Zaloguj się, aby obserwować  
turpis

Pokemony - stworki z naszego dziecinstwa

161 postów w tym temacie

Dnia 08.12.2006 o 18:50, kamceg napisał:

Nie znam osoby, która miałaby Gameboy''a i nie miała Pokemonów. To był hit :)


Dokładnie. Do dzisiaj na moim kompie jest jeszcze emulator z częściami pokemonów. Ja w to nie grywam, ale mój brat tak(ma 8 lat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie było nawet tak dawno :) może w 2000 r

– fikcyjne stworzenia będące bohaterami serii anime i mangi. Pierwotnie były postaciami w grze Pokémon Green wydanej w połowie 1995 roku na Game Boy Pocket, później świat pokémonów zaadaptowany został na potrzeby serii anime, filmów i mangi, co zaowocowało światowym zainteresowaniem pokémonami oraz zalaniem rynków zabawkami i gadżetami z wizerunkami postaci z serii.

Nazwa jest skrótem od angielskich słów Pocket Monsters – Kieszonkowe Potwory (jap. ポケットモンスター – Poketto Monsutā). Pokémon po raz pierwszy pojawił się w Polsce 4 września 2000 roku w telewizji Polsat. Obecnie serial jest emitowany na kanale TV 4 od poniedziałku do czwartku o 15:40. Powtórki od wtorku do piątku o godz. 8:30 oraz w soboty i niedziele ok. 7:10 (po 2 odcinki).


Fabuła serialu

Serial opowiadająca o chłopcu o imieniu Ash Ketchum, który wyrusza w podróż, aby zdobyć tytuł Mistrza Pokémon. W trakcie podróży spotka nowych przyjaciół (Misty, Brock, Tracey, May i Max), przysporzy sobie wrogów (Zespół R, Zespół Magma i Zespół Aqua i być może później Neo Zespół R), stoczy wiele pojedynków z lokalnymi mistrzami pokémon, aby zdobyć odznaki, które pozwolą dostać mu się do finałów i co ważniejszych turniejów.

Pierwszym pokémonem Asha będzie Pikachu, którego dostanie od profesora Oaka, a pierwszym złapanym przez Asha pokémonem będzie Catterpie, który później ewoluuje w Butterfee i opuszcza Asha

Po drodze nie raz spotka także swojego rywala, Gary’ego Oaka, wnuka profesora Oaka, z którym Ash często się komunikuje, aby zasięgnąć porady. Od profesora dostał także Pokédex urządzenie, w którym skatalogowana jest cała wiedza o pokémonach, zabrana przez profesora Oaka. Ash często odwiedzi też którąś z oficerów Jenny lub sióstr Joy (w każdym mieście są identycznie wyglądające, różnią się charakterem).

Pokémony, łapane przez trenerów, są najczęściej przechowywane w Pokéballach (choć istnieją również inne Balle). Ich właściciele mają obowiązek opiekować się nimi. Każdy pokémon należy do jednego z osiemnastu typów, zna ataki (maksymalnie cztery w jednym momencie), które stosuje podczas bitwy między trenerami pokémonów, ma własne statystyki (atak, obrona, szybkość, specjalny atak, specjalna obrona, specjalność) itp.


kiedyś to oglądałem ale za bardzo mi się nie podobała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PoKeMoNy - GŁÓWNY WINOWAJCA PISANIA W TAKI SPOSÓB PRZEZ 14- LATKI (sam mam 15 :P)
Pokemony przyznam sie oglądałemi ... ogladam (TV4 koło 15:00). Dziecinstwo spędziłem jednak na Disney, Looney Tons, Hana Barbera. To co zawdzięczam Pokemonom to wprowadzenie w świat Anime&Mangi. Nejpierw "Tu detektyw Jeż" potem "Slayers" jeszcze później "GTO" ale to coraz bliźej współczesności. Aż ię łezka w oku kręci. Jednak Pokemony zbierają sowje stragiczne żniwo do dziś ! Mój kolega dalej się tym podnieca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokladnie te naklejki byly boskie. Obliczylem ze na całą moją kolekcję wydalem 200 zeto :-/ Lekkie przegiecie ale bylem wtedy mlody wiec mozna mi to wybaczyc ;o)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 19:02, Dark Assasin napisał:

Ja pamiętam jak sie kupowało takie torebki w których były naklejki i sie je wklejało do specjalnych
albumów które sie dało kupić w kioskach itp.


PAMIETAM!! haha ja chyba nawet ten katalog mam do dzisiaj ;D jeny jaka to wtedy była mania xD ja zbierałam co sie dało, te naklejki, jakies zetony no mowie wam odlot xD teraz bym juz tak nie mogła lOol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pamiętam to opychanie się 5 paczkami (lub więcej) cipsów dziennie aby tylko mieć te wszystkie chopisy. jak w jednej paczce były 2 żetonu to normalnie radocha na całą ulice była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 11:21, aneCzkaa napisał:

> Ja pamiętam jak sie kupowało takie torebki w których były naklejki i sie je wklejało do
specjalnych
> albumów które sie dało kupić w kioskach itp.

Tak torebki, byly jeszcze naklejki z chipicao(czy jakos tak)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę stwierdzić, że pokemony to nie tylko trochę przydługi serial dla dzieci i młodzieży. Pamiętam czasy swojego gameboya (biedaczek pożegnał się z życiem ;)), gdzie najlepszymi grami były właśnie owe stworki i nie tylko na tą konsolę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 12:19, MetAtroN napisał:

Hehe, ja tylko na emulatorze grałem. W sumie niezła zabawa z całym tym łapaniem, wciągająca
mimo swojej infantylności :D

Na jakim emulatorze? Rew,Visual czy jakis inny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam jak to oglądałem u babci, jak mi kupowała figurki z nimi. Ale z czasem coraz mniej mi się podobało, aż w końcu przestałem oglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokemony ;] Mozna o nich opowiadać baaardzo długo ;]
Sam obejrzałem 2 razy całą pierwszą i drugą serie, reszta mi sie nie podoba za dużo "zmyślnych" stworków xD
Prawie zajechałem mojego GBA grając po 4h dziennie w pokemonki :P
Według mnie to już jest klasyka,ale bardzo fajna xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 12:22, PRZEMOSAL napisał:

> mimo swojej infantylności :D
Na jakim emulatorze? Rew,Visual czy jakis inny?


Visual Boy Advance, ten był najlepszy z dostępnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować