Zaloguj się, aby obserwować  
banan45

Stare Gry

861 postów w tym temacie

Dnia 28.10.2007 o 22:22, Fleming08 napisał:

>
Koniec był taki, że kiedy zrobiłeś już wysztkie misje to po wylądowaniu leciały baloniki, gratulacje
i jakiś tekst, którego już dzis nie pamietam.

To dziwne, bo po zniszczeniu wszystkiego co się tylko da, lądowałem na lotniskowcu, ale nic sie nie działo. Może jednak jakieś japońce się gdzieś zachowały na wyspie. Skurczybyki:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 22:34, dave03 napisał:

> > .Może jednak jakieś japońce się gdzieś zachowały na wyspie. Skurczybyki:P


Zgadza się, oni po zniszczeniu bunkru uciekali i chowali się, a najgorzej było, gdy pod tymi palmami...zwykle trzeba było kilka razy wracac na lotniskowiec po uzbrojenie i paliwo(chyba że grało się na kodach). Dopiero po wielu lotach się udawało wykonać zadanie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, wings of fury... miałem to na złomo-laptopie :P Całkiem fajna stara gierka, ale ja najbardziej lubię (to nie aż takie stare) "Achtung Spitfire!" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was pamięta jeszcze Knights and Merchants? Ech, na samo wspomnienie łezka się w oku kręci. Tyle nieprzespanych nocy i te błagania jeszcze tylko jedna mapa mamo! :-) To była moja pierwsza strategia. Od jej czasów w gry z tego gatunku grałem już tylko dwa razy: w dodatek do niej i niesamowitą Company of Heroes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowieku ta gra to moja pierwsza strategia i najlepsza w jaką w życiu grałem ! Mam ją na płycie z PLAY''a i często do niej wracam. O tej grze nigdy nie zapomnę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moja pierwsza strategia to była, bodajże Jagged Alliance jedynka... stare dobre czasy gdy miałem 4 lata i ciąłem w JA :P Mało co z gierki kapowałem, ale była lepsza od Dyna Blastera i Alladyna XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 22:49, 143872 napisał:

Człowieku ta gra to moja pierwsza strategia i najlepsza w jaką w życiu grałem ! Mam ją na płycie
z PLAY''a i często do niej wracam. O tej grze nigdy nie zapomnę :)


Ja też powinienem ją jeszcze gdzieś mieć. W końcu takich gier się nie pozbywa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, okładkę oprawiasz w ramkę i wieszasz na ścianie. Nadal w głowie mam ich zabójcze teksty typu "Dawać żarcie!" :D Oj chyba zainstaluję te gierkę jutro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2007 o 22:42, Fleming08 napisał:

Zgadza się, oni po zniszczeniu bunkru uciekali i chowali się, a najgorzej było, gdy pod tymi
palmami...zwykle trzeba było kilka razy wracac na lotniskowiec po uzbrojenie i paliwo(chyba
że grało się na kodach). Dopiero po wielu lotach się udawało wykonać zadanie;)

Moja amiga jeszcze na szafie stoi a dyskietki w piwnicy chyba też sie znajdą, więc może zrobię jeszcze jedno podejście do tej gry. Najgorzej będzie jednak z joystickiem. Niby mam ze trzy sztuki, ale nie wiem czy choćby jeden z nich jest sprawny:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 23:04, dave03 napisał:


Hm...wcale nie musisz używać całego tego sprzętu, możesz też w stare gry pograć przez PC używając emulatora.
Ja ostatnio grałem z kolegami w moją absolutnie ubulioną starą gierkę: Moonstone. Jest to protoplasta gier RPG, niestety mimo takiego postępu jak dotąd żadna z poźniejszych gier nie może się równać z jej klimatem. Jedyne wady to: mały obszar mapy, po której można się poruszać oraz brak możliwości zapisu rozgrywki, co jest naprawde problematyczne:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z emulatora już kilka razy korzystałem, ale np. nie wiem dlaczego przy grze Desert Strikie "pogorszył" on mi tylko grafikę. Na amidze ta gra wyglądała o wiele lepiej. Trochę to dziwne bowiem w żadnej innej grze podobnego przypadku nie widziałem a odpalałem ich całkiem sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 16:15, dave03 napisał:


Zauważyłem dokładnie to samo we wszystkich grach z amigi, jakie grałem przez emulator. Kiedyś natomiast czytałem o grze Defender of the Crown, gdzie wersja na PC miała znacznie pogorszoną grafike i mniej kolorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 16:39, Uspatente napisał:

W sieci jest pełno stron ze starymi grami, ale ja mam pytanie gdzie/jak sprawdzić czy dany
tytuł ma już status freeware/abandonware?


Na stronie http://www.liberatedgames.com/ jest pokaźna lista gier, które są w pełni darmowe. Termin "abandonware" nie istnieje w żadnym prawodawstwie - prawa autorskie wcale nie wygasają po wycofaniu gry ze sklepów (jak głoszą autorzy stron abandonware''owych), a po 50-70 latach, zależnie od kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ee tam, nie ma to jak Montezuma''s Revenge, albo River Raid - to były przeboje! ;) A ile się przy tym nacierpiało joystick''ów..., to ho-ho! ;-)
Kto w tamtych czasach nie miał okazji, temu polecam darmowe emulatory 8-bitowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować