Zaloguj się, aby obserwować  
banan45

Stare Gry

861 postów w tym temacie

Dnia 24.06.2007 o 16:19, junior-rudy napisał:

Czy ktoś słyszał lub grał w dyna blaser?? Chciałbym abyście wyrazili swoje o opinie na ten temat.


W tej grze podkładało się bomby w labiryncie żeby rozwalić segmenty blokujące przejście a potem przeciwników (przy okazji nie wysadzając siebie)?
W 1/10 gra logiczna w 9/10 zręcznościówka. Wydaje mi się że podobnie jak Arkanoid czy Tetrus gra ma jakięś swoje wznowienie w nieco lepszej grafice i pod inną nazwą, ale głowy za to nie dam (głowa to w końcu cenna rzecz:)

Osobiście ze starych gierek największym sentymentem darzę Cywilizację, Kolonizację, Privateera, Sim City, Another World, Pirates, Flashback, Ufo, Dune 2 i Lands of Lore. To są gry które pamiętam z mojego pierwszego PC, do Kolonizacji i Ufo nawet czasami wracam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 16:42, junior-rudy napisał:

A czy ktoś pamięta pierwszą odsłonę Prince of Persia?

Pamiętam, sporo sie zagrywałem w pierwszego Prince of Persia. Poza tym lubiłem grać w Duna 2, Death Rally, Polanie 1, Wolfenstein 3D i inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 16:42, junior-rudy napisał:

A czy ktoś pamięta pierwszą odsłonę Prince of Persia?


Myślę że prawie każdy który miał dostęp do komputera w tamtych czasach, gry takie jak Prince of Persia, Wolfenstain 3D, Space Invaders, River Raid czy parę innych stanowiły wtedy obowiązkową "lekturę". Jednak ich już nie dażę taką sympatią, być może dlatego że zbyt intensywnie w nie grałem i za bardzo mi się znudziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 16:47, popcorn napisał:

> A czy ktoś pamięta pierwszą odsłonę Prince of Persia?
Pamiętam, sporo sie zagrywałem w pierwszego Prince of Persia. Poza tym lubiłem grać w Duna
2, Death Rally, Polanie 1, Wolfenstein 3D i inne.


A jak daleko doszedłeś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Prince? Do końca. Jeśli natomiast pytasz się o pozostałe gry które wymienił popcorn: Death Rally nie znam, pozostałe zaś przeszedłem w całości (do dzisiaj pamiętam rozkład pierwszego poziomu z pierwszego epizodu Wolfa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 16:54, Karharot napisał:

W Prince? Do końca. Jeśli natomiast pytasz się o pozostałe gry które wymienił popcorn:
Death Rally nie znam, pozostałe zaś przeszedłem w całości (do dzisiaj pamiętam rozkład pierwszego
poziomu z pierwszego epizodu Wolfa :)

Jeśli lubisz samochodówki, gdzie rozwala się przeciwników na różne sposoby to polecam Death Rally:) Zdobywasz kase,kupujesz lepsze samochody, poza tym możesz je ulepszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Coś mi się to kojarzy z jakąś platformówką, hyba waliło się w przeciwników młotem albo maczugą, ale nie potrafię dokładnie skojarzyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 16:54, junior-rudy napisał:

Ja systematycznie pogrywam w starsze gierki:D Czuję do nich sentyment i poprostu są fajne.

O przypomniała mi się kolejna gra - Prehistoryk - jak ją oceniacie?


Prehistoryczek jest najpepszy. W jedynkę nie miałem okazji grać a dwójeczkę prawie przeszedłem :D. Najlepsze w nim to, że dobrze chodzi na nowoczesnych sprzętach bez emulacji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 17:01, Piterus_Von_Drackus napisał:

Prehistoryczek jest najpepszy. W jedynkę nie miałem okazji grać a dwójeczkę prawie przeszedłem
:D. Najlepsze w nim to, że dobrze chodzi na nowoczesnych sprzętach bez emulacji :D


Załój.. jedynka jest cool:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś jak pierwowzór Carmageddona czy GTA? Do moich ulubionych gatunków należą przede wszystkim cRPG i strategie, za samochodówkami nie szaleję, kiedyś grywałem jedynie w Test Drive 3 (bo w tamtych czasach nie miało się wielkiego wyboru - grało się w to co było)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 17:04, Karharot napisał:

Coś jak pierwowzór Carmageddona czy GTA? Do moich ulubionych gatunków należą przede wszystkim
cRPG i strategie, za samochodówkami nie szaleję, kiedyś grywałem jedynie w Test Drive 3 (bo
w tamtych czasach nie miało się wielkiego wyboru - grało się w to co było)

Nie za bardzo "pierwowzór". Gra jest fajna, ale nie za bardzo pasuje do GTA czy Carmagedona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde prehistorik mi się na początku z grą ugh! czy jak się to tam zwało pomylił, się latało takim prehistorycznym helikopterkiem :) gra też fajna była, Lemmingi to był hit, zarówno w domu jak i na informatyce grało się świetnie, a części, które się niewiele od siebie co prawda różniły było pełno.
Ostatnio się wnerwiłem, bo znalazłem UFO i miałem w już dalszej części gry problem, bo się zawsze gra wieszała jak chciałem atakować bazę, a to zniechęciło mnie do dalszej gry, bo uniemożliwiło by mi to przejście gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 17:04, Karharot napisał:

Coś jak pierwowzór Carmageddona czy GTA? Do moich ulubionych gatunków należą przede wszystkim
cRPG i strategie, za samochodówkami nie szaleję, kiedyś grywałem jedynie w Test Drive 3 (bo
w tamtych czasach nie miało się wielkiego wyboru - grało się w to co było)

A sama gra Death Rally jest fajna, ja też grywam głównie w strategie, takie nie typowo rte-owe np. Total War, Close Combat Cywilizacja itp. , ale DR mi się całkiem podobało, widok z góry i wyścigi się liczą mniej więcej tyle co rozwałka, albo i mniej, fajny klimat tu masz reckę http://gry.wp.pl/core.html?filtr=0,0&x=gra,25,1565,1669

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W liero chodzisz robakami i naparzasz z różnych broni. Pamiętam, że istnieją tam bronie masowej zagłady i dosłownie do niczego. Jak się dobrze tę grę opanuje to można w niej czynić cuda:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować