Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Dnia 01.09.2008 o 12:45, Marcinos07 napisał:

Jestem na planecie Nar Shaddaa (KOTOR II oczywiście) i po wybiciu wszystkich napastników
w moim statku nie wiem co mam robić. -_- Latam po całej mapce, gadam ze wszystkimi ale
fabuła stoi w miejscu.

Szczerze to ja też się tutaj zawiesiłem.. hmm trza pomyśleć...Dobra, może tak. Masz już Mirę? jeśli tak i masz duży na nią wpływ, i jesteś po cutscence, w której Kreia wyjaśnia gdzie Mirę trzeba wziąć, to weź ją tam. Zostanie Jedi... Zaraz, jesteś po GO-To, czy przed?
Kurde, ta moja pamięć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 12:51, Aragloin napisał:

Szczerze to ja też się tutaj zawiesiłem.. hmm trza pomyśleć...Dobra, może tak. Masz już
Mirę?

Nie.

Dnia 01.09.2008 o 12:51, Aragloin napisał:

Zaraz, jesteś po GO-To, czy przed?

Przed.

Wygląda to tak: pomogłem trochę uchodźcom, po czym musiałem walczyć na moim statku z jakimiś bandziorami. I na razie to tyle.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.09.2008 o 12:56, Marcinos07 napisał:

Wygląda to tak: pomogłem trochę uchodźcom, po czym musiałem walczyć na moim statku z
jakimiś bandziorami. I na razie to tyle.

Bo źle "zaparkowałeś", ale nie martw się każdy tak ma. :) To tak, gadaleś z Huttem? Dalej, weź Attona i jak wyjdziesz z tej lokacji z Huttem, to powienien on powiedzieć, że T3-M$ ma wioadomość- dalej będziesz musiał iść w pojedynkę do "kasyna z truciznami", czyli obok Hutta. Mogłę sie mylić, ale zawsze możesz spróbować, nie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 12:45, Marcinos07 napisał:

Latam po całej mapce, gadam ze wszystkimi ale fabuła stoi w miejscu.

Jak masz o czym gadać, to nie stoi. A jak nie pojawia się żadne zdarzenie losowe, to leć na inną planetę. Np. Dantooine itp. Czasem coś zmienia wzięcie innych osób do drużyny. To normalne w takiej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 13:01, Olamagato napisał:

> Latam po całej mapce, gadam ze wszystkimi ale fabuła stoi w miejscu.
Jak masz o czym gadać, to nie stoi. A jak nie pojawia się żadne zdarzenie losowe, to
leć na inną planetę. Np. Dantooine itp. Czasem coś zmienia wzięcie innych osób do drużyny.
To normalne w takiej grze.

Olomagato( ?), chyba już był na Dantooine.. ale to też dobry pomysł, ale... można o kilku zadaniach zapomnieć, co raczej osobie, która wypełnia wszystkie może się nie spodobać...Ale jeśli moje instrukcje nie poskutkują, to leć na inną planetę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem długo wyczekiwaną paczuszkę z obiema częściami KotORa :) Macie jakieś rady na początek? Da się przejść grę postacią nastawioną na dyplomację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 13:36, Łowca Gier napisał:

Właśnie dostałem długo wyczekiwaną paczuszkę z obiema częściami KotORa :) Macie jakieś
rady na początek? Da się przejść grę postacią nastawioną na dyplomację?

A gdzie kupiłeś?? Dyplomacja= negocjator Jedi, dobra, tak da się rozwijaj umiejętnosć Persuade, gdzie to u właśnie u Negocjatorów jest klasowe. Ale wiesz, nie zawsze się da załawić sprawy dyplomacją. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 13:38, Aragloin napisał:

A gdzie kupiłeś??


Allegro, o mały włos i bym przegrał aukcję. Ale się udało i mam grę.

>Dyplomacja= negocjator Jedi, dobra, tak da się rozwijaj umiejętnosć

Dnia 01.09.2008 o 13:38, Aragloin napisał:

Persuade, gdzie to u właśnie u Negocjatorów jest klasowe. Ale wiesz, nie zawsze się da
załawić sprawy dyplomacją. :)


Wiem, czasem Jedi musi pomachać swoim mieczem. A jaka prestiżowa klasa będzie dla dyplomaty najlepsza? No i czy opłaca się brać Scouta jako klasę podstawową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.09.2008 o 13:42, Łowca Gier napisał:

Wiem, czasem Jedi musi pomachać swoim mieczem. A jaka prestiżowa klasa będzie dla dyplomaty
najlepsza? No i czy opłaca się brać Scouta jako klasę podstawową?

W jedynce Ci nie powiem, ale z tego co pamiętam to... nie wiem. Nie wiem jaka moja postać miała klasę, oprócz tego, że była właśnie Negocjatorem.( oczywiście w jedynce) Scout= zwiadowaca, więc rozpatrz jakie scout ma naciski na umiejętności czy tego chcesz, powinno być w instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 13:47, Aragloin napisał:

Scout=
zwiadowaca, więc rozpatrz jakie scout ma naciski na umiejętności czy tego chcesz, powinno
być w instrukcji.


Czytałem właśnie i chyba będzie to najlepszy wybór. Ataki z zaskoczenia mnie nie interesują, żołnierzem też nie będę. No to zaraz zaczynam, dzięki za radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.09.2008 o 13:57, Łowca Gier napisał:

Czytałem właśnie i chyba będzie to najlepszy wybór. Ataki z zaskoczenia mnie nie interesują,
żołnierzem też nie będę. No to zaraz zaczynam, dzięki za radę.

Nie ma za co. :) Chyba ja byłem żołnierzem, bo jakoś zwiadowców nie trawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 13:36, Łowca Gier napisał:

Właśnie dostałem długo wyczekiwaną paczuszkę z obiema częściami KotORa :) Macie jakieś
rady na początek? Da się przejść grę postacią nastawioną na dyplomację?

Nie do końca. W końcu to wojna. Ale w wielu wypadkach walki unikniesz. No i jak zauważysz obie gry są trochę za łatwe. Ale przekonasz się dopiero jak każdą przejdziesz.

Najtrudniejsza, ale moim zdaniem najciekawsza kombinacja to łajdak-negocjator. Najsłabsza w walce (bardzo pozornie), ale chyba najbardziej wszechstronna i grywalna. No i poznasz większość dialogów w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 13:42, Łowca Gier napisał:

>


Jak zamierzasz grać negocjatorem to najlepszą klasą początkową będzie zwiadowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o misji, gdzie muszę zrobić sobie "lewe" papiery do statku. Nie wiem tylko, czy ta misja jest ważna. Ale tak czy inaczej nie wiesz czasem gdzie mniej więcej mogę znaleźć potrzebne rzeczy do przerobienia karty? Szukam wszędzie, lecz znaleźć jakoś nie mogę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem, otóż chcę sobie załatwić oba Kotory (i jestem niemal pewien, że się uda), a że Internet mam słaby, to chcę spolszczenie ściągnąć z wyprzedzeniem. No i tu mam problem(y):

1. Czy filmy w SW: Kotor PL są spolszczone?
2. Jeśli nie, to skąd je wziąć, bo na www.kotor2.pl jest napisane "Filmy czasowo [od roku] niedostępne"
3. Czy spolszczenie do SW: Kotor 2 jest dobre, czy zrobione "po polandzkiemu"?
4. I czy na pewno można je jeszcze ściągnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.09.2008 o 17:30, Mściwój napisał:

1. Czy filmy w SW: Kotor PL są spolszczone?

Są, kinowo.

Dnia 01.09.2008 o 17:30, Mściwój napisał:

2. Jeśli nie, to skąd je wziąć, bo na www.kotor2.pl jest napisane "Filmy czasowo [od
roku] niedostępne"

Patrz wyżej.

Dnia 01.09.2008 o 17:30, Mściwój napisał:

3. Czy spolszczenie do SW: Kotor 2 jest dobre, czy zrobione "po polandzkiemu"?

Według mnie - raczej casualowego SW-owca - jest bardzo dobre.

Dnia 01.09.2008 o 17:30, Mściwój napisał:

4. I czy na pewno można je jeszcze ściągnąć?

Tutaj nie wiem, spójrz na oficjalną stronę. Jeśli tam nie będzie... to nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 17:30, Mściwój napisał:

Mam pewien problem, otóż chcę sobie załatwić oba Kotory (i jestem niemal pewien, że się
uda), a że Internet mam słaby, to chcę spolszczenie ściągnąć z wyprzedzeniem. No i tu
mam problem(y):

1. Czy filmy w SW: Kotor PL są spolszczone?

Jak ściągniesz pełne spolszczenie, to tak.

Dnia 01.09.2008 o 17:30, Mściwój napisał:

3. Czy spolszczenie do SW: Kotor 2 jest dobre, czy zrobione "po polandzkiemu"?

Jak dla mnie jest bardzo dobrze zrobione. :)

Dnia 01.09.2008 o 17:30, Mściwój napisał:

4. I czy na pewno można je jeszcze ściągnąć?

Ja ściągnąłem spolszczenie kilka dni temu, więc wszystko jest w porządku.

BTW. Jak by co to spolszczenie ściąga przez program instalacyjny i instaluje się ono chyba jednocześnie (choć nie jestem pewien) i nie wiem czy dasz radę ściągnąć spolszczenie bez zainstalowanego KOTOR''a II. Ale zawsze możesz spróbować, w końcu kod do ściągnięcia możesz wykorzystywać jak długo chcesz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 17:30, Mściwój napisał:

2. Jeśli nie, to skąd je wziąć, bo na www.kotor2.pl jest napisane "Filmy czasowo [od
roku] niedostępne"

To dotyczy posiadaczy angielskojęzycznej wersji KotOR jaka była wydana kiedyś w Polsce. Dla tych osób pojawiło się spolszczenie napisów w grze - to samo które pojawiło się w późniejszej polskiej wersji. Jednak polska wersja zawierała już filmy z polskimi napisami.

Dnia 01.09.2008 o 17:30, Mściwój napisał:

3. Czy spolszczenie do SW: Kotor 2 jest dobre, czy zrobione "po polandzkiemu"?

Jest dość dobre, ale połowiczne. Otóż nie ma wersji żeńskiej (jest identyczna z męską). Wyniknęło to z masy bugów jakie pozostały w skryptach dialogowych gry (po angielsku wersje żeńskie są najczęściej identyczne z zapisie z męskimi).
Jeżeli Ci to coś pomoże to do samego spolszczenia i poprawiania go, rękę przyłożyło mnóstwo osób - w tym i ja.

Dnia 01.09.2008 o 17:30, Mściwój napisał:

4. I czy na pewno można je jeszcze ściągnąć?

O ile wciąż istnieje strona to tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(UWAGA - możliwe spojlery)
Ukończyłem KOTOR-a! Powiem jedno - ta gra jest niesamowita! Co prawda, poziomem mnie nie zaskoczyła - gra jest dokładnie taka, jak ją opisują zachwyceni gracze. Fabuła (zepsułem sobie przyjemność! czytałem na Wookiepedii i poznałem zwrot akcji, ale mimo tego gra nadal momentami mnie zaskakiwała), klimat i grywalność niszczą! Dawno już nie siedziałem przy grze od początku do końca nią zachwycony i wciągnięty po uszy. Tak jak kiedyś WarCrafty, Worms, Heart of Darkness, a jakiś czas temu X-Wing - ten tytuł mnie zmiażdżył. Ci, co nie grali, robią poważny błąd, bo gra jest niesamowita, to Star Wars pełną gębą! Aż mnie zaskoczyło, że gra jest tak niesamowicie klimatyczna, nawet pomimo praktycznego braku klasycznych nutek Johna Williamsa - poza openingiem i napisami końcowymi nie pojawia się choćby Force Theme, no, w menu słyszymy Emperor''s Theme w interpretacji Soule''a.

Choć z początku nie łączyła mnie jakaś więź z moim bohaterem, to po kilkunastu godzinach się to zmieniło. Natomiast reszta postaci zapada w pamięć i po prostu budzą sympatię - np. Bastila, której zrobiło mi się żal, jak zapytała się czy możemy zostać przyjaciółmi, a jak wiadomo, jest ona z charakteru dość podobna do Lei na przykład, choć nie wiem, czy to dobre porównanie ;). W każdym razie na początku była dość wyniosła, w kilku chwilach nieco niemiła i w ogóle, ale to się szybko zmienia, zresztą wszystko zależy od naszych uczynków i tego, co jej mówimy. Chociaż nie odmówiłem sobie przyjemności wyśmiania razem z Carthem tego, że zgubiła swój kij świetlny :P. Albo postać Joleego Bindo - jego dialogi wymiatają, szczególnie opowieść o jego uczniu (uwielbiam czarny humor :P) czy też jak udawaliśmy, że on i Carth to moi niewolnicy (Korriban i akademia Sithów).

Mam nadzieję, że to nie były jakieś spojlery, ale i tak ostrzeżenie trzeba było umieścić ;D. Co jak co, ale wystawiam grze 10/10 bez wahania. Trochę już ochłonąłem, wczoraj siedziałem gdzieś do 4 nad ranem (to już dzisiaj w zasadzie!), byle skończyć ten tytuł (bo raz, pod koniec sobie już nie odpuściłem, poza tym im szybciej skończyłbym, tym lepiej - mam niedługo egzamin na prawo jazdy, a KOTOR jest zabójczy w takich chwilach właśnie).

I teraz mam pytanko - chciałbym kupić drugą część, gdzie jest najtaniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować