Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Cenzura na Xbox Live?

39 postów w tym temacie

dodajcie wbudowany alkomat do pada zeby po pijaku nie jezdzili/grali na xie do tego kamerka z oprogramowaniem do rozpoznywania wielku / twarzy zeby dzieci graly w vive pinate a nie w gta 4 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2008 o 15:25, Spector 109948 napisał:

Jak dobry miałby być ten filtr że potrafiłby przechwycić słowa nastolatków przed albo
w okresie mutacji głosu?
A ci co mówią niewyraźnie? Mają się wydzierać aby "Szanowny Filter" nie cenzurował ich
mowy, nawet pozbawionej przekleństw?


Spoko, zrobią 1-minutowe opóźnienie w transmisji, żeby mieć pewność, że wszystko gra. Jak w Chinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o takk... "komentarze na onecie/youtube" xD święta prawda ;P

Hm, czy cały ten system nie będzie opóźniał docierania wiadomości? Pozatym jakoś wątpię w wyłapywanie tylko wulgaryzmów.. jak to zawsze z takimi rzeczami bywa, pewnie będzie też cenzurowało normalne słowa np.: beach, peach, fax itp. I ciekawe jak rozwiążą sprawę ze skrótami wtf, stfu itp.? Też będzie je cenzurowało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Pełno przeklenstw w jednym jezyku brzmi normalnie (czyt. ma calkiem inne znacznie) w drugim wiec wg. mnie ten pomysl jest raczej sredni...
Być może system bierze pod uwagę narodowość gracza i w ten sposób wybiera słowa do ocenzurowania. Jeśli ktoś będzie chciał poflugać, to jedynie w innym języku:D
Ogólnie uważam to za dobry pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do youtube i innych serwisów google pracował nad systemem czytającym komentarze przed dodaniem, co miało poprawić ich jakość ;] nie wiem na jakim etapie to się zatrzymało, ale też ciekawy pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"łacinę" to żaden problem przełknąć, ale dyszenie z sapaniem albo wrzeszczący lub podśpiewujący gówniarze - to jest prawdziwy koszmar. Żaden filtr dźwiękowy na nich nie zadziała... dlatego najprościej ich wyciszać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak grałem z kolegą w NFS U1 na pc i coś napisałem do niego na czacie a gra to wykropkowała. Jakieś słowo które u nas jest normalne w innym oznaczało przekleństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to ci heca ;) Ciekawe na ile to się sprawdzi i jaka będzie skuteczność tej cenzury i czy nie będzie normalnych słów zagłuszać czy coś ... Ja tam nie mam xboxa, więc nie wiem jak się sprawa, ale np jak gram sobie chociażby w CoD4 w mutli to jakoś nie spotykam ludzi co korzystaką z micro. Na konsolach z racji braku klawy jest to widocznie konieczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2008 o 15:36, Dzikq napisał:

Ciekawe czy słowo Sony i Playstation tez ocenzurują:D


błahaha ;)

a tak na poważnie... ;) cenzura zapewne obejmowałaby tylko język angielski, a co z resztą świata...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, ale przecież "fak id", to "zrób to" po łacinie. Szef teamu wprowadzi genialną taktykę w języku Wilczycy, nakaże podwładnym ją wykonać, a tu nic i przegrana runda, bo system wyciszył rozkaz. Nieuczciwe :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta "cenzura" sprawia, że mogę rozmawiać z niewychowanymi debilami i o tym nie wiedzieć, #$%&!!!11!

Ale jest w tym coś fajniejszego:
Microsoft opatentował technologię rozpoznawania niechcianych wyrazów w przekazie audio i wyciszania ich.

Ale spoko luz. Patent na agnorancję mają od zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle news pana Zaitseva ładnie opisany, obrazek śmieszny, a komentarz... nie no, padłem jak przeczytałem o aluzji do Wielkiego Brata czy o błaganie i przyciszenie raperów, hehe. :D

Co do samego newsa to cóż - byle się nie okazało, że jak ktoś będzie chciał powiedzieć "... dużo fok" , to mu zablokuje, ponieważ brzydkie słowo "f**k" w brytyjskim akcencie wymawia się jako "fok" . ;P
A co z podobnymi słowami jak "beach - b*tch" na przykład?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2008 o 21:57, Rumcajs52 napisał:

Jak dobrze zrobią, to będzie fajnie. Dosyć już mam tych wszystkich wykrzykujących dzieciaków,
ale z drugiej strony równie dobrze jest też funkcja ''mute''...


No dobra tylko jak się ścigam, jestem skupiony to raczej nie moge jednocześnie jeszcze telefonu sobie włączyć w GTA i wybierać z listy odpowiedniego delikwenta:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować