Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gry, na które czekamy w 2009 roku - PC

196 postów w tym temacie

Przede wszystkim to EMPIRE TOTAL WAR, ale i MAFIA II będzie ciekawą propozycją, na którą wyda się trochę kasiurki, oczywiście nie od razu, najpierw się sprawdzi czy nie jest za mocno zabugowana i poczeka się na patche.
W zasadzie powinienem dodać jeszcze GTA IV, bo ciąglę czekam na tą grę, pod warunkiem że będzie dało się w nią normalnie pograć, a nie to co ma miejsce teraz z wymaganiami i stabilnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, ale to bardzo dobra lista - praktycznie rzecz biorąc każdą z wymienionych gier chciałbym w swoim czasie zakupić.
Od siebie dodałbym jeszcze:
Machinarium - wygląda cudownie... nie, to złe słowo - przeuroczo. Wielki potencjał, którego zmarnować twórcom nie wolno.
Gray Matter - Jane Jensen. I wszystko jasne. Na kolejną grę pani odpowiedzialnej za przygody Gabrysia Knighta nie wypada NIE czekać.
The Age of Decadence - gra ma potencjał pobić Dragon Age na głowę w każdym aspekcie (poza grafiką, rzecz jasna - to gra indie (przynajmniej na razie), więc nie ten budżet)
Cryostasis - naprawdę ciekaw jestem, czy tytuł ten spełni pokładane w nim nadzieje.
Anno 1404 - nie wymaga komentarza.
Hearts of Iron III - jak wyżej.
Still Life 2 - j.w.
Cities XL - SimCity 5? Oby!
Ground Branch - po zamordowaniu serii Rainbow Six przez Ubisoft, panowie stojący za dwoma pierwszymi tytułami w serii (tudzież Ghost Recon) postanowili lukę na rynku zapełnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Age of Decadence Pokładam w tym tytule podobne nadzieje jak Principes.
Goldenland: Cold Heaven (jak wyżej)
Dragon Age (Podoba mi się komentarz w newsie przy tej grze, zgadzam się z nim w zupełności (prawie). Dodałbym jeszcze, ze nadzieją na przypomnienie czym jest komputerowe RPG są jeszcze niezależne lub mało znane firmy np. Radon Labs. Miewam czasem takie czarne myśli, że BioWare się już wypalił, to samo Obsidian. Owszem mają na koncie świetne tytuły ale... no właśnie.. stworzyli gry-legendy i prawdopodobnie cały ich kunszt w nich został wyczerpany. ).

Warhammer 40k: Dawn of War 2
Disciples III: Renaissance
Half-Life 2: Episode Three
The City of Metronome
Mafia 2
Deus Ex 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 15:13, Andurril napisał:

Albo mi się wydaje, albo zapomnieliście dodać do tej listy grę The Witcher: Powrót Białego Wilka...

Nie zapomnieli, ta gra nie wychodzi na PC. To dotyczy również innych komentarzy, w których wymieniane sa gry z konsol. Poczekajcie na "swój" news :-P
Widać, że ludzie czytać jeszcze potrafią ale rozumieć czytany tekst już nie do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 01:29, Quatre napisał:

Ten napis to chyba niewidzialnym atramentem nadrukowany, bo go nie widać :P


Moja wina, moja bardzo wielka wina, przeto blagam o przebaczenie. Patrzylem na inne pudelko, na ktorym tenze napis faktycznie figuruje. Faktem jednak niezmiennym jest, iz gra ta na PC juz sie pojawila i nie wydana to pozostaje w Polsce i moze byc kupiona w zagranicznym sklepie bez problemu w mniej wiecej rozsadne pieniazki (ja zaplacilem 25 funtow za edycje z dodatkami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 15:56, Mateusz 005 napisał:

Czekam również na Mafia 2.
Jedynka była zarąbista, myślę że dwójka będzie jeszcze lepsza .


Dokładnie,oby tylko T2 nie zwlekało z premiera gry i żeby gra ukazała sie w 2009 roku:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry tekst, który jest podsumowaniem większości tytułów wartych uwagi w nadchodzącym roku. Nie ma zbyt wielu gier, na które bym naprawdę wyczekiwał. Przede wszystkim czekam na Dawn of War 2, mam nadzieję, że nowe rozwiązania wyjdą tej serii na dobre, a przede wszystkim aby grało się równie dobrze, co w jedynkę (pomijając niedopracowanego Soulstorma). Również wyczekuję na SC2, ale tutaj, jak wspomniano w tekście, nie można być pewnym czy wyjdzie w 2009 (tak na marginesie to bardzo głupio brzmią dziś dawne wypowiedzi ludzi z Blizzarda, gdt stwierdzili, że "nie minie 10 lat, a ujrzymy kontynuację Starcrafta").

Do listy mogę jeszcze dodać Mirror''s Edge na PC (jako, że nie jestem konsolowcem i żadnej konsoli nie posiadam), chociaż tutaj nie jestem pewien, bo niewiele później ma wyjść DoW 2. Inna sprawa, że coś takiego jak DRM może skutecznie zniechęcić część klientów do zakupu.

Następnie trzeci epizod do HL2 (niech go już w końcu wydadzą...). Mam nadzieję, że fabularnie nie zawiedzie, jednak zapewne pojawi się jak zwykle więcej pytań niż odpowiedzi, wszystko dla ewentualnej kontynuacji w HL3.

Poza tym The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena, pierwsza odsłona bardzo mi się podobała, jednak była krótka, dlatego chętnie sięgnę po taką wersję rozszerzoną, gdy wyjdzie na PC.

Nie ma tego wiele, ale niewykluczone, że może w ciągu roku zostanie zapowiedziane coś bardzo interesującego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować