Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Polacy wkurzeni na brak oficjalnego multi w GTA IV. Czy potrzebnie?

150 postów w tym temacie

Dnia 05.12.2008 o 10:15, Czapelo napisał:

Do wszystkich którzy płaczą nad "przestępstwem" niedostępności Live w Polsce: Fakt, mnie
ta sytuacja też denerwuje. Microsoft chce brać ode mnie pieniądze, nie dając w zamian
pełnowartościowego towaru, ale dla chcącego nic trudnego. Logujesz się w Irlandii, czy
gdzie tam chcesz i Voila! Wszystko działa. Że to kłamstwo? No cóż, przecież w ten sposób
nie kradnę, a wskażcie mi chociaż jedną osobę, która w życiu nie kłamała i to w duuużo
poważniejszych sprawach.
Najbardziej jednak śmieszy mnie argumentacja niektórych, że ponieważ ich oszukano, a
oni kłamać nie umieją, to nie kupią oryginału, tylko pirata żeby zrobić producentowi
na złość (a w rzeczywistości sobie, bo niska sprzedaż = brak następnej części na PC).
Jaaaasne. Moralność jak nie wiem co :)

Żeby nie było - męczy mnie też to całe zabezpieczanie i utrudnianie życia, ale na pewno
nie przerzucę się na piraty, co najwyżej na konsole.

do ciebie chłopie nie dociera, ze jak się płaci za pełnowartościowy produkt to nie powinno się uciekać do nielegalnych rozwiązań żeby go móc uzywać. Wielu ludzi po zakupie GTA4 na PC będzie bardzo zdziwionych, bo nie każdy łazi po portalach i czyta kazdy news.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tryb multi nie działa prawidłowo skoro trzeba się na fikcyjne dane rejestrować. Proste i logiczne. Ja tam oburzony nei jestem i tak posiadam konto w UK ale niby dlaczego mamy to bagatelizować? Mamy prawo do swoich prawdziwych ostawień i prawdziwych danych a nie żeby kupić punkty microsoftu musiałem kombinować z adresem. Śmiech na sali gdyż microsoft mówił w czasie premiery polskiej konsoli że pracują nad tym aby taka usługa była w Polsce.. Popatrzcie kiedy to było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lol więc dobrze że jeszcze nie kupiłem gta4 :) teraz wiedząc że są takie problemy trochę się wstrzymam z zakupem a przy okazji może cena spadnie :P co do piracenia to jeśli nie ten to inny powód sobie ludzie znajdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak po prawdzie to nie mam pojęcia w czym problem po przeczytaniu tego artykuły sam sprawdziłem czy rozgrywka po sieci działa i żadnych problemów nie mam i nie miałem(poza tym oknem instalacyjnym na początku) kłamać też jakoś nie kłamałem zaznaczałem że z polski jestem i nie mam ani jednego problemu. Także nie wiem o co się rozchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podawanie nieprawdziwych danych może być nie tylko podstawą do bana, ale także do spotkania z wymiarem sprawiedliwości. Autor news`a tak bardzo chciał pokazać, że można grać, iż zastanawiałem się, czy jeszcze może poda link do złamanej wersji, aby Ci co kupili oryginał (zaliczam się do nich) nie musieli się rejestrować, czy autoryzować. Zastanawia mnie takie podejście jednego z większych portali o grach w tym kraju, czyżby to już było namawianie do popełnienia czynu zabronionego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parę słów wyjaśnienia - w swoim tekście chciałem pokazać, że multiplayer w Grand Theft Auto IV działa. Oczywiście, wymaga to kombinacji, które nie powinny być wymagane od klientów, ale to nie brak Xbox Live w Polsce jest tematem tego artykułu. Nie są nim też problemy natury czysto technicznej (znikające obiekty, zachowanie kamery itd.). Chodziło o udowodnienie, że wbrew rozsiewanym opiniom - można zarejestrować się z Polski w systemie Live i można także grać po sieci.

Jasne - użycia paru słów mógłbym sobie odpuścić, jak chociażby to nieszczęsne "podobno" przy wzmiance o problemach technicznych. Stało się, ale nie odstanie. Niemniej przykro mi, że część z Was nie starała się wczytać w artykuł i potraktowała go tak, jakbym zaprzeczał istnieniu w GTAIV na PC jakichkolwiek błędów technicznych. Tego nie zrobiłem. Chciałem wyprostować tylko kilka teorii, jakie krążą w Internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

He he, jedynie Sony nie robi swojej polskiej klienteli w bambuko :) Inna sprawa, że taki PSN działa z prędkością żółwia.
Przynajmniej grając w MGS 4 nie mam żadnych problemów z usługą on-line.

PS. Mam GTA 4 na PS3, przeszedłem ją jakiś czas temu, ale za multi jakoś się jeszcze nie brałem.
PPS. Ciekawy jestem czy na PC gta też się tak tnie jak na playstation. Skończyły się czasy, w których gry na konsole miały stały poziom fpsów. GTA 4 w niektórych momentach spada to jakiś 10 klatek na sekundę! Skandal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie rozumiem oburzenia - przecież nikt nie gwarantował ani obiecywał, że multiplayer w GTA IV będzie dostępny dla graczy z Polski.

O tym, że usługa Live! jest niedostępna dla naszego kraju wiadomo już od dawna. Microsoft zawsze mówi, że na razie nie planuje "włączenia" tej usługi dla nas i nie sądzę, by w najbliższym czasie się to zmieniło. Nie ma tutaj za co obarczać Cenegi, bo to nie od nich zależy. Live w końcu należy do Microsoftu i to od giganta z Redmond zależy każda decyzja.

Chcieliście GTA IV na PC? To macie, teraz nie narzekajcie przynajmniej, że nie ma trybu multi albo nie da się save''ować (oficjalnie)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 11:17, Elith napisał:

Tak po prawdzie to nie mam pojęcia w czym problem po przeczytaniu tego artykuły sam sprawdziłem
czy rozgrywka po sieci działa i żadnych problemów nie mam i nie miałem(poza tym oknem
instalacyjnym na początku) kłamać też jakoś nie kłamałem zaznaczałem że z polski jestem
i nie mam ani jednego problemu. Także nie wiem o co się rozchodzi

Grałeś na multi i savy normalnie Ci działają?

Tak swoją drogą to z obserwacji ludzi w akademiku wiem, że nie lada problemy są z spiraceniem GTA ;) Kombinacje, odłączanie neta, kilka różnych poprawek, a cracków to chyba z 20 naściągali zanim im wczoraj zaczęło działać( nie chce myśleć ile przy tym robactwa do sieci wprowadzili :/). I słyszałem właśnie o problemach technicznych typu trzęsąca się kamera, jakieś problemy z samochodami etc. Może swoją żółć na forach i portalach wylewają nie lagalni użytkownicy, a piraci? I stąd te negatywne opinie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UOK powinien raz a dobrze przywalic kare M i albo LIVE by był albo byłaby jasna informacja na produktach z logo LIVE, ze niedostepny w polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 10:38, Arachnos napisał:

> Żeby nie było - męczy mnie też to całe zabezpieczanie i utrudnianie życia, ale na
pewno
> nie przerzucę się na piraty, co najwyżej na konsole.
do ciebie chłopie nie dociera, ze jak się płaci za pełnowartościowy produkt to nie powinno
się uciekać do nielegalnych rozwiązań żeby go móc uzywać. Wielu ludzi po zakupie GTA4
na PC będzie bardzo zdziwionych, bo nie każdy łazi po portalach i czyta kazdy news.


Przeczytaj sobie dokładnie co napisałem, a potem pytaj chłopie czy do mnie dociera. Ale mimo wszystko nie zrobię sobie na złość i nie zagram. Niestety polski rynek jest tak "ogromny", że nie ma się co dziwić, że nas olewają.
Co do nielegalnych rozwiązań - no straaaaszne wpisać inny kraj. Lepiej spiracić.
A że nie każdy łazi po portalach? Jezu! Człowieku to po cholerę Ci internet!?!?!? Tylko do grania?!? Podpowiadam: wpisz w adresie www.google.pl potem w pasek na dole wpisz np "GTA IV problem instalacja" i już! Co to czytanie boli? Nie musisz wiedzieć gdzie szukać rozwiązania, google zrobi to za Ciebie :)

Może dla mnie ten problem jest niewielki, ale pochodzę z już chyba starego pokolenia, które uruchamiało gierki w DOSie, musiało ręcznie konfigurować za każdym razem konfiguracje grafiki/dźwięku i innych elementów, gdzie nawet granie na komputerze wymagało trochę wiedzy, a nie tylko Autorun na płycie i kliknięcia Instaluj > Dalej > Dalej > Dalej > Zakończ > Graj.

Rozumiem, że tak nie powinno być, że na rynek powinien wyjść produkt w pełni dopracowany i prosty w obsłudze, ale czy na PC kiedykolwiek tak było? Tak samo użytkownicy Cinemy 4d powinni być wściekli na producentów 3DS Max, że ich program się trudniej instaluje i jest w ogóle trudniejszy w obsłudze (że użyję terminologii swojego drugiego hobby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 11:33, master matrox napisał:

O tym, że usługa Live! jest niedostępna dla naszego kraju wiadomo już od dawna. Microsoft
zawsze mówi, że na razie nie planuje "włączenia" tej usługi dla nas i nie sądzę, by w
najbliższym czasie się to zmieniło. Nie ma tutaj za co obarczać Cenegi, bo to nie od
nich zależy. Live w końcu należy do Microsoftu i to od giganta z Redmond zależy każda
decyzja.


Ty o tym wiesz i fajnie, ale ja np. dowiedziałem się o tym dopiero z tego newsa. I co? Jakbym sobie kupił grę i próbował zagrać, wyszło by z tego wielkie G i wcale nie chodziłoby mi o Google. :P Informacja na pudełku powinna być jasna, i tak samo, jak Sony musiało wprowadzić szybko NAD z powodu pudełek, na których był napis "With net play", tak samo Microsoft powinien szybko wprowadzić usługę LIVE w Polsce. To jest skandal i z uwagi na to, że żyjemy w 40-milionowym kraju, nie powinniśmy dawać tak sobą pomiatać. My nie jesteśmy małym księstwem z Afryki, tylko ważnym państwem w Europie Środkowej.
Proste - jeśli Microsoft szybko nie włączy usługi LIVE, powinno dostać ogromną karę od UOKiK-u. Ktoś się już wziął za napisanie odpowiedniego pisemka, czy ja mam to zrobić w weekend? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

redaktorzy serwisów growych na pewno tego nie zrobią bo trzęsą portkami przed zerwaniem współpracy z M. Pan od Pijaru M też nic ciekawego nie powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 12:00, Czapelo napisał:

Co do nielegalnych rozwiązań - no straaaaszne wpisać inny kraj. Lepiej spiracić.

Obydwa rozwiązania są sprzeczne z prawem, więc nie wiem skąd to twoje lżejsze podejście do pierwszego z nich.

GTA IV to produkt niepełnowartościowy w pełnej cenie. Przykre, ale prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 12:26, _sahib_ napisał:

> Co do nielegalnych rozwiązań - no straaaaszne wpisać inny kraj. Lepiej spiracić.
Obydwa rozwiązania są sprzeczne z prawem, więc nie wiem skąd to twoje lżejsze podejście
do pierwszego z nich.

GTA IV to produkt niepełnowartościowy w pełnej cenie. Przykre, ale prawdziwe.


Stąd, że płacę za grę, a nie za Live, kupując pirata okradam producenta, logując się na DARMOWYM Live z innego kraju nie okradam nikogo i nie sądzę, żeby ktoś się tym przejmował, nawet sam M$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 12:39, Czapelo napisał:

Stąd, że płacę za grę, a nie za Live, kupując pirata okradam producenta,

Po pierwsze - ktokolwiek za piraty jeszcze komukolwiek płaci?

Dnia 05.12.2008 o 12:39, Czapelo napisał:

logując się
na DARMOWYM Live z innego kraju nie okradam nikogo i nie sądzę, żeby ktoś się tym przejmował,
nawet sam M$

Co nie zmienia faktu, że jest to sprzeczne z regulaminem usługi Live, a co za tym idzie możesz dostać pięknego bana i w swoje wymarzone GTA IV już nigdy nie zagrasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować