Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Relic myśli o DRM-ie w Dawn of War 2

30 postów w tym temacie

A mi to wisi, podobne zabezpieczenie(Rejerstracja) było w Earth 2160 (jak ktoś to pamięta...) i jakoś nikt się nie pluł. Jak nie będzie limitów to swojego pre-ordera nie anuluję
fin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 16:40, dark master napisał:

To dziwne, bo Ubi to korporacja, a te ZAWSZE stosują zabezpieczenia choćby najbardziej
bezsensowne, a po drugie Far Cry 2 który wyszedł miesiąc wcześniej miał DRM.

http://torrentfreak.com/ubisoft-dumps-prince-of-persia-drm-remains-skeptical-081212/

To jest test. Widać Ubisoft to jednak inna korporacja niż EA i naprawdę wzięli sobie do serca problemy, które takie zabezpieczenia powodują. Wypuścili PoP bez śmieci i teraz czekają na efekty. W związku z tym zawieszam bojkot gier Ubisoft i kupuję Prince of Persia. Zgodnie z artykułem, do którego podałem link, Chris Easton będzie mi musiał uścisnąć dłoń oraz postawić drinka, jeśli się spotkamy.

A jeśli chodzi o DoW2 - już w dodatku do Company of Heroes kombinacje z zabezpieczeniami (dodatek był mocnej zabezpieczony niż podstawka, która nie wymagała wcale płyty w napędzie) sprawiały problemy - ja sobie poradziłem, bo nie było to nic skomplikowanego ale byli ludzie szukający pomocy na forach internetowych bo coś tam nie trybiło. Będę śledził rozwój wydarzeń - w chwili obecnej gra nadal jest na liście zakupów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mroku21-o ile dobrze wiem Soulstorm zrobiło IronLore, Relic był przez cały czas zaangażowany w DoW II

Jak nie będzie ograniczeń co do instalacji to niech sobie robią ten DRM tylko żeby gra była fajna ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 18:40, Davian Thule napisał:

Mroku21-o ile dobrze wiem Soulstorm zrobiło IronLore, Relic był przez cały czas zaangażowany
w DoW II

Jak mnie takie argumenty wku******. Tak zrobił IL, padł przed premierą gry przez co Relic przejął obowiązek supportu SS. Patcha nie było przez 7 miesięcy od premiery gry, bo a to się ktoś rozchorował, a to były problemy z Rumuńską wersją itp. Inna sprawa DC wykonane w całoście przez Rerica, jest co prawda dużo lepsze (IMO), ale nadal... szału nie robi, zbyt dużo kretyńaskich zmian i wprowadzenie nowości na siłę (m.in. szybki tech). SS wyszło po to żeby po prostu wyciągnąć kasę od napalonych fanów, a ci co grali powiedzmy "profesjonalnie", musieli go kupi po prostu, żeby być na topie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 18:30, hallas napisał:

>

To jest test. Widać Ubisoft to jednak inna korporacja niż EA i naprawdę wzięli sobie
do serca problemy, które takie zabezpieczenia powodują. Wypuścili PoP bez śmieci i teraz
czekają na efekty.


hm, fakt, przyjemna niespodzianka. Pytanie, czy faktycznie zamierzają dać sobie spokój z DRM, czy teraz, niezależnie od wyniku sprzedaży, i tak powiedzą "widzicie? jest gorzej niż było, DRM zostaje" i będzie jak było, ale ukłon niby jest. Cały problem niestety tym, że wszystko zależy od tego jaką sprzedaż sobie założyli. W tym cytowanym wywiadzie chyba nic nie było o tym, że oni chcą niby utrudniać życie piratom, a cracki są dwa dni przed premierą.

No nic, poczekamy do wiosny na kolejne premiery, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NOOO PLS GOD!! NIE, jak to?! Rozczarowałem się, kiedy przeczytałem, że ma być GFWL, i jeszcze te piep@#$#y DRM! Jak tak, to za cholerę tego nie kupie, niech se w dupę wsadzą taki produkt! Micro$hit mnie wkurza z tym swoim Games for Windows Live! Po co mi się rejestrować na tym gównie! Jeszcze w Polsce nie można grać! Żeby zapisać grę też to gówno musi być! Jak tak dalej pójdzie to nie będę kupował gier! Szczerze to chyba oni te gry specjalnie dla piratów robią! Uff ulżyło mi.

ps. to moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 18:30, hallas napisał:

To jest test. Widać Ubisoft to jednak inna korporacja niż EA i naprawdę wzięli sobie
do serca problemy, które takie zabezpieczenia powodują. Wypuścili PoP bez śmieci i teraz
czekają na efekty.


Mniejsza ilość ludzi dzwoniących z problemami będzie już efektem - pracownicy, będą mogli coś innego robić w tym czasie - nawet jeżeli wyniki sprzedaży nie pójdą w górę.

Pech, PoP podoba mi się, ale to nie jest mój rodzaj rozrywki. DoW natomiast już jest. Hmmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez znaczenia. Jeśli będzie aktywacja przez internet to niech się w !@#3v pocałują. Takiej gry nie kupię. Do gier wracam po latach i nie zamierzam potem szukać sposobu na obejście aktywacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może zabezpieczenie to nie będzie aż tak restrykcyjne , jak w przypadku tych nieszczęsnych gier od EA... Ale DRM to DRM i gracze tak czy siak i tak będą niestety mieli utrudnione życie... :( Mam nadzieje , że jednak Relic zrezygnuje z tego delikatnie mówiąc , niezbyt modrego pomysłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować