Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Diablo III z automatycznym podnoszeniem statystyk postaci

170 postów w tym temacie

Dla mnie nie ma to większego znaczenia - ot lubię diablo, ale nie jestem aż takim fanem, żeby to na mnie zrobiło duże wrażenie. Jeśli to pomoże i gra stanie się jeszcze bardziej wciągająca, to nie mam nic przeciwko.
W WoWie to działało całkiem nieźle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2008 o 20:20, Ancient Lord napisał:

Dla mnie nie ma to większego znaczenia - ot lubię diablo, ale nie jestem aż takim fanem,
żeby to na mnie zrobiło duże wrażenie. Jeśli to pomoże i gra stanie się jeszcze bardziej
wciągająca, to nie mam nic przeciwko.
W WoWie to działało całkiem nieźle...


Najbardziej bawi mnie to, że część mechaniki tworzenia postaci a nawet samych czarów WoW sciągnął, o ile można tak powiedzieć, z D2 teraz robią D3 i będzie ściągał odmienne rozwiązania z WoW''a:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2008 o 20:27, Afgncap napisał:

> Dla mnie nie ma to większego znaczenia - ot lubię diablo, ale nie jestem aż takim
fanem,
> żeby to na mnie zrobiło duże wrażenie. Jeśli to pomoże i gra stanie się jeszcze
bardziej
> wciągająca, to nie mam nic przeciwko.
> W WoWie to działało całkiem nieźle...

Najbardziej bawi mnie to, że część mechaniki tworzenia postaci a nawet samych czarów
WoW sciągnął, o ile można tak powiedzieć, z D2 teraz robią D3 i będzie ściągał odmienne
rozwiązania z WoW''a:P



Tego, że WoW ściągał od D2 nie wiedziałem ;), ale jeśli rzeczywiście tak jest to pojawiła się śmieszna sytuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem zadowolony z takiego obrotu sprawy.
Kiedy pierwszy raz grałem w D2 to schrzaniłem sobie postać tak, że na wyższych poziomach było dość ciężko.
To wcale nie było fajne.

Teraz nie będę się o to musiał martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2008 o 20:39, Konował napisał:

Jestem zadowolony z takiego obrotu sprawy.
Kiedy pierwszy raz grałem w D2 to schrzaniłem sobie postać tak, że na wyższych poziomach
było dość ciężko.
To wcale nie było fajne.

Teraz nie będę się o to musiał martwić.


To będzie dobre rozwiązanie dla żółtodziobów, czyli między innymi mnie ;p W sumie nie łapałem się zbytnio w statach Diablo 2. Grałem barbarianem i wszystko pakowałem w siłę i witalność, raz po raz pukając jeden punkt w zręczność. Nie wiem czy to był dobry wybór...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Taaak, to jest złe i każdy kto myśli inaczej powinien płonąć na stosie...

Wiesz, nie przyszło by mi to do głowy, ale obiecuję to rozważyć... ;]

Nawet jeśli na wyższych poziomach szło się tylko w 2 statystyki... to co z tego? Barbarzyńca nie potrzebował dużo many, a Czarodziejka nie potrzebowała zbyt wiele siły, tak była skonstruowana gra. Ważne, że mogłem dać w co mi się podoba. Teraz słyszę, że odbiorą nam tę wolność wyboru. To ma być zaleta?

Fakt, że do premiery zapewne jeszcze długo, ale tę wieść traktuję jako oficjalną. Może jeszcze się coś zmieni, nie wiem, to wtedy pogadamy. Na razie mówią mi: będzie automatyczne podnoszenie statystyk. Tak naprawdę to czytałem już o tym kilka dni temu, ale wtedy były to jeszcze pogłoski, i nie przejmowałem się tym. Natomiast oficjalne stwierdzenie wywołuje już pewną, heh... reakcję, jak widzicie.

Pozwolicie zatem, że zadam pytanie. Skąd przeświadczenie, że to gra będzie wiedziała lepiej, w co ładować punkty? Bo mnie się wydaje, że nie będzie. To ja wiem, jak ma wyglądać moja postać. To ja wiem, ile będę chciał mieć życia, a ile będę potrzebował many na używanie umiejętności, które ja potem wybiorę. To ja mam lepszą umiejętność planowania. To ja lepiej wiem, co ja sam chcę. Ja, Ty, Wy, My wszyscy. Nie gra. Gra prawdopodobnie będzie miała po jednym archetypie na klasę - trochę jak auto level-up w NWN. A jak pierwsza postać nie wyjdzie, to trudno, zrobi się nową. Poza tym, wydaje mi się, że naprawdę trudno zrobić postać kompletnie zepsutą... zaś pierwsza najprawdopodobniej będzie niedoskonała. Wiadomo. Nie szkodzi.

Edit: No właśnie, auto level-up. Ależ ja ciemny... dlaczego wcześniej o tym nie pomyślałem? Nie mogliby ludzie z Blizzarda zrobić po prostu małego, *opcjonalnego* przycisku "Auto Level-Up", osobno przy atrybutach i umiejętnościach? Czy takie rozwiązanie nie zadowoliłoby wszystkich? To przecież nie problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ja osobiście zrobiłbym tak dla żółtodziobów dał możliwość automatycznego przydzielania statsów a dla wyjadaczy manualnego nie byłoby nic na siłę i każdy byłby zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wy nie rozumiecie, ze cały system rozwoju postaci będzie zupełnie inny ? nie chodzi o to, ze będzie auto lvl up , tylko o to, ze juz nie będzie 4 statystyk w które mogliśmy pakować a zamiast tego będzie coś innego. Trochę wyobraźni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To czego większość ludzi oczekuje od rozwoju postaci w tej grze to możliwość rozwijania tej samej klasy na wiele sposobów. Przydzielanie punktów do poszczególnych atrybutów nie dawało takich możliwości - nie miało to takiego wielkiego znaczenia, a bardzo często było przyczyną kłopotów. To nad czym skupiali się gracze to wymyślenie skutecznych połączeń umiejętności co samo w sobie było bardzo ciekawe. Natomiast rozdawanie punktów to przeważnie było standardowe i nie miało większego wpływu na grę - o czym świadczy fakt iż w 99% przypadków atrybuty były zależne od klasy, a nie od decyzji jakich skilli będziemy używali.

Jeśli o mnie chodzi to system umiejętności z diablo2 ssał pałkę, ale to już inna sprawa. Patch 1.9(chyba), bardzo go poprawił to jak dla mnie było to o wiele za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi też ten system sie nie podobał, grajac czarodziejką do 30 lvl trzeba było oszczędzać punkty na skilla z 30 poziomu, a jak sie do niego dochodziło to sie juz pakowało tylko w niego, nuda jak nie wiem co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<lol> Będę się powtarzał ale.... do malkontentów nie podoba się nie graj nie czytaj newsów nie komentuj olej diablo 3 sikiem prostym a nie płacz bo ja już tego płakania znieść nie mogę bo nie ma nekro bo nie ma statystyk bo nie takie kolory ...weźcie się straćcie bo nie "zniese" ;p producent i tak się waszym lamentem nie przejmie i zrobi grę tak jak uzna za stosowne bo on się zna na tworzeniu gier nie wy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra będzie dobra nawet jeśli nie fanatycy diablo i tak powiedzą że tak, bynajmniej wolałbym mieć możliwość zepsucia postaci lub nie ;).Mogli by dodać opcję automatycznego rozdawanie statsów przed rozpoczęciem gry i byłoby ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

super, mamy już WoW w grafice, WoW w rozwoju postaci, uproszczone sterowanie jakby "point and click" było zbyt skomplikowane. Blizzard zaczyna dziwaczyć. A można by po prostu dać w karcie postaci po awansie guziczek "recomend" czy "autolevel" i po bólu. Ewentualnie okazało się to zbyt obciążające dla samej rozgrywki w trakcie to taka opcja mogłaby być dostępna przy tworzeniu postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ładnie spłycają i tak niezbyt skomplikowana rozgrywkę. Super:( Teraz tylko port na konsole i sukces murowany. Nie za dużo w tych nowych grach efektownej grafiki i uproszczonej rozgrywki? A już wiem to ma dotrzeć do amsowego odbiorcy i się sprzedać. No i zrobi to, ale ja chyba pozostanę przy Sacred: gold, Diablo jakoś mnie odrzuciło jakiś czas temu.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to bardzo przemyślane rozwiązanie. Oczywiście większość "pr0" i fanatyków Diaboła Drugiego będzie teraz pluła na sam widok loga Diablo III i jęczeć będzie, że Blizzard schodzi na psy, ale kto by tam ich słuchał. ;-) Rozwiązanie na pewno przypadnie do gustu początkującym graczom tudzież osobom, którym system atrybutów mocno przeszkadzał. W sumie Diablo na tym nie ucierpi, bo i bez rozwijania tych 5 atrybutów w Diablo byłoby dużo możliwości rozwoju. Oczywiście zawsze można zostawić przydzielanie punktów do 5 cech i dodać możliwość automatycznego przydzielenia ich do cech wg. klasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze cos napisze do wiekszosci w tym temacie. Uwazacie, ze teraz Diablo bedzie dla dzieci? Bo jest nadmiernie upraszczany, i ma delikatna cukierowa grafike? Upraszczanie to wyrazny uklon w strone mniej "hardcorowych" graczy - czyli ludzi starszych, dojrzalych ktorzy zarabiaja na siebie. W grach online najbardziej hardcorowy gracz to zdecydowanej wiekszosci "gowniarz", ktory nie ma obowiazkow i moze pozwolic sobie na tzw. no-life. Wiec Blizzzard raczej celuje do starszej grupy wiekowej. Jasne jest to, ze probouje rowniez przyciagnac jak najwiecej graczy bo chca zarobic - jak w sumie kazdy na rynku.

Dodam rowniez, ze cukierkowosc grafiki to kolejny stereotypowy, niedorzeczny, argument. Bo grafika pod wzgledem technicznym jest genialna.. ta fizyka itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2008 o 14:01, Dzikq napisał:

Jeszcze cos napisze do wiekszosci w tym temacie. Uwazacie, ze teraz Diablo bedzie dla
dzieci? Bo jest nadmiernie upraszczany, i ma delikatna cukierowa grafike? Upraszczanie
to wyrazny uklon w strone mniej "hardcorowych" graczy - czyli ludzi starszych, dojrzalych
ktorzy zarabiaja na siebie. W grach online najbardziej hardcorowy gracz to zdecydowanej
wiekszosci "gowniarz", ktory nie ma obowiazkow i moze pozwolic sobie na tzw. no-life.
Wiec Blizzzard raczej celuje do starszej grupy wiekowej. Jasne jest to, ze probouje rowniez
przyciagnac jak najwiecej graczy bo chca zarobic - jak w sumie kazdy na rynku.

Dodam rowniez, ze cukierkowosc grafiki to kolejny stereotypowy, niedorzeczny, argument.
Bo grafika pod wzgledem technicznym jest genialna.. ta fizyka itd.


Piszesz kompletne bzdury ja gram max 2 x w tygodniu bo nie mam czasu na to a wole zeby gra byla bardziej skomplikowana, nawet h&s, jak chcesz casualowych produkcji to sobie kup konsole, bo gra uproszczona nie trafia do ludzi starszych ale odmóżdżonych, nie trzeba myśleć nie trzeba planować najlepiej od razu wróćmy do celowniczków wystarczyło tylko klikać normalnie niebo dla gracza XXI wieku. Poza tym grałem w każdą grę jaką Blizzard wypuścił i teraz przynajmniej po zapowiedziach widać niepokojące tendencje, nie dziw się więc, że starzy wyjadacze obawiają sie, że Blizz zrobi D3 na podobieństwo Fallouta 3 uproszczonego do bólu błyszczącego jedynie akcja i grafika, za to pozbawionego głebi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanówmy się. Plujecie krwią, bo zabrano wam możliwość rozdawania paru punktów, które tak naprawdę niewiele wnosiły. Kilkanaście, kilkadziesiąt punktów życia, many, albo jeden dwa punkty obrażeń, może ktoś chciał nie mieć zeza to dawał w zręczność. Tak naprawdę to to jest drobiazg. Patrząc pod tym względem można i powiedzieć, że nie ma potrzeby zabierać tego drobiazgu. Ok, nieważne. Krzyczycie jakie to jest złe ze strony Blizza, ale może by tak się zastanowić nad przyczynami "tego wyboru"? Przeszedłem Diablo i Diablo 2, ale nigdy nie byłem wyjadaczem i się nie znam na sub klasach czy innych tego typu rzeczach, ale jestem pewien, że Blizzard pomyślał, aby nie odbierać wam przyjemności z "tworzenia" odmiennej klasy. Teraz drzewo umiejętności składa się przeważnie z main skilli i pobocznych ulepszających ją. Teraz jest ich o niebo więcej i plus runy to da naprawdę dużą gamę możliwości.

We wszystkim jest jakiś powód, a jak widać to, że upraszczają jedną rzecz, nie oznacza, że upraszczają całą grę...

http://diablowiki.net/Wizard_skills

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Piszesz kompletne bzdury ja gram max 2 x w tygodniu bo nie mam czasu

Napisalem wyraznie "wiekszosci", a nie wszyscy.

> kup konsole, bo gra uproszczona nie trafia do ludzi starszych ale odmóżdżonych, nie trzeba
> myśleć nie trzeba planować najlepiej od razu wróćmy do celowniczków wystarczyło tylko
> klikać normalnie niebo dla gracza XXI wieku. Poza tym grałem w każdą grę jaką Blizzard
> wypuścił i teraz przynajmniej po zapowiedziach widać niepokojące tendencje, nie dziw
> się więc, że starzy wyjadacze obawiają sie, że Blizz zrobi D3 na podobieństwo Fallouta
> 3 uproszczonego do bólu błyszczącego jedynie akcja i grafika, za to pozbawionego głebi.

To moze dam Ci przyklad. WoW - gra uproszczona bo nie ma statystyk, za to jest glowny nacisk na umiejetnosci, talenty (i pewnie wiele wiecej, bo gralem tylko chwile) i jest cukierkowata. Gra w nia 11mln "odmozdzonych" ludzi?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować