Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nvidia GT300 jeszcze w pierwszym kwartale 2009?

18 postów w tym temacie

Gdyby był szybszy tylko o 30% to nie bardzo by się go opłącało kupić. Cena starszych GTXów pójdzie w dół, te GT300 bedą kosztować pewnie koło 1500-2000zł, więc nie będzie to dobry stosunek wydajności do ceny. Tzn. boje się że tak może być ;/ Choć z drugiej strony wtedy sprawiłbym sobie starszego GTX280 w nizszej cenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio się zraziłem do GeForce, kiedy okazało się, że karty od 8 generacji kiepsko współpracują z BG1 i Tormentem. I co tu robić jak ma się ochotę raz na coś młodszego, raz na coś starszego...
Ciekawe czy Radeony są na tym polu lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 13:16, Rzepik napisał:

Ostatnio się zraziłem do GeForce, kiedy okazało się, że karty od 8 generacji kiepsko
współpracują z BG1 i Tormentem. I co tu robić jak ma się ochotę raz na coś młodszego,
raz na coś starszego...
Ciekawe czy Radeony są na tym polu lepsze?

Raczej tak. Nie słyszałem żeby ktoś się skarżył z tego powodu na radeony. Sam zauważam dużo lepszą kompatybilność radeonów ze starymi grami. Na radeonie bez problemu grałem w Red Faction, na GF już tak rózowo nie było i się poddałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzepik o czym Ty mówisz? Posiadam GeForce 8800GT jak i 9600GT. Gram w BG, BG2 bez problemy. Wystarczy na czas gry zredukować akcelerację sprzętową w ustawieniach karty lub DirectX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 14:05, TobiAlex napisał:

Rzepik o czym Ty mówisz? Posiadam GeForce 8800GT jak i 9600GT. Gram w BG, BG2 bez problemy.
Wystarczy na czas gry zredukować akcelerację sprzętową w ustawieniach karty lub DirectX.

To nie jest rozwiązanie tylko przewiązywanie oczu. Po wyłączeniu przyspieszenia tracisz mnóstwo animacji i innych smaczków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2008 o 14:08, hans olo napisał:

To nie jest rozwiązanie tylko przewiązywanie oczu. Po wyłączeniu przyspieszenia tracisz
mnóstwo animacji i innych smaczków.


a Ty dalej z tymi swoimi pseudoefektami, pisalem Ci juz raz i napisze kolejny, NIE TRACISZ NA EFEKTACH, kiedy to w koncu pojmiesz?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hans olo głupoty gadasz i nie wiesz o czym piszesz. Po pierwsze nic nie tracisz. Po drugie cały "problem" polega na tym, że karta jest zbyt szybka do tej starej gry (podobnie jak oniegdyś Division By Zero w starszych programach odpalanych na nowszych prockach, szczególnie gdy takowy program napisany był w Pascalu).
Jeżeli naprawdę nie masz pojęcia o czymś to pls, nie wypowiadaj się i nie wprowadzaj ludzi w błąd. Jak chcesz, wytłumaczę Ci technicznie co się dzieje w momencie zmniejszenia akceleracji sprzętowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja poczekam na więcej szczegółów odnośnie tej karty ale raczej wątpię aby była ona jakaś wyjątkowa czy rewelacyjna jak swego czasu 8800 GT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio się zraziłem do GeForce, kiedy okazało się, że karty od 8 generacji kiepsko współpracują z BG1 i Tormentem. I co tu robić jak ma się ochotę raz na coś młodszego, raz na coś starszego...
Ciekawe czy Radeony są na tym polu lepsze?
>
>
>
a Kto Ci tak powiedzial bo ja wlasnie calkiem niedawno skonczylem Tormenta na GFX280 i nie zauwazylem zadnych problemow w plynnosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież ceny tego będę zabójcze.Obecnie GTX280 ~ 1500 a GTX 260 ~ 1000 Chcą wprowadzić GTX285 i 295.GTX 285 będzie droższy niż 280 a GTX 295 będzie kosztował ~ 2x 260.A chcą wprowadzić jeszcze GTX 300.
Myślę że będzie mniej więcej tak"
GTX
260~800zł
280~1100
285~1500
295~1800
GT300 pewnie z 2200-2500 choć sądzę że bliżej tych 2500 lub nawet więcej. W końcu Ultra chyba 3000 kosztował to czemu ta karta nie miała by tyle kosztować.Liczę że Ati wyda HD5000 i znów strzeli pstryczka w nos Nvidii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, odnoszę dziwne wrażenie, że zieloni zostają w tyle... Mają w planach wprowadzić 55 nm podczas, gdy czerwoni już chcą powoli atakować 40tka... Cenowo też lekko w tył mimo wszystko...
nie chcę być posądzony o faworyzację firmy Ati bo sam korzystam z GF7600GS, tylko po prostu trochę się temu dziwię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niedługo co miesiąc będzie można wymienić kartę na nową. ja mam jeszcze sporo czasu, bo nowy komp planuję zakupić dopiero po wakacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No no, za niedługo w takich Tesco, czy innych Auchanach będziemy mieli działy "karty graficzne" i całe kartony poukładanych zabawek od NV, czy ATi. No, może kosze z "promocyjnymi" też by się znalazły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować