Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Dnia 13.09.2008 o 09:33, Cieju09 napisał:

Czy może być to wina starych sterowników? mam z I połowy 2007 roku??

Nie. To jest wina bardzo słabego zintegrowanego układu graficznego. Nic z tym nie zrobisz bez zmiany układu graficznego. O ile w prawdziwych akceleratorach czasem warto zainstalować starsze sterowniki, o tyle przy integrach odwrotnie - zawsze najlepsze są najnowsze. Wynika to z tego, że technologie obsługi sprzętowej są emulowane bardzo rozbudowanym sterownikiem popychanym przecież przez CPU. Stąd i układ zintegrowany jest obciążony - ponieważ jest słaby, ale również obciążony jest CPU, który udaje grafikę z lepszej półki. W przypadku KotORa istotne jest to, że gra ta niemal w ogóle nie obciąża procesora, za to wykorzystuje w miarę dobrze akcelerator graficzny. Twój układ jest dosłownie na granicy obsługiwania tej gry. Gdybyś miał sterowniki z premiery układu, to Twój komputer prawdopodobnie nie spełniałby minimalnych wymagań gry - właśnie z powodu grafiki.

Zauważ, że ten test nieco zbyt optymistycznie pokazuje przydatność Twojej grafiki. Zwróć uwagę na podstawową cechę, która charakteryzuje grafikę jako akcelerator 3D i jednocześnie wymaganie minimalne gry:
Minimum: 32 MB OpenGL 1.4 compliant AGP or PCX* 3D Graphics card with Hardware Transform and Lighting (T&L) Capability required

A masz:
"Video HW Transform & Lighting: Required - yes, You have - No"

Ten punkt właśnie powinien być przekreślony na czerwono. Dlatego osobiście nie używam tych badziewnych programików z sieci. One niczego poprawnie nie sprawdzają. Zapomnij więc o lepszej jakości grafiki. To co na niej uzyskujesz, to maks.

*a tutaj mamy bzdurę bo powinno być "or PCI". Ale najwyraźniej autorzy serwisu nie mają pojęcia o tym co to PCI - bo PCX nie robi im różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nic trudno będę sie musiał obejść smakiem i poczekać, aż zdobędę nowy komputer. Dzięki za odp. Będę musiał powrócic do starego dobrego battlefielda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO jedynka jest o wiele lepsza. Tworzenie i rozwój postaci jest bardziej rozwinięty niż w JE, oprócz wyboru płci i wyglądu decydujesz też do jakiej klasy należy Twoja postać a oprócz głównych statystyk (których jest 6 nie 3) rozwijasz też umiejętności i co kilka poziomów dobierasz dodatkowe atuty. W odróżnieniu od JE możesz też kombinować z ekwipunkiem postaci zmieniając nie tylko broń ale też pancerze, hełmy i kilka innych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olamagato myliłeś się, ściągnołem nowy sterownik i gra może nie śmiga ale jest o niebo lepsza i to na full detalach. I mam pytanie odnośnie Kotora. Mianowicie, czy walka na mieczem wygląda tak, że ja tylko klikam w to menu akcji i on sam bije czy biegam, zadaje ciosy jakie chce itd? (coś jak Jedi Academy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
Rozgrywka wygląda tak, że wybierasz jakieś akcje do kolejki (np. grad ciosów, silny atak itd.) po czym postać sama wykonuje daną czynność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze niech mi ktoś powie po co jest ten ścigacz w bazie gangu Serroco na Naar Shadaa. I od razu, gdzie te części do uruchomienia go znaleźć :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 21:43, Cieju09 napisał:

Olamagato myliłeś się, ściągnołem nowy sterownik i gra może nie śmiga ale jest o niebo
lepsza i to na full detalach.


Olamagato napisał że "przy integrach odwrotnie - zawsze najlepsze są najnowsze", co prawda ta wypowiedź była sformułowana trochę dziwnie (bo zawarte były w niej dwie myśli) ale jasno z niej wynikało że w Twoim wypadku warto zainstalować nowe sterowniki i jak widać okazało się to prawdą (co mnie nie dziwi bo w kwestiach sprzętowych Olamagato zawsze ma rację).

Dnia 13.09.2008 o 21:43, Cieju09 napisał:

I mam pytanie odnośnie Kotora. Mianowicie, czy walka na
mieczem wygląda tak, że ja tylko klikam w to menu akcji i on sam bije


Tak, możesz jedynie wybierać jakie rodzaje ataków postać będzie w kolejnych rundach wykonywać (normal, flurry, power attack, critical strike).

Dnia 13.09.2008 o 21:43, Cieju09 napisał:

czy biegam, zadaje
ciosy jakie chce itd? (coś jak Jedi Academy)


Nie, KotOR jest właściwie pozbawiony elementów zręcznościowych, cała walka rozgrywa się w rundach a szanse na trafienie czy chybienie są określane przez statystyki i losowanie kostką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak go naprawisz to możesz go używać do natychmiastowej transportacji pomiędzy lądowiskiem, dokami i kwaterą uchodźców. W teorii dobre ale poza możliwością uzyskania niewielkiego wpływu na Attona i Bao-Dura w czasie naprawy jest to całkowicie skopany element gry bo części do tego airspeedera trzeba zbierać przez cały pobyt na Nar Shaddaa a z niewyjaśnionych przyczyn po zakończeniu głównego wątku na tym księżycu speeder zostaje "uszkodzony" (niezależnie od tego czy go wcześniej naprawiłeś czy nie) więc wszystko co możesz osiągnąć to nabiegać i nakombinować się jak diabli tylko po to aby skorzystać z niego raz czy dwa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grasz facetem to możesz zaproponować Handmaiden, jeśli grasz kobietą to możesz zatańczyć dla Hutta sam. Ten quest najlepiej jest połączyć z obrobieniem jego skarbca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 23:06, Karharot napisał:

Jeśli grasz facetem to możesz zaproponować Handmaiden, jeśli grasz kobietą to możesz
zatańczyć dla Hutta sam. Ten quest najlepiej jest połączyć z obrobieniem jego skarbca.


Gram facetem, byłem u Vogi, ale nie było możliwości tego tańca mu zaoferowania. Może najpierw trzeba te ogary uśpić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zanim uśpisz ogary musisz uśpić samego Vogge (tańcem). Pamiętaj o tym aby najpierw wszystko uzgodnić z Domo w Entertainment Promenade i o tym że musisz założyć Handmaiden strój tancerki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 01:23, Karharot napisał:

Zanim uśpisz ogary musisz uśpić samego Vogge (tańcem). Pamiętaj o tym aby najpierw wszystko
uzgodnić z Domo w Entertainment Promenade i o tym że musisz założyć Handmaiden strój
tancerki.


Ja mam po polsku. Więc nie wiem co to jest te Entertainment Promende ;P A skąd mam wziąć strój tancerki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 08:24, Ecko09 napisał:

> Zanim uśpisz ogary musisz uśpić samego Vogge (tańcem). Pamiętaj o tym aby najpierw
wszystko
> uzgodnić z Domo w Entertainment Promenade i o tym że musisz założyć Handmaiden strój

> tancerki.

Ja mam po polsku. Więc nie wiem co to jest te Entertainment Promende ;P A skąd mam wziąć
strój tancerki?


Użyć cheatów... Żart. Strój tancerki dostaniesz w tawernie, na księżycu Nar Shada. Po postu wchodzisz, widzisz parę tańczących babek i zagadujesz do menadżera. Daje Ci strój. Jesłi grasz babką, tańczysz dla Jaby w dokach, jeśłi nie musisz skłonić do tego Mirę, lub Handmanien. Wtedy strój jest ostatecznie twój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... takie pytanie. W jedynce po pierwszym starciu z Malakiem, idę do statku, uciekam, zestrzeliwuje wszystkie myśliwce i ... w tym momencie gra zawsze się wykrzacza. Przeinstalowałem całego KotOR''a i nadal to samo. Obojętnie czy mam ustawienia na full czy minimum, zawsze gra się wykrzacza. Wyłącza się po prostu do windowsa i tyle.

Any idea what to do with this? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy 30 listopada w Timsofcie naprawdę będzie dostępny pierwszy KotOR? Jak byk pisze, że "W sprzedaży od 30.11.2008", ALE. Już rok temu zamówiłem u nich Kotora i nie dostałem nawet maila, że nie ma go w magazynie. Czy oni sobie wyczarują te pudełka, czy naprawdę LEM wznowi KotOR-a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować