Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Trzeba będzie kupić parę sztuk i podrzucić znajomym pod choinkę. Może dzięki temu uda się nawrócić parę zabłąkanych niegrających w to owieczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2009 o 23:06, Revanchist napisał:

Ale to są poprawki przede wszystkim zwiększające trudność. Nie masz czegoś, co np. zwiększa limit poziomów? :D

Nie. I to z dwóch powodów. Pierwszy jest taki, że limit 20 poziomu dla pojedynczej klasy jest zakodowany na twardo (nie uzyskasz 21 poziomu żołnierza lub obrońcy jedi), drugi to taki, że jest on powiązany z mnóstwem innych czynników takich jak liczba atutów, mocy itp.
Kiedyś różni ludzie podejmowali takie próby, ale okazały się porażkami bo albo gra na sztywno i tak zatrzymywała awansowanie po 20 poziomie postaci, albo przy kolejnym awansie gra się zawieszała bo nie było już co wybrać, a wszystkie możliwe atuty lub umiejętności zostały wcześniej przydzielone. W tym wszystkie możliwe moce jasnej i ciemnej mocy - co akurat było bez sensu.

Drugim powodem było to, że postać na 20 poziomie *kosi wszystko* co się w tej grze rusza - a nieco większa trudność postaci Malaka wynika po prostu z oszukiwania gracza i zasad, których gra się rzekomo trzyma. Poza tym pierwszy kotor wcale nie ma ograniczenia do 20 poziomu lecz do 40. Najwyższy możliwy poziom postaci Revan wynosi 29 co wynika z maksymalnie 9 poziomów klasy nie jedi oraz 20 poziomów klasy jedi. Tak więc wszelkie usuwanie ograniczenia to w sumie wyważanie otwartych drzwi.

Problemem KotORa było jednak to, że 20 poziom Jedi kończył się na 192 tys. punktów podczas gdy w grze można uzyskać od 270 do 330 tys. To dlatego zamiast mnożyć kolejne poziomy lepiej było "wydłużyć" poziomy bo przez to oczekuje się na awans, który da konkretne możliwości wyboru dalszego rozwoju postaci zamiast formalnego kliknięcia łykającego tylko to możliwe bo już nic innego nie zostało.
Najważniejsze jednak jest to, że to naprawdę działa - Tak jak kiedyś w Baldurze wystarczało zaledwie 7 awansów aby dobrze się bawić - 20, to wystarczająco dużo, żeby grało się równie dobrze. Nie ma tej frustracji, że przez pół gry już nic więcej nie da się osiągnąć, ani kupić, a Malak i tak potrafi przylać.

A co do pakietu, to dostaje się nieobcięte planety Taris, Dantooine oraz wiele przedmiotów wywalonych z gry tylko z braku czasu na przygotowanie nowych modeli 3D tych przedmiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2009 o 23:41, KrzychW napisał:

Aha! Czy przy opisywanym przeze mnie rozwiązaniu , ilość punktów mocy nie będzie zdecydowanie większa , dzięki podwyższonej ilości poziomów jedi?

Będzie. Ale ma to znaczenie wyłącznie dla Obrońcy Jedi, który ma tej mocy najmniej. Dla pozostałych 2 klas jest jej zawsze na tyle dużo, że przy tym poziomie trudności gry trudno ją wyczerpać bo każda walka kończy się po kilku chwilach. Na Nagocjatorze (Consular) prawie nie w ogóle ma możliwości jej wyczerpać - nawet jeżeli ładuje się tylko mocą.

Dnia 15.09.2009 o 23:41, KrzychW napisał:

A poza tym , zrobiło się już strasznie łatwo i prawie nie korzystam z mieczy świetlnych.

No właśnie. To jest ten objaw zepsucia balansu gry. Wystarczy pospamować mocą i wszyscy po chwili leżą. Nawet mistrzowie Sithów. Nie potrzeba żadnych dopalaczy, granatów, miecza świetlnego, apteczek itp. I to wszystko przez większość gry. Po jakimś czasie nawet nie zbiera się tego śmiecia bo nie ma potrzeby. Wybór tego co się ulepsza też nie ma znaczenia bo co byśmy nie wybrali i to tak postać będzie kosić. A wytłumaczenie tego jest bardzo łatwe - tylko 2 postacie przeciwników mają 20. poziom. Kilka ma poziomy od 15-19, kilkunastu od 11 do 14, a większość postaci na 4 planetach, które przeszukujemy ma poziomy niższe niż 10 i praktycznie żadnego wyposażenia, które ma gracz. Nawet ich broń jest gorsza od każdej jaką można zdobyć na Taris. Łatwo się o tym przekonać w grze czytając komunikaty z walk. Postacie (nawet bossów) mają najczęściej 20-40 hp podczas gdy gracz ma 3 postacie po 100-200.

Dnia 15.09.2009 o 23:41, KrzychW napisał:

Chyba poczytam sobie o Twoim modzie utrudniającym i przy kolejnym podejściu
wypróbuję. Niepokojące jest tylko w opisie zdanie o niesprawdzonym działaniu na Viście.

To nie dotyczy moda jako takiego, ale samej gry. Jeżeli gra nie robi problemów, to poprawiona też nie będzie robić. Tyle, że po prostu nie odpalałem KotORa na Viście, a i sam instalator choć działa idealnie pod XP, to pod Vistą nie musi (wtedy wystarczy po prostu nałożyć pliki w katalogu KotORa - tyle, że nie będzie opcji deinstalacji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2009 o 13:12, Olamagato napisał:

To nie dotyczy moda jako takiego, ale samej gry. Jeżeli gra nie robi problemów, to poprawiona
też nie będzie robić.


W takim razie nie mam czego się obawiać.Gra na szczęście działa bez najmniejszych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem grę właśnie na steamie. Doinstalowałem spolszczenie i.. jedziemy . Zawsze byłem ciekawy czy ta ga jest tak genialna jak wszyscy o niej opowiadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeeest... za pierwszym razem ledwo pozbierałem szczękę z podłogi. A teraz przechodzę grę po raz piąty, wiele razy odpalałem ten tytuł po to, by wczytać stare save''y i rozwiązać różne sytuacje inaczej, odkryć jakieś nowe smaczki... Naprawdę ta produkcja zachęca do przejścia jej ponownie kilka razy, ciągle można odkryć coś nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2009 o 23:00, Revanchist napisał:

Jeeest... za pierwszym razem ledwo pozbierałem szczękę z podłogi.


To bardzo dobrze ;>.
Mam nadzieję, że już jutro dostanę pierwszą i drugą część i zacznę swoją przygodę z tą grą :P.
Wielkim fanem SW jakoś nie jestem, lecz mam nadzieję, że to nie przeszkodzi w tym, aby gry mi się spodobały.
W sumie grałem tylko w Jedi Academy i na tym moja styczność z SW się skończyła.

Ktoś ma jakieś rady na początek? Nie orientuję się w klasach postaci w SW, tak więc jaką postać stworzyć na początek? Mam nadzieję, że gra jest tak genialna jak mówicie, od razu zakupiłem dwie części, więc mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zmusić Uthara do tego, żeby się poddał?

Spoiler

Zgodnie z poleceniami odkryłem czwartą (właściwie to piątą) Gwiezdną Mapę, zatrułem Yuthurę i wtedy powinienem móc powiedzieć Wynnowi, że jestem Revanem i miał mi się poddać i w tajemnicy przyłączyć się do mnie. Niestety nadal muszę z nim walczyć i nie mogę tak rozwiązać tego questa. Co zrobiłem nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 19:06, milten6 napisał:

Ktoś ma jakieś rady na początek? Nie orientuję się w klasach postaci w SW, tak więc jaką
postać stworzyć na początek?

Masz do wyboru tylko żołnierza, strażnika i łotra. Te od lewej mają więcej życia i możliwości walki, gorsze dialogi, mniej umiejętności, a te po prawej odwrotnie. Są również odpowiedniki tych klas w wersji jedi: obrońca, strażnik i negocjator, którymi będzie można zastąpić klasę nie-jedi wybraną na początku gry.
Gra jest bardzo łatwa, więc wybór żołnierza oraz obrońcy jedi jest pójściem na wybitną łatwiznę i najmniej się tej gry poznaje. Najtrudniejszą, ale jednocześnie dającą najwięcej możliwości poznania fabuły i różnych questów jest kombinacja łotra i negocjatora jedi. Do tego dochodzi możliwość pójścia w jasną lub ciemną stronę.
Tak więc wybór należy do Ciebie - w każdej z trzech decyzji (pierwsza klasa, druga klasa oraz jasna czy ciemna strona) możesz wybrać jedną ze skrajności, czy wypośrodkować.

Dnia 20.09.2009 o 19:06, milten6 napisał:

Mam nadzieję, że gra jest tak genialna jak mówicie, od razu
zakupiłem dwie części, więc mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Nie próbuj tylko czytać spoilerów lub żadnych podpowiadajek. To naprawdę dobra rada w przypadku pierwszego KotORa bo fabuła może wgnieść w fotel, a potem szczękę machnąć o ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 17:45, Olamagato napisał:

Gra jest bardzo łatwa, więc wybór żołnierza oraz obrońcy jedi jest pójściem na wybitną
łatwiznę i najmniej się tej gry poznaje. Najtrudniejszą, ale jednocześnie dającą najwięcej
możliwości poznania fabuły i różnych questów jest kombinacja łotra i negocjatora jedi.


Nieprawda. Jeśli inwestuje się w umiejętności perswazji, charyzmę i odpowiednie moce to dialogi nie będą sprawiać problemu nawet żołnierzowi czy obrońcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 18:46, Revanchist napisał:

Nieprawda. Jeśli inwestuje się w umiejętności perswazji, charyzmę i odpowiednie moce
to dialogi nie będą sprawiać problemu nawet żołnierzowi czy obrońcy.

Wielokrotnie grałem obiema klasami, modowałem i miałem możliwość poznać całe linie dialogowe dla każdej z klas. Wiele z odgałęzień dialogów jest dla żołnierza i obrońcy całkowicie niedostępne - choćby z powodu ograniczeń umiejętności (i ich maksymalnego poziomu), ale nie tylko - część dialogów jest wprost zależna od klas postaci. Tak więc klasy walczące choćby wszystkie punkty umiejętności ładowały w perswazję, choćby miały wybitną charyzmę kosztem innych cech, to i tak wszystkich dialogów dostępnych dla negocjatora czy strażnika nie uzyskają. Po to właśnie wybiera się klasę, żeby w różny sposób grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie jednak nie sądzę, żeby te dialogi w jakiś znaczący sposób mnie zaskoczyły. A gram żołnierzem/guardianem dlatego, że doskonale pasuje do mojego stylu gry - czyli idę na atak w pierwszej linii i używam tylko kilku Mocy wsparcia.

A tak przy okazji może pomożesz mi z tym małym problemem?
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=4322&pid=4219

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2009 o 09:51, Revanchist napisał:

W sumie jednak nie sądzę, żeby te dialogi w jakiś znaczący sposób mnie zaskoczyły.

Pograj sobie łotrem/negocjatorem i zrób mistrza jasnej strony. I postaraj się nie używać perswazji mocą (wbrew pozorom za to masz zawsze mniej XP). W wielu wypadkach zobaczysz dialogi, których nigdy nie widziałeś.

Dnia 23.09.2009 o 09:51, Revanchist napisał:

A gram żołnierzem/guardianem dlatego, że doskonale pasuje do mojego stylu gry - czyli idę
na atak w pierwszej linii i używam tylko kilku Mocy wsparcia.

Najciekawiej gra się na różne sposoby. Na przykład Malak zabawnie wygląda, kiedy próbuje Ciebie trafić (jeszcze śmieszniej kiedy grasz małą kobietką), jeden ruch ręki odrzuca go o całe metry dalej, a leżąc i obrywając z dwóch mieczy wypuszcza z siebie numerki np. 53, 46, 38, 31, 29. Jedno takie powtórzenie i koniec walki. A to wszystko rzekomo najsłabszą do walki kombinacją klas.

Dnia 23.09.2009 o 09:51, Revanchist napisał:

A tak przy okazji może pomożesz mi z tym małym problemem?
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=4322&pid=4219

Gdybym na 100% wiedział, to bym napisał. Przyłączyłeś się do Yuthury i osłabiłeś Uthara, a potem powiedziałeś o wszystkich Utharowi i otrułeś Yuthurę, a na koniec miałeś miażdżącą przewagę nad Utharem w walce? Bo aby zmusić go do poddania, to pierwszy atak musi mu zabrać większość życia. Uthar nie jest głupi i nie podda się Revan jeżeli ten/ta pokazuje słabiznę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, dlatego postaram się rozegrać to jakoś inaczej, zdobyć więcej umiejętności, podnieść swój poziom itp. Chociaż mój pierwszy atak zawsze zabiera dużo energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2009 o 19:42, Ostrowiak napisał:

Ta, fajnie, ale to jest temat tylko o KotOR-ach, tego typu posta wrzuć do Archiwum Jedi
>.<

na tym forum przeglądam tylko kilka tematów(nawet nie wiedziałem że jest takie coś jak archiwum jedi ) a to info dotyczy też kotor więc co za problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować