Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Fallout 3 zarobił pierwszą dyszkę

369 postów w tym temacie

Dnia 25.10.2008 o 19:35, Pablo09 napisał:

no no no... zobaczymy co powie polska prasa :D

Ja mam nadzieję, że chociaż w Polsce znajdzie się jakiś obiektywny recenzent i oceni grę nie pod względem miodności, ilości broni i litrów wylanej krwi tylko oceni w jakim stopniu Fallout 3 kontynuuje historię z poprzednich części (bo F3 to podobno kontynuacja...), napisze bez owijania w bawełnę o wszystkich wadach gry oraz powie szczerze co to w sumie jest - Fallout czy The Elder Scrolls.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 19:53, Igor FCBayern napisał:

>
Ja mam nadzieję, że chociaż w Polsce znajdzie się jakiś obiektywny recenzent i oceni
grę nie pod względem miodności, ilości broni i litrów wylanej krwi tylko oceni w jakim
stopniu Fallout 3 kontynuuje historię z poprzednich części (bo F3 to podobno kontynuacja...),
napisze bez owijania w bawełnę o wszystkich wadach gry oraz powie szczerze co to w sumie
jest - Fallout czy The Elder Scrolls.

Znaczy jeśli gra rzeczywiście jest miodna to powinien ją ocenić wysoko, ale przydałoby się jakieś sensowne uzasadnienie tego, a nie "gra ma super klimat" i koniec. Oczywiście powinien wspomnieć o wadach i zaletach, które rzucają się w oczy no i ocenić grę miarą jaką chciała Bethesda by jąoceniać, tzn. jak się ma do poprzednich części.
Choć mówiąc szczerze, w to że gra będzie miodna nie jestem skłonny uwierzyć (gameplaye i livestreamy rozwiały wszelkie nadzieje jakie pozostały w mojej świadomości).
Żeby dobrze zrecenzować Fallouta trzeba doskonale znać poprzednie części, no i pograć w Fallouta 3 dłużej niż kilkanaście godzin (podobno gra oferuje ok. 100 h rozgrywki i na podstawie tak długiego kontaktu z grą należałoby oceniać produkt). Recenzje, które się pojawią będą w stylu "Pierwszy", więc ich wiarygodność będzie pozostawiała wiele do życzenia. Ja zaufam recenzji, która zostanie wydana ze 3-4 tygodnie po premierze, a nie takim z najbliższego wydania CD-Action. Na NMA na pewno siętaka pojawi, zobaczymy czy gdzieś jeszcze. W każdym razie 6 stron maszynopisu to za mało by wspomnieć o najważniejszych aspektach. Zebrana przeze mnie lista idiotyzmów zajęłaby z 2 strony najmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie licz na CDA - oni już ustosunkowali się do tej produkcji w zapowiedzi. najistotniejsze będzie podsumowanie - czy uwzględnią tam, że gra kompletnie nie nadaje się dla tych co oczekiwali kontynuacji... A może z racji tego, ze CDA nie dostało pierwszej okazji do recenzji oleją kurtuazję świata gier i pojadą po produkcji? Nah, Oblivionowi dali 10 więc czemu teraz tego nie powtórzyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
No właśnie tego się obawiam. Po zapowiedzi F3 w CDA odniosłem wrażenie, że całą redakcja czeka na ten tytuł tak jakby to faktycznie była kontynuacja legendarnej gry. Dlatego decyzję o jej kupnie podejmę kilka tygodni po premierze, tak jak to powiedział zuch123. W tym okresie opinie powinny być bardziej subiektywne. Do tego w przypadku Fallouta 3 większą uwagą będę darzył amatorskie recenzje graczy w internecie niżeli te "profesjonalne" w CD-Action.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Zgłaszaj moderatorom, z doświadczenia wiem, że nie czytają newsów, ani wiadomości prasowych, a błąd ;]
http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=99

co do samej dyskusji- na przemian mam i nie mam ochoty się tu wypowiedzieć, ale powiem tylko jedną krótką rzecz. To tak jest jak prawo do jakiegoś tytułu wykupuje inna firma i robi kontynuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 18:40, SoundWave napisał:


Moze zechcesz powtorzyc pare ostatnich postow? Wyjasnie ci co sie dzialo. Maly koles
z wielkim ego kaze wszystkim ktorzy krytykuje FO3 isc i zrobic wlasna strone i tam siedziec.
Kiedy dostal taka sama rade nagle oburza sie, ze ktos smie mu mowic gdzie on ma siedziec.
Zalosna egzystencja hipokryty ;].


A może ty zechcesz poduczyć się w czytaniu ze zrozumieniem? Nic nikomu nie rozkazywałem. Wiesz jak dla Ciebie to był rozkaz to tak to sobie traktuj. Ja się nie oburzyłem, na temat twojej "rady", to ty nagle miałeś problem, że ktoś śmie lubić F3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2008 o 09:04, Mertionh napisał:

A może ty zechcesz poduczyć się w czytaniu ze zrozumieniem? Nic nikomu nie rozkazywałem.


O kurcze, jaka ty masz kiepska pamiec!
"Wiecie co? Zróbcie sobie stronę:

www.antyfani.f3.pl

I tam sobie żale wypisujcie."

Zgadnij czyj post wlasnie zacytowalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 18:50, Mertionh napisał:

O kurcze gdzie ty tu widzisz rozkaz? Jeno sugestia. Napisać definicje?


No prosze, prosze, jakie to interesujace ;D
Gdy dostales ta sama "sugestie" nagle bardzo sie rozbuchales koles.

"Nie ty decydujesz kto będzie zmieniał temat i nie ty tu rządzisz i kazał mi coś znosić."

Hurrr. Nie ma jak hipokryzja ;]


A wiec podsumujmy twoja osobe
"Wiecie co? Zróbcie sobie stronę: www.antyfani.f3.pl I tam sobie żale wypisujcie."
I teraz
"Nie ty decydujesz kto będzie zmieniał temat i nie ty tu rządzisz i kazał mi coś znosić."

Wiec oswiecie cie- nie ty decydujesz kto gdzie bedzie wylewac swoje zale i nie ty tu rzadzisz wiec nie bedziesz nikomu "sugerowal" robienia stronek".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na GOL-u zablokowano mi konto, bo
Longwinter napisał: Wszczebrzeszyn ---> obserwuję od jakiegoś czasu jak starannie przygotowujesz się do tego aby psuć innym graczom zabawę na tym forum. Dostajesz pierwsze i ostatnie ostrzeżenie. Proszę założyć wątek, "Anty-fanklub Fallout 3" albo coś w tym stylu i tam pisać do woli. Nie życzę sobie pisania takich bzdur i dezinformacji jak piszesz w wątkach o grze gdyż obniżasz w taki sposób znacząco rangę naszego forum i jego użyteczność jeżeli chodzi o informację o jednej z najważniejszych gier roku oraz wprowadzasz zamieszanie oraz nieporozumienia.[/quote]
Innymi słowy negatywne wypowiadanie się nt. Fallouta jest tam zabronione od tej pory (widać zbliża się 90-100% recenzja na GOL-u)... Może tutaj też powinienem zostać zablokowany, przecież wprowadzam dezinformację (sic!).
Dawno się tak nie uśmiałem muszę przyznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 18:58, SoundWave napisał:

No prosze, prosze, jakie to interesujace ;D
Gdy dostales ta sama "sugestie" nagle bardzo sie rozbuchales koles.


1. Szukasz kolegów czy jak? Ja twoim "kolesiem" nie zostane.

Rozbuchałem się? A ty to nie? A ja nawiązałem do twojego zdania

>Albo bedziesz je znosil albo obawiam sie, ze bedziesz musial zmienic temat.

A nie do twojej sugestii o robieniu strony.

Dnia 26.10.2008 o 18:58, SoundWave napisał:

Wiec oswiecie cie- nie ty decydujesz kto gdzie bedzie wylewac swoje zale i nie ty tu
rzadzisz wiec nie bedziesz nikomu "sugerowal" robienia stronek".


Dalej nie rozumiesz co to jest sugestia. I dalej nie rozumiesz, że skoro JA nie rządze to ty też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2008 o 12:39, Mertionh napisał:

1. Szukasz kolegów czy jak? Ja twoim "kolesiem" nie zostane.

Ty moim kolesiem? Na taka kare jeszcze nie zasluzylem.

Dnia 27.10.2008 o 12:39, Mertionh napisał:

Rozbuchałem się? A ty to nie? A ja nawiązałem do twojego zdania

>Albo bedziesz je znosil albo obawiam sie, ze bedziesz musial zmienic temat.

A nie do twojej sugestii o robieniu strony.


Tak, bo to TOBIE ten temat i wypowiedzi w nim nie pasuja i to TY jeczysz, "sugerujesz", zeby ludzie sie wyniesli na inne strony. I tak bedzie- albo bedziesz te "jeki" znosil, albo je polubisz, albo bedziesz musial zmienic temat bo nikogo nie obchodza twoje zachcianki, twoje upodobania.

Dnia 27.10.2008 o 12:39, Mertionh napisał:

Dalej nie rozumiesz co to jest sugestia. I dalej nie rozumiesz, że skoro JA nie rządze
to ty też.

A ty dalej nie kumasz (szok, naprawde), ze to nie ja wyskoczylem z "idzcie na swoje strony hurr durr". A twoja sugestie "nie lubie was to sobie idzcie gdzies indziej :((" mozna o kant czterech liter rozbic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 07:09, zuch123 napisał:

... obserwuję od jakiegoś czasu jak
starannie przygotowujesz się do tego aby psuć innym graczom zabawę na tym forum. Dostajesz
pierwsze i ostatnie ostrzeżenie. Proszę założyć wątek, "Anty-fanklub Fallout 3" albo
coś w tym stylu i tam pisać do woli. Nie życzę sobie pisania takich bzdur i dezinformacji
jak piszesz w wątkach o grze gdyż obniżasz w taki sposób znacząco rangę naszego forum
i jego użyteczność jeżeli chodzi o informację o jednej z najważniejszych gier roku oraz
wprowadzasz zamieszanie oraz nieporozumienia.[/quote]


Jak śmiesz wprowadzać dezinformacje na temat najważniejszej gry tego roku ? Ty bluźnierco ... przygotuj się na spotkanie z pewnym zakapturzonym gościem stojącym przy moście. ;-)

Dnia 27.10.2008 o 07:09, zuch123 napisał:

Innymi słowy negatywne wypowiadanie się nt. Fallouta jest tam zabronione od tej pory
(widać zbliża się 90-100% recenzja na GOL-u)... Może tutaj też powinienem zostać zablokowany,
przecież wprowadzam dezinformację (sic!).
Dawno się tak nie uśmiałem muszę przyznać.


TBH ja również. Właśnie dlatego szczerze nienawidząc tego świata, jednocześnie i paradoksalnie tak bardzo go kocham ... jest głupi. ;-)
A poza tym skoro już na nim żyjemy i nie chcemy się z nim rozstawać (z takich albo innych przyczyn), to trzeba znajdować jakieś pozytywy, żeby nie zwariować całkowicie. Bo inaczej, to mogiła albo szpital psychiatryczny.

Jedno jest pewne, na recenzenta gier byś się nie nadawał. Jesteś na to zbyt uczciwy. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 13:14, Dann napisał:

A poza tym skoro już na nim żyjemy i nie chcemy się z nim rozstawać (z takich albo innych
przyczyn), to trzeba znajdować jakieś pozytywy, żeby nie zwariować całkowicie. Bo inaczej,
to mogiła albo szpital psychiatryczny.

Byłem w obu miejscach i powiem, że nie jest to taki głupi pomysł by tam się udać.

zuch123 aka wszczebrzeszyn nadawałby się na recenzenta o ile potrafi dobrze pisać. W tym fachu chodzi o to, by wyłapywać sprawy istotne i mniej istotne i skupiać się na nich. Co mi po recenzji z zachwytami nad grafiką? Mam oczy i widzę jaka jest grafika. Koniec końców ocena jest tak naprawdę istotna dla tych, którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem lub sami nie wiedzą czego chcą i kupują gry sugerując się numerkami i zaszufladkowaniem do jakiejś kategorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, byłem właśnie na GOL-u i napisałem post takiej treści:
Widzicie teraz prawdziwe oblicze GOL-a. Serwisu wyzyskującego naiwnych, którzy płacą za coś co mogą mieć za darmo (vide: poradniki, recenzje, dema, gameplaye, itp. itd.), uciszającego niewygodne im osoby i ignorującego faktycznych troli. Gdy napisałem do nich kilkanaście dni temu maila żeby zareagowali na post 156 w temacie http://www.gry-online.pl/s043.asp?ID=8248075&N=1 - zostałem olany. Ogólnie trolowanie jest dozwolone o ile trole podzielają opinię GOL-a.
Jedna rzecz, która rzuca się szczególnie w oczy - na GOL-u po chamsku, prosto w facjatę rzucają mi reklamę Fallouta 3 (tło jest tak ustawione). Nie dziwię się więc, że moje konto zostało zablokowane (pewnie za chwilę dostanę bana, więc żegnam się ;)), w końcu moje posty godzą w interesy ich sponsorów. Od tej pory krytykować Fallouta będzie można jedynie w tematach o nazwie zaaprobowanej przez moderatorów. Gratuluję.

Na koniec odpowiem w końcu czemu się tak produkowałem. Żadna inna gra nie zrobiła na mnie takiego wrażenia jak Fallout 1 (i zapewniam, że przy żadnej innej grze nie traciłbym czasu na komentarze), dlatego ze smutkiem patrzę na to co bethesda zrobiła z tą legendarną serią. Miałem nadzieję, że pisząc tutaj (ten płatny serwis wybrałem nie przypadkiem, jest tu masa naiwniaków, którzy nie potrafią korzystać z google''a i są podatni na sugestie jak 5-letnie dzieci) uświadomię choć wąskiemu gronu czytelników, że to dostaniemy to półprodukt, marny cień legendy. Przy całym moim zrzędzeniu podawałem mimo wszystko źródło informacji, pełne teksty recenzji pozytywnych i negatywnych, a także unikałem spojlerowania. Słowem, zachowywałem się kulturalnie. W odpowiedzi, kilkanaście osób obrzucało mnie inwektywami, ale nikt z moderacji nie reagował. Zareagowano jednak gdy zbliżył się termin opublikowania recenzji. Wnioski kazdy niech wyciągnie sam.
Pozdrawiam szanownych moderatorów.

P.S
Ostatni dopisek do moje listy idiotyzmów:
Przedmioty nie będą już mieć żadnego opisu w ekwipunku. Nawet skopiować im się nie chciało z Fallouta. Przez opis rozumiem coś takiego: a flare - creates a light for short period of time. The paper is a little worn but otherwise it is in a good condition. Twist the tap to activate it.
It weighs 1 pound.

Został szybko skasowany, podobnie jak post Malcollm_x''a, który mnie poparł. Normalnie jak na forum Bethesdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2008 o 12:52, SoundWave napisał:

Ty moim kolesiem? Na taka kare jeszcze nie zasluzylem.


To nie ja ciągle nazywam siebie "kolesiem" tylko ty mnie.

Dnia 27.10.2008 o 12:52, SoundWave napisał:

Tak, bo to TOBIE ten temat i wypowiedzi w nim nie pasuja i to TY jeczysz, "sugerujesz",
zeby ludzie sie wyniesli na inne strony. I tak bedzie- albo bedziesz te "jeki" znosil,
albo je polubisz, albo bedziesz musial zmienic temat bo nikogo nie obchodza twoje zachcianki,
twoje upodobania.


A innych nie obchodzą twoje żale i chcą pogadać na temat gry, a nie wysłuchiwać twoich żali.

Dnia 27.10.2008 o 12:52, SoundWave napisał:

A ty dalej nie kumasz (szok, naprawde), ze to nie ja wyskoczylem z "idzcie na swoje strony
hurr durr". A twoja sugestie "nie lubie was to sobie idzcie gdzies indziej :((" mozna
o kant czterech liter rozbic.


Haha to twój tekst o tym, że mam polubieć wasze żale można o kant dupy obić. Jak nie polubie to co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 14:08, zuch123 napisał:

Heh, byłem właśnie na GOL-u i napisałem post takiej treści:
...
Został szybko skasowany, podobnie jak post Malcollm_x''a, który mnie poparł. Normalnie
jak na forum Bethesdy.


Obraziłeś ich do przesady. ;-)
No cóż ... z usług serwisu GOL i tak nigdy nie korzystałem, a teraz mam dodatkową motywację, żeby nadal tego nie robić.

Od siebie dodam jeszcze, że nie należy podchodzić do Fallouta 3 jak do kontynuacji Fallouta. Ba, najlepiej w ogóle nie podchodzić do tej gry jak do Fallouta ... albo jeszcze lepiej - w ogóle nie podchodzić do niej jak do cRPGa. Wtedy dopiero człowiek być może będzie w stanie powiedzieć, że gra jest warta uwagi. Chociaż przy tak dużej liczbie idiotyzmów w tej grze, o których usłyszałem (choćby od Ciebie samego), to może nawet i to będzie za mało.

Cały czas zastanawiam się zastanawiam czy FO 3 kupić. Z jednej strony człowiek chciałbym na własne oczy i uszy przekonać się o tym wszystkim, ale z drugiej strony dawać powody Bethesdzie do robienia kontynuacji ... chociaż ta podobno i tak jest już w produkcji. :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 15:26, Mertionh napisał:

To nie ja ciągle nazywam siebie "kolesiem" tylko ty mnie.

Bo "koles" jest krotsze od "niedoinformowany ktos, kto chce zeby inni go sluchali bo tak!"

Dnia 27.10.2008 o 15:26, Mertionh napisał:

A innych nie obchodzą twoje żale i chcą pogadać na temat gry, a nie wysłuchiwać twoich
żali.

Ja na temat tej gry wiem wiecej niz zapewne ty, ale to ty "nie chcesz sluchac zali". Nie chcesz sluchac zali- twoj problem, zale beda. Nie podobaja ci sie? Szkoda, one dalej beda i nie znikna tylko dlatego, ze jednemu kolesiowi sie nie podobaja.

Dnia 27.10.2008 o 15:26, Mertionh napisał:

Haha to twój tekst o tym, że mam polubieć wasze żale można o kant dupy obić. Jak nie
polubie to co?

To bedziesz musial siedziec wsrod smutkow i zali. Myslalem, ze to dosc proste do rozgryzienia.

Ale patrzac co sie dzieje na lamach takich szmatlawcow jak GOL to spodobaloby ci sie tam- brak negatywnych opinii bo "sieja dezinformacje".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować