Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Siatkówka

3097 postów w tym temacie

Dnia 25.05.2008 o 13:20, maciek999 napisał:

Chociaż nie ma się czemu dziwić. Serbia raczej jedzie
po złoto na Igrzyska Olimpijskie.

Chyba żarty szanowny kolego. Ja nie widzę złota dla Serbii. Moim zdaniem złoto padnie łupem: Brazylii, Rosji, Chin, USA te właśnie drużyny moim zdaniem powalczą o medale ze złota. A Serbia jest na poziomie Polski. Przypomnę, że na ostatnich ME Serbia przegrała z nami. No później na tych samych mistrzostwach wygrała. Później na turnieju kontynentalnym Serbki przegrały z nami, i to Polki walczyły z Rosjankami o awans do Pekinu.
Także, pomijając to, że wszystkie drużyny przed rozpoczęciem mają szanse, uważam, że Serbki aż takiej niespodzianki nie zrobią.

Przechodząc na inny temat, to wstydu się najedli nasi siatkarze dzisiaj. Estonia wygrała z nami 3:2 i to oni jadą już na mistrzostwa Europy, a my mamy szansę bić się w barażach. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Przypomnę tylko, że Estonia jest 50 w rankingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tego nie da sie racjonalnie wyjaśnić. jak można przegrać mecze z takimi drużynami prowadząc 2-0. przypomina sie mentalność naszych siatkarzy sprzed ery lozano, a myślałem, że już nigdy do tego nie wrócimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 19:33, jaceloth napisał:

tego nie da sie racjonalnie wyjaśnić. jak można przegrać mecze z takimi drużynami prowadząc
2-0. przypomina sie mentalność naszych siatkarzy sprzed ery lozano, a myślałem, że już
nigdy do tego nie wrócimy.

No niestety, wczoraj taka sama sytuacja była w meczu z Czarnogórą. Nie wiem czy (tak jak piszesz) nie wracamy do ery sprzed Lozano i tego się boję. Przecież za tydzień zaczynają walkę o IO a tam nie będzie takich drużyn jak Estonia tylko takie jak gospodarz turnieju Portugalia, która jest o wiele trudniejszym i bardziej wymagającym rywalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 13:20, maciek999 napisał:

O! Japonia przegrałą z Serbią. Chociaż nie ma się czemu dziwić. Serbia raczej jedzie
po złoto na Igrzyska Olimpijskie.


nom, ale Japonia miała przewage, wygrywali 2:0 a tu Serbia wbiła 3 i wygrali, niezłą maja mobilizacje, kilka pomyłem i by Japonia wygrała, ale mecz ogółem ciekawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no niestety perspektywa przed turniejem eliminacyjnym do IO niewesoła. pomyśleć, żebyśmy teraz bali się portugalii i portoryko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 19:12, pretorianie napisał:

/....../

Oj, chciałbym się poprawić. Chodziło mi, że Serbia jedzie po medal :P Przynajmniej mnie się tak wydaje, ty możesz uważać inaczej.
Pozdrawiam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mamy bardzo dziwny dzień, jeśli chodzi o siatkówkę. Nasze dziewczyny wygrały z Portoryko, co raczej nie jest niespodzianką i ostatecznie zajęły pierwsze miejsce w turnieju w Japonii (dzięki lepszemu bilansowi punktów zdobytych od straconych).

A na drugim biegunie mamy występ Polaków, który przegrali drugi mecz tym razem z Estonią i co jest najgorsze w piątym secie prowadzili 12 - 7 a ostatecznie wynik był 15 - 13 dla Estonii. I ostatecznie do przyszłorocznych Mistrzostw Europy awansowała Estonia. Powiem szczerze, że brak mi słów. Za niecały tydzień zaczyna się turniej kwalifikacyjny do Espinho.

Jeśli zaś chodzi o szanse w turnieju IO kobiet to raczej nie widzę medalu dla Serbek ten zespół jest zbyt chimeryczny to raz, dwa to istnieje duża dysproporcja w sile pomiędzy pierwszą szóstką a drugą. A w przypadku turnieju w Pekinie wyrównana ławka to może być klucz do sukcesu. Serbki do Tokio przyjechały bez dwóch głównych zawodniczek (tyle, że to nie nasz problem), a zmienniczki, z którymi graliśmy nie stawiały dużego oporu, (bo to, że mecz skończył się w pięciu setach to raczej winna dekoncentracji naszej drużyny)

Generalnie jestem bardzo zadowolony z tego, co pokazały nasze dziewczyny. Widać, że mamy bardzo równy skład i dziewczyna wchodząca z ławki jest równorzędną zmienniczką. Na pewno nie mamy problemu, jeśli chodzi o rozgrywające, (chociaż osobiście uważam, że Katarzyna Skorupa jest lepsza niż Sadurek no, ale Bonitta konsekwentnie stawia na te pierwszą), wybuch formy Agnieszki Bednarek może cieszyć, bo doszła nam kolejna bardzo dobra środkowa i biorąc pod uwagę jej grę nikt chyba nie tęskni za Leną Dziękiewicz, (chociaż ona również pokazała się z dobrej strony). Martwić może to, że nasze dziewczyny się dekoncentrują i doprowadzają niepotrzebnie do czwartego lub nawet piątego setu. Cieszyć może, że mimo wszystko są w stanie wygrywać te decydujące partie.

Na dzień dzisiejszy nasze panie rokują o wiele większe nadzieje na dobry występ niż panowie. W przypadku kobiet widać konsekwentny postęp a jeśli chodzi o mężczyzn to nie wiem co widąć...

pretorianie - może nasi potrzebują bardziej wymagających rywali:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2008 o 20:21, Rzezim napisał:


pretorianie - może nasi potrzebują bardziej wymagających rywali:O

Ok tylko jak widzisz są takie mecze, które trzeba rozegrać i wygrać z rywalami słabszymi. Ale trzeba umieć takie mecze też grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i Polacy po naprawdę bardzo dobrym meczu pokonali Portoryko 3:0 (23, 18, 14).
Mam nadzieję, że będzie cały czas tak dobrze. A gra blokiem dzisiaj była super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ufff...można odetchnąć z ulgą. od drugiego seta ten mecz wyglądał tak jak powinien wyglądać.mamy dobry układ gier, teraz indonezja, a na końcu portugalia. jeśli gospodarze przegrają z portoryko, to nawet możemy pozwolić sobie na luksus porażki w ostatnim meczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 23:21, pretorianie napisał:

No i Polacy po naprawdę bardzo dobrym meczu pokonali Portoryko 3:0 (23, 18, 14).
Mam nadzieję, że będzie cały czas tak dobrze. A gra blokiem dzisiaj była super.


Faktycznie, jak siatkówki nie lubię tak ten mecz naprawdę mi się podobał :-) byłem trochę zmęczony po dniu i sam się sobie dziwię że wytrwałem do końca. Tak czy inaczej było na co popatrzeć, bo gra pierwsza klasa. Jakby nie patrzeć Polacy w niektórych akcjach mieli sporo szczęścia w wybranianiu piłek ale i takowe jest bardzo potrzebne. Oby tak dalej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>. jeśli gospodarze przegrają

Dnia 31.05.2008 o 08:38, jaceloth napisał:

z portoryko, to nawet możemy pozwolić sobie na luksus porażki w ostatnim meczu.

Czy aby napewno?
Wolałbym, żebyśmy wszystko wygrali i się tym podbudowali. Bo chłopaki sami wiedzą, że kicha wyszła na eliminacjach do Euro i trochę się spięli wczoraj w pierwszym secie. Ale jak tak będą grali to będzie wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj męczyli się w pierwszym secie w dwóch kolejnych było już lepiej. Dzisiaj też wygrali, 3:0 choć biorąc pod uwagę różnice klas (podejrzewam, że nasze dziewczyny wygrałby z męskim zespołem z Indonezjii), to wymiar zwycięstwa nie jest jakiś imponujący zwłaszcza, że ostatni set był do wygrany tylko dwoma punktami. No ale w gruncie rzeczy to nie ważne, grunt, że jest kolejne zwycięstwo. Dla świętego spokoju nasi powinni wygrać, żeby nie komplikować sobie sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że powinni wygrać "spokojniej" Ale wczoraj Portugalia grała z Indonezją i porównując zdobyła o 1 mały punkt mniej niż dzisiaj Polacy, więc nie jest aż tak źle. Zobaczymy jak dzisiaj Portugalia z Portoryko i wtedy porządnie się wyspać i jutro złoić tyłki Portugalii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jutro trzeba wyjść bardziej skoncentrowanym do meczu niż dziś. po prostu muszą wygrać pierwszy set, bo inaczej znowu zacznie sie nerwówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden z lepszych prezentów jakie można było dostać na dzień dziecka! Polska - Portugalia 3:0. Strasznie nerwowa końcówka trzeciego seta. Piękny mecz, chociaż czasami gra była zbyt nerwowa.
Zabawne jest to, że po raz drugi z rzędu nasi zawodnicy sprawili, że Portugalia nie pojedzie na olimpiadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest!!!! Jedziemy do Pekinu!!!
Siatkarze pokazali bardzo dobrą formę i wygrali cały turniej bez straty seta. Pięknie.
A wytrzymali więcej niż nam się wydaje, bo nagonka na nich po przegranych eliminacjach do ME, której doznali w Estonii była olbrzymia.
Ale najważniejsze dla chłopaków, że jadą na IO razem z naszymi siatkarkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co mecz piękny. Najbardziej podobały mi się 2 zagrywki punktujące Wlazłego. Chociaż w tym ostatnim secie na koncu nerwowo się zrobiło. Zamiast skończyć tą jedną piłkę to Polacy jakby trochę się przestraszyli. Ale nie ma co płakać taka nasza mentalność ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mecz piękny nie był. zrobiliśmy, to co powinniśmy, bo widać było, że portugalczycy nie prezentują nawet średniego europejskiego poziomu. dobrze, że mamy to już za sobą. teraz niestety nie ma za dużo czasu na przygotowania do IO. podejdziemy do turnieju z biegu. IO zapowiadają sie ciekawie - 3 drużyny w turnieju, będzie co oglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować