyba świat przesto nie zginie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mniejsza o opóźnienia. nie w tym, to przyszłym tygodniu można zagrać, albo wcale - świat nie zginie.

zdenerwowało mnie co innego: 14 przyszło przypomnienie, o tym, żeby zapłacić za Update Preorder. no spoko zapłaciłem. a już 16 bezczelnie informują o opóźnieniu? jakbym wiedział to bym nie zapłacił - to miało być dla wygody, a tak mam wybór ściągnąć albo nie grać do Bożego Narodzenia, bo czas wolny się kończy.

można się dziwić, że z tego powodu jest jakieś wielkie halo, ale jeśli ktoś nie umie wyciągać wniosków z własnych błędów (Preorder Edycji Kolekcjonerskiej - i wielkie oficjalne kajanie się na pokaz), to zasługuje i na ostre słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LOL, jak to zwykła mawiać współczesna młodzież. Większość komentujących ostro "soli", że się tak wyrażę delikatnie. Cóż to za brednie o "porażce", "żenadzie", "olewaniu" itd? Czyżby pomiędzy wcześniejszym a nowym dniem premiery ktoś przewidział koniec świata, że tak się wam spieszy?

Niektórym ćwierćinteligentom wydaje się chyba, że ktoś w CDP pomyślał "No tak, coś za dobrze nam idzie, zbyt pozytywne opinie zbieramy. Mam pomysł, weźmy te leżące od tygodnia, gotowe do kupna Update''y i przytrzymajmy jeszcze parę dni, na złość tym żałosnym fanom!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, zamówiłem Wiedźmin Update i Warhammera Online, niestety samego WAR''a mi nie wyślą, a klucza head-startowego też nie dostałem ponieważ wybrałem wysłanie towaru za pobraniem. Pisałem do pomocy technicznej, ale nic konkretnego mi nie odpisali. Co prawda mógłbym grę kupić gdzie indziej, a tej przesyłki nie odbierać, ale nie chcę być chamski...
No cóż, nie samymi grami człowiek żyje więc będzie trzeba jakoś przeżyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 22:26, Mimizu napisał:

LOL, jak to zwykła mawiać współczesna młodzież. Większość komentujących ostro "soli",
że się tak wyrażę delikatnie. Cóż to za brednie o "porażce", "żenadzie", "olewaniu" itd?
Czyżby pomiędzy wcześniejszym a nowym dniem premiery ktoś przewidział koniec świata,
że tak się wam spieszy?


Tu nie chodzi konkretnie o TEN Update, tylko o całą politykę CDP odnośnie Wiedźmina (i pewnie nie tylko). O cały miesiąc przełożyli edycję premierową, co akurat złą rzeczą może do końca nie było, ale za to nie wyrobili się z wysyłaniem edycji kolekcjonerskiej w preorderze (co jest karygodne, bo preorder, jak sama nazwa wskazuje, polega na tym, że zamawiający dostaje grę przed oficjalną jej premierą). Poza tym spóźniali się z każdymi patchami, edycja rozszerzona została z marca przełożona najpierw na maj, a potem na bliżej nieokreślony termin i obiecano, że podadzą datę wydania w przeciągu chyba dwóch tygodni, przy czym trzeba było czekać na ogłoszenie terminu do końca lipca. No i teraz nie wyrobili się z updatem. Tu nie chodzi o sam update, którego zawartość i tak pewnie znacząca część graczy ściągnie wcześniej z internetu. Tu chodzi o to, że CDP ciągle łamie dane graczom obietnice, stale zrzucając to na tłocznie, to na problemy z EULA itd. I nie pomyślą, żeby dawać sobie więcej czasu na wydanie jakiejś edycji czy patcha, tylko wciskają kit. Bez update''a da się przeżyć, ale ze świadomością, że firma ma klienta gdzieś, to już nieco trudniej, zwłaszcza że CDP to jeden z najbardziej znaczących dystrybutorów gier w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będę tego strasznie przeżywać, bo Update chciałem kupić przy okazji w promocyjnej cenie (w Wiedźmina z rozszerzeniem i tak bym pewnie zagrał dopiero za kilka tygodni najwcześniej). Problem w tym, że jeżeli wersja pudełkowa opóźni się do połowy (lub końca) przyszłego tygodnia, to będzie niedobrze. Wszystko dlatego, że zamawiałem razem Crysis Warhead i rozszerzenie do Wiedźmina. Teraz zamiast móc odebrać to w piątek, wysyłka zamówienia do punktu odbioru się opóźni, a ja w przyszłym tygodniu wyjeżdżam. Tym sposobem nie odbiorę zamówienia na czas z nie swojej winy i pewnie przyjdzie mi drożej za to wszystko zapłacić w późniejszym terminie. Muszę jakoś anulować, bo inaczej nie ma to sensu.

Jedno mnie wnerwia: to się raptem okazało? CDP olewa klientów, bo stawia ich przed faktami dokonanymi. Zamiast uprzedzić wcześniej, to robi to na ostatnią chwilę. Podobnie w przypadku STALKER: Czyste Niebo - nawet nie napiszą kiedy orientacyjnie ukaże się następny patch. I nie wiadomo czy grać w zbugowaną grę, bo następna poprawka za miesiąc, czy czekać jeszcze, bo wyjdzie za 2 dni i zlikwiduje nam poprzednie save''y :P Oczywiście w skali dorosłego życia są to duperele, ale irytujące. Zwłaszcza, że gry pochłaniają sporo wolnego czasu, a tego nie ma za wiele.

Ludzie: komunikacja to podstawa!

PS. W sklepie do tej pory nie pojawił się mój negatywny komentarz dotyczący STALKER: Czyste Niebo. Cenzura robi swoje - same "och" i "ach"!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"(...)preorder, jak sama nazwa wskazuje, polega na tym, że zamawiający dostaje grę przed oficjalną jej premierą"

Nazwa wskazuje, że zamawiasz (wpłacasz całą kwotę lub zaliczkę) dany produkt przed jego oficjalną premierą (np. w sklepach.) często w promocyjnej cenie. To, że ewent. dostaniesz daną rzecz wcześniej, to często czysty przypadek lub grzeczność ze strony dystrybutora. "Preorder" nie równa się "dostanę wcześniej niż wszyscy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale zapomniałem :|

Ciekawe kiedy na gram.l zorientują się, że premiera Fallout 3 w Europie ma nastąpić "trochę" później niż 6 października. Teraz reklamują preorder, a 5ego napiszą że premiera opóźniona o 3 tygodnie i znowu ludzie będą mięsem rzucać - ręce odpadają. Czy na gram.pl pracują wolontariusze?!

PS. W sklepie nadal jest napisane, że wysyłka Wiedźmin Update nastąpi 18 września :) Tylko ceny 15zł już nie ma, więc chyba nie będę anulować swojego zamówienia i poczekam parę dni :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tragedia. Oczywiście dopiero teraz się zorientowali, że nie dadzą rady i coś jest nie tak. Kupiłem w przedpłacie Warhammera ciesząc się, że pogram niemal od dnia premiery. Zauważyłem Wieśmin update za 14zł to też kupiłem, ot, zaszaleć chciałem. Ładny prezent mi CPD sprzedało, cudnie...
Oczywiście, w związku z opóźnieniem nie oferują najmniejszej rekompensaty, no bo po co. Żeby chociaż przysłali w dwóch paczkach, no już NAWET pocztą a nie kurierem... Tylko po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich obrońców i agresorów odnośnie Wiedźmina ER czy też Update. Chociaż osobiście będę bronił tej produkcji, to mam po kilka słów do obu stron. Oczywiście jako konsument mam prawo żądać na czas danego produktu (a co mnie tam obchodzi, że tłocznia nie dała rady czy coś - powinni przypilnować), zwłaszcza jeśli był zapłacony z góry. Po drugie: z jakiej racji premiera zachodnia odbyła się wcześniej niż europejska (w końcu to Polska gra)?! Ale patrząc na to z dystansu to jednak warto poczekać i dostać produkt w pełni gotowy. Spójrzcie na studio Blizzard i jego produkcje - sam War Craft III ile razy miał przekładaną premierę? Ludzie też jęczeli, jęczeli, ale kiedy w końcu została wydany stał się od razu arcydziełem i legendą, a wszyscy frustraci nagle zostali "wniebowzięci". Myślę, że w przypadku Wiedźmina będzie to samo. Zostawmy chłopaków i dziewczyny z CD Projekt w spokoju, niech wydadzą ten Update później ale bez żadnych błędów. Już sobie wyobrażam reakcję gramowiczów jak by w tym pośpiechu CDP nie umieściło jakichś plików w materiale czy coś w tym stylu. W każdym razie ja osobiście jestem Wiedźminem zachwycony i myślę, że każdy dodatek do niego jest wart czekania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko że to ''póxniej'' to już się opóźnia o kilka miesięcy .. tak jak pisałem.. drugi kotor był robiony w ROK. a tutaj rok nie starczył na zrobienie durnego patcha. obojetnie jak duzy on by nie był..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować