Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Dnia 03.09.2008 o 14:33, Mściwój napisał:

Bo coś mi jarzy, że ktoś przelicytował LEM, jeśli chodzi o wydawanie gier LucasArts... Oby to było CDP

Raczej nie tyle przelicytował co nabył jakieś prawa - na przykład ostatnie ruchy mogą sugerować EA Polska bo EA przechwyciła Bioware. A to Bioware było producentem KotORa 1. To kwestia tego jakie umowy miała Bioware z Lucasarts i co przeszło w ręce EA. Tym samym co przeszło w ręce EA Polska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 15:19, Skywalker560 napisał:

Z dwojga złego wolę już ten, tamten był wybrany na szybko i szybko mi się znudził ;/.
Dzięki za spojlera, niestety pogrubienie sprawia, że automatycznie zwraca się na to uwagę
;).
Do którego wrócić? Do jedynki? Na razie muszę odpocząć po tych wszystkich wrażeniach
;). I czekać na re-edycję dwójki, bo KOTOR-a jedynkę gdzieś jeszcze da się znaleźć. A
2 nie ;/.

Mówilem o avatarze... A co do K2- jak już pisałem wielokrotnie załapałem się na niego w wirtus.pl, a ty już nie, Błachacha!! Żartuje oczywiście, bo wiem co to czekać na "dwójkę" czy nawet na ponowne zagranie w jedynkę.. Trzy lata sobie wyobraź. A co do Cartha- nie będziesz go miał w teamie, ale będziesz mógł raz z nim pogadać, przed finałową walką na ..... A i jeszcze Bastilla obok niego będzie.
@Olamagato Ja już wolę EA niźli LEM, bo i starsze gry dystrybuują... ale te ceny. Ale w "classic" za pięć dych jak najbardziej była by kusząca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 14:58, Mściwój napisał:

A, i jeszcze jedno, czy to wznowienie będzie takie samo jak premierowe, czy to będzie
jakaś "tania" seria?

Wydanie premierowe wyglądało prawie jak tania seria. Kwestia czy instrukcja będzie wydrukowana czy w PDFie na płycie. Poza tym nie ma to większego znaczenia.
Tania seria może mieć tę zaletę, że nie zawsze musi mieć sprawdzanie płyty. Jak dla mnie jest to zaleta "tanich serii".

Nie rób tylko tego błędu co Skywalker560 i nie czytaj szczegółów fabuły K1 przez zagraniem w nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie spojleruj więcej, bo już wystarczająco sobie przyjemność z odkrywania fabuły zepsułem w KOTOR-ze jedynce i niewiele rzeczy mnie zaskakiwało ;(. OK? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 15:30, Skywalker560 napisał:

Nie spojleruj więcej, bo już wystarczająco sobie przyjemność z odkrywania fabuły zepsułem
w KOTOR-ze jedynce i niewiele rzeczy mnie zaskakiwało ;(. OK? :P

Te spoiery co Ci przekazałem nie mają wpływu na grę, ot na przyszłość, jesli chciałbyś się spytać kogo będzie można z jedynki zobaczyć. Jeśli mogę- dwójka też będzie miała zwrot akcji i to chyba dalece bardziej ważny dla całej hmm.. "galaktyczności", więc nie będę Tobie psuł, tego co ja sam odkryłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 15:25, Olamagato napisał:

Wydanie premierowe wyglądało prawie jak tania seria. Kwestia czy instrukcja będzie wydrukowana
czy w PDFie na płycie. Poza tym nie ma to większego znaczenia.
Tania seria może mieć tę zaletę, że nie zawsze musi mieć sprawdzanie płyty. Jak dla mnie
jest to zaleta "tanich serii".


Skoro mówiłeś, że prawdopodobnie EA Polska wyda reedycję Kotora, to ja kupię "premierówkę", jeśli taka będzie dostępna. Reedycję to wszyscy mogą mieć. ;) Do tego EA Classics kosztuje 50 zł, a tyle zapewne wybulę za "premierówkę"...

Dnia 03.09.2008 o 15:25, Olamagato napisał:

Nie rób tylko tego błędu co Skywalker560 i nie czytaj szczegółów fabuły K1 przez zagraniem
w nią.


Spoko wodza. Takiego błędu jeszcze nie popełniłem, i nie popełnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 16:04, Mściwój napisał:

Skoro mówiłeś, że prawdopodobnie EA Polska wyda reedycję Kotora

Ależ ja wcale tego nie powiedziałem. Spekulowałem tylko która z firm może mieć jakieś jakiekolwiek pretensje do wznowienia wydania KotORa 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 14:58, Mściwój napisał:

A, i jeszcze jedno, czy to wznowienie będzie takie samo jak premierowe, czy to będzie
jakaś "tania" seria?

Z tego co jeszcze pamiętam, to premierowe wydanie kupowane w przeróżnych Media Marktach było, poza pudełkiem DVD, zapakowane jeszcze w duże pudełko typu box. To w Timsofcie wydaje się być samym pudełkiem DVD - jak większość reedycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie fanów KotOR''a...Mam pewną sprawę. Poszukuje kogoś kto posiada może do sprzedania pełną wersję części pierwszej. Niestety nie można już jej kupić w sklepach, w dziale używki też jej nie ma. O ewentualny kontakt w tej sprawie proszę na numer gg: 5313758. Pozdrawiam...i niech Moc będzie z wami:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 15:19, Skywalker560 napisał:

Do którego wrócić? Do jedynki? Na razie muszę odpocząć po tych wszystkich wrażeniach
;). I czekać na re-edycję dwójki, bo KOTOR-a jedynkę gdzieś jeszcze da się znaleźć. A
2 nie ;/.

A sprawdzałeś tu: http://www.ultima.pl/Star_Wars_Knights_of_the_Old_Republic_2_Sith_Lords/i2606/ ? Z tego co widzę gra jest nadal dostępna, więc jeśli się pospieszysz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 10:52, Karharot napisał:

Najlepiej abyś przeczytał drugą informację z poniższego posta Aragloina ->
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=1614&pid=1965
Wstrzymaj się jeszcze trochę a będziesz mógł kupić nieużywanego KotORa:)

To trzeba przyznać że wręcz wspaniale:) Niestety Star Warsami zaraziłem się dopiero niedawno. Biorąc pod uwagę datę premiery pierwszego KotOR''a trochę za późno niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedno- wyjdzie 30 listopada, bo przełożyli datę "premiery", nie wiadomo czemu... ale chyba Olamagato coś dobrze węszy, bo półtora miesiąca poślizgu jest co najmniej podejrzane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak, mówiłęm, że nie spotkałem podczas pierwszej gry w dwójkę niebieskiego kryształ. A teraz grając drugi raz, na Dantooine u bofaj Daarali są aż trzy takie kryształy. Ale ze mnie gapa, no chyba, że tutaj także jest to losowe.. Ale nie wydaję mi się. No i upradge do lightsabera- teraz mój podwójny miecz zadaje max. 44 obrażeń. Pobije mnie ktoś? :P( w sensie, czy ktoś miał większe obrażenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 15:25, Aragloin napisał:

teraz mój podwójny miecz zadaje max. 44 obrażeń. Pobije mnie ktoś? :P

Ze wzmacniaczami i atutami czy bez? ;) Nie pamiętam ile dokładnie mój jeden miecz o pojedyńczym ostrzu zadawał obrażeń, ale na Malachor V Storm Beast padały po jednym ciosie z użyciem Improved Critical i Master Speed (ponad 62 pkt. obrażeń).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 23:56, Zelgadis napisał:

na Malachor V Storm Beast padały po jednym ciosie z użyciem Improved Critical i Master Speed (ponad 62 pkt. obrażeń).

Gdybyś miał jeszcze atut zastoju i ataku z zaskoczenia, to dochodzi jeszcze 20K6 (na 20. poziomie) obrażeń liczonych z zaskoczenia (taki wpływ ma zastój). Czyli 20-120 obrażeń ekstra od każdego ataku, których na maksymalnej szybkości jedi trafia wtedy 5 (a trafia bo postać jest w zastoju). Łatwo policzyć, że dmg takiej postaci to byłoby +100-600 dmg w ciągu 6 sekundowej rundy. Robi wrażenie prawda? :)
To dlatego mieszanie postaci łotra i jedi jest bardzo skuteczne w walce. Niestety w dwójce gdzie postać jest od początku jedi zdobycie atutu ataku z zaskoczenia jest dość trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OMfG! Zelgadis, ja mówiłem o podwójnym, z bodajże cellem 2-12 damage, energy... I jeszcze pewnie jakieś implanty i inne.. to może będzie z 60...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 09:34, Olamagato napisał:

Łatwo policzyć, że dmg takiej postaci to byłoby +100-600 dmg
w ciągu 6 sekundowej rundy. Robi wrażenie prawda? :)

Jak najbardziej robi... Ale to oczywiste po takim atucie ;)
O atut Zastoju chodziło ci może o moc? Jeśli tak, to miałem ją, bywa niezastąpiona, ale rzadziej korzystałem z tego. W każdym razie, dobrze wiedzieć jakie obrażenia można zadawać.

Dnia 05.09.2008 o 09:34, Olamagato napisał:

To dlatego mieszanie postaci łotra i jedi jest bardzo skuteczne w walce. Niestety w dwójce
gdzie postać jest od początku jedi zdobycie atutu ataku z zaskoczenia jest dość trudne.

Tak, w pierwszej części można było mieć ten atut od początku, w drugiej trzeba było już wziąć klasę prestiżową.


@Aragloin: czy to różnica jaki miecz? Oczywistym jest, że podwójny miecz i dwa pojedyńcze zadają duże obrażenia, ale postaraj się o podobne lub większe obrażenia w jednym mieczu i to w dodatku bez stymulantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 19:05, Zelgadis napisał:

O atut Zastoju chodziło ci może o moc?

Atut ataku z zaskoczenia - atut ten jest w zasadzie tylko dla łotra. Natomiast aby go zastosować w walce potrzebne jest albo ukrycie się w cieniu i atak, albo spowodowanie zastoju u przeciwnika i atak, co daje ten sam efekt. Przy czym żeby skorzystać z 5 ataków trzeba mieć dwa miecze, albo miecz podwójny, atut używania dwóch broni oraz mistrzowskie przyspieszenie Jedi.
Realnie ukrywanie się jest raczej rzadko stosowane bo można tak zaatakować tylko jednego przeciwnika. Natomiast korzystając z pola zastoju, które działa na całą grupę można kolejno w ciągu czasu jego trwania wycinać przeciwników niemal błyskawicznie. Zazwyczaj jeden widoczny atak oznacza wtedy jednego przeciwnika mniej.

Dnia 05.09.2008 o 19:05, Zelgadis napisał:

ale postaraj się o podobne lub większe obrażenia w jednym mieczu i to w dodatku bez stymulantów.

Ja też miałem +44 na jednym z mieczy, a na drugim niewiele mniej, za to z dodatkowymi efektami (zwykle chodzę z dwoma bo można wsadzić wtedy 4 różne kryształy zamiast dwóch w mieczu podwójnym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki...

Widzę że są tutaj sami weterani KotOR 2.
Mam więc takie małe dwa pytania; Czy ktoś odkrył domniemane sekretne planety w tej grze, a jeśli tak to gdzie one są i jak do nich dotrzeć ? Jak też wykonać zadanie "nowe szlaki handlowe", które dostajemy od rodianki na Nar Shada ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować