Zaloguj się, aby obserwować  
szoszosz

TOP GEAR - temat ogólny

1000 postów w tym temacie

Osobiście, chętnie napisałbym do TVN Turbo jakąś petycję dotyczącą tłumaczenia... Bo nieraz dają ciała na całej lini...
Kilka odcinków temu (wedle TVN Turbo), był test Smarta Coupe. Był to początek którejś sam serii, więc standardowo dla TG, dobra muzyka i urywki "co nowego". Wszystko by było OK, gdyby nie fakt, że leci utwór i słyszymy "Push the tempo, push the tempo" po czym YtenYgentnY lektor mówi "szybciej, szybcie...!" Rozwaliło mnie to do tego stopnia, że nagrałem audio dyktafonem z komórki...
Natomiast we wczorajszym odcinku, wkradł się bląd rzeczowy, który może wprowadzić niektórych widzów w błąd. Hammond szaleje RX-8 na torze, po czym mówi "And it''s the only REAR wheel drive car here", co TVN Turbo przetłumaczyło jakoo.... "JI jako jedyny ma napęd na 4 koła". Rear=Four? Respect panowie...
Zdarzało się ich więcej, ale te dwa jakoś zapadły mi w pamięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też parę takich wtop zauważyłem . pamiętam gdy Clarksoon testował jakiegoś Forda (chyba fiestę RS lub coś w tym stylu) w czasie jazdy wyjrzał przez okno i krzykną Rooney! a tvn przetłumaczył to jako Wandal!!!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 11:27, mike91 napisał:

Ja też parę takich wtop zauważyłem . pamiętam gdy Clarksoon testował jakiegoś Forda (chyba
fiestę RS lub coś w tym stylu) w czasie jazdy wyjrzał przez okno i krzykną Rooney! a tvn przetłumaczył
to jako Wandal!!!.


To był test Focusa ST, seria 7 ;) Co do tłumaczenia, to wydaje mi się, że czasami lektor nie wyrabia się z czytaniem albo czyta za szybko... Po prostu dziwnie przeciąga zdania (robi pauzę w połowie i kończy zdanie jakąś sekundę później), jakby się jąkał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 13:40, Linux M napisał:


To był test Focusa ST, seria 7 ;) Co do tłumaczenia, to wydaje mi się, że czasami lektor nie
wyrabia się z czytaniem albo czyta za szybko... Po prostu dziwnie przeciąga zdania (robi pauzę
w połowie i kończy zdanie jakąś sekundę później), jakby się jąkał.


Albo mówi niektóre "kwestie" szybciej niż prezenterzy ;/ i potem komicznie to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ostatnio ogląda Top Gear (oczywiście te nowe odcinki na Tvn Turbo) to będzie wiedział o co chodzi :P

Jeżeli nie to...

Jeremy Clarkson zwrócił uwage na ten samochód głównie z powodu jednego z kierowców testowych i powiedział, że samochód wyrażnie podoba im się a szczegulnie temu opierającemu się o drzwi przypaczcie się... szczegulnie na jego krok :P

20070417160732

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2007 o 16:13, ppajak27 napisał:

Jak ktoś ostatnio ogląda Top Gear (oczywiście te nowe odcinki na Tvn Turbo) to będzie wiedział
o co chodzi :P

Jeżeli nie to...

Jeremy Clarkson zwrócił uwage na ten samochód głównie z powodu jednego z kierowców testowych
i powiedział, że samochód wyrażnie podoba im się a szczegulnie temu opierającemu się o drzwi
przypaczcie się... szczegulnie na jego krok :P


Taa :D
Nie no, to zdjęcie akurat było gwoździem programu (że tak się wyrażę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2007 o 17:14, Madoc napisał:

mi się najbardziej podobał odcinek z przyczepą kempingową :D jak ją Clarkson podpalił to płakałem
ze śmiechu :)


Hm... to na kempingu? xD Musieli wzywać straż pożarną bo się namioty dookoła zajęły xD no ale cóż... w końcu nie umieją gotować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie. Top Gear nie ogladam juz od wypadku hamonda i czy teraz puszczaja nowa serie czy jakies powtorki ?? Wiem ze nowe odcinki krecili juz pod koniec stycznia ale one wtedy trafialy do bbc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2007 o 21:26, Zauri napisał:

mam pytanie. Top Gear nie ogladam juz od wypadku hamonda i czy teraz puszczaja nowa serie czy
jakies powtorki ?? Wiem ze nowe odcinki krecili juz pod koniec stycznia ale one wtedy trafialy
do bbc.


Puszczają nową serie , nakręconą po wypadku Hammonda . a propo Hammond nie wygląda źle po tak ciężkim wypadku :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2007 o 21:41, mike91 napisał:

> mam pytanie. Top Gear nie ogladam juz od wypadku hamonda i czy teraz puszczaja nowa serie
czy
> jakies powtorki ?? Wiem ze nowe odcinki krecili juz pod koniec stycznia ale one wtedy
trafialy
> do bbc.

Puszczają nową serie , nakręconą po wypadku Hammonda . a propo Hammond nie wygląda źle po
tak ciężkim wypadku :D.


Bo w sumie nic mu się nie stało :D , widziałam wywiad na youtobie niestety nie mogę go ponownie znaleźć ;/ opowiadał tylko że stracił 2 tyg. z życia, polubił seler (bleeh), miał obrażenia gł. głowy (tj. wewnętrzne) i ... a i że ma tylko bliznę na nodze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tam panowie i panie najnowszy odcinek TP na TVNTurbo? Dla mnie super. Duzo by wymieniac co mi sie podobalo, ale najbardziej, oczywiscie!, przejscia z napisami na samochodach :D. Nascar sucks!

PS. Ciekawe ile tak naprawde w tym prawdy, a ile rezyserki, ale przyznam, ze pomysl z ucieczka ala Blair Witch Project swietny :D. Tak samo jak sabotaz klimatyzacji Jamesa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 11:21, Piotrek K. napisał:

Jak tam panowie i panie najnowszy odcinek TP na TVNTurbo? Dla mnie super. Duzo by wymieniac
co mi sie podobalo, ale najbardziej, oczywiscie!, przejscia z napisami na samochodach :D. Nascar
sucks!

PS. Ciekawe ile tak naprawde w tym prawdy, a ile rezyserki, ale przyznam, ze pomysl z ucieczka
ala Blair Witch Project swietny :D. Tak samo jak sabotaz klimatyzacji Jamesa :D


Jedyne co mi się nie podobało to szukanie kolacji i przyjazd Jeremy''ego z martwą krową na dachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 11:27, lukasz11111 napisał:

Czy już wyświetlają nową serie na TVN TURBO. Chciałbym ją oglądać. ;)

Tak, nowa seria (już po wypadku Hammonda) leci już chyba od trzech tygodni. :) Ja najnowszego odcinka jeszcze nie widziałem, ale z pewnością zaległość nadrobię dzisiaj albo jutro. :P Teraz zaczynam żałować, że mam TVN Turbo od tak niedawna. Chyba zaraz zacznę oglądać jakieś filmiki z Top Gear''a na You Tube. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się wypowiedzieć na temat ostatniego odcinka, który był bardzo "Clarksonowy" i bardzo dobrze bo facet jest genialny. Wpadli na świetny pomysł, powieszali psy na USA, tak ten odcinek był taką kpiną z USA jak w Boracie. Wg. mnie był to jeden z najśmieszniejszych odcinków ostatnich 2 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Genialny był "obecnotygodniowy" odcinek, w którym przemierzali USA - można się było popultać ze śmiechu, kiedy jechali z napisami pod tytułem "Męska miłość jest OK" czy "Jestem Bi". Po prostu piękne! :-) A krowa na dachu - nie powiem, świetnie wyreżyserowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować