Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czyżby jednak Diablo III?

135 postów w tym temacie

Powiem tak: swoją przygodę z RPG zaczynałem od Diablo 2, potem poleciały wszystkie gry na Infinity Engine z BG na czele...Dzisiaj po 5 latach cRPG-owania Diablo 2 to jedyna do której wracam. Pewnie powiecie, że D2 to nie RPG; może po części tak, ale dzisiaj nie pamiętam już tych wspaniałych fabuł i zwrotów akcji wielkich mistrzów gatunku lecz właśnie niezmierzoną GRYWALNOŚĆ Diablo! CZEKAM NIECIERPLIWIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaa Diablo miało swoją klime ;) Trzeba było iść na Bhaala Mefa i było dobrze :P ... i tak przez pare miechów... Mimo wszystko D3 to moim zdaniem kiepski pomysł. Po pierwsze gra musiała by trzymać klime jak w poprzednich częściach, a po drugie musiała by spełniać wszystkie wymogi techniczne. Moim zdaniem te dwa argumenty wzajemnie się wykluczają. (Jeśli nie rozumiecie dygresji wyobraźcie sobie masakrowanie 100+++ gości naraz np. w FarCry''u a konkretnie na jego silniku...)

Nawet jeśli jakimś cudem spełniła by te argumenty to pozostje fakt, że i tak wymiękła by przy dzisiejszeh technologii MMO ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.02.2006 o 01:27, LotarLotar napisał:

Nawet jeśli jakimś cudem spełniła by te argumenty to pozostje fakt, że i tak wymiękła by przy
dzisiejszeh technologii MMO ;)


Ja bym się nie obraził jak by zrobili na silniku gry Nox albo Pool of Radiance.
Wg mnie taka grafika bardzo dobrze nadaje klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Diablo 3 ma wyjść !!! powinni polepszyć grafe i rozdzielczości bo przy takich jak w diablo 2 nie widać szczegółów potworów, postaci. a chciało by sie czasami popatrzeć na ładną lśniącą zbroje Tal Rasha albo Nieśmiertelnego Króla błyszczą w słońcu albo w świetle pochodni w lochach. Więcej przedmiotów i żeby każdy inaczej leżał na postaci a nie jak teraz np. tarcza sigona ma ładnie wygląda w ekwipunku ,a na postaci jak srebrna duża tarcza;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Diablo III musi sie ukazac, po prostu musi!!! Ale se jeszce na to poczekamy, bo Blizzard nie wypusci gry, póki nie będzie doskonała, ale moze to i lepiej, popatrzcie na chociażby Wow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" PEŁNO?? w każdym akcie po sześć, w takim np Sacredzie(czyli grze w stylu Diablo) samych questów pobocznych było chyba 200...

No i te questy w Diablo 2 są bardzo zróżnicowane. (Zabij tego, ZAbij tego i przynieś cos zo miał.., jest chyba jeden wyjątek uwolnić tego "identyfikatora"[jak on miał na imie?] z Tristram, bo w sumie nie trzeba było nikogo zabijać, można było uwolnić i uciec... ale w sumie to i tak robiło się rzeź.. ) "

Tylko nie wiem czy zauważyłeś ale sercem diablo 2 jest Battlenet na którytm gram - czyli turnieje pojedynki wspolne wypady na potworki handel i wiele innych rzeczy. Nie jest to gra w której zrobisz 5 aktów w godzine i do śmietnika. Zresztą nawet jeśli ktoś nie ma neta każdą postacią ma 3 poziomy trudnosci ( w kazdym 27 zadan). A każda postać się znacząco od siebie różni i wykonywanie przzez nie zadań również. Więc 27 x 7 = 189 questów x 3 poziomy trudności. a każda postać ma od paru do parudziesiąt rodzajów na zrobienie. Więc licząc osobno już jest pare razy więcej zadań niż w Sacredzie. Nie mówiąc o zadaniach dodatkowych (szukanie diablo clona na hot ip uber izual uber duriel lilith uber trójca..) i różnych modach... no coż przy tym wszystkicm to Sacred może się co najwyżej chyba schować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Diablo 2 to świetna gra, ale na dłuższą metę nudna jak flaki z olejem. Cały czas robi się praktycznie to samo, bez jakiegokolwiek celu, przez co gra w Diablo 2 po pewnym czasie przestaje być rozrywką, a zaczyna być nudnym rzemiosłem. Kiedyś miałem zrobić kumplowi leveling do 85 poziomu. I zrobiłem - zajęło mi to mnóstwo czasu i nie było to ani trochę zabawne - po tych wszystkich baalrunach naprawdę miałem dość. Teraz jak sobie to przypomnę to wydaje mi się, że trzeba mieć naprawdę niepokolei w głowie żeby tracić czas w taki sposób.

Zupełnie inaczej było tuż po premierze gry (rok 2000?) - wtedy grało się z bardzo dużą przyjemnością, a Andariel i Mefisto byli jedynie bardzo trudnymi (jak grało się po raz pierwszy) bossami, którzy bronili przejścia do dalszych etapów gry (a nie, jak na Battle NET, generatorami rzadkich itemów).

Diablo 3? Jasne, niech robią, na pewno będzie się w niego wspaniale grało. Sam raczej nie kupię, ale branża gier może na tym tylko skorzystać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2006 o 23:59, Vilmar napisał:

Diablo 3? Jasne, niech robią, na pewno będzie się w niego wspaniale grało. Sam raczej nie kupię,
ale branża gier może na tym tylko skorzystać :)


Tak i skorzysta napewno, ale obawiam się, że będzie to kolejna gra, która zarobi nie dlatego, że będzie dobra, ale dlatego, że będzie się nazywać "Diablo 3" a na budełku będzie ładny napis "Blizzard".
Przykładami takich tytułów są Quake 4 czy Doom 3, mimo iż to inna firma i inny rodzaj gry.
Światełko nadzieji dla mnie to tylko to, że Blizzard raczej swoich gier nie pieprzy i nie idzie na łatwiznę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Diablo 3 to jak to prawie zawsze jest w przypadku Blizzadra będzie HIT. Ciekawe jakie będą realia kiedyś na necie widziałem plotki na ten temat jedni mówili że realia się nie zmienią a inni mówili o teraźniejszości albo nawet przyszłości. Na razie pozostaje czekać na kontynuację GURU wszystkich hack&slash-ów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez dlugie lata grale na Battle.net w Diablo 2, i grywalem w wiekszych polskich klanach, mysle ze diablo3 jezeli taki projekt powstanie, nie odda juz klimatu poprzednich czesci...;) chociaz po blizzardzie mozna sie spodziewac wszystkiego...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja Budyn-"skąbinować" to mozna sobie "kąbinerki''. Gry się kupuje w sklepach a najlepiej w gram.pl ;) A trójeczka jak wyjdzie bedzie doskonała i na pewno nie będzie to zwykły h&s . Ja spodziewam się w przyszłości czegoś na miarę WoW :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować