Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Diablo III z automatycznym podnoszeniem statystyk postaci

170 postów w tym temacie

Mnie taki system się podoba. Po prostu stawiają na radochę płynącą z siekania. Nie trzeba myśleć o takich pierdołach jak statystyki :P. Jak w Dungeon Siege.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2008 o 13:48, bartoszd napisał:

dziwi mnie szczerze mówiąc takie podejście osób, które to twierdzą, iż zmiany wniesione
w D3 (niekoniecznie wszystkie) są złe itd... Moim zdaniem jest to po prostu śmieszne
z prostego powodu - NIKT NIE GRAŁ W DIABLO 3, więc jakim prawem ktoś skreśla jakąś, powiedzmy,
innowacyjność?
czy Blizzard dał ciała z jakąkolwiek grą? nie wydaje mi się;) więc może tak jakiś kredy
zaufania hm? jest to jednak z nielicznych firm (baardzo nielicznych), która stara się
dopieścić swoje tytuły i dba o nie przez wiele kolejnych lat heh. Apeluję więc o większa
rozwagę z bezpodstawnym krytykowaniu gry o której tak naprawdę za wiele nie wiadomo heh;)
pozdrawiam


Może nie będzie to tak jak w przypadku Fallouta3 gdzie gracze wyrażali swoje obawy (mimo iż nie grali) a coraz nowsze informacje tylko to potwierdzały. Tez krzyczano "nie graliście to się nie wypowiadajcie".
Z tą informacją odnośnie automatycznie rosnących statystyk - chodzi o ograniczanie gracza, jego taktyk czy zaniechania jakiegokolwiek planowania na przyszłość względem jego postaci "bo my wiemy jak to zrobić".
No i jeszcze coś - takie coś uwłacza inteligencji graczy, rozumiem doskonale że nie chce się nikomu ręcznie podnosić statystyk w takim Dungeon Siege czy Mass Effect bo jest drużyna. Ale przy jednej postaci? Hell no!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2008 o 13:48, bartoszd napisał:

dziwi mnie szczerze mówiąc takie podejście osób, które to twierdzą, iż zmiany wniesione
w D3 (niekoniecznie wszystkie) są złe itd... Moim zdaniem jest to po prostu śmieszne
z prostego powodu - NIKT NIE GRAŁ W DIABLO 3, więc jakim prawem ktoś skreśla jakąś, powiedzmy,
innowacyjność?


Bo to nie innowacyjność takim prawem :) coś mówią a znamy to z innych gier więc można śmiało ocenić pomysł i nastawienie na grę.

Oczywiście jak diablo będzie jak zawsze tępą nawalanką a na dodatek pozbawioną już tych statystyk dotrze do graczy dla których nawet budowanie postaci jest za trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tam :)
Zmieńmy nazwę na World of Diablo III i będzie w porządeczku:):):)
Typowy warrior będzie tankiem, barbarzyńce zmienimy w DPS''a a czarodziej będzie spamował fireballami, aż miło :):):):)
Dodamy jeszcze tylko niemożliwość noszenia wszystkich rodzajów pancerzy i broni przez wszystkie klasy i będzie można powiedzieć, że to taki WOW lite :):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaufajmy Blizzardowi. Wiele razy wszyscy burzyli się z powodu zmian sprzecznych z "własnym widzimisię fanów" ale z czasem okazuje się, że były to decyzje bardzo przemyślane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2008 o 14:32, palpatine napisał:

Zaufajmy Blizzardowi. Wiele razy wszyscy burzyli się z powodu zmian sprzecznych z "własnym
widzimisię fanów" ale z czasem okazuje się, że były to decyzje bardzo przemyślane.


No mało kiedy były to decyzje przemyślane.. chociaż parę się trafiło :). Na szczęście blizzard to też firma która dużo obiecuje ale część z tego potem się nie pojawia :) więc można na to liczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni, ale podnosiłem ręcznie wszystkie staty w każdej grze (nawet tam gdzie była cała drużyna). Wymuszenie auto awansu = gra dla idiotów, debili, ćwierćinteligentów i bezmózgowców. Automatyczne statystyki, przedmioty dostępne dla wszystkich bez żadnych obostrzeń... To po co one w ogóle? Niech gra polega na jak najszybszym klikaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To pierwsza zmiana, która mi się naprawdę nie podoba. Przebolałam już nawet brak, mojego ulubionego paladyna ;) Grałam w Diablo ładnych parę razy i moje postacie, nigdy nie były takie same. Nie tworzyłam postaci z gotowych internetowych przepisów: "Jak zrobić wymiatającego fajtera ... itp" ;P, ale lubiłam sama kombinować. Rozdzielanie punktów statystyk, było ważną częścią tworzenia postaci, a teraz ... koniec z eksperymentowaniem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem zszokowany tym newsem ale po chwili naszła mnie refleksja, że jednak prawdziwe jest stwierdzenie, że my naprawdę nie znamy tej gry. i zanim ktoś zarzuci mi że posługuje sie wytartym sloganem niech przeczyta dalszą częśc mojej wypowiedzi.

Ja też byłbym za starym rozwiązaniem bo wole sam decydować o tym jaka będzie moja postać, jednak z drugiej strony takie rozwiązanie trochę ucywilizuje rozgrywkę. Nie będzie koncentracji na tylko jednym parametrze (vita) nie będzie dewaluacji innych (siła, która w ostatniej wersji D2 nie jest potrzebna NIKOMU nawet postaciom walczącym wręcz, co jest absurdalne). Taki system jest bardziej naturalny, postać sama się rozwija, staty mają nam tylko zobrazować ten proces.

"Casualizacja" rozgrywki? Nie sądzę. Przecież my NIE WIEMY jeszcze jak ważne będą same statystyki. W D1 i 2 były bardzo ważne, może w najnowszej części będą tylko jednym z wielu elementów które będą budowały siłę naszej postaci? Po prostu to nie nad statystykami będziemy się zastanawiać, tylko nad jakims innym elementem który zdecyduje o charakterze naszego bohatera.

Zresztą istnieje możliwość że Blizz pójdzie na rozwiązanie kompromisowe - tzn. wprowadzi jakieś modyfikatory (od przedmiotów, run, skillów czy czegoś innego) które będą wpływały na to jakie statystyki otrzyma nasza postać, czyli np. owszem barb otrzymuje co poziom te 5 siły, ale jeżeli coś tam mu ustawimy to będzie mógł dostawać opcjonalnie dodatkowe 2 punkty jakiejś statystyki, w tym np. siły. Innymi słowy - przydział automatyczny, ale częściowo modyfikowany przez nas.

Ja nie mogę się doczekać D3, to będzie HIT i to nie dlatego że Blizz nas nigdy jeszcze nie zawiódł - zwyczajnie wszystkie zmiany są jak dotąd logicznie uzasadnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, niemiło :/ Lubiłem się bawić tymi punkcikami, a teraz co? :( Nie podoba mi się to. Ale ufam Blizzardowi i wierzę, że nawet nie zauważę tego braku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Wymuszenie auto awansu = gra dla idiotów, debili, ćwierćinteligentów i bezmózgowców."

No tak... Cale 11 milionow graczy World of Warcraft to debile, cwiercinteligenci i bezmozgowcy. Ludzie! Ja nie wiem skad w was to biadolenie ? Przeciez w WoWie jest identycznie rozwiazanie. Statsy automatycznie a talenty kazdy moze wlasnego widzimisie rozlozyc i uwierzcie mi, ze zroznicowanie postaci jest bardzo duze. W Diablo3 ma byc to samo. Statsy auto a skille jak w D2. I co ? Mi tam taki system pasuje. Skupienie sie na skillach i walce daje IMO wiecej miodnosci niz przy dodawaniu dwoch czy trzech punkcikow w sile co lvl. Ja osobiscie przy D2 mialem wrazenie ze costam dodaje ale postac nie rozwija sie w sposob dynamiczny i prawdziwe roznice mozna bylo dopiero zauwazyc w okolicach 70-80lvlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie rozwiązanie z automatycznym podnoszeniem statystyk wpłynie skutecznie na balans. Uniknie się sytuacji, gdy ludzie ładowali punkty w wyłącznie dwie statystyki. I nie zgodzę się z komentarzami mówiącymi, że gra zostanie nadmiernie uproszczona, uniemożliwiając granie postacią "po swojemu". Nie zapominajmy, że jest też drzewko talentów, odpowiedni dobór sprzętu, w tym tego przeznaczonego wyłącznie dla danej klasy. Pewnie zrobią klasycznie z 3 drzewkami, będą 3 różne specjalizacje do wyboru, z możliwością tworzenia hybrydowych (aczkolwiek za wcześnie, aby to rozważać, na ile hybrydowe będą przydatne). Niemniej jednak wybór stylu gry daną klasą tak czy inaczej będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2008 o 14:48, Paladynka napisał:

To pierwsza zmiana, która mi się naprawdę nie podoba. Przebolałam już nawet brak, mojego
ulubionego paladyna ;) Grałam w Diablo ładnych parę razy i moje postacie, nigdy nie były
takie same. Nie tworzyłam postaci z gotowych internetowych przepisów: "Jak zrobić
wymiatającego fajtera ... itp" ;P, ale lubiłam sama kombinować. Rozdzielanie punktów
statystyk, było ważną częścią tworzenia postaci, a teraz ... koniec z eksperymentowaniem
:(


Wyjęłaś mi to z ust, połowa radochy płynęła z samodzielnego rozporządzania punktami. Zawsze jest też szansa, że w opcjach będzie można ów automatyczny tryb wyłączyć, bądźmy dobrej myśli :). Co do tego uogólniania przynaleźności przedmiotów... nie wyobrażam sobie maga posiadającego pełne, ciężkie opancerzenie niczym ruski czołg ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety bardzo sie rozczarowalem po przeczytaniu tego newsa. Widac, ze idziemy w strone casual - niestety. Dlaczego nie zrobia opcji jak w ME, ze mozna dodawac automatycznie, albo samemu. Rozwiazanie idealne wedlug mnie. Bardzo dziwna decyzja Blizzarda wedlug mnie, ale co zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem przyzwyczajony do rozdawania statystyk samemu, ale jeśli jak mówią że w WoW-ie się sprawdza to liczę że Diablo 3 na tym pomyśle nic nie straci tylko zyska "nową siłę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a mi sie ten pomysl bardzo nie podoba. w tym momencie DIII upodobnilo sie (moim zdaniem, pod tym wzgledem) do Warhammera. w poprzednich czesciach mialo sie wrazenie, ze faktycznie wplywa sie na rozwijana postac. tak samo nie podobaja mi sie ''uniwersalne'' przedmioty... taki klimat sie traci, przynajmniej w moim odczuciu

cieszy mnie tylko to, ze przedmioty magiczne beda bardziej wplywac na cechy naszego bohatera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2008 o 15:26, leszeq napisał:

Ludzie! Ja nie wiem skad w was to biadolenie ? Przeciez w WoWie jest identycznie rozwiazanie.
Statsy automatycznie a talenty kazdy moze wlasnego widzimisie rozlozyc i uwierzcie mi,
ze zroznicowanie postaci jest bardzo duze.


ROTFL
Bardzo duże zróżnicowanie postaci w Wow nie istnieje, sto razy większe jest w Diablo 2. Kolejny "genialny" pomysł Zamieci, no ale poczekamy, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2008 o 18:09, zegosz napisał:

a mi sie ten pomysl bardzo nie podoba. w tym momencie DIII upodobnilo sie (moim zdaniem,
pod tym wzgledem) do Warhammera. w poprzednich czesciach mialo sie wrazenie, ze faktycznie
wplywa sie na rozwijana postac. tak samo nie podobaja mi sie ''uniwersalne'' przedmioty...
taki klimat sie traci, przynajmniej w moim odczuciu

cieszy mnie tylko to, ze przedmioty magiczne beda bardziej wplywac na cechy naszego bohatera
:)


Już gdzieś słyszałem takie biadolenia, zaraz, zaraz kiedy to było, hmm? A tak, przed premierą... Diablo 2. Po tym jak ludzie dowiedzieli się o drzewkach umiejętności i o tym, że nie będzie można już np. warriorem nauczyć się fireballa (dla niewiedzących w Diablo czarów postać uczyła się z ksiąg i nie było problemem nauczenie wojaka czarowania), że to zniszczy cały rozwój postaci, że to się nie przyjmie, że lipa i w ogóle...

Co się okazało? Diablo 2 pozwoliło na znacznie większe customize''owanie postaci niż Diablo, nagle 95% zapomniało o swoich bezpodstawnych narzekaniach i zaczęło wychwalać D2.

Teraz narzekania na, to że wycofali ręczne dodawanie skill pointów, tyle że nieporównywalnie rozbudowali drzewka umiejętności, dodali system łączenia run z umiejętnościami, pozwalający na ogrom kombinacji i jeszcze inne opcje, które nie zostały na razie szczegółowo objaśnione, ale mające na celu jeszcze większe zróżnicowanie.

Dla mnie to kolejne pozytywne zmiany w Diablo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym sam mieć wpływ na rozwój swojej postaci, no ale jeżeli zrobią to dobrze to czemu nie :) bo niby czemu ktoś kto atakuje np magią ma rozwijać siłę? (przykład średni ale przykład :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2008 o 20:27, ROTFL napisał:

Dla mnie to kolejne pozytywne zmiany w Diablo.


Zgadzam sie w 100%... osobiscie to ja sie BALEM ze zrobia automatyk a tu taka mila niespodzianka ;>
Nie lubie sam rozdawac sobie pkt do sily, energi, zrecznosci itp... zawsze mam wrazenie ze zle daje itp.
A na dodatek przy grze multi trafiaja sie idioci z wszystkim wpakowanie w sile ale zrecznosc bac tez zycie, i sie chwala jacy oni pro...
W WoW''ie tez tak jest, i nie wyobrazam sobie innego wyjscia. Ktos mowil ze w WoW''ie wszystkie postacie sa takie same 0_o Proponuje zakupic sobie wyzej wymieniona gre i w nia chociaz grac...mozna tez kupic prepaida i skonczyc gre na prywatnym serverze, bo wersji demo w sporach raczej sie nie uznaje ;/

Lvle w kazdej grze powinny byc automatyczne, pelna kontrola nad wszystkim sprowadza sie zwykle do niszczenia swojej postaci lub szukania w google "idealnego" schematu rozdaniea punkcikow ;]
Do zabawy mamy talenty skille itp, i jak pisze w newsie-to raczej nie wszystko co przygotowal dla nas Blizzard
Proponuje poczekac na wiecej informacji a dopiero po tym (o ile jeszcze bedzie powod w co watpie)gdy wszystko bedzie jasne, znowu zucac obelgami w strone zamieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować