Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Retrogram - Anachronox, wielki zapomniany

15 postów w tym temacie

gram.pl

Daikatana to miliony dolarów wydanych na produkcję, promocję i rozbuchany marketing. W tle, bez rozgłosu, Tom Hall tworzył przez lata swój projekt, który miał szansę stać się jedną z najlepszych gier wszechczasów. Miał szanse, dopóki idąca na dno produkcja Romero nie pociągnęła go za sobą. Nazywał się Anachronox.

Przeczytaj cały tekst "Retrogram - Anachronox, wielki zapomniany" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

grę ostatnio zainstalowałem na laptopie grafika jednak daje w zęby z kopa, niestety zestarzała się okropnie. Jakoś niezbyt mi początek podpadł, ale skoro autor tak zachwala, sprawdzę co dalej.
A ten fragment o wymarłej rasie obcych, skoku technologicznym i odkryciu obcych - skądś znane, co? ;) Ale ściąga ten Bioware :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smutno i miło zarazem. Miło, że ktoś tchnął w grę komputerową tak wiele życia, galeria towarzyszy jest naprawdę miażdżąca, a smutno wiadomo dlaczego - nie można się cieszyć tą grą w pełni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No grafa daje już dziś po oczach, ale to podrasowany silnik QII. Mocno podrasowany, za co też swoją drogą brawa dla ekipy się należą. A początek jest, niestety, zbyt spokojny i monotonny - to fakt. Ta gra wymaga jednak na początku sporo cierpliwości, ale później wynagradza ją z nawiązką. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam gdzieś jeszcze płyty z "Clicka!", może jak znajdę czas to uda mi się spróbować jeszcze raz ją odpalić. Jak w poście powyżej odrzucił mnie nudny początek, brak zapowiedzi czegoś szczególnego. No i ta technologia w fabule:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"I shall kill you... with DEATH!" Tak, to były piękne czasy. Świetna kombinacja mechaniki z japońskich RPG z fabułą godną Zachodu... Grafika może owszem daje się we znaki, ale tylko trochę, za to muzyka i oczywiście genialne dialogi to cud, miód i orzeszki w jednym! Jest to też tytuł, dla którego warto zaopatrzyć się w poradnik, chociażby z GameFaq''s, bo podczas kierowania się tylko głównym wątkiem można stracić naprawdę wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Anachronoxa z Clicka i muszę powiedzieć, że wtedy się od tego odbiłem. Być może dlatego, że gorzej znałem angielski :P Jeżeli tak mocno chwalą, to trzeba dać drugą szansę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Anachronox to jedna z tych gier, która pokazuje jak wyglądać powinny wszystkie gry. A raczej jak by wyglądały gdyby świat był miejscem doskonałym. Jest kilka takich perełek, które są niesamowite, a przeszły bez echa. Inny przykład to Archimedean Dynasty. Eh szkoda bo Anachronox miał mieć jeszcze dwie części i od początku miał być trylogią. To co zrobiono z sequelami AD woła o pomstę do nieba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowo ostatnio odkryłem w jednym sklepie internetowym dostępny Anachronox i zdecydowałem się zakupić. Sądząc po artykule, nie pożałuję. Szkoda, wielka szkoda, że gry nie dokończono...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Była całkiem całkiem, nienajgorszy humor, momentami trochę zakręcony(jak choćby 2 członków ekipy czy etap "komiksowy", czy motyw z szukaniem "prezentu" za informacje) i udziwniający fabułę, w dość pozytywny sposób. A sam początek też niezły, gdy odwiedzają nas starzy znajomi i zabierają na wycieczke przez okno ;) Pare niezłych zwrotów fabuły - w tym przy samym końcu, generalnie historia była całkiem dobra.

Przy tym system walki wzorowany na japońskich RPGach, bez jakże irytujących randomowych walk co 2 zakręt. System z robaczkami mógłby być bardziej dopracowany, miał potencjał, ale niewykorzystany.

W sumie, fajna gierka, bez niesamowitych rewelacji, ale dobra zabawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2008 o 20:39, Fomorian napisał:

Przypadkowo ostatnio odkryłem w jednym sklepie internetowym dostępny Anachronox i zdecydowałem
się zakupić. Sądząc po artykule, nie pożałuję. Szkoda, wielka szkoda, że gry nie dokończono...


Nie zapomnij się pochwalić wrażeniami.


PS. Kiedy update rankingu? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 02:42, Vojtas napisał:

> Przypadkowo ostatnio odkryłem w jednym sklepie internetowym dostępny Anachronox
i zdecydowałem
> się zakupić. Sądząc po artykule, nie pożałuję. Szkoda, wielka szkoda, że gry nie
dokończono...

Nie zapomnij się pochwalić wrażeniami.


PS. Kiedy update rankingu? :P


Pisałem przeca, że z powodów niezależnych opublikuję dopiero w niedzielę :P Już gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a ja mam prośbę - czy można by było umieścić najnowsze artykyły z tego działu w ogólnym spisie Retrogramu? Bo jest niezwykle trudno ogarnąć je wszystkie, szczególnie, gdy ktoś ma zaległości (jak ja :P).

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam gra pod względem fabularnym i humorystycznym jest prawdziwą perełką, perłą z lamusa.

Właśnie niedawno miałem okazję skończyć i najbardziej irytujące były walki z niemożliwością ominięcia animacji kombosów. Były też problemy ze stabilnym działaniem gry - trzeba było obniżyć taktowanie procesora ^^.

Na koniec posta, prezent:
http://www.archive.org/details/JakeHughesAnachronoxTheMovie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować