Zaloguj się, aby obserwować  
turpis

Pokemony - stworki z naszego dziecinstwa

161 postów w tym temacie

pokemony. Znamy je z telewizji, z gier, gazet. Co tak naprawde o nich wiemy? Napiszcie o swoim ulubionym pokemonie i czy jestescie ich fanami. A moze poprostu chcecie sie o nich wiecej dowiedziec? Piszcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jejku, pamietam jaki był w tedy szał. Każdy chciał mieć zdjęcie Pikachu(chyba tak się pisze???). Sam popadłem w ten szał i wstyd przyznać do dnia dzisiejszego trzymam zeszyt z naklejkami pokemonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Kurde, w moim dzieciństwie to był Żwirek i Muchomorek, względnie Maja, czy Uszatek. Potem Gumisie, Bugs, Smerfy i inne takie;]
Pokemony znam tylko stąd, że mam małego kuzyna i kuzynkę, którzy swego czasu mieli jobla na punkcie pokemonów. Mieli takie wielkie plansze gdzie były wszystkie narysowane i opisane, a ja musiałem codziennie mówić, który mi się podoba najbardziej i który jest najsilniejszy. Ale to była masakra, dobrze że już im przeszło. Z tego co pamiętam zawsze mówiłem, że najsilniejszy jest Onix (czy jakoś tak, taki wąż z kamienia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z takich szałów to ja pamiętam, że się zbierało różne karteczki w moim dzieciństwie. Jak leciały Pokemony to już byłem na to za stary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawo Budo, mogłeś im mówić, że Snorlax jest najlepszy;) Oj pamietam ten szał ludzie się mogli pozabijać o jeden żeton brakujący do kolekcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam aby w moim dzieciństwie były pokemony. ;-) Mam podobnie jak Budo - pszczólka Maja, Smerfy i takie tam. Ale widząc niekiedy dokonania polskiej kinematografii lat ostatnich w dziedzinie filmów animowanych to nie dziwie się, że dzieciaki wolą pokemony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, stworkiem z mojego dzieciństwa jest pies Pankracy. Jeśli ktokolwiek jeszcze go kojarzy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2006 o 19:57, Krejt napisał:

Hmm, stworkiem z mojego dzieciństwa jest pies Pankracy. Jeśli ktokolwiek jeszcze go kojarzy.
:)


Aaaa - pies Pankracy rządzi!! Normalnie się na samą myśl o nim rozkleiłem.

Kto dogoni psa? Kto dogoni psa?

dokończcie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2006 o 19:57, Krejt napisał:

Hmm, stworkiem z mojego dzieciństwa jest pies Pankracy. Jeśli ktokolwiek jeszcze go kojarzy.
:)


I leśniczy ze Zwierzyńca :P
A mnie najbardziej ostanio rozwaliła bajka ktora widziałem podczas imprezki w Berlinie - pamiętacie Piaskowego Dziadka rodem z NRD?: P Popłakałem się słysząc po niemiecku : dziadku drogi dziadku nie chcemy jeszcze spać:P

--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w szkole podstawowej (ale wtedy już byłej) był zakaz wnoszenia krążków z pokemonami bo jakieś dzieciaki sie o nie pobiły i chyba zeby polecialy itd. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2006 o 19:26, Vel Grozny napisał:

Z takich szałów to ja pamiętam, że się zbierało różne karteczki w moim dzieciństwie. Jak leciały
Pokemony to już byłem na to za stary.


To były takie kartki notesowe czy jakoś tak :) Pojawiły się bodajże akurat przy premierze Króla Lwa... cała szkoła sie wymieniała :) Potem były jeszcze żetony z chipsów, ale to już nie na taką samą skalę...

Cholera, jak popatrzyłem na ten temat i uświadomiłem sobie, że dla niektórych pokemony były stworkami z dziedziństwa to uświadomiłem sobie jaki jestem stary :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pokemony to takie /zmutowane/ zwierzaki. oto wszystkie rodzaje i przyklady:
elektryczne- pikachu, electrode
roslinne-bulbazaur, oddish
chszasc-catterpie,weddle
wodne- bleastoes, magikarp
ziemne- sanshew, dugtrio
psychiczne- mew,
kamienne- onix, geodude
normalne- pidgey, retatta
ogniste- charmander, ponyta
lodowe- yinx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie a sama sytuacja co u Budo i HumanGhost ... Za stary byłem na pocemony:) Smerfy gumisie.. maja itp. To moje czasy:) A teraz gdy studiuję uwielbiam Toma i Jerrego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2006 o 23:30, turpis napisał:

pokemony to takie /zmutowane/ zwierzaki. oto wszystkie rodzaje i przyklady:
elektryczne- pikachu, electrode
roslinne-bulbazaur, oddish
chszasc-catterpie,weddle
wodne- bleastoes, magikarp
ziemne- sanshew, dugtrio
psychiczne- mew,
kamienne- onix, geodude
normalne- pidgey, retatta <<<<<-------------------------
ogniste- charmander, ponyta
lodowe- yinx



OJ mala poprawka pidgey to był witr o ile dobrze pamietam nastepna forma pigeota!!! :-)))
A swego czasu pokemony byly zarąbiste wtedy chodzilem do 5 kalsy podstawowki!!
A mojemu koledze do dzis zostalo przezwisko POKEMON

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O Przemo moze my sie znamy bo ja znam jednego pokemona i tez jak bylem w piatej klasie to sie dzialo to wszystko z tymi pokemonami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować